Jump to content

Xperia X10 mini / mini pro : Εγκατάσταση App2SD για συσκευές με 2.1


DaRk_dOg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την διαμορφωση την κανουμε μεσω καρντ ριντερ, ή κατεθειαν συνδεωντας το κινητο? Λογικα δεν θα τα σβησει ολα τα δεδομενα, για να κανει τα παρτισιον? Χρησιμοποιυμε πουθενα σε καποιο σταδιο το τιτανιουμ μπακ απ? πρεπει να σβησουμε πρωτα αλα τα περριτα προγραμματα ή μπορουμε και μετα την διαδικασια? Να βαλω το .ext3 2 γκιγκα ή παιρνει μεχρι ενα?

 

 

* Μιας και γινανε ολα ΟΚ απαντω, το ειχα συνδεδεμενο, αλλα νομιζω θα γινοταν δουλεια και με το ριντερ, Απο οτι τα προγραματα τα πηρε ολα στην καρτα εκτος απο μερικα, (φαηλ μανατζερ, τα ντεμο παιχνιδια και το ρουτ εξπλορερ) ενω το τιτανιουμ δεν φαινοταν καν, το επανεγκατεστησα και λειτουργει καλα 200+ ελευθερα στο τηλεφωνο. Το παρτισιον το εκανα κανονικα .ext3 2 γκιγκα αρα θα μπορεις και παραπανω... Περιμενουμε για ιριντιουμ .0.6 τωρα!

 

 

Η διαμόρφωση μπορεί να γίνει είτε μέσω card reader ή με την sd mounted (περισσότερο προς το card reader έχω κλίση).

 

Κανονικά παίρνει όλα τα προγράμματα στην κάρτα, αν και έχουν αναφερθει προβλήματα, όταν κατά την εγκατάσταση υπάρχει ήδη μεγάλος αριθμός εγκατεστημένων εφαρμογών.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 472
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω το χ10 μινι προ και το έχω κάνει ροοτ, επίσης έχω εγκαταστημένο το xrecovery και το titanium backup και busybox και επειδή δεν γνωρίζω πολλά πράγματα επειδή είναι το πρώτο μου smartphone και θα ήθελα να ρωτήσω ποια η διαφορά Link2SD με το App2SD και ποιο μου προτείνεται να εγκαταστήσω στο κινητό μου χωρίς να έχει κανένα πρόβλημα?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα κατάφερα και από Link2SD μεταπήδησα στο app2SD σε καινούρια κάρτα. Σαφώς καλύτερο και ταχύτερο το app2SD.

Με το Link2SD μετέφερα τις εφαρμογές στην internal (4-5 που δεν χώραγαν τις εγκατέστησα αργότερα από την αρχή), φορμάρησα με partition την νέα κάρτα και από εκεί και πέρα ακολούθησα την γνωστη διαδικασία...

Ευχαριστώ τον DaRk_dOg για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις και εγώ εγκατέστησα το αππ2σδ και έχω πρόβλημα. Πρώτα από όλα έχω 8 gb μνήμη class 4 το έκανα έτσι όπως τα λέει o DaRk_dOg στο βίντεο τα partision το πρώτο FAT 32 στα 5,81 gb και το δεύτερο ext3 στα 2,06 gb και τοποθέτησα το App2SDext3.zip χύμα μέσα στην μνήμη.. ωραία επειδή δεν γνωρίζω πολλά πράγματα δεν έχω κάνει κανένα buckup ούτε από titanium ούτε από xrecovery απλώς έκανα ότι λένε οι οδηγίες στην πρωτη σελιδα :D Τώρα είναι ότι δεν ξέρω αν όντως έγινε επιτυχώς η εγκατάσταση... στο titanium δείχνει ότι το

Internal είναι 222 ΜΒ (172 ΜΒ free)

SD card :5.81 GB (4.92 GB free)

SD card (a2sd): 2.06 GB (1.91 GB free)

