Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest longjonh
Στο λογαριασμό google, πήγαινε στην καρτέλα επαφές (κάτω από το αλληλογραφία, στα αριστερά της οθόνης). Μετά πήγαινε στα δεξιά, εκεί που έχει ένα κουμπί "Περισσότερες ενέργειες" και μπορείς να ταξινομήσεις τις επαφές κατά όνομα Ή κατά επώνυμο. Δεν ξέρω αν αυτό βέβαια θα φανεί και στο τηλέφωνό σου. Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το google sync. Δοκίμασέ το και πες μας.

edit: Ακόμα κι αν δεν γίνεται όμως η ταξινόμηση κατά επίθετο, απλά ψάχνεις τα πρώτα γράμματα του επιθέτου που σε ενδιαφέρει και πας κατευθείαν στην επαφή που σε ενδιαφέρει. Π.χ. θέλεις να ψάξεις τα στοιχεία του Δημήτρη Παπαδόπουλου. Θα πας στο search box και θα αρχίσεις να πληκτρολογήσείς Π - α - π - ... και θα σου εμφανίσει όλες τις επαφές που το επίθετό τους αρχίζεις από Παπ..

 

Δε δούλεψε με το κολπάκι από το Gmail (pc) . Ευχαριστώ για την προσπάθεια φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

δεν σε πιανω: ρυθμισεις τηλ->ρυθμισεις κλησης αλλαγη αριθμ τηλ τι δυσκολο

 

settings -> call settings -> voicemail number πηγαίνω, αλλάζω τον αριθμο απο 121 σε πχ 555 και μετα δεν με αφηνει να τον αποθηκευσω, μου λέει οτι ο αρθμος δεν άλλαξε και να επικοινωνήσω με τον carrier μου (έχω βονταφον και δεν έχω πειραξει τίποτα στο κινητο, οχι ρουτ ουτε τιποτα αλλο)

Κάνω κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Δε δούλεψε με το κολπάκι από το Gmail (pc) . Ευχαριστώ για την προσπάθεια φίλε μου.

 

Εδώ αρχηγέ έχει μια συζήτηση για αυτό το θέμα:

http://www.google.com/support/forum/p/Android%20Market/thread?tid=518334005a69f666&hl=en

 

Εδώ υπάρχει μια εφαρμογή που νομίζω ότι κάνει αυτό που θες (sort κατά επίθετο):

http://www.appbrain.com/app/info.scottstephen.android.bettercontacts

 

επί πληρωμή δυστυχώς

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω χρειαζομαι την βοηθεια σας, απο την μερα που εβαλα την Pro celestial v2 το κινητο σερνετε στην κυριολεξια. μηπως χρειαζετε καμοια εξτρα ρυθμιση που δεν ξερω? αν γνωριζει κανεις ας μου πει. εχω κανει wipe και απολα κ παλι τα ιδια................ας μου πει καποιοσ τι γινετε
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω χρειαζομαι την βοηθεια σας, απο την μερα που εβαλα την Pro celestial v2 το κινητο σερνετε στην κυριολεξια. μηπως χρειαζετε καμοια εξτρα ρυθμιση που δεν ξερω? αν γνωριζει κανεις ας μου πει. εχω κανει wipe και απολα κ παλι τα ιδια................ας μου πει καποιοσ τι γινετε

 

αναλογα αν το εχεις φωρτοσει με εφαρμογες .εγω το χρησιμοποιοω ολη την ωρα με πολλες εφαρμογες με την συγκεκριμενη ρομ που εχεις και εσυ λεμε ανα θες εδω εχει ολες τις ρομ διαλεξε και παρε ιδια διαδικασια να βαλεις οπως με την pro http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=950491

Link to comment
Share on other sites

το ροοτ παιρνει δικαιωματα superuser/adminstator εγκαθιστωντας την συγκεκριμενη εφαρμογη superuser και μετα αν χρησιμοποιησεις την εφαρμογη rootexplorer μπορει να σβησεις τα vodafone apps. αν κανεις hard reset θα τα σβησεις ολα θα πρεπει να κατεβασεις και να βαλεις την ρομ της vodafone γιατι μετα απο ροοτ κολαει πολλες φορες

 

είμαι root, έχω αφαιρέσει τα voda apps και το κινητο παει μια χαρά ..

 

1. αν κάνω επαναφορά εργοστασ. ρυθμίσεων θα έχω πρόβλημα, ποιό και γιατί ? δεν κατάλαβα επίσης πότε κολάει το κινητό (στο hard reset κολάει ?) και γενικότερα την δεύτερη πρότασή σου ...

2. όταν λές hard reset εννοείς επαναφορά εργοστασ. ρυθμίσεων ?

3. soft reset υπάρχει στο 845 και πως γίνεται ?

Edited by gvp
Link to comment
Share on other sites

είμαι root, έχω αφαιρέσει τα voda apps και το κινητο παει μια χαρά ..

