Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...αν μπορώ με το συγκεκριμένο κινητό(μιας και μόνο αυτό έχω την δυνατότητα να αγοράσω) να κάνω κλήσεις μέσω skype!!Skype ή κάποιας άλλης τέλος πάντων εφαρμογής ίδιου τύπου ώστε να γλιτώσω χρήματα..

 

Ωραία αφού βρήκες την απάντηση να προσέχεις στο εξωτερικό οι κλήσεις σου από skype ή ότι χρησιμοποιείς να γίνονται μόνο μέσω wi-fi ειδάλλως όχι μόνο δεν θα κερδίσεις αλλά θα χάσεις χρήματα. Στο λέω just in case.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια , πως μπορω να εγκαταστησω το igo θα λειτουργει χωρις χρεωση ευχαριστω .
Δεν θα πεθανουμε ποτε κουφαλα νεκροθαφτη
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια , πως μπορω να εγκαταστησω το igo θα λειτουργει χωρις χρεωση ευχαριστω .

 

κάνε αναζήτηση στο διαδίκτυο. δεν είναι νόμιμο να στο πει κανείς εδώ. αφορά όπως το ζητάς παράνομο λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια , πως μπορω να εγκαταστησω το igo θα λειτουργει χωρις χρεωση ευχαριστω .

 

Μια επιλογή είναι να πας στο επίσημο site του igo και να το αγοράσεις. http://www.igomyway.com/

Προσωπικά, θα σου συνιστούσα όμως να βάλεις το NDRIVE, είναι πολύ καλό. Εάν θες περισσότερες πληροφορίες για το πώς να εγκαταστήσεις το nomimo λογισμικό που θα αγοράσεις, στείλε μου pm.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια , πως μπορω να εγκαταστησω το igo θα λειτουργει χωρις χρεωση ευχαριστω .

Θα λειτουργει οχι θα προμηθευτω χωρις χρεωση....

 

κάνε αναζήτηση στο διαδίκτυο. δεν είναι νόμιμο να στο πει κανείς εδώ. αφορά όπως το ζητάς παράνομο λογισμικό.

Τι σας εχει πιασει ολους ?

 

Δηλαδη το να του πει κάποιος πως να μην κανει χρηση A-GPS αλλα του GPS μονο που εναι το παρανομο?

 

Αντε γιατι θα μας τρελανετε εδω μεσα....

Edited by Jimaros69
Link to comment
Share on other sites

Θα λειτουργει οχι θα προμηθευτω χωρις χρεωση....

 

 

Τι σας εχει πιασει ολους ?

 

Δηλαδη το να του πει κάποιος πως να μην κανει χρηση A-GPS αλλα του GPS μονο που εναι το παρανομο?

 

Αντε γιατι θα μας τρελανετε εδω μεσα....

 

Δεν κατάλαβες.

Ο φίλος εννοούσε πώς θα προμηθευτεί την ΙΔΙΑ την εφαρμογή δωρεάν, όχι πώς θα "αποφύγει" τις έξτρα χρεώσεις από τη χρήση του assisted GPS. Και αυτό που ζητούσε είναι παράνομο με βάση τους κανόνες του site. Να ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ όμως ΟΤΙ ΕΔΩΣΑ ΛΥΣΗ στο πρόβλημα του φίλου σχετικά με το nomimo λογισμικό που έψαχνε.

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες ανεβασα ολο το pack καθως και τις οδηγιες του hellas200 σε ελληνικα, μολις το πηρα το κινητακι και ειναι φοβερο για την τιμη του, το pack αυτο εχει οτι χρειαζεστε για να κανετε flash την custom rom TCT_RLS4d, καλο flashing :)

 

Link: http://rapidshare.com/files/443390939/Joy845.rar

ενας ασχετος σαν και μενα θα τα καταφερει

βουνο μου φαινεται:(

πηρα αυτην την καρτουλα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες.

Ο φίλος εννοούσε πώς θα προμηθευτεί την ΙΔΙΑ την εφαρμογή δωρεάν, όχι πώς θα "αποφύγει" τις έξτρα χρεώσεις από τη χρήση του assisted GPS. Και αυτό που ζητούσε είναι παράνομο με βάση τους κανόνες του site. Να ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ όμως ΟΤΙ ΕΔΩΣΑ ΛΥΣΗ στο πρόβλημα του φίλου σχετικά με το nomimo λογισμικό που έψαχνε.

