Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθόλου απίθανο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν έχω δει το τελευταίο επισοδειιο, ΕΠΡΕΠΕ να "ξυπνήσουν" λίγο οι δικοί μας... Βουρ στο ψητό και ότι γίνει.

Ο θάνατος σου η ζωή μου είναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πρέπει κάποιος ντε και καλά να πεθάνει, γίνεται να είναι ο Morgan;

Έχει καταντήσει ο πιο ανούσιος χαρακτήρας και η έλλειψη επαφής του με την πραγματικότητα είναι εκνευριστική

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Μπαα, εγώ πιστεύω πως ο Morgan θα είναι από τους λίγους που θα μείνουν ως το "τέλος", όπως κιαν είναι αυτό :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι το κλουβί που φτιάχνει ο Μόργκαν είναι για τον Ρικ? Για να τον γαλουχήσει όπως είχε με αυτόν ο φαλάκρας?
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο επεισόδιο. Μου άρεσε πολύ ο Ρικ στο τέλος.

 

δεν μασαει καστανο λεμε

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει θα το έλεγα...χαλαρό επεισόδιο !!! Τπτ συνταρακτικά αρνητικό δεν έγινε. Καμία σοκαριστική ανατροπή δεν είδαμε. Το ερώτημα που τίθεται είναι πόσο ωμή θα γίνει ακόμα η ομάδα του Ρικ και αν θα τηρήσουν την συμφωνία με την ομάδα του Jesus ή θα σκοτώσουν κάθε άνθρωπο που κινείται...τώρα που πήραν φόρα !!! Αφήστε που πλέον η ατάκα: πόσους ανθρώπους έχεις σκοτώσει, πόσα ζόμπι έχεις σκοτώσει...δεν νομίζω ότι θα πρέπει να ξαναλεχθεί :) Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό το επεισόδιο. Εστίασε κυρίως στις 2 γυναίκες της ομάδας. Τρομερή ερμηνεία από την Κάρολ για άλλη μια φορά. Αν και δεν κατάλαβα εάν τους δούλευε ή αν όντως τα εννοούσε αυτά που έλεγε/έκανε.

 

Αν και οι 2 έδειξαν ότι έχουν γίνει ψυχρές εκτελέστριες (ειδικά σε αυτό το επ. η Μάγκι cold blood) όταν τους βρήκαν οι άλλοι στο τέλος λύγισαν. Ο Ρικ δεν χαμπαριάζει τίποτα....θα μπορούσε βέβαια να το παίξει αλλιώς στο τέλος με τον τύπο και να δει μήπως του πάρει καμιά κουβέντα αλλά χέ@#%!

 

 

Τέλος, ελπίζω η Κάρολ να μη γίνει Μόργκαν Νο2.

Edited by dv85
Link to comment
Share on other sites

Ας μην ξεχνάμε ότι είναι γυναίκες. Θεωρώ λογική τη στάση τους. Η Carol θεωρώ έπαιξε ωραίο θέατρο και άφησε να φανεί ότι είναι αδύναμη με απώτερο σκοπό να μην την υπολογίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που απόλαυσα στο επεισοδιο ηταν το headshot του Rick.

Οσο για την Κάρολ , βαρεθηκα αυτήν την "αθωότητα" που εβγαλε στο επεισοδιο.

Link to comment
Share on other sites

Κατά 50% τους δούλευε και το έπαιζε αθώα για να μην την υπολογίζουν και κατά 50% τα εννοούσε αυτά που έλεγε κατά την γνώμη μου η Κάρολ. Αυτά με τον σταυρό και η υπερβολική αθωότητα ήταν στάνταρ θέατρο, αλλά πολλά από αυτά που είπε τα εννοούσε.

Πιστεύω είδε στην κοκκινομάλα τον εαυτό της, έναν δρόμο πολύ κοντά στον δικό της από την μία, αλλά αρκετά σκληρότερο από την άλλη και αυτό την τάραξε, μιας και ήταν ήδη επηρεασμένη από την συζήτηση που είχε με τον Μόργκαν στο προηγούμενο επεισόδιο.

