Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι να πω ευχαριστω μονο με καποιο launcher τι να τους πω

Eγώ έχω βάλει τον go launcher.Μπορείς να βάλεις από 1 μέχρι 25+ (εκεί βαρέθηκα να προσθέτω) οθόνες

http://greekandroid.blogspot.com/2010/12/go-launcher.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγω προτιμησα το adw.launcher και υποστηριζει πολλα θεματα.αλλα δεν ειναι ολα συμβατα με το κιν :p:lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μερικες ερωτησεις

επειδη ειναι η πρωτη φορα που σκεφτομαι να αγορασω android κινητο και δεν ξερω τιποτα θελω βοηθεια.αυτη την στιγμη και για εναν ολοκληρο χρονο χρησιμοποιω το samsung sgh g600 το οποιο αν και λατρεβω θελω να το αλλαξω για το vodafone joy 845 το οποιο μου εκανε κλικ απο την πρωτη στιγμη αλλα καπου κραταω τις επιφυλαξεις μου.

το κινητο απο την μια τα σπαει διοτι στην τιμη των 109,90 ευρω προσφερει υπερπολλα.το μονο μου θεμα ειναι η ποιοτητα της οθονης.πιστευετε εσεις πως ειναι κατι που ενοχλει η οχι

 

πιστευετε πως αξιζει να αλλαξω το g600 για το joy 845

 

παρακαλω βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω και εγώ ένα τέτοιο τηλέφωνο και μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένος

 

Θα ήθελα να σας κάνω 2 ερωτήσεις

 

1. Υπάρχει δυνατότητα να αγοράσω άλλη ποιο "δυνατή" μπαταρία (πχ 1300 ή 1500 mAh)

 

2. Θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει την διαδικασία του πως μπορεί να εμφανίζεται η εικόνα αυτού που σε καλεί. Έχω τραβήξει κάποιες φωτογραφίες μπορώ να τις συνδέσω με τις επαφές μου (δηλαδή δίπλα στην επαφή έχει την μικρογραφία της εικόνας ) ΑΛΛΑ όταν κάποια απο τις επαφές αυτές με καλεί δεν φαίνεται η φωτογραφία της

 

Σας ευχαριστώ εξ των προτέρω για τον χρόνο που θα αφιερώσετε για να μου απαντήσετε.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει μπαταρια

επαφες + καπου και βαζεις την φωτογραφια και εμενα στην αρχη δεν δουλεψε .δουλεψαν ολα αν επαναφερεις το κιν σε εργοστασιακες ρυθμισεις .αλλα κανε ενα καλο back up .δικο μου τρικ δεν ξερω τι ειχε πεχτει σε εμενα αλλα μαλλον τα πιραζουν στο καταστημα.και μονο αν τα γυρισεις σε εργοστασιακες ρυθμισεις δουλεουν σωστα .ρυθμισεις->απορρητο επαν εργοστ ρυθμισεων

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, Αλλά δεν έχω πειράξει τις εργοστασιακές ρυθμίσεις, και τα μόνα προγράμματα που έχω βάλει εκτός απο αυτά που είχε είναι προγράμματα που κατέβασα απο το android markt τα οποία είναι msn client, bloomberg, dolphin weather compass, IM easy. Ούτε σε after market υπάρχουν τέτοιες μπαταρίες.

 

Ευχαριστώ.

 

Επίσης το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πως να κάνω backup... και αν το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις οι εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει θα δουλεύουν ή θα πρέπει να τις απεγκαταστήσω και να τις ξαναβάλω απο την αρχή

 

Ευχαριστώ

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

 

πιστευετε πως αξιζει να αλλαξω το g600 για το joy 845

 

παρακαλω βοηθεια

 

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αν αγοράσεις το joy θα μπεις μέσα στον κόσμο του android. Ειδικά εάν χρησιμοποιείς πολύ εφαρμογές google, θα μπορείς να έχεις μια ωραία εμπειρία ολοκληρωμένων και ενοποιημένων υπηρεσιών που λειτουργούν αρμονικά μεταξύ τους (gmail, gdocs, gmaps, gcontacts κλπ.) Σκέψου όμως και το ZTE BLADE!! Όταν εμείς αγοράσαμε το joy δεν είχε βγει ακόμη το BLADE. Εγώ μάλλον θα αγόραζα το Blade τώρα (αν είχα και καμιά επιδοτησούλα από wind).

