Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, αλλά η έκδοση 3.0 για tablets δεν υποστηρίζει ακόμα ελληνικά αν δεν κάνω λάθος για αυτό και ρώτησα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ναι, αλλά η έκδοση 3.0 για tablets δεν υποστηρίζει ακόμα ελληνικά αν δεν κάνω λάθος για αυτό και ρώτησα

 

H έκδοση 3 μπορεί όχι. Η 2.3 όμως που θα πάρει το Desire HD ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Wifi δεν έχεις;

 

Έχω wifi, αλλά όταν προσπαθώ να συνδεθώ με το gmail μου, ώστε να μεταφερθούν οι επαφές μου, μου εμφανίζει σφάλμα και δεν μπορώ να προχωρήσω παρακάτω.

Όλα αυτά, έχοντας στο κινητό την sim από το καρτοκινητό. Δεν έχω δοκιμάσει να βάλω την sim του συμβολαίου μου. Υπάρχει περίπτωση να παίζει ρόλο ποια sim φοράει η συσκευή μου, σε αυτή την περίπτωση? Αν είναι δηλαδή συμβόλαιο με προσφερόμενο data, ή αν είναι ένα απλό καρτοκινητό?

Link to comment
Share on other sites

Έχω wifi, αλλά όταν προσπαθώ να συνδεθώ με το gmail μου, ώστε να μεταφερθούν οι επαφές μου, μου εμφανίζει σφάλμα και δεν μπορώ να προχωρήσω παρακάτω.

Όλα αυτά, έχοντας στο κινητό την sim από το καρτοκινητό. Δεν έχω δοκιμάσει να βάλω την sim του συμβολαίου μου. Υπάρχει περίπτωση να παίζει ρόλο ποια sim φοράει η συσκευή μου, σε αυτή την περίπτωση? Αν είναι δηλαδή συμβόλαιο με προσφερόμενο data, ή αν είναι ένα απλό καρτοκινητό?

 

Οταν κανεις συνδεση με wifi δε παιζει ρολο αν εχεις συμβολαιο,καρτα κτλ...Αυτα παιζουν ρολο με το mobile data...Στο ιντερνετ μπαινει μεσω wifi;Μονο στο mail σου βγαζει σφαλμα;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω wifi, αλλά όταν προσπαθώ να συνδεθώ με το gmail μου, ώστε να μεταφερθούν οι επαφές μου, μου εμφανίζει σφάλμα και δεν μπορώ να προχωρήσω παρακάτω.

Όλα αυτά, έχοντας στο κινητό την sim από το καρτοκινητό. Δεν έχω δοκιμάσει να βάλω την sim του συμβολαίου μου. Υπάρχει περίπτωση να παίζει ρόλο ποια sim φοράει η συσκευή μου, σε αυτή την περίπτωση? Αν είναι δηλαδή συμβόλαιο με προσφερόμενο data, ή αν είναι ένα απλό καρτοκινητό?

 

Όπως ειπώθηκε ήδη δεν παίζει ρόλο αν έχει sim μέσα ή όχι. Ενεργοποίησε το wifi, συνδέσου και μετά ο συγχρονισμός με το gmail είναι εύκολος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.μια ερωτηση...θελω να βρω το usb debugging αλλα αφου παταω μενου δεν βρισκω πουθενα το development
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.μια ερωτηση...θελω να βρω το usb debugging αλλα αφου παταω μενου δεν βρισκω πουθενα το development

 

μενου-ρυθμισεις-εφαρμογες-αναπτυξη-εντοπισμος σφαλματων...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μενου-ρυθμισεις-εφαρμογες-αναπτυξη-εντοπισμος σφαλματων...

ευχαριστω πολυ.πρεπει να ειναι τσεκαρισμενω?συγνωμη για τις "χαζες"ερωτησεις απλα ειναι 1 μερα με το dhd και το android!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.πρεπει να ειναι τσεκαρισμενω?συγνωμη για τις "χαζες"ερωτησεις απλα ειναι 1 μερα με το dhd και το android!!!!