 

Το πάνε πολύ καλά πάντως. Ειδικά οι τηλεθεατές που δεν παρακολουθούν social media, δεν έχουν διαβάσει τα κόμιξ και δεν έχουν ιδέα του τι γίνεται στην συνέχεια, είναι 100% βέβαιο ότι θα μείνουν με ανοικτό το στόμα καθώς η σειρά σε προετοιμάζει άψογα για την απόλυτη ανατροπή, αν δεν γνωρίζεις από πριν τι θα συμβεί, δεν το ψυλλιάζεσαι με τίποτα με αυτά που έχουν γίνει μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Κατά 50% τους δούλευε και το έπαιζε αθώα για να μην την υπολογίζουν και κατά 50% τα εννοούσε αυτά που έλεγε κατά την γνώμη μου η Κάρολ. Αυτά με τον σταυρό και η υπερβολική αθωότητα ήταν στάνταρ θέατρο, αλλά πολλά από αυτά που είπε τα εννοούσε.

Πιστεύω είδε στην κοκκινομάλα τον εαυτό της, έναν δρόμο πολύ κοντά στον δικό της από την μία, αλλά αρκετά σκληρότερο από την άλλη και αυτό την τάραξε, μιας και ήταν ήδη επηρεασμένη από την συζήτηση που είχε με τον Μόργκαν στο προηγούμενο επεισόδιο.

 

Το πάνε πολύ καλά πάντως. Ειδικά οι τηλεθεατές που δεν παρακολουθούν social media, δεν έχουν διαβάσει τα κόμιξ και δεν έχουν ιδέα του τι γίνεται στην συνέχεια, είναι 100% βέβαιο ότι θα μείνουν με ανοικτό το στόμα καθώς η σειρά σε προετοιμάζει άψογα για την απόλυτη ανατροπή, αν δεν γνωρίζεις από πριν τι θα συμβεί, δεν το ψυλλιάζεσαι με τίποτα με αυτά που έχουν γίνει μέχρι στιγμής.

 

Kι εγώ προς τα εκεί κλίνω. Η εξήγηση που δίνεις για την κοκκινομάλλα έχει λογική.

Ίσως γι' αυτό δεν μπόρεσε να την καθαρίσει εύκολα. Ενώ την τύπισσα που τα έβαλε με τη Μάγκι την έφαγε σε χρόνο dt

Γενικά η Κάρολ είναι πολύ προστατευτική λόγω του μωρού απέναντι στη Μάγκι και όταν πρόκειται για εκείνη δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Νομίζω ότι σιγά σιγά ο Μόργκαν θα αρχίσει να επηρεάζει κόσμο. Τώρα που το ξανασκέφτομαι για κάποιο λόγο τον έχουν βάλει να μας σπάσει τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι προφανες οτι

δεν ηταν αυτος που το παραδεχτηκε ο νεγκαν

. Απο οτι εχω καταλαβει θα διαδραματισει σπουδαιο ρολο , ποσο μαλλον που μενουν και αλλα τρια?? επεισοδια για το φιναλε.Δεν εχω διαβασει το κομικ οποτε παρακαλω ας πουνε τη γνωμη τους οσοι δεν τον εχουν διαβασει επισης...

Link to comment
Share on other sites

τη συμμορια του νιγκαν μεχρι στιγμης την εχουν τσακισει!! η νικη ειναι κοντα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

τη συμμορια του νιγκαν μεχρι στιγμης την εχουν τσακισει!! η νικη ειναι κοντα!

 

Η τουλαχιστον εχουν τσακισει ενα μερος αυτης.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε η κοκκινομαλλα, ΌΛΟΙ τους δεν είναι "ο νιγκαν"?

Δεν είναι όνομα ανθρώπου αλλά της ομάδας.. Έτσι δεν είναι ρε παιδιά; :p

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε η κοκκινομαλλα, ΌΛΟΙ τους δεν είναι "ο νιγκαν"?

Δεν είναι όνομα ανθρώπου αλλά της ομάδας.. Έτσι δεν είναι ρε παιδιά; :p

 

Μη μας προκαλείτε :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...