Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε σχέση με τον skyfire που ξέραμε στα wm,τον έχουν βελτιώσει αρκετά αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να παίξει όλες τις σελίδες που έχουν flash
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα το κινητο εστειλα για αλλαγη φανταζομαι

τα προβλημα του μεγαλωνουν με το γνωστο προβλημα του wifi αλλα και πλεον για τη μπαταρια

χθες και ενω η μπαταρια ηταν στο 45% μιλισα 4-5 λεπτα ..και επεσε στο 4%....δεν πιστευα στα ματια μου...σημερα και ενω το φορτισα χθες...στις 01:00 συγκεκριμενα ηταν στο 100% στις 15:00 και ενω μιλησα μισο λεπτο και το ανοιξα 3-4 φορες για να δω την ωρα ηταν στο 44% ...gps wifi κλειστα...μπαταρια καπουτ...

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

O skyfire δε λειτουργεί όπως το κανονικό flash,απλά σου δίνει την δυνατότητα να βλέπεις κάποια videos σε σελίδες που δε μπορείς να τα δεις με τον κανονικό browser.Δηλαδή αν περιμένεις να παίξεις κάποιο flash game ή να μπεις σε κάποιο chat δε κάνει δουλειά.Κάτι που βέβαια δε γίνεται 100% σωστά σε όλα τα sites και με το android 2.2 που υποστηρίζει flash.
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που είναι μια χαρά το κινητό και όλοι ενθουσιαστήκαμε με την τιμή του αφού προσφέρει τόσα αλλά τελικά ίσως δεν είναι κ η καλύτερη αγορά αυτή την στιγμή για φθηνό smartphone. Mήπως να το πουλήσω όσο είναι νωρίς να πάρω αυτό με ένα 50άρικο ακόμα;; φαίνεται καλύτερη πρόταση λόγω οθόνης.

Ποια είναι η άποψη σας για τα δύο μοντέλα;;

 

Να κανεις κινηση με κατι που τρεχει 2.2 η εστω 2.1 που 100% θα αναβαθμιστει σε 2.2 ναι,διαφορετικα ,αποψη μου δεν λεει:)

Link to comment
Share on other sites

To app2sd δουλεύει σε rooted stock rom;Kαι αν ναι μπορεί κάποιος να κάνει το ext3 partition,χωρίς να βάλει amonra recovery;

 

Εναλλακτικα αν τρεχεις linux με gparted

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το κινητο.....αλλα αυτη η μπαταρια μου εχει σπασει τα νευρα.......το αφησα το πρωι με 95% σε flight mode και οταν γυρισα απ το σχολειο ειχε παει στο 50%.....με την οθονη του συνεχως κλειστη...το gps,wi-fi κλειστο.........εχω εγκαταστησει ενα task killer αλλα και παλι τιποτα.....υπαρχει περιπτωση να ειναι ελλατωματικη?........και το θεμα ειναι οτι δν μπορεις να το ανοιγοκλεινεις...(οπως εκανα στο παλιο μου νοκια).....γιατι αργει πολυ........πρεπει να κανω ισως καποιες αλλες ενεργειες??.......π.χ. εγκατασταση εφαρμογης κτλπ??

 

ευχαριστω

 

Το δικο μου με κανονικη χρηση παει δυο μερες

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν θα γινει αναβαθμιση σε 2,2 android το vodafone joy 845 και αν ναι ποτε? και κανενας εχει βρει θηκες?.

Στην δικια μου περιπτωση αρχικα του ειχα βαλει καρτα cosmote αλλα κοιταχτε τη πεχτηκε οταν εστειλα μαζικα τις επαφες με bluetooth δεν τις δεχονταν μονο μια καθε μια .αναγκαστικα να τις στειλω στον υπολογιστη μου και μετα να τις βαλω μεσω του usb.τα προβληματα συνεχιστηκαν γιατι το bluetooth του υπολογιστη μου εβγαζε αυτο το μην οταν εστελνα κατι no services found ενω το κιν ειχε συνδεθει κανονικα βαζοντας κωδικο.μετα θελησα να βαλω καποιες εφαρμογες και το κιν δεν συνδεονταν μεσω Usb εβγαζε το cd android οτι δεν λειτουργει και μονο οταν εβγαζα την καρτα μνημης δουλευε μην πειτε κατι για την καρτα δουλευει κανονικα.με λιγα λογια τελικα αποφασισα να το γυρισω στις εργοστασιακες ρυθμισεις και ναι εκεινη την στιγμη εβγαλε μην οτι καλωσορισατε απο vodafone και θελετε να γινει αντιγραφη το μενου σας και να δειτε πως δουλευει το κιν.δηλαδη με λιγα λογια επρεπε να κανω αρχικα επαναφορα εροστασιακων ρυθμισεων για να δουλεψει κανονικα.

