Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι γίνεται σε όλους με CWM recovery. Δεν υπάρχει κάτι για να ανησυχεί ή να κάνεις.

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά συμβαίνει πάντα αυτό με τη συσκευή ν' ανοίγει σε Recovery όταν τη φορτίζουμε; Τις προηγούμενες μέρες πώς δε μου άνοιγε; :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα...Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας μια πολυ καλη εφαρμογη για οσους εκνευριζονται με το να κλειδωνουν/ξεκλειδωνουν τη συσκευη τους με το power button!

Λεγεται ''Proximity Screen Off'' και μπορειτε να τη κατεβασετε απο εδω η απο το market...

Αυτο που κανει η εφαρμογη αυτη ειναι να κλειδωνει/ξεκλειδωνει τη συσκευη μας με ενα απλο αγγιγμα του proximity senser...Δουλευει αψογα....:)

 

Εμένα δε μου δουλεύει... το εγκατέστησα και δεν ανοίγει το πρόγραμμα... πως διορθώνεται???

 

Και μια ακόμα ερώτηση:

Τον καινούριο flash player τον έχει εγκαταστήσει ΚΑΝΕΊΣ??? Εμένα κολλάει άγρια και κάνει το sense να σέρνεται...

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου δουλεύει... το εγκατέστησα και δεν ανοίγει το πρόγραμμα... πως διορθώνεται???

 

Και μια ακόμα ερώτηση:

Τον καινούριο flash player τον έχει εγκαταστήσει ΚΑΝΕΊΣ??? Εμένα κολλάει άγρια και κάνει το sense να σέρνεται...

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

 

Το app αυτο δεν ανοιγει...πηγαινεις στις εφαρμογες σου,το επιλεγεις και απλα το ρυθμιζεις...θα σου στειλω καποια στιγμη τις ρυθμισεις που πρεπει γιατι ειμαι εξω τωρα...Αλλα δοκιμασε καποιες ρυθμισεις μονος πρωτα...

Σε πολλους κολλαει η νεα εκδοση flash...

 

 

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλή αυτή η εφαρμογή. Να δούμε όμως εάν καταναλώνει και αρκετή μπαταρία. Ποιες ρυθμίσεις έχεις βάλει ;.
Link to comment
Share on other sites

Το app αυτο δεν ανοιγει...πηγαινεις στις εφαρμογες σου,το επιλεγεις και απλα το ρυθμιζεις...θα σου στειλω καποια στιγμη τις ρυθμισεις που πρεπει γιατι ειμαι εξω τωρα...Αλλα δοκιμασε καποιες ρυθμισεις μονος πρωτα...

Σε πολλους κολλαει η νεα εκδοση flash...

 

 

 

Sent from my Desire HD

 

Ότι και να δοκίμασα δε μπόρεσα να καταλάβω πως δουλεύει...

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά συμβαίνει πάντα αυτό με τη συσκευή ν' ανοίγει σε Recovery όταν τη φορτίζουμε; Τις προηγούμενες μέρες πώς δε μου άνοιγε; :confused:

 

Ανοίγει μόνο όταν είναι κλειστή και βάλεις το καλώδιο να τη φορτίσεις.

 

Τον καινούριο flash player τον έχει εγκαταστήσει ΚΑΝΕΊΣ??? Εμένα κολλάει άγρια και κάνει το sense να σέρνεται...

 

Είναι θέμα της rom, σε άλλες δουλεύει κανονικά (πχ Revolution).

 

(Sorry για τα συνεχόμενα μηνύματα λόγω κεκτημένης ταχύτητας. Κάποιος mod ας τα συνενώσει. Ευχαριστώ.)

Edited by kollatos

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει μόνο όταν είναι κλειστή και βάλεις το καλώδιο να τη φορτίσεις.