 

Oooo...Καλως ηρθες στη παρεα μας...;)

Μπορει να σου φανει βουνο τωρα στην αρχη,αλλα μετα θα δεις οτι δε θα ξεκολλας...:)

Σιγουρα για οσους εδω μεσα ασχολουμαστε με το να αλλαζουμε rom και να flashαρουμε διαφορα, πρεπει να ειναι συνεχεια τικαρισμενο...Σε official rom δε σου πολυ χρειαζεται...αν και να σου πω την αληθεια δε θυμαμαι ποια συσκευη android ειχα πανω απο 2 μερες κλειδωμενη για να ειμαι 100% σιγουρος...:p

Οτι αποριες εχεις εδω ειμαστε ολοι...Πρωτα φυσικα, διαβασε το thread(οσο αντεχεις)...;)

Καλη αρχη!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησουλες

1)Στις roms CM7 και MIUI οταν τις εγκατεστισα δουλεψαν αψογα αλλα μετα απο 1 ωρα(cm7), 10 λεπτα(miui) με στελναν στο εικονιδιο εκκινησης μετα ανοιγαν για κωδικο και μετα απο 10 δευτερα παλι το ιδιο και παλι κ παλι ασταματητα....υπαρχει κατι που παρελειψα για τις συγκεκριμενες ρομ κατι extra να βαλω? Επισης ποια θα προτινατε απο τις 2 ?

 

2) Για την miui υπαρχει η ελληνικη γλωσσα καπου να την κατεβασω....?ειναι αψογα στημενη ρομ και θα ηθελα να την εχω μονιμη ομως χωρις ελληνικα με χαλαει:/..

 

Ευχαριστω παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια 2 ερωτησουλες

1)Στις roms CM7 και MIUI οταν τις εγκατεστισα δουλεψαν αψογα αλλα μετα απο 1 ωρα(cm7), 10 λεπτα(miui) με στελναν στο εικονιδιο εκκινησης μετα ανοιγαν για κωδικο και μετα απο 10 δευτερα παλι το ιδιο και παλι κ παλι ασταματητα....υπαρχει κατι που παρελειψα για τις συγκεκριμενες ρομ κατι extra να βαλω? Επισης ποια θα προτινατε απο τις 2 ?

 

2) Για την miui υπαρχει η ελληνικη γλωσσα καπου να την κατεβασω....?ειναι αψογα στημενη ρομ και θα ηθελα να την εχω μονιμη ομως χωρις ελληνικα με χαλαει:/..

 

Ευχαριστω παιδια!

 

1)συνηθως στις cm7 και miui χρειαζεται μετα το 1ο reboot ενα 2ο μολις ανοιξει για 1η φορα η συσκευη.Καλο ειναι μετα να κανεις κι ενα fix permition απο rom manager.

2)ψαξε λιγο πισω στις σελιδες το post του finn και θα βρεις πακέτο ελληνικών για τη miui...

 

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

1) ειμαι στην arhd 3.2 και θελω να κανω update στην 3.3..απλα την περναω και φλασαρω η οχι? θυμαμαι οταν περασα την 3.2 εκανα πρωτα flash το wipe zip..

 

2)για να βαλω πχ την miui μπορω κατευθειαν απο το rom manager να κανω download kai flash η θελει να φλασαρω το wipe? (το οποιο δεν εχω καταλαβει και τι ειναι αλλα το δινε ο οδηγος)

Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω σε αυτα που πολυ σωστα αναφερει ο elthis για το 2ο reboot, οτι πολυ σημαντικο ειδικα για αυτες τις rom που ειναι AOSP based, να γινονται ολα τα σωστα wipes μιας και η συσκευη ερχεται by default με sense και διαφορετικη εκδοση android και μπορει καποια "καταλοιπα" να σου προκαλουν τα προβληματα.

 

Επισης εαν δεις οτι δεν σου "καθεται" η rom με το πρωτο φλασαρισμα μπορεις παντα να κανεις μια δοκιμη να την φλασαρεις και παλι απο πανω.

 

Προσωπικα εδω και περιπου 24 ωρες ειμαι με CM7-RC3 και παει νερακι.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

1) ειμαι στην arhd 3.2 και θελω να κανω update στην 3.3..απλα την περναω και φλασαρω η οχι? θυμαμαι οταν περασα την 3.2 εκανα πρωτα flash το wipe zip..

