Jump to content

The Walking Dead (AMC)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τέλεια, το βράδυ έχουμε προβολή, καλή σεζόν σε όλους και μακάρι να είναι όπως την περιμένουμε :-)
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλό το πρώτο επεισόδιο και με ένα τέλος που

δίνει μια περίεργη τροπή στο συνηθισμένο ως τώρα, ότι όσοι δαγκώνονται μόνο γίνονται ζόμπι!! (Υποψιάζομαι κάτι με το νερό, μιας και η κάμερα έκανε ένα κοντινό στην ντουζιέρα)

 

 

Ένα πάντως που με χάλασε είναι τα γελοία εφέ που χρησιμοποίησαν στην σκηνή με το

ελικόπτερο που έπεσε από το ταβάνι!!

Μου θύμισε παλιές καλές εποχές του 70-80 !! Έλεος δηλαδή, τόσα λεφτά βγάζουν με την σειρά, δεν μπορούν να πάρουν καλύτερους για οπτικά εφέ?? Μέχρι και στα έργα του Παπακαλιάτη είναι καλύτερα...:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάει με τα ζουμιά από τα ζευγαράκια και λέω πάει χάλασε η σειρά.

Αλλά μετά μπήκε γερά στην δράση και δεν σε άφηνε να πάρεις ανάσα. :-)

 

Καλό ξεκίνημα

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για πρωτο επεισόδιο το βρήκα λίγο light... Το δεύτερο φαίνεται θα είναι καλυτερο..
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον παραπάνω, τα εφφέ ήταν για γέλια!

Σαν πρώτο επεισόδιο περίμενα περισσότερα. Το παλληκάρι κάτι είχε, ήταν άρρωστο ίσως, δεν νομίζω πως φταίει το νερό. Θα το μάθουμε στο επόμενο επεισόδιο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον παραπάνω, τα εφφέ ήταν για γέλια!

Σαν πρώτο επεισόδιο περίμενα περισσότερα. Το παλληκάρι κάτι είχε, ήταν άρρωστο ίσως, δεν νομίζω πως φταίει το νερό. Θα το μάθουμε στο επόμενο επεισόδιο.

 

Σίγουρα θα έχει περισσότερη δράση και γενικά θα είναι πιο walking dead

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλό το πρώτο επεισόδιο και με ένα τέλος που

δίνει μια περίεργη τροπή στο συνηθισμένο ως τώρα, ότι όσοι δαγκώνονται μόνο γίνονται ζόμπι!! (Υποψιάζομαι κάτι με το νερό, μιας και η κάμερα έκανε ένα κοντινό στην ντουζιέρα)

 

Όλοι μολυσμένοι θεωρούνται (μέσω αέρα). Ακόμα και να πεθάνει κάποιος από φυσικά αίτια μετατρέπεται σε walker.

Link to comment
Share on other sites

για πρωτο επεισοδιο εμενα δε με χαλασε παντως

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που χάθηκε ολόκληρη αποθήκη-κάβα με πολύτιμα και συλλεκτικά κρασιά :p

Κατα τα αλλα πολλές καινούργιες φάτσες.

Ρε παιδιά ο άλλος ο γέρος με το κομμένο το πόδι,τι έγινε και ξαφνικά περπατάει και με τα 2 ποδια ή ετσι μου φάνηκε :blink:

Εγγενητο θαύμα δηλαδη:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αμα παρατηρήσεις λίγο καλύτερα θα δεις ότι έχει τεχνητό μέλος

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αμα παρατηρήσεις λίγο καλύτερα θα δεις ότι έχει τεχνητό μέλος

 

όντως και σε καποιο σημείο τον δείχνει και με το κομμενο ποδι

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για πρωτο επεισόδιο το βρήκα λίγο light... Το δεύτερο φαίνεται θα είναι καλυτερο..

 

Και εγώ μάλλον το βρήκα άνευρο.

Πάντως πέρα ότι μας είχε δείξει όλοι έχουν τον ιο μέσα τους από παλιά μας δείχνει τον νεαρό και το γουρούνι.. που μάλλον συνδέονται

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μάλλον το βρήκα άνευρο.