 

Όπως το λες εσυ ναι είναι παράνομο. Όπως το καταλαβαίνω εγώ διαβάζοντας αυτό που έγραψε ΌΧΙ δεν είναι. Και μην ξεχνάτε κάτι βασικό... όλοι είναι αθώοι μέχρι αποδείξεως του εναντίον. :))

 

Sent from my U8100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ενας ασχετος σαν και μενα θα τα καταφερει

βουνο μου φαινεται:(

πηρα αυτην την καρτουλα

 

Μπα δεν ειναι, μια να το κανεις μετα θα ειναι παιχνιδακι, πρωτη φορα ασχολουμαι και εγω με android αλλα ειναι πανευκολο.

 

Το μονο που δεν μου αρεσει στο joy ειναι το resistive touchscreen που εχει, δεν την παλευω και πολυ, μαλλον θα το δωσω και θα παρω το HTC Wildfire που εχει capacitive

Edited by camelakos2
Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο το

για ασχετους σαν και μενα,οι εμπειροτεροι εχουν καποια ενσταση;

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αυτο το

για ασχετους σαν και μενα,οι εμπειροτεροι εχουν καποια ενσταση;

 

Καλό είναι, αν και νομίζω ότι και σε αυτό το θέμα εδώ υπάρχουν δημοσιεύσεις με ελληνικές οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν καποιος εχει αγορασει αρκετα screen protector και του περισευει κανενα ας μου στειλει ενα pm γιατι δεν μπορω αυτη την στιγμη να κανω αγορα απο ebay και τα λοιπα, ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν καποιος εχει αγορασει αρκετα screen protector και του περισευει κανενα ας μου στειλει ενα pm γιατι δεν μπορω αυτη την στιγμη να κανω αγορα απο ebay και τα λοιπα, ευχαριστω!

 

δεν αξιζει τον κοπο εβαλα εγω και το εβγαλα την επομενη μερα... δεν κανει καλη επαφη :mad: μουφα η δουλεια

Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει τον κοπο εβαλα εγω και το εβγαλα την επομενη μερα... δεν κανει καλη επαφη :mad: μουφα η δουλεια

 

Ειχες παρει μια απο αυτες εδω? http://global.ebay.com/search?Query=vodafone+845+Screen+&Region=0&SortBy=21&PageNumber=1

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία μακακία και δεν μπορώ να βρω πως αλλάζει.:whistle: Έβαλα το Visual Task Switcher (πρόγραμμα που σου εμφανίζει τα προγράμματα που τρέχουν για να μεταπηδάς από το ένα στο άλλο) και όταν επέλεγα το hung up buton μου έβγαζε το ερώτημα τι θέλω να κάνω. Επειδή το ίδιο έκανε όταν κράταγα πατημένο και το home buton είπα να επιλέξω από το menu σαν defult την αρχική σελίδα. Όμως τώρα και τα 2 με πάνε στην αρχική σελίδα.

 

Το ερώτημα είναι πως μπορώ να το ξανακάνω να με ρωτάει τι θέλω να κάνει; Δηλαδή πως θα καταργήσω την προεπιλογή που έκανα;

 

Υ.Γ.: Δοκίμασα να το απεγκαταστήσω και να το ξαναεγκαταστήσω αλλά τα ίδια και όταν πάω στις ιδιότητες της εφαρμογής η επιλογή εκκαθάρισης προεπιλογών είναι απενεργοποιημένη...:(

Edited by Unleashed82
ι8000GT vs Vodafone845
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία μακακία και δεν μπορώ να βρω πως αλλάζει.:whistle: Έβαλα το Visual Task Switcher (πρόγραμμα που σου εμφανίζει τα προγράμματα που τρέχουν για να μεταπηδάς από το ένα στο άλλο) και όταν επέλεγα το hung up buton μου έβγαζε το ερώτημα τι θέλω να κάνω. Επειδή το ίδιο έκανε όταν κράταγα πατημένο και το home buton είπα να επιλέξω από το menu σαν defult την αρχική σελίδα. Όμως τώρα και τα 2 με πάνε στην αρχική σελίδα.