 

2)για να βαλω πχ την miui μπορω κατευθειαν απο το rom manager να κανω download kai flash η θελει να φλασαρω το wipe? (το οποιο δεν εχω καταλαβει και τι ειναι αλλα το δινε ο οδηγος)

 

Το full wipe 1.3 zip ,αν εννοεις αυτο, ειναι ενα εργαλειο που κανει αυτοματα τα wipe στο recovery.Ο καλυτερος τροπος για μενα ειναι να κανεις τα wipe και manual μετα απο αυτο.

 

1)Κανε ενα backup τη rom σου στο recovery και δοκιμασε να κανεις wipe case-wipe dalvik case και μετα να flashαρεις κανονικα τη rom.Λογικα θα εισαι οκ και επισης δε θα εχεις χασεις τα data σου.Αν προκυψει καποιο προβλημα κανε ενα restore τη παλια και μετα πηγαινε recovery για full wipe.

 

2)Η miui δεν ειναι στο rom manager....Πηγαινε πισω λιγες σελιδες και να βρεις το post του finn οπου εχει τα link να κατεβασεις rom και ελληνικο πακετο.Μετα τα flashαρεις κανονικα απο recovery οπως ολες τις rom, μαζι με τα wipe...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οταν κανεις συνδεση με wifi δε παιζει ρολο αν εχεις συμβολαιο,καρτα κτλ...Αυτα παιζουν ρολο με το mobile data...Στο ιντερνετ μπαινει μεσω wifi;Μονο στο mail σου βγαζει σφαλμα;

 

Στο ίντερνετ μπαίνει κανονικά μέσω wifi, αλλά βγάζει σφάλμα όταν προσπαθώ να συγχρονίσω το gmail μου, μέσω ασύρματου δικτύου. Μου γράφει ότι δεν είναι ασφαλής η σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ακομα παιδια και ειμαι καλυμενος....Εχω την cm7 και εγκατεστησα το μαρκετ που ειχα μπακαρισμενο στην sd (μου εκανε εντυπωση που δεν ηταν προεγκατεστημενο) και οταν πηγαινα να το ανοιξω με πεταγε κατευθειαν απο την εφαρμογη... τι παιζει? δεν εχει μαρκετ με την cm7????
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να συγχρονίσω τις επαφές που έχω περασμένες στο τηλ μου με το gmail, μέχρι τώρα δεν τις είχα στο gmail, αλλά δεν γίνεται...

 

Ενώ πατάω συγχρονισμό από το τηλ και δείχνει ότι συγχρονίζει, δεν μου εμφανίζει καμία. Εκτός από μια που πέρασα προχθές. Καλά τόσο δύσκολο είναι...? :D

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να συγχρονίσω τις επαφές που έχω περασμένες στο τηλ μου με το gmail, μέχρι τώρα δεν τις είχα στο gmail, αλλά δεν γίνεται...

 

Ενώ πατάω συγχρονισμό από το τηλ και δείχνει ότι συγχρονίζει, δεν μου εμφανίζει καμία. Εκτός από μια που πέρασα προχθές. Καλά τόσο δύσκολο είναι...? :D

 

Δες εδώ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση ακομα παιδια και ειμαι καλυμενος....Εχω την cm7 και εγκατεστησα το μαρκετ που ειχα μπακαρισμενο στην sd (μου εκανε εντυπωση που δεν ηταν προεγκατεστημενο) και οταν πηγαινα να το ανοιξω με πεταγε κατευθειαν απο την εφαρμογη... τι παιζει? δεν εχει μαρκετ με την cm7????

 

Λοφω copyright οι CM roms δεν περιεχουν μεσα τα λεγομενα gapps, (market, gmail) τα δινουν ομως σαν addon. Αν πας στο αντιστοιχο topic στο xda θα δεις οτι εχει να κατεβασεις ξεχωριστα απο την rom και ενα μικρο αρχειο με τα gapps. Φλασαρεις την rom και χωρις να κανεις boot φλασαρεις και το εξτρα αυτο αρχειο, μετα boot και εισαι ετοιμος με market κλπ.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1) ειμαι στην arhd 3.2 και θελω να κανω update στην 3.3..απλα την περναω και φλασαρω η οχι? θυμαμαι οταν περασα την 3.2 εκανα πρωτα flash το wipe zip..

