Jump to content

Tennis - Ασχολείται κανείς;


aggelopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέβηκε στον 1ο τρακερ που ανέφερες :)

 

Εγώ το ανέβασα:D:D:D:D

 

Έχει ανέβει κ στον άλλο tracker που αναφέρθηκε,επίσης...

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 276
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παιζω τεννις. ξεκινησα πριν 4 μηνες. παιζω αρκετα καλα. πιστευω πως το εχω! το αθλημα. εδω Σερρες. εχει 4 γηπεδα, τζαμπε!. τα 3 ειναι σε καλη κατασταση.

το μονο προβλημα ειναι οτι δεν βρισκω ευκολα ατομα για να παιξω. οι περισσοτεροι δεν ασχολουνται με το αθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Με το τεννις ασχολουμαι και γω εδω και 3 βδομαδες,εχω ξεκινησει σε εναν ομιλο και κανω μαθημα με δασκαλο σε γκρουπακι ενηλικων με 6 ατομα, ο λογος που αποφασισα να ασχοληθω ειναι επειδη μου αρεσει παρα πολυ η επιτραπεζια αντισφαιριση(πινγκ-πονγκ:)) οπου ασχολουμαι 4 χρονια και παιζω τελεια.

 

Και στο πινγκ-πονγκ και στο τενις ειναι κοινη η αντιληψη του τροπου χειρισμου της μπαλας και αυτο με βοηθαει στο τενις, την βουρτσιζω οπως μου λεει και ο δασκαλος:lol: οπως εχω συνηθησει απο το πινγκ, ακομα ομως ο εγκεφαλος δεν εχει μαθει καλα τις κινησεις και τον συγχρονισμο που χρειαζεται σε σχεση με την κινηση της μπαλας και δυσκολευομαι λιγο,κυριως στο ρεβερ.

Ρακετα θα επαιρνα σημερα αλλα δεν προλαβα ανοιχτο το καταστημα, εχει διαλεξει ο δασκαλος μου 2 και θα περασω απο το καταστημα να διαλεξω,απο μαρκα δεν γνωριζω ποιες διαλεξε αλλα η μια εχει 110 και η αλλη 130 ευρω,,,οταν την παρω θα σας πω.

 

Αντε και στο ρολαν γκαρος....:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Το tennis και η όλη τεχνική/φιλοσοφία του δεν έχει καμία σχέση με το ping-pong.

Στο ping-pong "παίζεις" το τραπέζι, στο τέννις "παίζεις" τον αντίπαλο, αν κατάλαβες τι θέλω να πώ ...

Για να μην μιλήσω για την τεχνική στις κινήσεις και στα χτυπήματα που είναι εντελώς ανάποδη.

Προσπάθησε όσο πιο γρήγορα γίνεται να ξεχάσεις ότι σου έχει "κληροδοτήσει" το ping-pong και να συνηθίσεις τον "σωστό" τρόπο στα χτυπήματα του tennis, και τα "σωστά" top spin, slice, drop, γιατί το πιο δύσκολο πράγμα δεν είναι να μάθεις κάτι καινούριο εκ του μηδενός αλλά να ξεχάσεις κάτι που ξέρεις λάθος και να συνηθίσεις να το κάνεις με τον σωστό τρόπο.

Πίστεψέ με, αν δεν είχες ασχοληθεί ποτέ με το ping-pong, θα μάθαινες πολύ πιο γρήγορα και εύκολα tennis !!!

Σου μιλάω εκ πείρας, εγώ αντιμετωπίζω ακριβώς το αντίστροφο πρόβλημα :lol: ...

Καλή αρχή ... !

Link to comment
Share on other sites

Το tennis και η όλη τεχνική/φιλοσοφία του δεν έχει καμία σχέση με το ping-pong.

Στο ping-pong "παίζεις" το τραπέζι, στο τέννις "παίζεις" τον αντίπαλο, αν κατάλαβες τι θέλω να πώ ...

Για να μην μιλήσω για την τεχνική στις κινήσεις και στα χτυπήματα που είναι εντελώς ανάποδη.

Προσπάθησε όσο πιο γρήγορα γίνεται να ξεχάσεις ότι σου έχει "κληροδοτήσει" το ping-pong και να συνηθίσεις τον "σωστό" τρόπο στα χτυπήματα του tennis, και τα "σωστά" top spin, slice, drop, γιατί το πιο δύσκολο πράγμα δεν είναι να μάθεις κάτι καινούριο εκ του μηδενός αλλά να ξεχάσεις κάτι που ξέρεις λάθος και να συνηθίσεις να το κάνεις με τον σωστό τρόπο.