 

1. Υπάρχει δυνατότητα να αγοράσω άλλη ποιο "δυνατή" μπαταρία (πχ 1300 ή 1500 mAh)

 

Το είχα ψάξει λίγο, δεν κατάφερα να βρω.

 

2. Θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει την διαδικασία του πως μπορεί να εμφανίζεται η εικόνα αυτού που σε καλεί. Έχω τραβήξει κάποιες φωτογραφίες μπορώ να τις συνδέσω με τις επαφές μου (δηλαδή δίπλα στην επαφή έχει την μικρογραφία της εικόνας ) ΑΛΛΑ όταν κάποια απο τις επαφές αυτές με καλεί δεν φαίνεται η φωτογραφία της

 

Σας ευχαριστώ εξ των προτέρω για τον χρόνο που θα αφιερώσετε για να μου απαντήσετε.

 

Εάν έχεις google account (gmail) τότε αλλάζεις τη φωτογραφία των φίλων σου στο μενού "Επαφές" του gmail και αυτομάτως συγχρονίζεται το κινητό με τις νέες φωτό και θα σου εμφανίζει τις φωτογραφίες αυτών που καλούν.

 

Η δική μου ερώτηση είναι:

-Ας πούμε ότι κάνω upload από τον υπολογιστή μου και βάζω εγώ μια CUSTOM φωτογραφία για κάποιο από τα άτομα που είναι στις επαφές μου.

-Τι θα γίνει αν ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΔΙΟ το άτομο έχει επιλέξει διαφορετική φωτό για το google profile του; Θα φαίνεται η δικιά μου η "custom" που ανέβασα ή αυτή που έχει δηλώσει ΑΥΤΟΣ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ως φωτογραφία του στο επίσημο προφίλ του στην google;

 

Εάν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Ευχαριστώ.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρω πως να κάνω backup... και αν το επαναφέρω στις εργοστασιακές ρυθμίσεις οι εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει θα δουλεύουν ή θα πρέπει να τις απεγκαταστήσω και να τις ξαναβάλω απο την αρχή

 

Ευχαριστώ

 

με εργαλειο astro manager κανεις back up τις εφαρμογες σου υπαρχει και το titanium back up

 

 

τα υπολοιπα αναγκαστικα τα μεταφερεις ολα στην καρτα μνημης φωτο,επαφες,

επαφες και μην μπορεις και με το προγραμμα τις vodafone να κανεις Back up στον υπολογιστη σου.και οτι αλλο εχεις στην μνημη

 

http://www.freewarelovers.com/android/app/astro-file-manager

 

http://www.freewarelovers.com/android/app/titanium-backup

 

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αν αγοράσεις το joy θα μπεις μέσα στον κόσμο του android. Ειδικά εάν χρησιμοποιείς πολύ εφαρμογές google, θα μπορείς να έχεις μια ωραία εμπειρία ολοκληρωμένων και ενοποιημένων υπηρεσιών που λειτουργούν αρμονικά μεταξύ τους (gmail, gdocs, gmaps, gcontacts κλπ.) Σκέψου όμως και το ZTE BLADE!! Όταν εμείς αγοράσαμε το joy δεν είχε βγει ακόμη το BLADE. Εγώ μάλλον θα αγόραζα το Blade τώρα (αν είχα και καμιά επιδοτησούλα από wind).

 

 

 

Το είχα ψάξει λίγο, δεν κατάφερα να βρω.

 

 

 

Εάν έχεις google account (gmail) τότε αλλάζεις τη φωτογραφία των φίλων σου στο μενού "Επαφές" του gmail και αυτομάτως συγχρονίζεται το κινητό με τις νέες φωτό και θα σου εμφανίζει τις φωτογραφίες αυτών που καλούν.

 

Η δική μου ερώτηση είναι:

-Ας πούμε ότι κάνω upload από τον υπολογιστή μου και βάζω εγώ μια CUSTOM φωτογραφία για κάποιο από τα άτομα που είναι στις επαφές μου.