 

1. αν κάνω επαναφορά εργοστασ. ρυθμίσεων θα έχω πρόβλημα, ποιό και γιατί ? δεν κατάλαβα επίσης πότε κολάει το κινητό (στο hard reset κολάει ?) και γενικότερα την δεύτερη πρότασή σου ...

2. όταν λές hard reset εννοείς επαναφορά εργοστασ. ρυθμίσεων ?

3. soft reset υπάρχει στο 845 και πως γίνεται ?

 

οταν αφαιρεις τα vodafone apps τροποιεις την ρομ για αυτο στο hard reset Κολαει.η λυση ειναι να βαλεις την ρομ της vodafone ξανα απο την αρχη πριν 2 σελιδες την ειχα βαλει ζιπαρισμενη (μπλε γραμματα v845 ) εχει και οδηγιες μεσα.

 

ναι σοφτ ρεσετ απλα βγαζεις την μπαταρια για δυο λεπτα και την ξαναβαζεις αυτο οκ?

 

προσπαθω να εγκαταστησω τον firefox αλλα δεν τον βρισκει στο market.ειναι διαθεσιμος?

 

δεν ειναι διαθεσιμος για την συσκευη μας γενικα ειναι να εχεις πολυ μνημη κιολας

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω τί είναι το voicemail και πώς μπορώ να το ενεργοποιήσω...έχω Cosmote(για την ακρίβεια What's Up!?)...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκίμασα να Setάρω στο τηλεφωνάκι την Froyo 2,2 (σε δοκιμαστικό στάδιο). Την κατέβασα απο XDA.

Οι εντυπώσεις είναι αρκετά καλές , πετάει και το καλύτερο "βλέπει" και ασύρματα δίκτυα AD-HOC που η 2,1 δεν τα "βλέπει".

Τα αρνητικά όμως: ΔΕΝ παίζει η κάμερα, δεν υπάρχει το ράδιο και δεν βλέπει την κάρτα μνήμης το PC. Αν τα διορθώσουν όμως θα την κρατήσω μόνιμα... Πραγματικά φοβερή η Froyo στο Joy :) .

Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκίμασα να Setάρω στο τηλεφωνάκι την Froyo 2,2 (σε δοκιμαστικό στάδιο). Την κατέβασα απο XDA.

Οι εντυπώσεις είναι αρκετά καλές , πετάει και το καλύτερο "βλέπει" και ασύρματα δίκτυα AD-HOC που η 2,1 δεν τα "βλέπει".

Τα αρνητικά όμως: ΔΕΝ παίζει η κάμερα, δεν υπάρχει το ράδιο και δεν βλέπει την κάρτα μνήμης το PC. Αν τα διορθώσουν όμως θα την κρατήσω μόνιμα... Πραγματικά φοβερή η Froyo στο Joy :) .

 

συμφωνω ας ελπισουμε οτι o cedric θα βρει καποια λυση μαζι με την παρεα του

Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκίμασα να Setάρω στο τηλεφωνάκι την Froyo 2,2 (σε δοκιμαστικό στάδιο). Την κατέβασα απο XDA.

Οι εντυπώσεις είναι αρκετά καλές , πετάει και το καλύτερο "βλέπει" και ασύρματα δίκτυα AD-HOC που η 2,1 δεν τα "βλέπει".

Τα αρνητικά όμως: ΔΕΝ παίζει η κάμερα, δεν υπάρχει το ράδιο και δεν βλέπει την κάρτα μνήμης το PC. Αν τα διορθώσουν όμως θα την κρατήσω μόνιμα... Πραγματικά φοβερή η Froyo στο Joy :) .

 

δοκιμασε το FxCamera απο το μαρκετ και πες μας αν δουλευει!

 

επισης η FxCamera ειναι πολυ καλυτερη απο τη κανονικη που εχει το joy καθος κανει και autofocus και καθαρισμα φοτογραφιας.

απλα μερικες φορες, σπανια, οταν το ανοιγω κανει ρεσταρτ το κινητο.

 

τη συνιστω ανεπιφυλακτα!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε το FxCamera απο το μαρκετ και πες μας αν δουλευει!

 

επισης η FxCamera ειναι πολυ καλυτερη απο τη κανονικη που εχει το joy καθος κανει και autofocus και καθαρισμα φοτογραφιας.

απλα μερικες φορες, σπανια, οταν το ανοιγω κανει ρεσταρτ το κινητο.

 

τη συνιστω ανεπιφυλακτα!

 

Γιατι δεν μπορω να κατεβασω αυτην και αλλες εφαρμογες απο το andoid market ? Μου βγαζει μηνυμα οτι δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου!!

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει το τηλεφωνο root και προσπαθωντας να εγκαθιστησω widget μου βγαζει μηνυμα διακοπη εφαρμογης διαδικασια android.process.launcher.διορθωνει αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν μπορω να κατεβασω αυτην και αλλες εφαρμογες απο το andoid market ? Μου βγαζει μηνυμα οτι δεν ειναι συμβατη με την συσκευη μου!!