Πίστεψέ με, αν δεν είχες ασχοληθεί ποτέ με το ping-pong, θα μάθαινες πολύ πιο γρήγορα και εύκολα tennis !!!

Σου μιλάω εκ πείρας, εγώ αντιμετωπίζω ακριβώς το αντίστροφο πρόβλημα :lol: ...

Καλή αρχή ... !

Εχει σχεση σχετικα με την λογικη στα φαλτσα και γενικως στην θεση της ρακετας,δηλαδη οπως μου ειπε και ο δασκαλος αντιλαμβανομαι τι πρεπει να κανω για να αντιμετωπισω μια μπαλα με φαλτσο και να βαλω φαλτσο.

 

Και στο πινγκ πονγκ παιζεις τον αντιπαλο αλλα αυτο θελει να εχεις ενα πολυ καλο επιπεδο,προχωρημενος δηλαδη.

Γιατι λες οτι η τεχνικη ειναι αναποδη; Εγω εκεινο που καταλαβα ειναι οτι στο πινγκ πονγκ παιζουν γρηγορα τα χερια(καρποι) και παιζεις γενικοτερα με τα "χερια" ενω στο τενις παιζεις με το "σωμα" ,στις κινησεις δηλαδη που κανεις για να χτυπησεις δινει δυναμη και τεχνικη το σωμα και μετα τα χερια.

Ναι η αληθεια ειναι οτι εχω καταλοιπα απο το πινγκ πονγκ στο τενις,(παιζω πινγκ πονγκ 4 φορες τη βδομαδα επι 3-4 ωρες καθε φορα) συγκεκριμενα κοβω τις κινησεις οταν χτυπω την μπαλα και δεν τελειωνω..αλλα αρχιζω και το μαθαινω και αυτο, συγκεκριμενα σημερα που ειχα ιδιαιτερα με αλλη μια κοπελα εμαθα να κανω σωστη κινηση με το σωμα μου και ειδα βελτιωση.

Δεν διαφωνω

 

Παντως ειναι ωραιο αθλημα το τενις,,:)

Εσυ με το πινγκ πονγκ ασχολεισαι καιρο;; πως το βλεπεις;

Καλη αρχη και σε σενα στο πινγκ-πονγκ..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ping-pong παίζω περιστασιακά. Ευχαριστώ για το "καλή αρχή" αλλά όπως το βλέπω μόνο στην αρχή θα μείνω :lol:, δυστυχώς όταν παίζω δεν μπορώ να αποβάλω με τίποτα την "φιλοσοφία" του tennis ...

Η τεχνική είναι ανάποδη για πάρα πολλούς λόγους, έτσι στα γρήγορα και πρόχειρα πρόχειρα, μπορώ π.χ. να πώ ότι :

 

Στο tennis

1. "Παίζεις" τον αντίπαλο.

2. Πρίν αρχίσεις να εκτελείς κάθε κίνηση πρέπει ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ να έχεις τοποθετήσει σωστά το σώμα σου ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΩΣ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΣΕ ΠΡΟΣΕΓΓΙΖΕΙ.

3. Ποτέ δεν εκτελείς χτύπημα κοιτάζοντας το μπαλάκι en face. ΠΑΝΤΑ πρέπει να αντικρίζεις το μπαλάκι profil.

4. "Σημαδεύεις" το σημείο του γηπέδου στο οποίο θέλεις να στείλεις το μπαλάκι με τον ώμο.

5. Όλες οι κινήσεις έχουν 3 φάσεις:

α. προετοιμασία/αναμονή

β. εκτέλεση/χτύπημα

γ. τελείωμα/follow through

και κάθε φάση πρέπει να ολοκληρωθεί πλήρως και σωστά, διαφορετικά το μπαλάκι πάει

στο γάμο του καραγκιόζη.

Σε κάθε φάση για κάθε ξεχωριστή κίνηση υπάρχουν παραλλαγές οι οποίες και καθορίζουν τελικά τον τρόπο με τον οποίο θα περιστραφεί το μπαλάκι (top spin, slice, drop shot, smash ...).