-Τι θα γίνει αν ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΔΙΟ το άτομο έχει επιλέξει διαφορετική φωτό για το google profile του; Θα φαίνεται η δικιά μου η "custom" που ανέβασα ή αυτή που έχει δηλώσει ΑΥΤΟΣ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ως φωτογραφία του στο επίσημο προφίλ του στην google;

 

Εάν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα. Ευχαριστώ.

 

-Τι θα γίνει αν ΑΥΤΟ ΤΟ ΙΔΙΟ το άτομο έχει επιλέξει διαφορετική φωτό για το google profile του; Θα φαίνεται η δικιά μου η "custom" που ανέβασα ή αυτή που έχει δηλώσει ΑΥΤΟΣ Ο ΧΡΗΣΤΗΣ ως φωτογραφία του στο επίσημο προφίλ του στην google;αν εχεις επιλεξει μια διαφορετικη φωτογραφια απο αυτη που εχει αυτος στο

γουγλη μονο αν γινει συχρονισμος θα αλλαξει και δεν ειμαι και σιγουρος καλυτερα τις επαφες σουνα μην της συχρονιζεις με τον gmail γιατι αν θυμασε οτι βγηκαν στην φορα πολλα μαιλ απο χρηστες λογων καποιοων κενων ασφαλειας και τα τηλ ειναι προσωπικα μην ξεχναμε.back up των επαφων γινετε και σε ενα αρχειο .vcf στην καρτα μνημης και αποθηκευονται ολες οι πληροφοριες ονομα.μαιλ,τηλ,διευθ και φωτο.αυτα

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Η προσωπική μου άποψη είναι ότι αν αγοράσεις το joy θα μπεις μέσα στον κόσμο του android. Ειδικά εάν χρησιμοποιείς πολύ εφαρμογές google, θα μπορείς να έχεις μια ωραία εμπειρία ολοκληρωμένων και ενοποιημένων υπηρεσιών που λειτουργούν αρμονικά μεταξύ τους (gmail, gdocs, gmaps, gcontacts κλπ.) Σκέψου όμως και το ZTE BLADE!! Όταν εμείς αγοράσαμε το joy δεν είχε βγει ακόμη το BLADE. Εγώ μάλλον θα αγόραζα το Blade τώρα (αν είχα και καμιά επιδοτησούλα από wind).

 

βασικα υπαρχει στο σπιτι μια επιδοτηση vodafone την οποια θελω να χρησιμοποιησω.μηπως ξερουμε που κειμενεται η τιμη του 945 και ποτε κυκλοφορει?

στη vodafone μου ειπανε να περιμενω μεχρι τις γιορτες που θα τους ερθει το 945 πραγμα το οποιο θα εκανα ετσι και αλλιως

τα χρωματα της οθονης του 845 ειναι ενταξει η οχι

Link to comment
Share on other sites

βασικα υπαρχει στο σπιτι μια επιδοτηση vodafone την οποια θελω να χρησιμοποιησω.μηπως ξερουμε που κειμενεται η τιμη του 945 και ποτε κυκλοφορει?

στη vodafone μου ειπανε να περιμενω μεχρι τις γιορτες που θα τους ερθει το 945 πραγμα το οποιο θα εκανα ετσι και αλλιως

τα χρωματα της οθονης του 845 ειναι ενταξει η οχι

 

http://www.ubergizmo.com/photos/2010/9/Vodafone945.jpg

 

δεν θα επερνα το zte blade ΠΟΛΥ sar 1,35 το 945 πολυ καλο πιστευω πως θα ερθει και με android 2.2 και ναι το ξερω στο νετ λεει android 2.1 ισως γιαυτο το καθυστερει και πιστευω σαν τιμη θα το δινει με 159 € για να εχει ασσο με zte

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό με το sar δεν το καταλαβαίνω. Πολύς φόβος για το τίποτα. Εμείς δηλαδή που έχουμ MOBILE BROADBAND 8 ώρες τη μέρα σε απόσταση όχι εκατοστών ΑΛΛΑ ΕΞ' ΕΠΑΦΗΣ με το σώμα μας τι να πούμε δηλαδή; Είναι σαν να μιλάμε 8 ώρες τη μέρα στο τηλέφωνο (είτε data στέλενεις μέσω του δικτύο είτε ομιλία το ίδιο δεν είναι; ). Μπορεί το sar να είναι κριτήριο αγοράς μιας συσκευής όταν εγώ χρησιμοποιώ mobile broadband 8 ώρες τη μέρα ΠΑΝΩ στο σώμα μου; Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ναι παιζει ρολο οταν ξερεις οτι τα ορια ειναι 2 και εχεις 1,35 στο αυτι σου καθε μερα ,δεν νομιζω οτι ο δεκτης του mob broad ειναι στο αυτι σου.και σκεψου

