Jump to content

[Symbian^3] Nokia Maps (ex. Ovi Maps)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως μπορω΄να διαγράψω φωνές από την πλοήγηση που δεν χρειάζομαι ? Με την Αννα είχα μονο Ελληνικά ενώ τώρα μου έχει κατεβάσει ένα σορό που δεν χρειάζομαι

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 962
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς πως μπορω΄να διαγράψω φωνές από την πλοήγηση που δεν χρειάζομαι ? Με την Αννα είχα μονο Ελληνικά ενώ τώρα μου έχει κατεβάσει ένα σορό που δεν χρειάζομαι

 

Εγώ το σύνδεσα στο Nokia suite στους χάρτες και διεγραψα ολους τους χάρτες και τις φωνές που δεν ήθελα από εκεί

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορω΄να διαγράψω φωνές από την πλοήγηση που δεν χρειάζομαι ? Με την Αννα είχα μονο Ελληνικά ενώ τώρα μου έχει κατεβάσει ένα σορό που δεν χρειάζομαι

Συνδεσου με το nokia suite κ πηγαινε στον maps.Κατω αριστερα τικαρεις το one phone n8(δηλ, τι χαρτες κ φωνες εχεις).Και εκει στα δειχνει ολα,διπλα εχει delete.Απο κει διαγραφεις οτι θες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσου με το nokia suite κ πηγαινε στον maps.Κατω αριστερα τικαρεις το one phone n8(δηλ, τι χαρτες κ φωνες εχεις).Και εκει στα δειχνει ολα,διπλα εχει delete.Απο κει διαγραφεις οτι θες.

 

ok thanks!

 

αααα και στο betalabs βγήκε Update toy nokia maps suite 2.0

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ok thanks!

 

αααα και στο betalabs βγήκε Update toy nokia maps suite 2.0

 

αυτο το update λειτουργει καλα?το δοκιμασα πριν κατι μερες,και οταν πηγα να το τρεξω,δεν ανοιγαν οι χαρτες και η πλοηγηση. με αποτελεσμα να ξεμεινω γιατι βιιαζομουν να παω καπου. μετα ηρθα και το ξανα εβαλα και επαιξε.ομως στο pc suite δεν εβλεπε χαρτες. (οπως οταν κανουμε ρεσετ το κινητο που θελει να το αποσυνδεσουμε κ ξανασυνδεσουμε)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αυτο το update λειτουργει καλα?το δοκιμασα πριν κατι μερες,και οταν πηγα να το τρεξω,δεν ανοιγαν οι χαρτες και η πλοηγηση. με αποτελεσμα να ξεμεινω γιατι βιιαζομουν να παω καπου. μετα ηρθα και το ξανα εβαλα και επαιξε.ομως στο pc suite δεν εβλεπε χαρτες. (οπως οταν κανουμε ρεσετ το κινητο που θελει να το αποσυνδεσουμε κ ξανασυνδεσουμε)

 

εμένα και η σημερινή και η προηγούμενη έκδοση δούλευε κανονικότα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπές το SPB WEATHER(τσέκαρε n8fanclub αν δεν το βρεις στείλε pm)με αρκετές λεπτομέρειες αλλά έχω την εντύπωση πως οι προβλέψεις που λαμβάνει (από κάποια βάση δεδομένων) δεν είναι και οι καλύτερες.Κάποιες μέρες δεν έπεσε καθόλου μέσα, βροχή έλεγε, είχε ήλιο, ήλιο έλεγε έριχνε χιόνι..

Η εφαρμογή Καιρός που εγκαθίσταται από την Σουίτα με τους χάρτες μου φάνηκε καλύτερη στις προβλέψεις της.(μπορείς να βρεις την σουίτα και το προσφατο weather widget στο betalabs.nokia.com)

 

Σ' ευχαριστώ κι εσένα για την απάντησή σου! :) Σχετικά με το Nokia Maps Suite. Πρέπει να βγάλω τους Χάρτες που έχω εγκαταστήσει "κανονικά" ( την έκδοση 3.08 δηλαδή ), για να μην έχω πρόβλημα με την εγκατάσταση αυτών από Beta Labs;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ κι εσένα για την απάντησή σου! Σχετικά με το Nokia Maps Suite. Πρέπει να βγάλω τους Χάρτες που έχω εγκαταστήσει "κανονικά" ( την έκδοση 3.08 δηλαδή ), για να μην έχω πρόβλημα με την εγκατάσταση αυτών από Beta Labs;[/Quote]

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με την απευθείας εγκατάσταση της σουϊτας πάνω από την 3.08.

Τουλάχιστον εγώ που έκανα την αναβάθμιση δεν είχα.Μετα από φλασάρισμα και εγκατάσταση της Βelle από Lagoskon

το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να βάλω τη σουίτα με τους χάρτες για να ξέρω πόσα mb πιάνει από την C:

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα με την απευθείας εγκατάσταση της σουϊτας πάνω από την 3.08.

Τουλάχιστον εγώ που έκανα την αναβάθμιση δεν είχα.Μετα από φλασάρισμα και εγκατάσταση της Βelle από Lagoskon

το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να βάλω τη σουίτα με τους χάρτες για να ξέρω πόσα mb πιάνει από την C:

 

Παράλειψή μου. Έχω την επίσημη Belle. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα και όπως προανέφερα αν δεν σου κάνει η map suite 2(3.09 maps κ.α) έχει την λίστα με τα προγράμματα που πρέπει να απεγκαταστήσεις.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παράλειψή μου. Έχω την επίσημη Belle. :)

 

κανονικότατα γίνεται αναβάθμιση από 3.08 σε 3.09 beta.δεν χρειάζεται απεγκατάστηση της προηγούμενης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Νέα έκδοση "Πακετο εφαρμογών χάρτες Nokia 2.0".

