Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια.. εχω βαλει την TCT_RLS4 και θελω να περασω την official. την βαζω στην καρτα παω απο τις ρυθμισεις -αναβαθμιση..κλεινει το κινητο και ανοιγει με την TCT_RLS4.. συνεχεια το ιδιο. υπαρχει κατι αλλο που πρεπει να κανω? η ενας αλλος τροπος? δοκιμα και το end call-volume up- power αυτο δεν κανει τιποτα :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα.εχω βαλει ενα θεμα gingerbread και επειδη το βαρεθηκα θελω να γυρισω στο εργοστασιακο θεμα αλλα δεν γνωριζω πως να το κανω.μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Απο ότι βλέπω στο συνοδευτικό pdf, ίδια έκδοση είναι. Μόνο το build αλλάζει.

 

αρα δεν ειναι android2.2?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Στάλθηκε από το Xiaomi Mi MIX 2 μου.
Link to comment
Share on other sites

παίδες να θέσω ένα ερώτημα;;

 

αν τα ακουστικά είναι χαλασμένα από την αγορά τα καλύπτει; και αν όχι πως βρίσκεις νέα;;;

Link to comment
Share on other sites

παίδες να θέσω ένα ερώτημα;;

 

αν τα ακουστικά είναι χαλασμένα από την αγορά τα καλύπτει; και αν όχι πως βρίσκεις νέα;;;

 

Τα ηχεία του joy από τη μάνα τους έχουν πολύ χαμηλή ένταση (αν εννοείς αυτό ως "χαλασμένα ηχεία"). Αν είναι όντως χαλασμένα και δεν ακούς τίποτα εννοείται ότι στο αντικαθιστούν εάν βρίσκεται εντός εγγύησης.

 

Το θέμα είναι η εγγύηση είναι 1 ή 2 χρόνια. Κάπου είχα διαβάσει ότι παρά τις διαβεβαιώσεις των εταιριών, σύμφωνα με την ΕΕ, τα τεχνολογικά - ηλεκτρονικά προϊόντα πρέπει να έχουν 2 χρόνια εγγύηση. Ξέρει κάποιος κάτι για αυτό; Ευχαριστώ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία του joy από τη μάνα τους έχουν πολύ χαμηλή ένταση (αν εννοείς αυτό ως "χαλασμένα ηχεία"). Αν είναι όντως χαλασμένα και δεν ακούς τίποτα εννοείται ότι στο αντικαθιστούν εάν βρίσκεται εντός εγγύησης.

 

Το θέμα είναι η εγγύηση είναι 1 ή 2 χρόνια. Κάπου είχα διαβάσει ότι παρά τις διαβεβαιώσεις των εταιριών, σύμφωνα με την ΕΕ, τα τεχνολογικά - ηλεκτρονικά προϊόντα πρέπει να έχουν 2 χρόνια εγγύηση. Ξέρει κάποιος κάτι για αυτό; Ευχαριστώ.

 

2 χρονια εγγυηση εχει:)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Επαθα το ίδιο με την οθόνη.Επεσε και χωρίς να σπάσει μου βγάζει δύο γραμμές όταν το ανοίγω.Δυστυχώς έψαξα στο ebay αλλά δεν μπορώ να βρώ.Μήπως έχει βρεί κανένας?
Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Επαθα το ίδιο με την οθόνη.Επεσε και χωρίς να σπάσει μου βγάζει δύο γραμμές όταν το ανοίγω.Δυστυχώς έψαξα στο ebay αλλά δεν μπορώ να βρώ.Μήπως έχει βρεί κανένας?

 

ψαξε μερικες σελιδες πισω καποιος ειχε ιδιο προβλημα και ενα παιδι απαντησε που να βρει και πως να κανει αναζητηση στο ebay την ορολογια στα αγγλικα για οθωνη .....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

ψαξε μερικες σελιδες πισω καποιος ειχε ιδιο προβλημα και ενα παιδι απαντησε που να βρει και πως να κανει αναζητηση στο ebay την ορολογια στα αγγλικα για οθωνη .....

 

Ευχαριστώ.Το έκανα αλλά δεν βγάζει τίποτα στο ebay:(

Χ1ι-ROM-NEW V-LITE 4.3 COBALT HARDCORE EDITION FINAL (Stable)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παιδιά!

