Jump to content

[Symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eμενα δεν μου την βρίσκει ούτε από το nokia suite αλλα ούτε μέσα από το κινητό γιατί?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Σε μαγαζακι την βρηκα, λεγανε οτι ειναι στο nokia store αλλα δεν την βγαζει εκει. Ψαξτε στα μαγαζακια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εχω την εξης απορια σχετικα με την οδηγηση.

Εχω αποθηκευσει 2 σημεια στα Γιαννιτσα. πχ σημειο Α και Β

Ενω ειμαι Αριδαια , δεν μπορω να δω την διαδρομη απο το σημειο Α στο σημειο Β ?

Δηλαδη Προορισμο διαλεγω, σημειο εκκινησης δεν γινετε ? Παντα εντοπιζει το που ειμαι τωρα για σημειο εκκινησης..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια πέρασα τους χάρτες την καινούρια εφαρμογή από την ενημέρωση λογισμικού και όταν πάω μετά να την ανοίξω λέει μη υποστηριζόμενη λειτουργία τι κάνω τώρα πάω να τρελαθώ????

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο επαθα και εγώ.

 

Δοκίμασε να περάσεις την 3.08 από τα beta labs αν δουλεψει

 

εσύ φιλε μου πως το έφτιαξες?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

και γω το ιδιο επαθα και ο μονος τροπος που καταφερα να δουλεψει ξανα το maps ηταν με το να κανω με το φοινικα ξανα εγκατασταση την εκδοση λογισμικου που ειχα.......

αντε ξανα απο την αρχη να την φερω στα ισα της....αααα ρε νοκια.....

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο επαθα και εγώ.

 

προσθεστε και εμενα

ευτυχως υπαρχει και το sygic γιατι με τις ******ες της νοκια...

 

Διαβαζοντας και αλλου βλεπω οτι ειναι μαζικο το προβλημα

Παλι μακακια εκανες nokia

Edited by abcdefg

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

3.08.104 εγραφε η αναβαθμιση και μεσω ΟΤΑ και μεσω Nokia Suite. Το πιο πιθανο ειναι να τις εμπλεξε μεταξυ τους τις 2 εκδοσεις.

 

Αναγκαστικά φλασάρισμα πάλι εγώ. Δεν ξέρω αν υπάρχει πουθενα στο Νετ ολοκληρη εγκατάσταση της 3.06

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να σας ανεβάσω την 3.06 να δοκιμάσετε μήπως διορθωθεί

 

https://rapidshare.com/files/2469597549/ovi_maps_installer_3_06_11wk10_b01_tb9_2_195660.rar

 

Κάνετε απεγκατάσταση όλη την 3.08 και δοκιμάστε την 3.06

Edited by GeorgeChios
Link to comment
Share on other sites

Format να τα σβήσω όλα πως γίνετε αλλα χωρίς να χαθούν τα qt πως γίνετε εκτος από το navifirm έχω την αννα????

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Format να τα σβήσω όλα πως γίνετε αλλα χωρίς να χαθούν τα qt πως γίνετε εκτος από το navifirm έχω την αννα????

 

Διαβάστε πριν ρωτήσετε

 

... και κανένα σημείο στίξης, παλικάρι ...

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα την 308 beta που ειχα και μετα εβαλα την 3.6 απο ovi store, περιμενω να δω αν ολα ειναι οκ, αναμεινατε...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαμε για την beta αλλα για την official

στην οποια δεν υπαρχει uninstalation.

Οποτε οποιος δεν μπορει να περιμενει το official fix

ας γνωριζει οτι αν δεν κανει flashing θα μενει και με ενα τονο δυαδικα σκουπιδια

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την έκδοση 3.06 από το Nokia store, χωρίς να απεγκαταστήσω την 3.08, και λειτουργεί κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν παω σε παλαιοτερη εκδοση. θα ερθει νεα συντομα (ελπιζω)!!! παντως απαραδεκτο να βαζουν και καλα ετοιμη εκδοση και να μην λειτουργει
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν παω σε παλαιοτερη εκδοση. θα ερθει νεα συντομα (ελπιζω)!!! παντως απαραδεκτο να βαζουν και καλα ετοιμη εκδοση και να μην λειτουργει

 

απο οσο εχω δει το τελευταια και δοκιμασει το update (b02) της 3.08 λειτουργει μονο στη belle. γιαυτο δε δουλευει στην anna. Αν ειναι καποιος με belle μπορει να το επιβεβαιωσει. παρολαυτα το προηγουμενο update της 3.08 b01 δουλευε στην anna. φαινεται οτι πλεον στρεφονται στη belle.