 

http://i-know.gr/wp-content/uploads/2009/03/sarmobilephones2.jpg

 

δες και αυτο τα αναλυει καλα

http://www.home-biology.gr/2010-10-09-12-05-13/2010-10-09-12-07-56.html

 

το mob broad αν το αναφερεις για το υ/η αν το εχεις και τα μικροκυματα ειναι περισσοτερα οταν ψηνεις τον εγκεφαλο

 

αναλυτικες πληροφοριες http://mpl.med.uoa.gr/downloads/PDF/praktika-imeridas-kt/halkiotis.pdf

 

http://conta.uom.gr/conta/ekpaideysh/metaptyxiaka/technologies_diktywn/ergasies/2007/MOBILE%20NETWORK%20TELECOMMUNICATION%20SYSTEM%20IN%20GREECE.pdf

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια ολοι ειμαστε δεκτες ραδιοκυματων αλλα αν λιγοστεψουμε πανω μας θα ηταν καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

http://www.ubergizmo.com/photos/2010/9/Vodafone945.jpg

 

δεν θα επερνα το zte blade ΠΟΛΥ sar 1,35 το 945 πολυ καλο πιστευω πως θα ερθει και με android 2.2 και ναι το ξερω στο νετ λεει android 2.1 ισως γιαυτο το καθυστερει και πιστευω σαν τιμη θα το δινει με 159 € για να εχει ασσο με zte

 

δηλαδη εγω να ετοιμαζομαι για 945 η 845?

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις ορεξη να περιμενεις εγω θα το εκανα αλλα παιζει ρολο και η τιμη που θα ερθει
Link to comment
Share on other sites

Όλα εξαρτώνται από την τιμή του 945 που θα βγει μετά τις γιορτές. Τα 109 ευρώ πάντως του 845 ήταν τρομερή ευκαρία. Κινητό, φωτογραφική, gps, internet, ατζέντα, mp3 κλπ με αυτή την τιμή;;;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

κατέληξα να το πάρω αλλά να μην το πειράξω ακόμη δεδομένου πως δεν γνωρίζω ακόμη καλά τη διαδικασία.

σχετικά με το tethering όμως,

έχω καταλάβει πως για να κάνει tether μέσω bluetooth χρειάζεται third party εφαρμογή και η συσκευή να είναι rooted.

 

να το κάνω με καθαρή συσκευή,χωρίς root και γενικότερα καμία δική μου παρέμβαση δεν παίζει?

 

πχ τώρα με το nokia n82,το συνδέω μέσω bluetooth στο macbook και η σύνδεση γίνεται αυτόματα χωρίς πολλά προβλήματα και ψαξίματα.και έχω internet παντού.

 

αυτό θα έχω τη δυνατότητα να το κάνω με την ίδια ευκολία?

Link to comment
Share on other sites

 

1. Υπάρχει δυνατότητα να αγοράσω άλλη ποιο "δυνατή" μπαταρία (πχ 1300 ή 1500 mAh)

Αντί για δεύτερη μπαταρία μπορείς να πάρεις εξωτερικό φορτιστή για την ήδη υπάρχουσα μπαταρία

http://www.netimes.com/shop/portable-mobile-charger-for-microusb-p-2552.html?cPath=80_731 λειτουργεί κανονικά και στο joy.βέβαια λέει πως είναι 1500mah και κανονικά θα έπρεπε να είναι σε θέση να φορτίζει την 1200αρα του joy και να περισεύει και λίγο ακόμη αλλά τελικά την φορτίζει γύρω στο 80-85% της χωρητικότητάς της

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω...το vodafone joy δεν εχει επεξεργαστη γραφικων αποσο γνωριζω...παιχνιδια οπως το dungeon hunter μπορει να τα παιξει?...

