Jump to content

Vodafone 845 (Huawei Joy)


demolition22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πειραματίστηκα λίγο με voip και joy 845.

Επειδή το skype δεν είναι διαθέσιμο ακόμα, δοκίμασα το nimbuzz και λειτουργεί καλά.

 

edit// εντάξει δοκίμασα και το sipdroid σε συνδυασμό με viva number. Λειτουργεί πολύ καλά!

Έχω τις ρυθμίσεις για ό,ποιον θέλει για να μην παιδεύεστε (sos πρέπει να βάλετε voip.viva.gr όχι viva.gr)

 

Mε wind που το δοκιμάζω οι voip κλήσεις φαίνεται να περνάνε κανονικά.

Ευχαριστώ

 

Φίλε αν θες voip υπάρχει και το 3CXPhone το οποίο είναι πολύ καλό υπάρχει και για pc..Εγώ αυτό έχω βάλει και δουλεύει άψογα με τον asterisk server μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φίλε αν θες voip υπάρχει και το 3CXPhone το οποίο είναι πολύ καλό υπάρχει και για pc..Εγώ αυτό έχω βάλει και δουλεύει άψογα με τον asterisk server μου.

 

ναι αλλά είναι μόνο για pc, όχι για mobile συσκευή. Και επίσης είναι proprietary. Εγώ χρησιμοποιώ μόνο open source από θέμα αρχής. thanks πάντως

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα!

πηγα σημερα να το παρω απο ενα καταστημα αλλα δυστηχως δεν υπαρχει διαθεσιμο

απο δευτερα μου ειπαν, παντως το κινητο σφαζει για την τιμη του!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις τις ρυθμισεις για να εχουμε το δωρεαν ιντερνετ απο Q TELECOMS ?

"Ανά πάσα στιγμή, οι πελάτες με συσκευές mobile internet μπορούν να ζητούν τις αυτόματες ρυθμίσεις στέλνοντας κενό SMS στο 19234"

αν δε σου δουλεψει αυτο τοτε στειλε internet στο 19234

μετα κοιτα και αυτο

http://www.wind.com.gr/%C2%E1%F3%E9%EA%FC-%EC%E5%ED%EF%FD/%CA%E9%ED%E7%F4%DE/%C3%E9%E1-%F4%EF%ED-%C9%E4%E9%FE%F4%E7/%CA%E1%F1%F4%EF%EA%E9%ED%E7%F4%DE/Q-Card/Q-Card/%D0%F1%EF%F3%F6%EF%F1%DD%F2-Q/%C1%F0%E5%F1%E9%FC%F1%E9%F3%F4%E7-%C5%F0%E9%EA%EF%E9%ED%F9%ED%DF%E1---%CC%EF%ED%E1%E4%E9%EA%DE-%CF%E9%EA%EF%ED%EF%EC%DF%E1!.aspx

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα!

πηγα σημερα να το παρω απο ενα καταστημα αλλα δυστηχως δεν υπαρχει διαθεσιμο

απο δευτερα μου ειπαν, παντως το κινητο σφαζει για την τιμη του!

 

Φίλε εγώ για να το πάρω άμεσα πήγα σε 4 καταστήματα της Αν.Αττικής αφού δεν το είχαν. Υπομονή αν δεν έχεις όρεξη να ψάχνεις. :p

 

Ειδικά αν το πιάσεις στα χέρια σου θα εντυπωσιαστείς ακόμα περισσότερο είναι φοβερό τηλέφωνο νιώθω λες και μου το κάναν δώρο σε αυτή την τιμή. Είχα windows phone 6.5 αλλά καμία σχέση το το android . Είναι απίστευτο το multitasking , δεν κόλλησε ποτέ τόσες μέρες που το έχω. Είχα μάθει αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε υπάρχει από το android market το έβαλα στο joy μου. Αν είναι θέμα αρχής για το open source δεκτό.

 

ναι, έχεις δίκιο

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σε αυτους που το εχουν πιασει στα χερια τους κα το εχουν δουλεψει

απο αποψη κατασκευης - ποιοτητας αντεχει? δηλαδη θελω να πω σε ενα πεσιμο υπαρχει περιπτωση να καταστραφει?

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την απο πανω ερωτηση θελω να δω τι γινεται με screen protector.

υπαρχει κατι ποιοτικο? "χανεται" η αισθηση της αφης?

επισης καποια θηκη για το κινητο υπαρχει?

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την απο πανω ερωτηση θελω να δω τι γινεται με screen protector.

υπαρχει κατι ποιοτικο? "χανεται" η αισθηση της αφης?

επισης καποια θηκη για το κινητο υπαρχει?