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση χαρτών από το Nokia Suite αλλά μην τη βάλετε τουλάχιστον όσoi έχετε anna.

Δεν λειτουργεί !!!

Αν τη πατήσατε όπως εγώ, μπορείτε να βάλετε ξανά την προηγούμενη από το http://store.ovi.com/

 

http://i944.photobucket.com/albums/ad285/antheod/ovi.jpg

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Πω πω παίδες κι εγω μια απο τα ιδια με maps.. Πέρασα ενα update που είχε για Anna όπως έλεγε (το 2/2) και απο εκεινη τη στιγμή δεν ανοίγει καθόλου το εικονίδιο maps.. Βέβαια στην ενημέρωση λογισμικού μου βγάζει και το "Χάρτες Νokia - ενσωματωμένη Οδηγική συμπεριφορά" και δεν το έβαλα φοβούμενος μην εχω κι εγω προβλήματα οπως οι υπόλοιποι οπως γράφει πιο πάνω αλλά τελικά αποτι φαίνεται ....εχω κι εγω τα ίδια προβλήματα...

 

Τι κάνουμε τώρα (ειδού η απορία)?

 

Όποιος το λύσει ας βοηθήσει και τους υπόλοιπους που δεν το εχουν και τόσο εύκολο..

 

ok έφτιαξε.. Μάλλον το update της Anna (2/2) μου έσβησε την εφαρμογή των χαρτών , γι ' αυτό δεν μπορούσα να την ανοίξω.. Τελικά εγκατέστησα ξανά την 3.06 απο το link που μας προσφερε ο Georgechios και ολα κομπλέ..

Ευχαριστώ φίλε..

Μετά απο ολο αυτό συνεχίζει η ενημέρωση λογισμικού συνεχίζει να μου βγάζει το "Χάρτες Νokia - ενσωματωμένη Οδηγική συμπεριφορά" αφού δεν το εγκατέστησα, και μου ξαναβγάζει το "Ενημέρωση Symbian Anna 2/2" το οποίο μου δημιούργησε το πρόβλημα με τα maps......

Περίεργα πράγματα αποψε....

Δηλαδή εγκατέστησα πριν την ενημέρωση Symbian Anna 2/2, μου μπλόκαρε/έσβησε τα maps, τα ξαναεγκατέστησα και τώρα μου ξαναβγάζει την ιδια ενημέρωση.... Τι να πω.....

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ευχαριστήσω τον χρηστη chocbhed_6630 για την πολύτιμη βοήθεια και τον χρόνο του που με βοηθησε να φλασαρο το κινητό μου πάλι μετά από το πρόβλημα με τους χάρτες ένα μεγάλο μπράβο λοιπόν γιατί είσαι καταπληκτικός:thanks::clap::clap: Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγκατέστησα πριν την ενημέρωση Symbian Anna 2/2, μου μπλόκαρε/έσβησε τα maps, τα ξαναεγκατέστησα και τώρα μου ξαναβγάζει την ιδια ενημέρωση.... Τι να πω.....

 

αν δε αφαιρεσουν αυτην την ενημερωση ή αν δε διορθωσουν αυτη την εκδοση τοτε καταληγουμε σιγουρα σε εφαρμογη που δε λετουργει. Τοτε θα ειναι για κλαμματα αυτοι που την εβγαλαν σαν ενημερωση στην anna. Ελπιζω απλα να ειναι ενα παροδικο λαθος τους οπως πολλα εχουν κανει κατα καιρους και να το διορθωσουν γρηγορα πριν τα ακουσουν στο beta labs. Αλλωστε εφαρμογη που ειναι ακομα σε beta δεν βγαινει σε update

Edited by aristotelhs2060
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...