Τώρα το πρόβλημα είναι ότι όταν πατάω στο Μαρκετ και μετά επιλέγω μια εφαρμογή για να κατεβάσω μου λέει ''Τhe aplication market ( process com.android.vending) has stopped unexpectedly Please try again'' δεν έχω ιδέα γιατί το βγάζει αυτό. Έχω διαβάσει-δοκιμάσει στο φορουμ όπως για παράδειγμα το να σβήσω στον φάκελο system/sd /data/dalvik-cache όλα τα περιεχόμενα και το έκανα μετά reboot αλλά τίποτα δεν έγινε με το μαρκετ τα ίδια μου λέει και το άλλο μεσώ titanium πατάω clean up the dalvik-cache και μου βγάζει το μήνυμα "Found no unneeded files in the Dalvik cache. Τι μπορεί να έχω κάνει λάθος? έχει γίνει σωστά η εγκατάσταση? και γιατί μου βγάζει αυτό το μήνυμα στο Μαρκετ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ Συγνώμη για τις πολλές απορίες μου και ευχαριστούμε για της χρήσιμες οδηγίες!

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις και εγώ εγκατέστησα το αππ2σδ και έχω πρόβλημα. Πρώτα από όλα έχω 8 gb μνήμη class 4 το έκανα έτσι όπως τα λέει o DaRk_dOg στο βίντεο τα partision το πρώτο FAT 32 στα 5,81 gb και το δεύτερο ext3 στα 2,06 gb και τοποθέτησα το App2SDext3.zip χύμα μέσα στην μνήμη.. ωραία επειδή δεν γνωρίζω πολλά πράγματα δεν έχω κάνει κανένα buckup ούτε από titanium ούτε από xrecovery απλώς έκανα ότι λένε οι οδηγίες στην πρωτη σελιδα :D Τώρα είναι ότι δεν ξέρω αν όντως έγινε επιτυχώς η εγκατάσταση... στο titanium δείχνει ότι το

Internal είναι 222 ΜΒ (172 ΜΒ free)

SD card :5.81 GB (4.92 GB free)

SD card (a2sd): 2.06 GB (1.91 GB free)

Τώρα το πρόβλημα είναι ότι όταν πατάω στο Μαρκετ και μετά επιλέγω μια εφαρμογή για να κατεβάσω μου λέει ''Τhe aplication market ( process com.android.vending) has stopped unexpectedly Please try again'' δεν έχω ιδέα γιατί το βγάζει αυτό. Έχω διαβάσει-δοκιμάσει στο φορουμ όπως για παράδειγμα το να σβήσω στον φάκελο system/sd /data/dalvik-cache όλα τα περιεχόμενα και το έκανα μετά reboot αλλά τίποτα δεν έγινε με το μαρκετ τα ίδια μου λέει και το άλλο μεσώ titanium πατάω clean up the dalvik-cache και μου βγάζει το μήνυμα "Found no unneeded files in the Dalvik cache. Τι μπορεί να έχω κάνει λάθος? έχει γίνει σωστά η εγκατάσταση? και γιατί μου βγάζει αυτό το μήνυμα στο Μαρκετ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ Συγνώμη για τις πολλές απορίες μου και ευχαριστούμε για της χρήσιμες οδηγίες!

 

Θα πας στις ρυθμίσεις - διαχειριση εφαρμογών - θα βρείς το "market" και θα κάνεις "Απεγκατάσταση ενημερώσεων.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω DaRk_dOg!:) Το έκανα αυτό που μου ειπες και έπαιξε αλλά άλλαξε το μαρκετ στην εμφάνιση του όταν μπαίνεις μέσα και ψάχνεις εφαρμογές, είναι η τελευταία έκδοση αυτή του μαρκετ και το δείχνει αλλιώς ή η παλιά εκδοση?