Επανέρχομαι με 2 ερωτήσεις που δεν έχω καταφέρει να απαντήσω ακόμα:

 

1. Είναι δυνατό να συνδεθεί το joy με υπολογιστή μέσω USB για να το διαχειριστώ αλλά να μην φορτίζει ταυτόχρονα και μου χαλάει την μπαταρία;

 

2. Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος το κινητό ως μόντεμ για να δώσει ιντερνετ στον υπολογιστή χρησιμοποιώντας πακέτα ιντερνετ για καρτοκινητά της vodafone (surf'n'mail, internet ολη μέρα);

 

Δοκίμασα αυτό που πρότειναν οι niko4gr και Jimaros69

"Κατεβασε και εγκατεστησε στο netbook το Vodafone Mobile Broadband απο εδω http://www.vodafone.gr/portal/vmcr10.

Στις επιλογες εκει εχει και για καρτοκινητο. "

και δεν λειτουργεί όπως θα έπρεπε. Συνδέεται μεν, αλλά δεν φορτώνει καμία σελίδα και αντ' αυτού με παραπέμπει σε σελίδα της vodafone και ζητάει να του δώσω αγορασμένους κωδικούς για να συνδεθώ.

http://eikona.info/images/39474993557611152823_thumb.jpg

Καμιά άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους του σαιτ. θελω να κανω μια ερωτηση? υπαρχει καμοια καινουρια ρομ για το κινητο? και αν καποιος δοκιμασε να βαλει την froyo 2,2 που εχει βγει....

θα περιμενω νεα σας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους τους φιλους του σαιτ. θελω να κανω μια ερωτηση? υπαρχει καμοια καινουρια ρομ για το κινητο? και αν καποιος δοκιμασε να βαλει την froyo 2,2 που εχει βγει....

θα περιμενω νεα σας

 

Βγήκε 2.2? Φίλε δοκίμασε την και πες μας εντυπώσεις σε παρακαλώ.

 

Sent by my U8120

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά !!!!

όντως έχει βγει η 2.2 , έχω και το link με την rom...αλλά μου φαίνεται παράξενο επειδή έλεγαν οτι δεν θα βγει 2.2 ....γι αυτο κ δεν την έχω δοκιμάσει...

υπάρχει κάποιος όμως που μπορεί να μας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες !?!?!??!?!?!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά !!!!

όντως έχει βγει η 2.2 , έχω και το link με την rom...αλλά μου φαίνεται παράξενο επειδή έλεγαν οτι δεν θα βγει 2.2 ....γι αυτο κ δεν την έχω δοκιμάσει...

υπάρχει κάποιος όμως που μπορεί να μας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες !?!?!??!?!?!

 

Συγγνώμη ποια επίσημη ενημέρωση έχετε για την 2.2 ; Υπάρχει κάποιο link, ή κάποια έγκυρη πληροφορία που να μιλάει για android 2.2 στο joy; Παραθέστε τις πληροφορίες σας παρακαλώ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη ποια επίσημη ενημέρωση έχετε για την 2.2 ; Υπάρχει κάποιο link, ή κάποια έγκυρη πληροφορία που να μιλάει για android 2.2 στο joy; Παραθέστε τις πληροφορίες σας παρακαλώ.

 

δεν ξερουμε γιαυτο και ρωταμε. δεσ λιγο αυτο σε παρακαλω:

 

my vodafone 845 running on android 2.2 froyo and angry birds no lag and black screen boot is slowl :S sry ^^" Frozen Zodiac Fruit Froyo ROM by Cedric VODAFONE 845 THX DOWNLOAD: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=937389

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε 2.2? Φίλε δοκίμασε την και πες μας εντυπώσεις σε παρακαλώ.

 

Sent by my U8120

 

υπαρχει καμοια καινουρια ρομ για το κινητο? :)

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει ότι σύμφωνα με ανακοίνωση της vodafone δεν θα αναβαθμιστεί σε 2.2 ....εδώ είναι το post...

http://techblog.gr/mobile/vodafone-joy-845-no-android-2-2-8982/

...όσο για την rom την βρήκα εδώ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10896577#post10896577 ....δεν ξέρω μπορεί να κάνω κ λάθος... :S

για δείτε κ εσείς κ περιμένω νέα σας...

Link to comment
Share on other sites

είχα διαβάσει ότι σύμφωνα με ανακοίνωση της vodafone δεν θα αναβαθμιστεί σε 2.2 ....εδώ είναι το post...

http://techblog.gr/mobile/vodafone-joy-845-no-android-2-2-8982/

...όσο για την rom την βρήκα εδώ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10896577#post10896577 ....δεν ξέρω μπορεί να κάνω κ λάθος... :S

για δείτε κ εσείς κ περιμένω νέα σας...