τι να πω ?

Τωρα αντιμετωπιζω δυο προβληματα αν και τωρα μπορω να στειλω απο το Laptop στο κιν δεν μπορω να κανω το αντιθετο και εχω δοκιμασει τρεις εφαρμογες απο το μαρκετ και απο το κινητο μοy βγαζει no push object file και δευτερον τωρα που εβαλα Vodafone βγαζει ενα σημα gβελακι πανω κατω καμια εφαρμογη δεν εχει αυτο το εικονιδιο και επιπλεον δεν εχει t9 ελληνικο μονο αγγλικο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά για κακή μου τύχη έχω ακόμη τα Vista και σκεφτόμουν να βάλω τα 7 στο τέλος του εξαμήμου γιατί τώρα έχω projects, και που χρόνος...

Αν βρείς καμία λύση ενημέρωσε με σε παρακαλώ...

 

Tίποτα για Ubuntu 10.04 LTS???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μάλλον περασε η ηλικία μου και δεν σας πολυκαταλαβαίνω. Κατέβασα το root που λέτε εδώ στο θέμα για να μπορέσω να βγάλω τις βλακιες της vodafone και δεν κατάλαβα ακόμα πως δουλέυει. Εκτός απο το πρόγραμμα z4root που εγκαταστάθηκε, εγκαταστάθηκε και ένα άλλο πρόγραμμα το super user αυτό τι είναι;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μάλλον περασε η ηλικία μου και δεν σας πολυκαταλαβαίνω. Κατέβασα το root που λέτε εδώ στο θέμα για να μπορέσω να βγάλω τις βλακιες της vodafone και δεν κατάλαβα ακόμα πως δουλέυει. Εκτός απο το πρόγραμμα z4root που εγκαταστάθηκε, εγκαταστάθηκε και ένα άλλο πρόγραμμα το super user αυτό τι είναι;

 

και ναι με αυτο που εκανες χαθηκε η εγγυηση σου μαλλον τι σε πειραζουν τα εικονιδια?

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία του τηλεφώνου πως είναι;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μάλλον περασε η ηλικία μου και δεν σας πολυκαταλαβαίνω. Κατέβασα το root που λέτε εδώ στο θέμα για να μπορέσω να βγάλω τις βλακιες της vodafone και δεν κατάλαβα ακόμα πως δουλέυει. Εκτός απο το πρόγραμμα z4root που εγκαταστάθηκε, εγκαταστάθηκε και ένα άλλο πρόγραμμα το super user αυτό τι είναι;

 

Το rootarisma το κινητό δεν είναι τίποτα αλλά παρά η προσθήκη ενός superuser (aka admin στα windows, root σε linux), για να έχεις πρόσβαση στα αρχεία συστήματος στο κινητό σου. Όταν κάποια εφαρμογή "Χρειάζεται" root access, το πρόγραμμα superuser θα σε ρωτήσει αν θες να του επιτρέψεις ή όχι την πρόσβαση.

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις κάποια εφαρμογή που χρειάζεται root (πχ το shark, ή wifi-tether) και θα δεις.

 

Προφανώς μπορείς ανά πάσα στιγμή να ξερουτάρεις το κινητό απλά ξανατρέχοντας το z4root και επιλέγοντας unroot.

 

Λίγες σελίδες πιο πίσω λέω πώς σβήνεις αυτά της vodafone. Εδώ είμαστε για οποιαδήποτε διευκρίνηση..

Link to comment
Share on other sites

Για καποιους φιλους που ρωτησαν σχετικα.....

Λοιπον παιδια μια χαρα το κινητακι μας αλλα το δικο μου το εδωσα ηδη και παω

για το zte blade απο την wind.Ρωτησα εχθες και υπαρχει ηδη σε καποια καταστηματα τους ετοιμοπαραδωτο στα 159 ευρω και μαλιστα απο οτι μου ειπαν ειναι καθαρο το κινητο χωρις χαζα εικονιδια οπως με ψιλοπαιδεψε το μικρο μας joy.