Και κάτι τελευταίο κατεβασα 14 εφαρμογες απο το μαρκετ και βλεπω στο titanium τις χωρητικότητες μνήμης θα γραψω πριν ποσο μου ηταν πρωτα

Πριν

Internal είναι 222 ΜΒ (172 ΜΒ free)

SD card :5.81 GB (4.92 GB free)

SD card (a2sd): 2.06 GB (1.91 GB free)

 

Μετά σήμερα δηλαδή που κατέβασα 14 εφαρμογες απο το μαρκετ

Internal είναι 222 ΜΒ (168 ΜΒ free)

SD card :5.81 GB (4.92 GB free)

SD card (a2sd): 2.06 GB (1.87 GB free)

Πάντως το ιντερναλ ανέβηκε αρκετά και λίγο στο α2σδ δεν ξέρω έχω κάνει κάτι λάθος ή είμαι εντάξει? Πέτυχε η εγκατάσταση ή χρειάζεται να κάνω και κάτι ακόμα?

Ευχαριστώ.

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω DaRk_dOg!:) Το έκανα αυτό που μου ειπες και έπαιξε αλλά άλλαξε το μαρκετ στην εμφάνιση του όταν μπαίνεις μέσα και ψάχνεις εφαρμογές, είναι η τελευταία έκδοση αυτή του μαρκετ και το δείχνει αλλιώς ή η παλιά εκδοση?

Και κάτι τελευταίο κατεβασα 14 εφαρμογες απο το μαρκετ και βλεπω στο titanium τις χωρητικότητες μνήμης θα γραψω πριν ποσο μου ηταν πρωτα

Πριν

Internal είναι 222 ΜΒ (172 ΜΒ free)

SD card :5.81 GB (4.92 GB free)

SD card (a2sd): 2.06 GB (1.91 GB free)

 

Μετά σήμερα δηλαδή που κατέβασα 14 εφαρμογες απο το μαρκετ

Internal είναι 222 ΜΒ (168 ΜΒ free)

SD card :5.81 GB (4.92 GB free)

SD card (a2sd): 2.06 GB (1.87 GB free)

Πάντως το ιντερναλ ανέβηκε αρκετά και λίγο στο α2σδ δεν ξέρω έχω κάνει κάτι λάθος ή είμαι εντάξει? Πέτυχε η εγκατάσταση ή χρειάζεται να κάνω και κάτι ακόμα?

Ευχαριστώ.

 

Λογικά η παλιά, αλλά μην ανησυχείς θα το ξανα αναβαθμίσει αυτόματα.

 

Εγκαθιστώντας το app2SD πάντα μειώνεται λίγο και η internal, γιατί κάποια αρχεία (πχ από /data/data) παραμένουν στην εσωτερική μνήμη και δεν μπορούν να μεταφερθούν για λόγους ταχύτητας και απόκρισης.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά DaRk_dOg για την βοήθεια σου και την υπομονή σου:) Ευχαριστώ!!!

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το x10 mini πριν λιγες μερες,σημ πρωταρης με smartphone,ειχα καποια σκαλωματα,τα οποια ηταν αφορμη για να ψαξω και να μαθω καποια πραγματα!Το ενα μου το ελυσε(μαλλον θα μου το λυσει) αυτο το topic.Διοτι νομιζα,οτι αγοραζοντας μια sd(8gb)με την τοποθετηση θα ηταν plug & play και θα <<περνουσε>> τις εφαρμογες στην προσθετη μνημη!

 

Ενα δευτερο σκαλωμα ειχε να κανει με την προσωρινη μνημη!Αφου εγκατεστησα καποιες εφαρμογες και παιχνιδια απο το android mrkt,τα δοκιμασα κλπ,μου εβγαλε προειδοποιηση για χαμηλη προσωρινη μνημη,ψαχνοντας βρηκα στο μενου την επιλογη εκκαθαρισης πρ. μνημης,η οποια ομως δν ηταν διαθεσιμη!(θα ηθελα τα φωτα σας για αυτο)

 

Σχετικα με το topic τωρα...εψαξα πριν στο android mrkt(μεσω κιν) για το xRecovery αλλα στο search δεν μου εβγαλε αποτελεσμα,στην συνεχεια μεσο pc το βρηκα αλλα ηταν επι πληρωμη :/

Σημ ειμαι λιγο τραγικος γιατι ναι μεν εχω ιντερνετ αλλα το ρουτερ μου ειναι wire και οχι wireless επομενος δεν μπορω να ειμαι ολοι την ωρα στο νετ μεσο κιν, υπαρχει τροπος να εγκαταστησω το Xrecovery μεσο pc στο X10 mini??