εχω βαλει εναν και δεν ειδα αισθητη διαφορα στο touch

Link to comment
Share on other sites

κανα case για τα μετρα του εχετε βρει ?
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Η αποκρισιμότητα της οθόνης αφής είναι εξαιρετική. Αυτά που λένε ότι είναι resistive και ό,τι θέλει δύναμη είναι paparees. Μια χαρά οθόνη. Και έχω και το screen protector από πάνω να φανταστείτε. Για μένα είναι ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ το να εκτελείται μια ενέργεια στο κινητά με το παραμικρό "χάδι" πάνω του (βλέπε capacitive). Προτιμώ resistive γιατί με την λίγο παραπάνω έξτρα δύναμη που βάζεις (λέμε τώρα) έχεις μεγαλύτερη σιγουριά των εντολών που δίνεις στο κινητό. Αυτή είναι προσωπική άποψη. Το σημαντικό είναι ότι το "μειονέκτημα" των resistive είναι μύθος. Η οθόνη είναι μια χαρά.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Η αποκρισιμότητα της οθόνης αφής είναι εξαιρετική. Αυτά που λένε ότι είναι resistive και ό,τι θέλει δύναμη είναι paparees

Άποψη σου

 

Μια χαρά οθόνη.

Για τα λεφτά της άριστη.

 

Για μένα είναι ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ το να εκτελείται μια ενέργεια στο κινητά με το παραμικρό "χάδι" πάνω του (βλέπε capacitive)

Άποψη σου

 

Αυτή είναι προσωπική άποψη

Το λες και μόνος σου.

 

Το σημαντικό είναι ότι το "μειονέκτημα" των resistive είναι μύθος. Η οθόνη είναι μια χαρά.

Το τί είναι σημαντικό για τον καθένα διαφέρει απο τις ανάγκες του καθενός. ;)

Δεν σου επιτίθεμαι απλά διαπιστώνω οτι προσπαθείς συνεχώς να μας πείσεις οτι οι resistive είναι καλύτερες απο τις capacitive. Αυτή είναι η άποψη σου όμως.

Οι περισσότεροι έχουμε δουλέψει και τις 2 και ξέρουμε την διαφορά.

Εσύ έχεις δουλέψει σε capacitive κι αν ναί, πόσο καιρό;

Το κινητό για τα χρήματα του είναι υπερεργαλείο και ασφαλώς κανείς δεν περίμενε να έχει capacitive οθόνη.

Ας το απολαύσουμε όπως είναι και ας αφήσουμε τις άτοπες συγκρίσεις.

Φιλικά;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως για καποιον ανεξηγητο λογο ΔΕΝ μπορω να παρω (ΔΕΝ την δινουν....) την μαμα rom την Ελληνικη.................:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

>>>>>απο καποιους φιλους αν και την εχουν στο στικακι τους..........

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ !!!!!!!!!!!!!Εισται αψογοι στις συνεργασιες σας...........

 

Καλα κανετε αλλα ουτε Κρατικα μυστικα ποια να ηταν.......... αλλα θα ερθει και η σειρα σας................:X

 

:confused:Μιας και διαβαζουν οι εχοντες το τοπικ...............:confused:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Άποψη σου

Το τί είναι σημαντικό για τον καθένα διαφέρει απο τις ανάγκες του καθενός. ;)

Δεν σου επιτίθεμαι απλά διαπιστώνω οτι προσπαθείς συνεχώς να μας πείσεις οτι οι resistive είναι καλύτερες απο τις capacitive. Αυτή είναι η άποψη σου όμως.

Οι περισσότεροι έχουμε δουλέψει και τις 2 και ξέρουμε την διαφορά.

Εσύ έχεις δουλέψει σε capacitive κι αν ναί, πόσο καιρό;

Το κινητό για τα χρήματα του είναι υπερεργαλείο και ασφαλώς κανείς δεν περίμενε να έχει capacitive οθόνη.

Ας το απολαύσουμε όπως είναι και ας αφήσουμε τις άτοπες συγκρίσεις.

Φιλικά;)

 

Έχεις κάποιο λόγο και παίρνεις μία-μία τις προτάσεις μου (ακόμα και λέξεις, ούτε καν προτάσεις) και σχολιάζεις αρνητικά το κάθε τι; Προσφέρεις κάτι με αυτή την κριτική; Και να φανταστείς ότι στα αρχικό μου post είπα ότι είναι η προσωπική μου άποψη και τίποτα άλλο... Έλεος. Ναι πιστεύω ότι οι reflective είναι πολύ καλύτερες από τις capacitive.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Δεν σχολίασα τίποτα αρνητικά.