6. Σε κάθε κίνηση συμμετέχει και πρέπει να τοποθετείται και να κινείται/περιστρέφεται σωστά ΟΛΟΚΛΗΡΟ το σώμα, απο την φτέρνα που πατάει στο έδαφος μέχρι το που θα "κοιτάει" το κεφάλι στο τελείωμα.

7. Την δύναμη στο χτύπημα την καθορίζει η κίνηση ολόκληρου του κορμού που τελικά δρά σαν μοχλός για την δύναμη που θα βάλει στο swing το χέρι.

8. Ο καρπός κατά την διάρκεια του χτυπήματος ΠΡΕΠΕΙ να είναι άκαμπτος και για να εκτελεστεί σωστά το χτύπημα αλλά κυρίως γιατί σε αντίθετη περίπτωση ελλοχεύει άμεσος κίνδυνος σοβαρού τραυματισμού !

9. Η ρακέτα, το πλέξιμο και οι χορδές της πρέπει να προσαρμόζονται ΚΑΤΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ στο είδος του παιχνιδιού που θέλει να κάνει ο παίχτης.

10. Ανάλογα με το είδος του terrain (tartan, άμμος, γρασίδι) ΠΡΕΠΕΙ να προσαρμόσει ο παίκτης την τεχνική του και όλο του το παιχνίδι (δεν είναι τυχαίο π.χ. ότι top players που έχουν κατακτήσει πρώτες θέσεις στη γενική κατάταξη δυσκολεύονται πολύ στο γρασίδι ή σε κλειστά γήπεδα).

 

Στο ping-pong

1. "Παίζεις" το τραπέζι.

2. Τοποθετείς το σώμα σου σωστά ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ.

3. Τα χτυπήματα εκτελούνται κοιτάζοντας το μπαλάκι en face.

4. "Σημαδεύεις με το κεφάλι σου".

5. Τα χτυπήματα ΠΡΕΠΕΙ να είναι "κοφτά" και σύντομα/απότομα, δεν υπάρχει τελείωμα.

6. Τα χτυπήματα είναι 70% καρπός και 30% το υπόλοιπο χέρι.

7. Την δύναμη στο χτύπημα την καθορίζει κυρίως η κίνηση του καρπού και του υπόλοιπου χεριού.

8. Ο καρπός ΠΡΕΠΕΙ να είναι εύκαμπτος.

9. Η ρακέτα είναι σχεδόν κοινή για όλλους, τα pads παίζουν κάποιον μικρό ρόλο αλλά δεν υπάρχει και ΗΗΗΗ ποικιλία.

10. Το τραπέζι είναι πάντα το ίδιο.

 

Όλες αυτές οι διαφορές στην προσέγγιση, οφείλονται σε ΜΙΑ ιδιοποιό διαφορά.

Διαφορετική κλίμακα διαστάσεων σε όλα.

 

Στο ping-pong, η κλίμακα διαστάσεων είναι το μήκος του ανθώπινου βραχίονα.

Στο tennis, η κλίμακα διαστάσεων είναι ο άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Στο ping-pong

1. "Παίζεις" το τραπέζι.

2. Τοποθετείς το σώμα σου σωστά ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ.

3. Τα χτυπήματα εκτελούνται κοιτάζοντας το μπαλάκι en face.

4. "Σημαδεύεις με το κεφάλι σου".

5. Τα χτυπήματα ΠΡΕΠΕΙ να είναι "κοφτά" και σύντομα/απότομα, δεν υπάρχει τελείωμα.

6. Τα χτυπήματα είναι 70% καρπός και 30% το υπόλοιπο χέρι.

7. Την δύναμη στο χτύπημα την καθορίζει κυρίως η κίνηση του καρπού και του υπόλοιπου χεριού.

8. Ο καρπός ΠΡΕΠΕΙ να είναι εύκαμπτος.

9. Η ρακέτα είναι σχεδόν κοινή για όλλους, τα pads παίζουν κάποιον μικρό ρόλο αλλά δεν υπάρχει και ΗΗΗΗ ποικιλία.

10. Το τραπέζι είναι πάντα το ίδιο.

 

Όλες αυτές οι διαφορές στην προσέγγιση, οφείλονται σε ΜΙΑ ιδιοποιό διαφορά.

Διαφορετική κλίμακα διαστάσεων σε όλα.