 

Εγώ την κατέβασα αλλά και πάλι δεν παίζει η κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω όλη την παρέα.

Επειδή είμαι καινούργιος σε android περιβάλλον θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για το αν υπάρχει κάποιο apk για το joy σαν το «quick gps» για να εντοπίζονται γρήγορα οι δορυφόροι.

 

Ευχαριστώ εκ των πρότερων

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ το πρόβλημα μου.Το έχω κάνει root εδώ και 2 μήνες και δουλεύει τέλεια.Τις τελευταίες μέρες όμως αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα:μου λέει πως η κάρτα sd είναι κενή.Πως μπορώ να το διορθώσω

ΕΥΧAΡΙΣΤΟ

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω και εγώ το πρόβλημα μου.Το έχω κάνει root εδώ και 2 μήνες και δουλεύει τέλεια.Τις τελευταίες μέρες όμως αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα:μου λέει πως η κάρτα sd είναι κενή.Πως μπορώ να το διορθώσω

ΕΥΧAΡΙΣΤΟ

 

δεν εχει εμφανη αιτια ,οταν το συνδεεις με τον υπολογιστη σου την βλεπει γεματη εαν ναι τοτε κανε hard reset και περασε ξανα την ρομ

 

advanced gps αλλα δεν ξερω αν υποστηριζετε απο το κινητο μας(μπορει να μην φαινετε στο μαρκετ λογω μη υποστηριξης.

 

εχει βγει v2.0 απο cedric 2,2 με υποστηριξη καμερας αλλα εχει ακομα bugs οποιος ενδιαφερετε εδω αλλα ειναι μονο για τεστ οχι για ορθη χρηση του κινητου. και ειναι σημαντικο οποιος επιχηρησει να κανει ενα nandroid back up απο το recovery mode

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την Froyo του Cedric, από χθές έχω πρόβλημα, άλλα πατάω στην αφή και άλλα επιλέγει. Δηλαδή, πατάω το Delete να διαγράψω χαρακτήρες από κάποιο SMS και δεν πιάνει με τίποτα. Αυτό γίνεται και σε άλλες λειτουργίες. Το κάνει και σε σας αυτό???
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει εμφανη αιτια ,οταν το συνδεεις με τον υπολογιστη σου την βλεπει γεματη εαν ναι τοτε κανε hard reset και περασε ξανα την ρομ

 

advanced gps αλλα δεν ξερω αν υποστηριζετε απο το κινητο μας(μπορει να μην φαινετε στο μαρκετ λογω μη υποστηριξης.

 

εχει βγει v2.0 απο cedric 2,2 με υποστηριξη καμερας αλλα εχει ακομα bugs οποιος ενδιαφερετε εδω αλλα ειναι μονο για τεστ οχι για ορθη χρηση του κινητου. και ειναι σημαντικο οποιος επιχηρησει να κανει ενα nandroid back up απο το recovery mode

 

επαναλβανω για καθε ενδιαφερομενο

αλλα ειναι μονο για τεστ οχι για ορθη χρηση του κινητου. και ειναι σημαντικο οποιος επιχηρησει να κανει ενα nandroid back up απο το recovery mode
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μήπως γνωρίζει κάποιος για το αν υπάρχει κάποιο apk για το joy σαν το «quick gps» που έχει το HTC Damond 2 , για να εντοπίζονται γρήγορα οι δορυφόροι;:help::help: Edited by nickanap69
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μήπως γνωρίζει κάποιος για το αν υπάρχει κάποιο apk για το joy σαν το «quick gps» που έχει το HTC Damond 2 , για να εντοπίζονται γρήγορα οι δορυφόροι;:help::help:

 

gps status, στο οποίο μπορείς να ενημερώνεις το πρόγραμμα με σύνδεση στο internet για τους δορυφόρους όπως και στο quick gps.

Link to comment
Share on other sites

gps status, στο οποίο μπορείς να ενημερώνεις το πρόγραμμα με σύνδεση στο internet για τους δορυφόρους όπως και στο quick gps.

Οκ φίλε klgrpls το κατέβασα και έκανα refresh τη βάση δεδομένων για τους δορυφόρους. Από μια γρήγορη δοκιμή που έκανα είδα ότι βρήκε πολύ πιο γρήγορα σήμα από άλλες φορές. Φαίνεται να δουλεύει :up:

Σ’ ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εχει κανεις δοκιμασει το SPB Shell 3D v1.0.2 αν τρεχει στο κινητο του???

εχω την εκδοση teapot RSL4 επανω,βγαζει μαυρη οθονη και επανερχεται στην LAUNCHERPO μετα απο 3 -5 δευτερολεπτα...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για gps που παίζει στο joy;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...