 

ΥΓ επειδη τα εχω λιγο χαος στο μυαλο μου σαν πρωταρης δειξτε επιοικεια!! :P ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πρωκαταβολικα!

sony ericsson X10 mini Froyo 2.2.1
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το x10 mini πριν λιγες μερες,σημ πρωταρης με smartphone,ειχα καποια σκαλωματα,τα οποια ηταν αφορμη για να ψαξω και να μαθω καποια πραγματα!Το ενα μου το ελυσε(μαλλον θα μου το λυσει) αυτο το topic.Διοτι νομιζα,οτι αγοραζοντας μια sd(8gb)με την τοποθετηση θα ηταν plug & play και θα <<περνουσε>> τις εφαρμογες στην προσθετη μνημη!

 

Ενα δευτερο σκαλωμα ειχε να κανει με την προσωρινη μνημη!Αφου εγκατεστησα καποιες εφαρμογες και παιχνιδια απο το android mrkt,τα δοκιμασα κλπ,μου εβγαλε προειδοποιηση για χαμηλη προσωρινη μνημη,ψαχνοντας βρηκα στο μενου την επιλογη εκκαθαρισης πρ. μνημης,η οποια ομως δν ηταν διαθεσιμη!(θα ηθελα τα φωτα σας για αυτο)

 

Σχετικα με το topic τωρα...εψαξα πριν στο android mrkt(μεσω κιν) για το xRecovery αλλα στο search δεν μου εβγαλε αποτελεσμα,στην συνεχεια μεσο pc το βρηκα αλλα ηταν επι πληρωμη :/

Σημ ειμαι λιγο τραγικος γιατι ναι μεν εχω ιντερνετ αλλα το ρουτερ μου ειναι wire και οχι wireless επομενος δεν μπορω να ειμαι ολοι την ωρα στο νετ μεσο κιν, υπαρχει τροπος να εγκαταστησω το Xrecovery μεσο pc στο X10 mini??

 

ΥΓ επειδη τα εχω λιγο χαος στο μυαλο μου σαν πρωταρης δειξτε επιοικεια!! :P ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πρωκαταβολικα!

 

Προφανώς και τα έχεις μπερδέψει!

 

Το xrecovery δεν υπάρχει πουθενά επί πληρωμή (ελπίζω) και δεν ειναι εφαρμογή! Είναι μια, μικρή μεν, αλλά σημαντική μετατροπή στην δομή του λειτουργικού που επιτρέπει επαναφορά του συστήματος, δημιουργία αρχείων ασφαλείας καθώς και φλασάρισμα rom κλπ.

 

Πριν ξεκινήσεις οποιαδήποτε διαδικασία, διάβασε το Sony Ericsson X10i/X10 mini/X10 mini pro FAQ και αφού κατανοήσεις βασικούς όρους, τότε πας για το xrecovery εδώ.

 

Όσο για την προσωρινή μνημη, προφανώς επειδή έψαχνες και έπαιζες με το κινητό, κατέβασες πολλές από το market, τις οποίες άνοιξες και έμειναν να τρέχουν στο background.

 

Σε αυτή την περίπτωση, έχεις 2 επιλογές: ή τις αφήνεις για λίγο μέχρι το android να τις τερματίσει μόνο του, ή κάνεις μια επανεκκίνηση και ησυχάζεις. Η επιλογή που είδες αφορά την cache της κάθε εφαρμογής ξεχωριστά και όχι την μνήμη ram.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το JIT στο χ10 μινι προ και κανω την διαδικασία βασικά από εδω βλεπω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=950324 και έχω κολλήσει εκεί που λέει να γράψω αυτο:

-Copy dalvikvm,dexopt,logcat in sdcard to /system/bin/

- CHMOD 755 for 3 files copied!

- Copy libdvm.so,libnativehelper.so,libcutils.so,libdl.so ,liblog.so,libm.so,libz.so in sdcard to /system/lib/

- CHMOD 644 for 7 files copied!