 

αν αυτό όμως συμβαίνει στα αλήθεια... αυτό δεν μας αδικεί εμάς σε σύγκριση με άλλους χρήστες κινητών android???? είναι σαν να σου λένε σε εξαπάτησα. σαν να βγει η nokia Και να πει το Ν8 το β15 δεν θα αναβαθμιστούν αφού το έχει αγοράσει ο κόσμος.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις custom roms για android 2.2 εχει δοκιμασει κανενας απο το forum καποια για να μας δωσει εντυπωσεις/κριτικες κλπ?γιατι παιζουν 2-3 που φαινονται καπως δουλεμενες και δεν ξερω ποια αξιζει(αν αξιζει)να flash-αρω...
Link to comment
Share on other sites

μίλησα σήμερα με vodafone και αφού μου τα μάσησε για ώρα ο υπάλληλος μου είπε πως δεν ξέρει και δεν νομίζει να βγάλουν 2.2 επίσημε γι αυτό το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγκατέστησα το πρόγραμμα android windows 7, και το ρύθμισα να ξεκινά όταν ανοίγει το τηλέφωνο. Όμως μου κόλλησε και δείχνει μόνιμα μια οθόνη που γράφει ότι η εφαρμογή τερματίστηκε απότομα και η μόνη επιλογή που έχω είναι να πατήσω το: "αναγκαστικό κλείσιμο της εφαρμογής", που όμως όταν το πατήσω φεύγει το μήνυμα για 1 δεύτερο και μετά ξαναβγάζει το ίδιο μήνυμα.

Ξέρετε τι πρέπει να κάνω για να ξεκολλήσω; Ευχαριστώ.

Edited by freewind
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγκατέστησα το πρόγραμμα android windows 7, και το ρύθμισα να ξεκινά όταν ανοίγει το τηλέφωνο. Όμως μου κόλλησε και δείχνει μόνιμα μια οθόνη που γράφει ότι η εφαρμογή τερματίστηκε απότομα και η μόνη επιλογή που έχω είναι να πατήσω το: "αναγκαστικό κλείσιμο της εφαρμογής", που όμως όταν το πατήσω φεύγει το μήνυμα για 1 δεύτερο και μετά ξαναβγάζει το ίδιο μήνυμα.

Ξέρετε τι πρέπει να κάνω για να ξεκολλήσω; Ευχαριστώ.

 

θα σου ελεγα να βγαλεις τη μπαταρια να το αφησεις λιγο και ξανα βαλε τη μπαταρια αν ξεκολησει σβησε την εφαρμογη απο τις εφαρμογες και τον φακελο απο την διαχειρηση αρχειων στην sd ..

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Καλησεπρα! ηθελνα να ρωτησω και εγω μερικα πραγματα!

 

1)πως ενεργοποιω το 3g σημα? η δεν θα εχω καθολου ιντερνετ(περα απο ασυρματο)? εχω συνδεση κοσμοτε, αν εχει να κανει..

2)τα widgets δεν παιζουν γενικως η μονο σε μενα? οταν παω να προσθεσω widget μου βγαζει μηνυμα "αναγκαστικο κλεισμο της εφαρμογης"

 

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

μίλησα σήμερα με vodafone και αφού μου τα μάσησε για ώρα ο υπάλληλος μου είπε πως δεν ξέρει και δεν νομίζει να βγάλουν 2.2 επίσημε γι αυτό το κινητό...

 

Μήπως να τους στείλουμε όλοι κάνα Mail μπας και γίνει τίποτα;;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να τους στείλουμε όλοι κάνα Mail μπας και γίνει τίποτα;;

 

και αυτό είναι κάτι αλλά αμφιβάλλω.. όμως γιατί λέει αυτοί δεν κάνουν κάτι και ούτε μπορούν μόνο αν η κινέζικη εταιρία κάνει κάτι. παλαιότερα μιλώντας με την κινέζικη μου είπαν εμείς μόνο με εντολή της voda...

 

χαρακτηριστικά ο υπάλληλος ήταν κάπως με ένα στιλ "τι ζητάς και αναβάθμιση;;;" λες και τους είναι κάτι... ενώ του έλεγα πως σαν εταιρία πουλάνε ένα προϊόν που αφού δεν το υποστηρίζουν βλάπτουν οικονομικά τον πελάτη τους...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...