 

Στο ping-pong, η κλίμακα διαστάσεων είναι το μήκος του ανθώπινου βραχίονα.

Στο tennis, η κλίμακα διαστάσεων είναι ο άνθρωπος.

Συμφωνω εκτος απο το 9.

9. Η ρακετα παιζει μεγαλο ρολο στον τυπο του παιχνιδιου, επιθετικο ή αμυντικο. Τα πιο σκληρα λαστιχα δινουν μεγαλη ταχυτητα στην μπαλα αλλα οχι πολυ φαλτσο ενω τα μαλακα λαστιχα δινουν πολυ φαλτσο αλλα οχι ταχυτητα,οπως εχουμε και στο τενις τα κιλα στο πλεγμα,οσο πιο πολλα κιλα τοσο καλυτερος χειρισμος της μπαλας αλλα οχι ταχυτητα ενω οσο πιο λιγα κιλα τοσο πιο πολυ ταχυτητα,στο θεμα του ξυλου ομως δεν υπαρχει ποικιλια γιατι ειναι και μικρη η ρακετα και δεν καταλαβαινεις τοσο πολυ το βαρος αν ειναι στην κεφαλη η στη λαβη.

Αυτα, εγω μονο τις κοφτες κινησεις που κανω στο τενις θελω να αποβαλω και ειμαι οκ.:D

 

Παντως και το πινγκ-πονγκ εχει τη μαγεια του,αλλα πρεπει να εχεις ενα πολυ καλο επιπεδο για να παιζεις στα ακρα και με πολλα side,top κτλ spin

 

Ως ΤΟ καλοκαιρι που θα τελειωσουν τα μαθηματα θα εχω μαθει, τι στο καλο, αλλα τωρα που θα παρω και τη ρακετα μου θα παιζω και με αλλους συχνα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

8. Ο καρπός κατά την διάρκεια του χτυπήματος ΠΡΕΠΕΙ να είναι άκαμπτος και για να εκτελεστεί σωστά το χτύπημα αλλά κυρίως γιατί σε αντίθετη περίπτωση ελλοχεύει άμεσος κίνδυνος σοβαρού τραυματισμού !

 

Ολα καλα,εδω μου το χαλασες:p Για την ακριβεια στο φορχαντ ο καρπος πρεπει να ειναι απολυτα χαλαρος και ευκαμπτος για να μπορεσει η ρακετα καθως ερχεται απο το απλωμα πισω να πεσει το κεφαλι της για να καταφερεις υψηλη επιταχυνση και τοπ σπιν.Ακαμπτος ειναι μονο στα βολε και στα στοπ μπαλακια,ακομα και στα σμας,σερβις και μπακχαντ υπαρχει το κλειδωμα του καρπου ακριβως πριν (για τα μπακχαντ) και ακριβως μετα (σμας,σερβις) απο το χτυπημα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παρεξήγησες, ή για να είμαι ακριβής δεν απέδωσες ιδιαίτερη βαρύτητα στις ακριβής λέξεις που χρησιμοποίησα, και αυτό όχι απαραίτητα με δική σου υπαιτιότητα (ο γραπτός λόγος δεν έχει πάντα τη χαρακτηριστική γλαφυρότητα/παραστατικότητα μιας κατ' ιδίαν συνομιλίας).

Θα είχες δίκιο να λες ότι "στο χάλασα" αν χρησιμοποιούσα την λέξη κίνηση.

Εσκεμμένα όμως χρησιμοποίησα την παρακάτω διατύπωση :

8. Ο καρπός κατά την διάρκεια του χτυπήματος ΠΡΕΠΕΙ να είναι άκαμπτος και για να εκτελεστεί σωστά το χτύπημα αλλά κυρίως γιατί σε αντίθετη περίπτωση ελλοχεύει άμεσος κίνδυνος σοβαρού τραυματισμού !

Άλλο πράγμα εννοούμε όταν λέμε κίνηση και άλλο εννοούμε όταν λέμε χτύπημα ...

Η κίνηση είναι μια ακολουθία πολλών φάσεων, το χτύπημα είναι στιγμιαίο και διαρκεί κλάσματα του δευτερολέπτου (όσο διαρκεί η επαφή της ρακέτας με το μπαλάκι).

Επί της ουσίας, όπως καταλαβαίνεις δεν διαφωνούμε κάπου, αντίθετα συμφωνούμε απόλυτα ;) ...