 

Από την 3.2 στην 3.3 δεν χρειάζεσαι wipe, φλασάρεις κατευθείαν άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από την 3.2 στην 3.3 δεν χρειάζεσαι wipe, φλασάρεις κατευθείαν άφοβα.

Είχα κι εγώ την ίδια απορία. Cache και dalvik όμως καλό δεν είναι να καθαρίζει κάποιος στην προκειμένη περίπτωση; :shifty:

 

Επίσης θέλω να επεξεργαστώ ένα αρχείο .conf (για το gps) και στην αποθήκευση μου λέει που υπάρχει σφάλμα. Τί λάθος μπορεί να κάνω;

Σχετικά με αυτό μιλάω.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είχα κι εγώ την ίδια απορία. Cache και dalvik όμως καλό δεν είναι να καθαρίζει κάποιος στην προκειμένη περίπτωση; :shifty:

 

Κακό δεν είναι, δεν είναι όμως και απαραίτητο.

 

Επίσης θέλω να επεξεργαστώ ένα αρχείο .conf (για το gps) και στην αποθήκευση μου λέει που υπάρχει σφάλμα. Τί λάθος μπορεί να κάνω;

Σχετικά με αυτό μιλάω.

 

Με ποιον explorer πας στο συγκεκριμένο path; Πήγαινε με τον root explorer, κάνε το ένα copy στην κάρτα σου να το επεξεργαστής και μετά ξαναρίξτο στον αρχικό φάκελο αντικαθιστώντας το παλιό (κράτησε και ένα backup του αρχείου πρώτα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κακό δεν είναι, δεν είναι όμως και απαραίτητο.

 

 

 

Με ποιον explorer πας στο συγκεκριμένο path; Πήγαινε με τον root explorer, κάνε το ένα copy στην κάρτα σου να το επεξεργαστής και μετά ξαναρίξτο στον αρχικό φάκελο αντικαθιστώντας το παλιό (κράτησε και ένα backup του αρχείου πρώτα).

 

ΟΚ για το πρώτο.

 

Όσον αφορά το δεύτερο ζήτημα, με τον ES File Manager προσπαθώ. Δοκίμασα να κατεβάσω και τον περιβόητο root explorer, αλλά όσες φορές κι αν έχω ψάξει στο market, root explorer εγώ δε βρίσκω. Τί συμβαίνει και δε μου βγάζει πουθενά αυτό το πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει το Spb Mobile shell 3D. Φανταστικό UI. Απλά δεν μπορώ να το κάνω register διότι δεν μπορώ να το κατεβάσω από το μάρκετ :( . Βέβαια τώρα το τρέχω με μια πατέντα (νώμιμη). Όμως γνωρίζει κανείς τρόπο για να μπορέσω να το κατεβάσω από το μάρκετ, και φυσικά να πληρώσω για να το έχω μετά. Μου άρεσε πάρα πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσον αφορά το δεύτερο ζήτημα, με τον ES File Manager προσπαθώ. Δοκίμασα να κατεβάσω και τον περιβόητο root explorer, αλλά όσες φορές κι αν έχω ψάξει στο market, root explorer εγώ δε βρίσκω. Τί συμβαίνει και δε μου βγάζει πουθενά αυτό το πρόγραμμα;

 

Δεν το βρίσκεις στο market γιατί δεν είναι free.

 

Έχει βγει το Spb Mobile shell 3D. Φανταστικό UI. Απλά δεν μπορώ να το κάνω register διότι δεν μπορώ να το κατεβάσω από το μάρκετ :( . Βέβαια τώρα το τρέχω με μια πατέντα (νώμιμη). Όμως γνωρίζει κανείς τρόπο για να μπορέσω να το κατεβάσω από το μάρκετ, και φυσικά να πληρώσω για να το έχω μετά. Μου άρεσε πάρα πολύ!!

 

http://spb.com/products/mobileshell/

 

To πληρώνεις εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...