Το post των πολλαπλών παραθέσεων αποσκοπεί στο να σου δείξω οτι όλα όσα προσπαθείς να μας περάσεις/πείσεις για τις resistive δεν είναι τίποτα παραπάνω απο δικές σου απόψεις και μόνο δικές σου.

Κάποιοι άλλοι έχουμε άλλη άποψη.

 

Συγχαρητήρια για την συνειδητή επιλογή σου να χρησιμοποιείς open source υλικό;)

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να βγει η source του κινητού (που είναι υποχρεωμένοι να την δώσουν) αν δεν βγει δεν κάνουμε τίποτα, και αν κρίνω από το ότι αφαίρεσαν μέχρι και την rom φαντάσου πόσο πρόθυμοι είναι να δώσουν την source.

 

Όχι ότι θα κατάφερναν τα άτομα που ασχολούνται για κάτι ουσιαστικα καλύτερο σε android 2.1 αλλά ο source θα ήταν μια καλή προίκα για 2.2 μιας και ο kernel είναι .32 αντί .29 της 2.1 και ίσως μπορούν να κάνουν compile drivers από την source για wifi και cpu κτλ με μεγάλες πιθανότητες να είναι λειτουργική σε 2.2

 

Επίσης κάπου διάβασα ότι έχουμε και ενσωματωμένο GFX επιταχυντή αλλά είναι απενεργοποιημένος του στυλ ότι δεν έχει περασμένους drivers μακάρι να μπορέσουν να ταιριάξουν κανένα driver από άλλο κινητό και να είναι λειτουργικός διότι θα κάνει αρκετή διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος κατοχος του κινητου να μου πει τι αισθηση του δινει η κατασκευη του? ειναι στιβαρη? τα πλαστικα εχουν την αισ8ηση οτι ειναι κακης ποιοτητας? κτλ κτλ
Link to comment
Share on other sites

Από ότι διάβασα δώσανε μια source του τύπου "all in one" u8100/u8110/u8120 η οποία είναι παλιά και ούτος σι άλλος είχε δοθεί από την γερμανική συνδρομητική εταιρία "t-mobile" πριν κάτι μήνες αλλά είναι ότι-νάνε και δεν δουλεύει τίποτα στο δικό μας που είναι το U8120 και το παίζουν κινέζοι του τύπου εμείς δώσαμε source.
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος κατοχος του κινητου να μου πει τι αισθηση του δινει η κατασκευη του? ειναι στιβαρη? τα πλαστικα εχουν την αισ8ηση οτι ειναι κακης ποιοτητας? κτλ κτλ

 

εγω το θεωρω καλης κατασκευης μιας και δεν κανει τριξιματα πιεζοντας το και θα ελεγα οτι αντεχει (και πτωσεις ...)

Link to comment
Share on other sites

Όπως το πιάνω τώρα στα χέρια μου και το περιεργάζομαι ( για το κινητό λέω , για να μην Παρεξηγηθούμε) δίνει μια καλή στιβαρή αίσθηση εκτός το τζάμι της οθόνης που είναι κάπως ελαστικό λόγο τρόπου λειτουργίας του touch screen.
Link to comment
Share on other sites

εγω το θεωρω καλης κατασκευης μιας και δεν κανει τριξιματα πιεζοντας το και θα ελεγα οτι αντεχει (και πτωσεις ...)

 

ωραια, αντε να δουμε ποτε θα υπαρχει διαθεσιμοτητα!

Link to comment
Share on other sites

ειδα σε ενα βιντεο στο youtube οτι χανει καπως τα χρωματα η οθονη. σαν να την πατας με δυναμη

 

κοιταξτε το βιντεο

και προσεξτε στο σημειο 4:48-4-52 (φαινεται και σε καποια σημεια λιγο παρακατω) . θα δειτε οτι σκοτινιαζει η οθονη κατω απο το λογοτυπο vodafone.

ειναι ετσι ή δε φαινεται καλα στο βιντεο?:confused:

Link to comment
Share on other sites

με καθε επιφυλαξη

......ο ανεμος

......σε λιγο θα φερει ενα ακριβως με τα ιδια χαρακτηριστικα zte

.......πιθανον αυτο

http://www.expertreviews.co.uk/smartphones/1279696/zte-racer/specifications

αν εχει και καλυτερη τιμη......99.90 για παραδειγμα

....θα βλεπουμε πολλα android στα χερακια μας !

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έγω αντιμετωπίζω πρόβλημα με τα μηνηματα. ένω έχω ορίσει ήχο μηνήματος δεν παιζει κατι και δεν έχω οπτική ένδειξη στην οθόνη ότι έχω λάβει μήνημα

 

edit: έβαλα το handcent sms και λύθηκαν τα προβλήματα μου

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone 845 (Huawei Joy)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...