- Copy build.prop in sdcard to /system/ (You can use your build.prob file. Please see Warning section below)

- Chmod 666 for build.prop !

και γραφω στο terminal CHMOD 755 dalvikvm πατάω enter και μου λέει ''No such file or directory'' Μπορεί κανένας να με βοηθήσει πως να το εγκαταστήσω γενικά τι λάθος κάνω μήπως δεν έχω κάνει κάτι σωστά? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ΄έκανα αμέσως με αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=902974

:)Δοκίμασέ το

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ΄έκανα αμέσως με αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=902974

:)Δοκίμασέ το

 

Σε ευχαριστω! Αλλα εχω 2.1.1.a.0.6 u20i και εχω κολλησει εδω

Copy dalvikvm,dexopt,logcat in sdcard to /system/bin/

- CHMOD 755 for 3 files copied!

- Copy libdvm.so,libnativehelper.so,libcutils.so,libdl.so ,liblog.so,libm.so,libz.so in sdcard to /system/lib/

- CHMOD 644 for 7 files copied! δηλαδη στο τερμιναλ πρεπει να γραψω αυτα και μου λεει οτι δεν υπαρχει ο φακελος αυτος. Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος. Υπαρχει κανενα ποστ εδω στο φορουμ για αυτο το θεμα ? Για το X10i Mini Pro- JIT Enable/Disable via XRecovery?

Ευχαριστω εκ των προτερων

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με Ε10i πέρασε αμέσως.Δυστυχώς δεν το κατέχω τόσο να βοηθήσω:(

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά, πιστεύω ότι μου έγινε βρήκα ένα άλλο αρχείο zip για το Jit το έβαλα χύμα μέσα στο κινητό και μετά μπήκα μέσα στο xrecovery και πάτησα install zip, όμως εκεί που το έκανε install στο τέλος μου εμφάνισε aborted failed κάτι τέτοιο ε και έλεγα δεν πρόκειται να πετύχει, κάνω reboot εκεί στο xrecovery κολλάει στο logo SE το πολύ 20 λεπτά( δεν το πείραξα καθόλου, λέω άστο να δω τι θα γίνει και μετά από 20 λεπτά το πολύ ξεκόλλησε και όλα καλά). Επίσης πήγα να τσεκάρω στην έκδοση firmware και δείχνει 2.1update1 - JIT Enabled λέω εντάξει πέτυχε, αλλά που τσεκάρω να δω αν όντως πέτυχε? παράδειγμα γράφω στο τερμιναλ του κινητού αυτό εδώ ''dalvikvm -h'' και πατάω enter και μου βγάζει:

 

Gonfigured with: debugger profiler jit show_exception=1

Dalvik VM init failed (check log file)

 

είμαι οκαυ?γιατί λέει Dalvik VM init failed.

Κάτι ακόμα που μπορώ να κοιτάξω παράδειγμα με ενεργοποιημένο JIT

τα linpack και το quadrant μέσα στο κινητό?? Σας ευχαριστω.

"I Kneel Only to god - I Don't See Him Here"

John Abruzzi

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ακολουθησα ολα τα βηματα οπως περιγραφονται πιο πανω, φτανω στο σημειο που παταω στο xrecovery να κανει ινσταλλ το αππ2σδ κ παταω ινσταλλ. Τελειωσε μεσα σε 20δευτερολεπτα και τωρα μου λεει Installation complete. και απο κατω Install from sdcard complete. δεν εκανε ουτε reboot ουτε τιποτα... τωρα εχει γινει το app2sd δηλαδη; και πανω πανω μου εχει βγαλει να επιλεξω παλι αναμεσα στο Install /sdcard/update.zip και κατω απ αυτο -Choose custon zip from sd card παλι. Τι να κανω; πως να συνεχισω; Σας παρακαλω απαντηστε μου σε αυτο μου το post.