 

... Σε κάθε φάση για κάθε ξεχωριστή κίνηση υπάρχουν παραλλαγές οι οποίες και καθορίζουν τελικά τον τρόπο με τον οποίο θα περιστραφεί το μπαλάκι (top spin, slice, drop shot, smash ...).

... στο φορχαντ ο καρπος πρεπει να ειναι απολυτα χαλαρος και ευκαμπτος για να μπορεσει η ρακετα καθως ερχεται απο το απλωμα πισω να πεσει το κεφαλι της για να καταφερεις υψηλη επιταχυνση και τοπ σπιν.Ακαμπτος ειναι μονο στα βολε και στα στοπ μπαλακια,ακομα και στα σμας,σερβις και μπακχαντ υπαρχει το κλειδωμα του καρπου ακριβως πριν (για τα μπακχαντ) και ακριβως μετα (σμας,σερβις) απο το χτυπημα
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο,μαλλον με παραπλανησε περισσοτερο η λεξη διαρκεια στο χτυπημα και ετσι θεωρησα την ολη κινηση.Και ναι,την στιγμη του χτυπηματος ο καρπος πρεπει να ειναι ακαμπτος. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Me kati filous eipame na xanathimithoume to athlima meta apo polla xronia

trexoume loipon sto parko tou foka stin paralia. kaloutsika einai

alla distixos kai auto einai me tin ora (2 eyro oxi tipota trelo vevaia alla oxi tzampa!)

πουλάω την παλιά-μικρή μου συλλογή: nokia: 3210, 5110, 5140, 5210, 6110, 6111, 6150, 7360, 8850 ericsson: T18, A2618s, R380s

sony ericsson: Z200, K700i, W300i, T650i, F500, K300i

siemens: M45i, M55, S35i, A55, SL55

Link to comment
Share on other sites

παιζω τεννις περιπου 10 χρονια και πινγκ πονγκ περιπου 6-7 οποτε ας πω κι εγω τα δικα μου! :lol:

 

το τεννις με το πινγκ πονγκ μοιαζουν μονο στα φαλτσα.εν ολιγοις,καποιος που γνωριζει απο τεννις καλα και γνωριζει top spin και slice μπορει να κατανοησει καλυτερα πως μπορει να βγαλει μια αμυνα χρησιμοποιωντας το καταλληλο φαλτσο η να κανει ενα winner χρησιμοποιωντας top spin....

 

εγω οταν ξεκινησα πινγκ πονγκ υστερα απο 3 xronia τεννις πραγματικα με βοηθησε.εδω ομως τελειωνουν και οι ομοιοτητες.στο τεννις ο απεναντι ειναι αντιπαλος,στο πινγκ ειναι συμπαιχτης και αντιπαλος ταυτοχρονα.στο πινγκ πονγκ παιζεις με καρπο,στο τεννις αυτο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.

 

ακομα,μην προσπαθησετε να παιξετε πινγκ πονγκ υστερα απο πολυ ωρα τεννις.το δοκιμασα και ολα τα χτυπηματα μου εφευγαν 1 μετρο εξω!χεχε....

 

κανας πατρινος για κανα matchακι tennis ή ping pong υπαρχει?? :)

Link to comment
Share on other sites

 

το τεννις με το πινγκ πονγκ μοιαζουν μονο στα φαλτσα.εν ολιγοις,καποιος που γνωριζει απο τεννις καλα και γνωριζει top spin και slice μπορει να κατανοησει καλυτερα πως μπορει να βγαλει μια αμυνα χρησιμοποιωντας το καταλληλο φαλτσο η να κανει ενα winner χρησιμοποιωντας top spin....

 

 

 

κανας πατρινος για κανα matchακι tennis ή ping pong υπαρχει?? :)

Αυτο με βοηθησε και μενα αντιστροφα ομως:)

 

Δηλαδη αν ανεβω Πατρα καποια στιγμη να σε εχω στα υποψιν για ενα ματσάκι;;;(κυριως για πινγκ-πονγκ):happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Οπα τι βλεπω παιδια για ματσ ακουω.

Παμε κανα 2ιπλο?Χαχα.Αμα γινει ματσ πειτε να ερθω να κανω κερκιδα...ή να πεξω κι'ολας χαχαχαχα.

Πλακιζω.