 

που το βρήκες αυτό ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση "Πακετο εφαρμογών χάρτες Nokia 2.0".

 

Με τη νέα έκδοση που έκανα εγκατάσταση, η μνήμη © έχει πέσει απο 107.3 σε 86,6 mb.Σε εσας πόσο είναι; Η έκδοση αυτή είναι 20 mb. Μα τι γίνεται, ολα στη C εγκαταστάθηκαν.

 

Υπάρχει τρόπος να αυξήσω τη C;

Link to comment
Share on other sites

που το βρήκες αυτό ?

 

Έτσι το ονομάζει η Νοκια. Μεσω Nokia suite εκανα την αναβαθμιση.

 

Με τη νέα έκδοση που έκανα εγκατάσταση, η μνήμη © έχει πέσει απο 107.3 σε 86,6 mb.Σε εσας πόσο είναι; Η έκδοση αυτή είναι 20 mb. Μα τι γίνεται, ολα στη C εγκαταστάθηκαν.

 

Υπάρχει τρόπος να αυξήσω τη C;

 

 

Εγώ έπεσα στα 69Mb! Εγκαθίσταται στη C και μάλιστα δεν υπάρχει στη λίστα των εφαρμογων!

Edited by gianpithio
Συνένωση Συνεχόμενων Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έπεσα στα 69Mb! Εγκαθίσταται στη C και μάλιστα δεν υπάρχει στη λίστα των εφαρμογων!

 

Δηλαδή, αν γίνει το "θαύμα" και πάρουμε την Carla θα μηδενίσει;.... :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει εδω και καιρο την αναβαθμιση απο 3.08 σε 3.09 beta και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!!

Μου εβγαλε σημερα και εμενα το "Πακετο εφαρμογών χάρτες Nokia 2.0" αυτο τι ακριβως ειναι τι κανει

ειναι η 3.09??Εγω που την εχω πρεπει να το βαλω η οχι να το αφησω ετσι??? ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει αυτή η αναβάθμιση σε 3.9 ή είναι απλά για να μειωθεί η μνήμη;... :rolleyes:

 

P.S.: Σαν την Belle μου φαίνεται κι αυτή η αναβάθμιση. Χάνεις περισσότερα από αυτά που κερδίζεις.. :(

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, έκανα κι εγώ την αναβάθμιση ΟΤΑ και μου μειώθηκε η μνημη απο 86 σε 68 mb!!! και δεν ξερω και τι κ(λ)άνει κι αυτή η αναβάθμιση...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση για το Νοκια Maps η c: Πήγε στα 270ΜΒ από 300. Το ίδιο έγινε σε όλους?

 

Μιλάω για το 701 φυσικά...άρα έγινε σε όλους, γιατί δεν μας έδωσε δικαίωμα να το αποθηκεύσουμε στην Ε:?

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση για το Νοκια Maps η c: Πήγε στα 270ΜΒ από 300. Το ίδιο έγινε σε όλους?

 

Καλησπέρα! :) Απ' ό,τι φαίνεται, περίπου 30mbs είναι η συγκεκριμένη αναβάθμιση. Πιο πάνω γράφουν κάποιοι με N8, ότι η μνήμη τους πήγε στα 70mbs, από 100 πριν την αναβάθμιση. :ninja:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Απ' ό,τι φαίνεται, περίπου 30mbs είναι η συγκεκριμένη αναβάθμιση. Πιο πάνω γράφουν κάποιοι με N8, ότι η μνήμη τους πήγε στα 70mbs, από 100 πριν την αναβάθμιση. :ninja:

εμένα μου έφαγε 16 από 88 στα 72 με πήγε

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου έφαγε 16 από 88 στα 72 με πήγε

 

Τυχερός είσαι. Αλλά και πάλι, πολύ λίγα mbs σου έχουν μείνει.. :worry:

 

P.S.1: Ευτυχώς που διάβασα τα posts εδώ και δεν προχώρησα στην αναβάθμιση...

P.S.2: Πόσο δύσκολο είναι να δώσει η Nokia με ένα update την επιλογή στα μηνύματα και όλα τα προγράμματα να τα εγκαθιστούμε σε όποια μνήμη θέλουμε;... :rolleyes: Τσάμπα πηγαίνει η Mass Storage και η Memory Card.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Τυχερός είσαι. Αλλά και πάλι, πολύ λίγα mbs σου έχουν μείνει.. :worry:

 

P.S.1: Ευτυχώς που διάβασα τα posts εδώ και δεν προχώρησα στην αναβάθμιση...

P.S.2: Πόσο δύσκολο είναι να δώσει η Nokia με ένα update την επιλογή στα μηνύματα και όλα τα προγράμματα να τα εγκαθιστούμε σε όποια μνήμη θέλουμε;... :rolleyes: Τσάμπα πηγαίνει η Mass Storage και η Memory Card.

πάντως ακόμα το κινητό πάει σφαίρα!!! Βεβαια δεν κατάλαβα τι καινούργιο έχει το update αυτό, όποιος ξέρει κάτι ας μας πει και σε εμάς του αγράμματους :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από τα 120 πήγα στα 89... Τι διάολο αναβάθμιση είναι αυτή? Ούτε του λειτουργιικού να ήταν...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...