Πάντως πέρα ότι μας είχε δείξει όλοι έχουν τον ιο μέσα τους από παλιά μας δείχνει τον νεαρό και το γουρούνι.. που μάλλον συνδέονται

 

Ναι άλλα το γουρούνι δεν έγινε ζόμπι.

Νομίζω πως δεν έχει δείξει ακόμη ζόμπι ζώο. Μάλλον είναι επιλογή τους να αφήσουν τα ζώα έξω από την εξέλιξη της σειράς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι άλλα το γουρούνι δεν έγινε ζόμπι.

Νομίζω πως δεν έχει δείξει ακόμη ζόμπι ζώο. Μάλλον είναι επιλογή τους να αφήσουν τα ζώα έξω από την εξέλιξη της σειράς.

 

Απλά είναι σαν να έχουν δύο διαφορετικές πανδημίες να αντιμετωπίσουν. Η μία κανει τους νεκρους ζομπι και την ξερουμε. Την αλλη υποθετω ότι την κουβλάνε από τον κυβερνήτη.. Ολο μαμακιες εκανε ο τύπος. Δεν κάνω spoiler απλά υποθέτω. Μπορεί να φαντάζομαι ότι να ναι και να ήταν τυχαίο αλλά δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα μας τρελανει η Rasta samurai γκομενα;

Μονη της μπορει να καθαρισει 15 walkers και τωρα καθισε και περιμενε να την βαλουν κατω 2 walkers , ενω καταφερε να χτυπησει και το ποδαρακι της;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα μας τρελανει η Rasta samurai γκομενα;

Μονη της μπορει να καθαρισει 15 walkers και τωρα καθισε και περιμενε να την βαλουν κατω 2 walkers , ενω καταφερε να χτυπησει και το ποδαρακι της;

 

Εε εντάξει κ εσυ τώρα παραπάτησε και τη βοήθησαν οι άλλοι!!! Το οτι δεν έφαγαν το άλογο πως σου φαίνεται???

Πλακα κάνω κ εγώ φαν είμαι

Link to comment
Share on other sites

ποιος ταιζε τα ζομπι αραγε; ωραιο το επεισοδιο και μου αρεσε και το τρειλερ του επομενου

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ποιος ταιζε τα ζομπι αραγε; ωραιο το επεισοδιο και μου αρεσε και το τρειλερ του επομενου

Όντως ναι... Το καλό είναι ότι επιστρέφει και ο Ρίκ όπως παλιά και σταματάει Να κάνει τον κηπουρό!

Link to comment
Share on other sites

ποιος ταιζε τα ζομπι αραγε; ωραιο το επεισοδιο και μου αρεσε και το τρειλερ του επομενου

Το κοριτσάκι αν δεν κάνω λάθος. Αυτό κατάλαβα δλδ.

 

Είναι λίγο αργό όμως. Έχουν λιώσει τα μισά ζόμπι και αντί να βγουν μια βόλτα να τα ξεκάνουν τα κοιτάνε.

 

ΥΓ ο κυβερνήτης χάθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Και λεω εγω τωρα, μηπως ο Κυβερνητης εχει καποιον μεσα και κανουν σαμποταζ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όλα πιθανά αλλά κάποια στιγμή δεν πρέπει να φύγουν και από την φυλακή? Το καστ δεν πρέπει να μειωθεί? :p
Link to comment
Share on other sites

Όλα πιθανά αλλά κάποια στιγμή δεν πρέπει να φύγουν και από την φυλακή? Το καστ δεν πρέπει να μειωθεί? :p

 

Γιατί να μειωθεί;

 

Η σειρά πάει μπάλα στην Αμερική. Μειώσεις σε κάστ γίνονται αν δεν πάει καλά η σειρά συνήθως και πρέπει να κάνουν περικοπές.

 

Γενικά η τέταρτη σεζόν μέχρι στιγμής μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μειωθεί;

 

Η σειρά πάει μπάλα στην Αμερική. Μειώσεις σε κάστ γίνονται αν δεν πάει καλά η σειρά συνήθως και πρέπει να κάνουν περικοπές.

 

Γενικά η τέταρτη σεζόν μέχρι στιγμής μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις.

 

Όλοι οι νέοι σχεδόν είναι αναλώσιμοι γιαυτό. αντε και να προστεθούν καποιοι. Οι υπόλοιποι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...