 

Y.Γ το εκανα reboot και ανοιξε κανονικα οπως συνηθος χωρις καθυστερηση ουτε εκανε και κανενα reboot και ολα τα εικονιδια ειναι στη θεση τους και τα παντα ειναι οπως πριν οπως και ο ελευθερος χωρος στη εσωτερικη μνημη παραμενη παραμενει 112mb που ητανε κ πριv απ οτι βλεπω στο titanium backup... Επισης κοιταξα με το root explorer στο φακελο system/sd και μεσα δεν υπαρχει φακελος /app μονο ενα αρχειο holder. Εχω κανει κατι λαθος; Μηπως φταιει το οτι εχω κανει το τελευταιο update στο x10 μινι μου;Σας παρακαλω απαντηστε μου γιατι ειχα προσπαθησει να ξανακανω το app2sd και ειχα καποια προβληματα κ τα εγραψα εδω αλλα δεν μου απαντησε κανεις και αναγκαστηκα να κανω το update και να κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμησεις κ να σβηστουνε ολα...

 

 

EDIT: Παιδια δεν ξερω πως μου ηρθε εκλεισα το κινητο το συνδεσα με το usb στον υπολογιστη κ ανοιξε μονο του επειδη το ειχα συνδεση στο pc αργησε λιγο να ανοιξει 3 - 4 λεπτα και μετα πηγα στο root explorer κοιταω στο system/sd/app και εγινε το θαυμα βλεπω ολες τις εφαρμογες εκει που πριν το κλεισω δεν υπηρχε καν το φακελος /app μετα πηγαινω στο titanium backup κοιταω εσωτερικη μνημη ελευθερη 194mb αντι για 112mb που ητανε πριν και στο a2sd 1,51 ελευθερα απο 1,59 που εχει συνολικο μεγεθος ενω πριν ητανε σχεδον εντελως αδειο κ αρχησα να σταυροκοπιεμαι. Ομως εκανα εγκατασταση το barcode generator και μειωθηκε και η εσωτερικη μνημη κ πηγα 193mb και η a2sd πηγε 1,50. Με αυτο τι παιζει; Επισης δεν υπαρχει σ εμενα φακελος /data/appbak για να τον κανω delete και οταν παω να κανω εκκαθαριση της μνημης dalvik με το titanium backup μου λεει δεν βρεθηκαν περιττα αρχεια στη μνημη Dalvik.

Edited by G10rgos
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω τα παρτισιονς,περναω τις εφαρμογες στο ενα παρτ και τις φωτο κ.λ.π στο αλλο;

απλα με copy paste και ειμαι ενταξει;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν κανω τα παρτισιονς,περναω τις εφαρμογες στο ενα παρτ και τις φωτο κ.λ.π στο αλλο;

απλα με copy paste και ειμαι ενταξει;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

ναι, περιπου. Το ενα παρτισιον αν ειναι εχτ2 δεν το βλεπει καθολου ο υπολογιστης δηλαδη το παρτισιον με τις εφαρμογες, δεν τις περνας εσυ τις εφαρμογες μονες τους πανε κατευθειαν εκει χωρις να κανεις εσυ αντιγραφη επικολληση πανε αυτοματα, και το αλλο παρτισιον δουλευει οπως ακριβως η καρτα sd δηλαδη οπως ειπες φωτο κτλπ με αντιγραφη επικολληση etc etc.

Edited by G10rgos
Link to comment
Share on other sites

σωσε μεεεεεε ειμαι ενας που απο pda γυρισα εδω και 2 εβδομαδες σε android πειραματικα και δεν μπορω να βαλω το Βάζουμε το επιλεγμένο App2SD.zip στην sd (χύμα και όχι σε κάποιον φάκελο) και κατόπιν κάνουμε reboot και μπαίνουμε στο μενού του xrecovery γιατι το xrecovery μου βγαζει συνεχος σφαλμαααααααααααααααααααααααααααααααα σε παρακαλαω heeeeeeeeeeeeeeeeeelp
Link to comment
Share on other sites

