Jump to content

ZTE R221


matt21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

^ προσωπικά, δεν κατάλαβα την ερώτηση.

menu και * κλειδώνει το πληκτρολόγιο.

Μετά, έχει phone lock αλλα δεν το έχω χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα , μπορεί κάποιος παρακαλώ να με βοηθήσει γιατί έβαλα μια κάρτα microsd 512mb στο ZTE R221 και δεν μπορώ να ακούσω τα τραγούδια σε μορφή mp3 :( . Τι πρέπει να κάνω για να ακούω αυτά τα τραγούδια ?

Ευχαριστώ πολύ και περιμένω την πολύτιμη βοήθειά σας :)

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα και εγω για δευτερο κινητο...

 

εκτος των αλλων στα + περιλαμβανεται:

 

το 3.5 jack

ο φακός

το βυσμα φορτισεις που ταιριαζει απο το sony ericsson χ10 μινι οποτε δεν χρειαζεται διπλος φορτιστής

το ραδιοφωνο ανευ ακουστικών

 

και επεται συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Για χαρα σε ολους.Παιδια για 25e ειναι πολυ καλο.Το πηρα εχτες και το εχω στο ψαξιμο μεχρι τωρα με τις δυο καρτες με πολλες κλησεις με ακροαση mp3 kai radio δεν εχει πεσει ουτε μια γραμμη η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα , μπορεί κάποιος παρακαλώ να με βοηθήσει γιατί έβαλα μια κάρτα microsd 512mb στο ZTE R221 και δεν μπορώ να ακούσω τα τραγούδια σε μορφή mp3 :( . Τι πρέπει να κάνω για να ακούω αυτά τα τραγούδια ?

Ευχαριστώ πολύ και περιμένω την πολύτιμη βοήθειά σας :)

 

Έστω και καθυστερημένα, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά αυτό

Επισης οσον αφορα την καρτα microsd, υποψιν οτι προσπαθει αυτοματα να κανει λιστα με τα αρχεια .mp3 μονο του, αλλα για καποιο λογο δεν τα καταφερνει. Πρεπει να του δειξετε τον φακελο με τα .mp3 χειροκινητα (αλλιως θα νομιζετε οτι δεν βλεπει την καρτα, κατι που δεν ισχυει).

το δοκίμασες; (Γράφτηκε μερικά ποστ πιο πίσω).

Link to comment
Share on other sites

Έστω και καθυστερημένα, δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά αυτό

 

το δοκίμασες; (Γράφτηκε μερικά ποστ πιο πίσω).

 

να ρωτησο κατι??το sar 1,09 ειναι πολυ?γτ θα αρχισω να κανω χρηση handsfree περισσοτερω...επισης γτ την μπαταρια μπορω να πω οτι ειναι τελεια τ πηρα εχτες και με το εχω ανοιχτο και μιλαο και ακομα δν εχει πεσει ουτε μια γραμμη..να πω οτι ακομα δν εχω κανει πρωτη φορτιση...

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

γενικα το sar πανω απο 1 θεωρειται αρκετο. αλλα αν κανει χρηση hands free εισαι οκ. οντως η μπαταρια του κραταει αρκετα. το εχει φιλος, μιλαει και στελνει σμσ και η μπαταρια του κραταει αρκετες ημερες
Link to comment
Share on other sites

^ με την light χρήση που κάνω εγώ, η προηγούμενη πλήρης φορτιση που έκανα κρατησε 13 μέρες! :-D

Πολύ χρήσιμο ειναι το scheduled power on που έχει: το σβήνω τη νύχτα (για να αποφυγω καμιά λαθος εισερχομενη σε ακυρη ώρα) και ανάβει μονο του το πρωί πριν ξυπνησω και έτσι "φαινεται" στους συνεργάτες μου οτι ξυπνάω νωρις. ;-)

 

Το sar είναι οντως μπολικο γι΄αυτο το χρησιμοποιώ κυρίως με hands free.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

παιδες,για 25 ευρω ειναι κορυφαια επιλογη! για ομιλια βεβαια,το εχω καιρο,εχω εφεδρικη μπαταρια(NOKIA συμβατη)και hands free NOKIA και δεν υπερβαλλω,με 3-4 φορτισεις βγαζω ολοκληρο μηνα! Αγοραστε το! Αξιζει τα λεφτα του! Το πολυ πολυ αν δεν σας αρεσει να χασετε 25 ευρω(ποσο ευτελες πλεον)η να το χαρισετε να βγαλετε καμμια υποχρεωση....
Link to comment
Share on other sites

ποια νοκια μπαταρια ταιριαζει στο ζτε?