 

Το ερώτημα είναι πως μπορώ να το ξανακάνω να με ρωτάει τι θέλω να κάνει; Δηλαδή πως θα καταργήσω την προεπιλογή που έκανα;

 

Υ.Γ.: Δοκίμασα να το απεγκαταστήσω και να το ξαναεγκαταστήσω αλλά τα ίδια και όταν πάω στις ιδιότητες της εφαρμογής η επιλογή εκκαθάρισης προεπιλογών είναι απενεργοποιημένη...:(

 

θα μπεις σε ασφαλη λειτουργια και θα κανεις οτι θελεις μια φορα το Power on

και οταν εμφανιστει η απρη οθονη volumeup+menu+callon και θα βγεις σε μενου ασφαλειας που θα κανεις απεγκ. η εκκαθαριση δεδομενων

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και το απεγκατέστησα πάλι και το ξανά εγκατέστησα αλλά τίποτα. :(

 

Υ.Γ.: Βρήκα μία παράδοξη λύση και δεν ξέρω αν εφαρμόζετε για όλες τις περιπτώσεις. Πέρασα το πρόγραμμα HomeControl από το market (είναι δωρεάν) και έσβησα όλες τις ρυθμίσεις της Home Screen και επανήλθε στην κατάσταση όπως όταν το ανοίγεις. Και δούλεψε. Τώρα αν γίνετε και σε άλλα προγράμματα δεν ξέρω γιατί δεν έχω κάτι άλλο να το δοκιμάσω.

Edited by Unleashed82
ι8000GT vs Vodafone845
Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει τον κοπο εβαλα εγω και το εβγαλα την επομενη μερα... δεν κανει καλη επαφη :mad: μουφα η δουλεια

 

μη μου λες τέτοια και έχω ήδη παραγγείλει μια εξάδα.

Όχι για να μην κλαίω τα 3 ολόκληρα ευρώ... :lol:

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

μη μου λες τέτοια και έχω ήδη παραγγείλει μια εξάδα.

Όχι για να μην κλαίω τα 3 ολόκληρα ευρώ... :lol:

 

αυτά δεν έχουν έξοδα αποστολής;;; ρωτάω γιατί κοίταγα να πάρω...

Link to comment
Share on other sites

τελικα μιλαμε για εξαιρετικα αθλιο κινητο

αν θυμοσαστε το ειχα παει πισω γιατι δεν ανοιγε το wifi....μετα απο hard reset (το ειχα παει πισω) το προβλημα λυθηκε...οποτε μετα απο 2 μηνες ποθ το 3αναπηρα και αρχισα να περναω οτι ειχα μετα απο λιγες μερες ξαναεμφανιστηκε το προβλημα (αν και για καποιο διαστημα χωρις καμια περαιτερω αλλαγη στο κινητο δεν ειχα προβλημα)..ακατανοητα προβληματα ...για να εχω εν τελει wifi πρεπει να κανω restart ..και βλεπουμε αν θα δουλεψει !!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

τελικα μιλαμε για εξαιρετικα αθλιο κινητο

αν θυμοσαστε το ειχα παει πισω γιατι δεν ανοιγε το wifi....μετα απο hard reset (το ειχα παει πισω) το προβλημα λυθηκε...οποτε μετα απο 2 μηνες ποθ το 3αναπηρα και αρχισα να περναω οτι ειχα μετα απο λιγες μερες ξαναεμφανιστηκε το προβλημα (αν και για καποιο διαστημα χωρις καμια περαιτερω αλλαγη στο κινητο δεν ειχα προβλημα)..ακατανοητα προβληματα ...για να εχω εν τελει wifi πρεπει να κανω restart ..και βλεπουμε αν θα δουλεψει !!!

 

Παραξενο, το εχω δοκιμασει και στο δικο μου wifi και στης κοπελας μου και παει τουμπανο, ποια rom εχεις εγκατεστημενη?

Link to comment
Share on other sites

δεν αξιζει τον κοπο εβαλα εγω και το εβγαλα την επομενη μερα... δεν κανει καλη επαφη :mad: μουφα η δουλεια

 

Για όσους ενδιαφέρονται για screen protectors, Έχω πάρει αυτές εδω http://cgi.ebay.com/3x-Anti-Glare-Screen-Protector-guard-Vodafone-845-/390282774631?pt=PDA_Accessories&hash=item5adeaa8867

 

και ειναι παρα πολυ καλες. 1 μηνα την εχω και δεν εχει παθει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...