σωσε μεεεεεε ειμαι ενας που απο pda γυρισα εδω και 2 εβδομαδες σε android πειραματικα και δεν μπορω να βαλω το Βάζουμε το επιλεγμένο App2SD.zip στην sd (χύμα και όχι σε κάποιον φάκελο) και κατόπιν κάνουμε reboot και μπαίνουμε στο μενού του xrecovery γιατι το xrecovery μου βγαζει συνεχος σφαλμαααααααααααααααααααααααααααααααα σε παρακαλαω heeeeeeeeeeeeeeeeeelp

 

αδερφε μηπως θα επρεπε να ξαναπερασεις το xrecovery; η μηπως καποια αλλη εκδοση του xrecovery και να ξαναδοκιμασεις;

Link to comment
Share on other sites

αδερφε μηπως θα επρεπε να ξαναπερασεις το xrecovery; η μηπως καποια αλλη εκδοση του xrecovery και να ξαναδοκιμασεις;

 

οκ ειχα κατεβασει την νεα εγκδοση 0,3 υωρα κατεβαζω 0,1 και 0,2 σε ευχαριστω για τη γρηγορη απαντιση εισαι ωρεος και πολυ αναλιτηκη λιστα πωτα κανουμε thanks :D

Link to comment
Share on other sites

ναι, περιπου. Το ενα παρτισιον αν ειναι εχτ2 δεν το βλεπει καθολου ο υπολογιστης δηλαδη το παρτισιον με τις εφαρμογες, δεν τις περνας εσυ τις εφαρμογες μονες τους πανε κατευθειαν εκει χωρις να κανεις εσυ αντιγραφη επικολληση πανε αυτοματα, και το αλλο παρτισιον δουλευει οπως ακριβως η καρτα sd δηλαδη οπως ειπες φωτο κτλπ με αντιγραφη επικολληση etc etc.

 

Ευχαριστω φιλαρακι!ολα πηγαν καλα τελικα αν και τωρα καταλαβα οτι η 2αρα καρτα δεν ειναι πολυ βολικη..:/

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο την διαδικασια δεν μπορω να βαλω εφαρμογες απο το μαρκετ καμμια ιδεα? Δεν τις εγκαθιστα και ακομα και αν τις εγκαταστησει δεν τις ανοιγει... Καμμια ιδεα? Μπορει να φταει και το ιριντιοθμ που εβαλα, αλλα τωρα γυρισα με μπακ στην κανονικη εκδοση.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!τρελο προβλημα!εκανα χθες το app2sd και ενω ολα βομιζα πηγαιναν καλα,σημερα που το ανοιξα κανει κατι τρελα.το προβλημα εχει ως εξης.

ενω εκανα ολα τα βηματα,οταν πατησα να κανει reboot το κινητο αυτο δεν εκανε τις 1-2 επανεκκινησεις που επρεπε να κανει αλλα μπηκε με τη μια στο μενου.απορησα και ενω κανεις δεν ειχε αναφερει κατι τετοιο,σκεφτηκα να το κλεισω και να το ξανανοιξω εγω.λοιπον το εκανα και τοτε εγιναν τα 2 restart και το 5λεπτο μεχρι να ανοιξει και ολα καλα!

Το κλεινω λοιπον το βραδυ να κοιμηθω και το ανοογω τωρα και εκανε παλι 2 restart και παλι κολλησε κανα 3 λεπτο στο logo.με βαζει στο μενου και δεν ειχα καμια εφαρμογη μεσα!ειχαν χαθει ολα!ουτε καν ο launcher pro.μου εμφανισε και ενα ασχετο εικονιδιο tools!

Το κλεινω και το ξανανοιγω,αυτη τη φορα δεν εκανε ρισταρτ αλλα ενω ειδα οτι υπαρχουν οι εφαρμογες μου,ολες βγαζαν αναγκαατικο κλεισιμο·με πρωτο και καλυτερο τον launcher pro.

Το ξανακλεινω και το ανοιγω ξανα.παλι αργει και κανει ρισταρτ..προφανως κατι δεν πηγε καλα στην ολη διαδικασια.αλλα τι;;του κολλητου μ δεν του εβγαλε καποιο προβλημα που το καναμε μαζι!τι να κανω;;

αν του flashαρω το app2sd παλι απο πανω μεσω xrecovery,θα τα παιξει;;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...