 

ριξε μάτια εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287920&page=2

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κάποιος που το έχει καταφέρει ήδη να μου δωσει τα φωτα του;

1 με ποιο ακριβως τύπου καλώδιο κατάφερε να επικοινωνήσει το τηλεφωνο του με το pc Του (το διαθετει η wind?;)

2 με ποιούς drivers καλωδίου (εμπεριεχόνταν η το κατέβασε απο κάπου) και

3 με ποια γενικου τυπου σουιτα (pc suite) για κινητα ο υπολογιστης το ειδε;

θΕΛΩ να μεταφερω τις επαφες που εχω αποθηκευσει στο myphone explorer απο αλλο κινητο ,στις καινουριες sim που εβαλα στο ZTE μου.Mε την μεταφορα καρτας μνημης απο αλλο κινητο δεν καταφερα τιποτα γιατι ειναι ασυμβατες .

Καποιοι ανεφεραν σε site εταιριας οτι αγοραζεις ενα micro usb καλωδιο και ξεμπερδευεις χωρις drivers (δεν ξερω για τα vista ).Μπορει να ισχυει κατι τετοιο για τα xp?

Ευχαριστω πολυ

Μαρια

Edited by adeliadi
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ πλακα η δουλεια τελικα,χρηματα να εχεις ,χρονο για σκοτωμα,και νευρα απο ατσαλι !Καλω την εταιρια που το εισαγει ,ο ενας με κανει πασα στον αλλο ,πληρωνω εδω και μιαμιση ωρα υπεραστικα ,κανενας δεν μου απαντα για το καλωδιο,(καποιοι απο την εταιρια με ρωτησαν αν το ειχε μεσα και τους ανταπαντησα αν θα τους καλουσα αν ειχε μεσα καλωδιο και τσαντιστηκαν),απο το καταστημα μου παν οτι ουτε σε αυτους εχουν στειλει καλωδιο για να μεταφερουν τις επαφες των πελατων τους στο νεο τηλεφωνο,μια εκπροσωπος της εταιριας μουπε να παρω την κατασκευαστρια εταιρια (και την ρωτησα αν πρεπει να καλεσω στην Κινα και μουπε να καλεσω στην Ελλαδα!),γενικα της Ποπης.Με λιγα λογια δεν μπορουν να απαντησουν στο πιο απλο ,πως θα μεταφερω τις επαφες μου στο νεο μου τηλ!Ελεος!
Link to comment
Share on other sites

KAI to motorola καλωδιο που εχετε συνεργαζεται μεταξυ κινητου σας και pc;To βλεπει το κινητο; Edited by adeliadi
Link to comment
Share on other sites

το καλοδιο απο το pc το αναγνωριζει μονο για φορτιση,οχι για μεταφορα δρδομενων.εγω,το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι παραμορφονει τους ηχους mp3,τους πολυ δυνατους.εχει βρει καποιος να εχει ισοσταθμιστη?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η επισημη απαντηση απο ZTE και WIND ειναι οτι δεν γινεται μεταφορα επαφων ουτε με καλωδιο,ουτε με microsd ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ αντιγραφη στην σιμ απο το παλιο τηλεφωνο.Εμενα ουτε ολες τις χωρεσε,ουτε σωστα διαβαζονται οι χαρακτηρες,τωρα ακουω και αυτο με τους ηχους mp3 και απογοητευτηκα γιατι παραγγειλα microsd και σκεφτομουν οτι τουλαχιστον θα μεταφερω ηχους κλησης .ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΛΑΑΑΑΑΑΑ ΚΡΑΣΙΑΑΑΑΑ
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα

Θα ηθελα να ρωτησω τι τυπου sim tray εχει το κινητο μιας κ εχω micro sim με ανταπτορα οποτε θελω να μου πειτε αν ειναι με ανασηκωμενη θηκη κατω απο την μπαταρια (αυτο που προτιμω) ή αν ειναι με ''τρυπα'' μεσα στην συσκευη(προσπαθησα να το εκφρασω οσο καλυτερα μπορω)

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κ απο μενα

Θα ηθελα να ρωτησω τι τυπου sim tray εχει το κινητο μιας κ εχω micro sim με ανταπτορα οποτε θελω να μου πειτε αν ειναι με ανασηκωμενη θηκη κατω απο την μπαταρια (αυτο που προτιμω) ή αν ειναι με ''τρυπα'' μεσα στην συσκευη(προσπαθησα να το εκφρασω οσο καλυτερα μπορω)

 

thanks

 

έχει 2 θυριδες με ενα σταθερο μεταλλικο έλασμα να τις καλυπτει, στις οποιες για να μπει η σιμ πρεπει να την γλιστρήσεις και την σπρωξεις ωστε να μπει μεσα, πρέπει δηλαδη να ασκήσεις κάποια δύναμη στη σιμ για μπει ή να βγει. Δεν έχει ανοιγομενο μεταλλικο ή πλαστικο καπακι ή φορέα στον οποιο να ακουμπας απλως την σιμ και μετα το καπακι να την κουμπωνει στη θέση της.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE R221

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...