Και εγω παιζω τεννις απο την πρωτη δημοτικου δηλαδη 4 χρονια τωρα που παω εκτη.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παιζω τεννις απο την πρωτη δημοτικου δηλαδη 4 χρονια τωρα που παω εκτη.

 

και εισαι 19χρονων???δυσκολη ταξη η εκτη.... :):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kalhspera sthn parea...eimai kainourios sto forum...kai vasika mphka mono kai mono epeidh eida kati sxetiko me tennis....exw xekinhsei kai egw edw kai 5-6 mhnes...kai psaxnw atoma gia na paixw giati dyskoleuomai na vrw...den einai kai to pio dhmofiles athlima akoma...

An endiaferetai kaneis na paixoume eimai mesa...

genika eida ligo sto forum oti yparxei diathesh kai gi auto mphka....

Egw menn athina kentro....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαιρετω και εγω!

Παιζω τεννις και ψαχνω παρτενερ! Μενω Νεα Σμυρνη και ψαχνω μπας και μπω σε κανα κλαμπ αλλα ρε ****τη μου ειναι ολα πανακριβα!

Εχεις κανεις καμια ιδεα για το που μπορουμε να παιξουμε χωρις να μας γδαρουνε?

 

Φιλικα,

Πανος

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω και εγω!

Παιζω τεννις και ψαχνω παρτενερ! Μενω Νεα Σμυρνη και ψαχνω μπας και μπω σε κανα κλαμπ αλλα ρε ****τη μου ειναι ολα πανακριβα!

Εχεις κανεις καμια ιδεα για το που μπορουμε να παιξουμε χωρις να μας γδαρουνε?

 

Φιλικα,

Πανος

Οντως,αθηνα ειναι πανακριβα,,100 ευρω μου ζητουσαν με αλλα 6 ατομα,,στην καλαματα πληρωνα 40-50 και με 5 ατομα και καλυτερο μαθημα..

τωρα να παιξουμε δεν ξερω,δεν ειμαι τοσο καλος,,στα βασικα ειμαι ακομα,,,να φανταστεις σερβις δεν το εχω τελειοποιησει να περναει παντα το νετ...:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για να μαθεις μπορεις να γραφτεις και στα του Δημου. Ειναι πολλοι δημοι που κανουν μαθηματα 3 φορες την εβδομαδα με μονο 60 ευρο τον χρονο. Απευθυνσου στον ΟΝΑ του δημου σου για λεπτομερειες!

Τωρα για να παιξουμε υπαρχουν αρκετα free ή ακομα με λιγα λεφτα (δημοτικα συνηθως) που μπορουμε να βρουμε! Εσυ εχεις τιποτα υποψιν σου?

 

Πανος

Link to comment
Share on other sites

Αφήνοντας στην άκρη προς το παρόν τα "εγχώρια" ως πρός το τέννις,αυτόν τον καιρό διεξάγεται το τουρνουά Roland Garros στη Γαλλία ,το 2ο από τα 4 Grand Slam της χρονιάς.

Ποιός πιστεύετε ότι μπορεί να το κατακτήσει;;;

Μεγάλο φαβορί παραμένει ο Nadal που έχει δείξει αρκετές φορές την αξία του στο χώμα,αλλά o Federer δείχνει ικανός φέτος να τον απειλήσει καθώς στο τουρνουά του Mutua Madrilena πρίν λίγο καιρό,σε χωμάτινο court κατάφερε να νικήσει τον Ισπανό και μάλιστα εντός έδρας με 2-0 σετ,και μοιάζει έτσι να βρίσκει τη φόρμα του,έπειτα από μεγάλη περίοδο ντεφορμαρίσματος.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Θελω και πιστευω να το κατακτησει ο Φεντερερ φετος..

 

Παρα τις δυσκολιες που αντιμετωπισε με τον Ακασουσο, δειχνει οτι ειναι σε πολυ καλη κατασταση και ικανος να κοντραρει το Ναδαλ στο RG.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αγώνα πανω από 3 ώρες κ 30 λεπτά ο Rafa Nadal αποκλείστηκε από τη συνέχεια του RG στη φάση των 16 από τον Σουηδό Soderling(Νο.25 στην παγκόσμια κατάταξη) με 3-1 σετ, και με τον Djokovic αποκλεισμένο επίσης ανοίγει ο δρόμος για τον Federer προς την κατάκτηση του πρώτου του RG!!!

Go Roger:luck:

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...