Το τοπικ σχετικα με το εν λογο κινητο τρεχει εδω-->

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286533&page=3

 

Ειχα και εγω ενθουσιαστη με το κινητο λογο τιμης κτλ αλλα τελικα η wind

εκανε την διαφορα.Κλασεις ανωτερο παντου το zte blade,και μολις 50 ευρο παραπανω ζητα!!Ειναι πραγματικα ευκαρια και τα σχολια στο net αριστα!!

 

Παντα φιλικα και καλοπροειρετα Κωστας.

Υ.Γ. ΔΕΝ εργαζομαι για την wind η για καμια αλλη εταιρια κινητης τηλεφωνιας!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω βρε κώστα. όταν το ίδιο το βίντεο παρουσίασης μιλάει για ένα κακό και μικρό ηχείο για το θέμα μουσικής τότε... τα λόγια περισσεύουν.
Link to comment
Share on other sites

μολυβάκια δουλεύουν πάντως με το κινητό.

 

case έχουμε;;;

 

κάτι λέγατε για προφίλ. σόρρυ δεν το βρήκα κάπου που γίνεται αλλαγή; θέλει εφαρμογή γιατί κάτι έχω βρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Σήμερα τσίμπησα το κινητάκι και φαίνεται πολύ καλό για beginner!

Είστε σίγουροι ότι υπάρχει συμβατότητα με sim της Wind? Γιατί έβαλα της Wind και μου βγάζει σα μήνυμα ότι "Δεν υπάρχει κάρτα sim".

Το κινητό είναι φορτισμένο και έκανα αρκετά 'βάλε-βγάλε' αλλά χωρίς αποτέλεσμα, επίσης απενεργοποίησα το pin της κάρτας στην παλιά συσκευή...

Καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Σήμερα τσίμπησα το κινητάκι και φαίνεται πολύ καλό για beginner!

Είστε σίγουροι ότι υπάρχει συμβατότητα με sim της Wind? Γιατί έβαλα της Wind και μου βγάζει σα μήνυμα ότι "Δεν υπάρχει κάρτα sim".

Το κινητό είναι φορτισμένο και έκανα αρκετά 'βάλε-βγάλε' αλλά χωρίς αποτέλεσμα, επίσης απενεργοποίησα το pin της κάρτας στην παλιά συσκευή...

Καμία ιδέα?

 

 

Σιγουρο οσο και ο θανατος.....

Link to comment
Share on other sites

Για καποιους φιλους που ρωτησαν σχετικα.....

Λοιπον παιδια μια χαρα το κινητακι μας αλλα το δικο μου το εδωσα ηδη και παω

για το zte blade απο την wind.Ρωτησα εχθες και υπαρχει ηδη σε καποια καταστηματα τους ετοιμοπαραδωτο στα 159 ευρω και μαλιστα απο οτι μου ειπαν ειναι καθαρο το κινητο χωρις χαζα εικονιδια οπως με ψιλοπαιδεψε το μικρο μας joy.

Το τοπικ σχετικα με το εν λογο κινητο τρεχει εδω-->

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286533&page=3

 

Ειχα και εγω ενθουσιαστη με το κινητο λογο τιμης κτλ αλλα τελικα η wind

εκανε την διαφορα.Κλασεις ανωτερο παντου το zte blade,και μολις 50 ευρο παραπανω ζητα!!Ειναι πραγματικα ευκαρια και τα σχολια στο net αριστα!!

 

Παντα φιλικα και καλοπροειρετα Κωστας.

Υ.Γ. ΔΕΝ εργαζομαι για την wind η για καμια αλλη εταιρια κινητης τηλεφωνιας!!

 

Αν και δεν ειναι το σωστο τοπικ μονο για σενα ενα λινκ στα βαρβαρικα

http://techblog.gr/mobile/zte-blade-7753/

Link to comment
Share on other sites

Οκ, μ' αρέσει αυτή η σιγουριά, για να μην ψάχνω από το πουθενά πακέτα vodafone...

Κάτι πιο κατατοπιστικό? Στην αναζήτηση δικτύων επιλέγω αυτό της Wind και πάλι τπτ...

Πρέπει να κάνω κάτι πιο ψαγμένο?

Υπόψιν ότι δεν έχω βάλει κάρτα sd ακόμη, το κινητό είναι του κουτιού σημερινό, ενδεικτικό είναι ότι έβαλα κ κοσμοτε sim (κανείς δεν έχει vodafone..) και κάνει τα ίδια...

Desperate help...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...