 

ευχαριστώ!

 

ΥΓ:το dungeon hunter το διναν δωρεαν για λιγες ωρες εδω:

http://www.gameloft.com/free-hd-game/

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά δε νομίζω να μπορεί να το παίξει.Εδώ δυσκολεύεται στο angry birds και θέλει πατέντα για να ξεκινήσει,πόσο μάλλον σε αυτό που έχει και πιο περίπλοκα γραφικά

Επίσης δε μπορεί να τρέξει και 3d προγράμματα πλοήγησης όπως το aura.Εγκαθίσταται αλλά όταν πας να το ξεκινήσεις,βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει 3d επεξεργαστής

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση....κριμα ομως...τεσπα αφου παιζει κ αυτα π παιζει παλι καλα...

Παρεπιπτωντος πρεπει να εχω ανακαλυψει κατι σαν "bug"...στα καλα του καθουμενου το κινητο ανοιγει τον media player και παιζει συνεχεια το "facebook pop"!?...δεν κλεινει παρα μονο αν τερματισω την εφαρμογη απο το "υπηρεσιες που εκτελουνται"...το εκανε 1-2 φορες κ για γλυτωσω εσβησα το fb application αλλα αυτο παλι το εκανε!!...τλκ εσβησα κ τον ηχο "fb pop" απο την sd card και ελπιζω να μην το ξανακανει....

Τελος επειδη αποτι καταλαβα ουτε η vodafone ουτε η huawei σκοπευουν συντομα να δωσουν το froyo για το joy εψαξα να βρω τι updates υπαρχουν και βρηκα αυτο:

http://www.my********.com/f15/huawei-u8150-vodafone-845-update-file-402/

http://www.mygsm forum.com/f15/huawei-u8150-vodafone-845-update-file-402/ (εβαλα κενο γτ δεν το δεχοταν)

ξερει κανεις τι παιζει?...η εκδοση η αρχικη π εχουμε ειναι νεωτερη η οχι?..

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

κατέληξα να το πάρω αλλά να μην το πειράξω ακόμη δεδομένου πως δεν γνωρίζω ακόμη καλά τη διαδικασία.

σχετικά με το tethering όμως,

έχω καταλάβει πως για να κάνει tether μέσω bluetooth χρειάζεται third party εφαρμογή και η συσκευή να είναι rooted.

 

να το κάνω με καθαρή συσκευή,χωρίς root και γενικότερα καμία δική μου παρέμβαση δεν παίζει?

 

πχ τώρα με το nokia n82,το συνδέω μέσω bluetooth στο macbook και η σύνδεση γίνεται αυτόματα χωρίς πολλά προβλήματα και ψαξίματα.και έχω internet παντού.

 

αυτό θα έχω τη δυνατότητα να το κάνω με την ίδια ευκολία?

 

Γίνεται να κάνεις tether μέσω wifi, μέσω bluetooth, και μέσω usb (τα πάντα όλα)

Για να το κάνεις μέσω wifi/bt χρειάζεται root, (το οποίο γίνεται και ξε-γίνεται με ένα κλικ)

 

Μέσω usb το κάνεις με το application της vodafone στο autorun.iso

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να κάνεις tether μέσω wifi, μέσω bluetooth, και μέσω usb (τα πάντα όλα)

Για να το κάνεις μέσω wifi/bt χρειάζεται root, (το οποίο γίνεται και ξε-γίνεται με ένα κλικ)

 

Μέσω usb το κάνεις με το application της vodafone στο autorun.iso

 

υποθέτω πως αναφέρεσαι μόνο για windows για το usb.

ξέρει κανείς αν λειτουργεί σε mac?

Link to comment
Share on other sites

υποθέτω πως αναφέρεσαι μόνο για windows για το usb.

ξέρει κανείς αν λειτουργεί σε mac?

 

Αυτό λογικά θα σου έπαιζε και σε mac http://code.google.com/p/android-wired-tether/

αλλά απαιτεί rootarisma. Από κει και πέρα το utility που δίνει η voda τρέχει μόνο σε windows, αλλά προφανώς μπορείς να παίξεις με virtual machines, και θα βάλεις bridged to connection που θα πάρεις απ το vm

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...