Κι ανοιχτή αν είναι και τη φορτίζεις κι επιχειρείς "Aπενεργοποίηση", πάλι θα σε βγάλει σε Recovery μετά από λίγο. Εκτός αν εννοείς κι αυτό το σενάριο. Μόνο σε "Αδρανοποίση" στην τελική "κλείνει" η συσκευή. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Οταν κανω επανεκκινιση το κινητο επειδει εχω τον ES διαχειριστη μου λεει οτι η rom(μαλλον) δουλευει στα 400-450.... και σταδιακα οσο το χρησιμοποιω πεφτει το νουμερο και καταληγει στο 50-100 να τα εχει παιξει το τηλεφωνο να κολλαει απειρα κ να επανεκκινει την αρχικη οθονη μετα απο καθε πατιμα του πισω κουμπιου απο το μενου εφαρμογων.Τι προβλημα αντιμετωπιζω? Επισης για αναβαθμιση λογισμικου αν υπαρχει κανενα νεο....διαβασα για την μπαταρια που λετε 2 μερες και τρελαθηκα..εμενα ουτε μεχρι το μεσημερι απο πληρης φορτιση το πρωι με καλη χρηση δεν με παει....ευχαριστω πολυ. Edited by Dmzz
επισης δεν καταλαβαινω γιατι δεν ξεκιναει με τα 720 η ρομ..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτι δεν πάει καλά με τη συσκευή σου. Προτείνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στήσιμο από την αρχή με προσοχή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω την miui πάτησα στην κάμερα να ανοίγει σαν προεπιλογή οι φωτογραφίες με την android συλλογή και όχι τησ miui. Πως μπορω να αλλάξω την προεπιλογή αυτή τώρα?
Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Λες ε? Δεν ξερω και στεναχωριθηκα γιατι το εχω ενα μηνα περιπου...επισης αργει στην εκινηση...δεν μπορω να πω οτι το εχω παραφορτωμενο παντως...καποια εφαρμογη για να περασω τα αρχεια στην καρτα ωστε να μην τα χασω?για αναβαθμιση λογισμικου κανενα νεο? Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Εχω την miui πάτησα στην κάμερα να ανοίγει σαν προεπιλογή οι φωτογραφίες με την android συλλογή και όχι τησ miui. Πως μπορω να αλλάξω την προεπιλογή αυτή τώρα?

 

Πηγαινε στην διαχειριση των εφαρμογων-->ολα, βρες την android συλλογη και πατα εκκαθαριση

προεπιλογων

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το HTC Sense από χθες το βράδυ. Ξαφνικά άρχισε. Κολλάει άσχημα. Η αλήθεια είναι ότι είχα περάσει το flash player 10.2 , το έκανα unistall αλλά και πάλι τα ίδια. Έπειτα έκανα και reset το κινητό. Πάλι κολλάει. Μήπως το πρόβλημα τελικά δεν είναι το flash player ;. Βέβαια θα τηλεφωνήσω στην εξυπηρέτηση πελατών της HTC, μήπως φταίει κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το πρόβλημα μου είναι μεγαλύτερο. Το πλήκτρο volume down δεν πατιέται..και λογικά από εκεί ίσως να ξεκινάνε όλα τα προβλήματα. Άρα πρέπει να πάω και εγώ στο service :(
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς το πρόβλημα μου είναι μεγαλύτερο. Το πλήκτρο volume down δεν πατιέται..και λογικά από εκεί ίσως να ξεκινάνε όλα τα προβλήματα. Άρα πρέπει να πάω και εγώ στο service :(

 

Δεν πατιέται μονίμως ή μόνο όταν το φορτίζεις και γενικώς όταν είναι ζεστό;

 

Φρόντισε να είσαι με official rom και unrooted.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε το κουμπάκι..όμως πρέπει να το πάω στο σέρβις. Όταν μπαίνω σε ασφαλή λειτουργία και αφού δώσω κωδικό της κάρτας sim, με το που με βάζει μέσα κάνει ένα όμορφο restart :(. Unrooted είμαι και με official. Μήπως τελικά φταίει το adobe flash 10.2 ?...
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάω την Δευτέρα. Το περίεργο της υπόθεσης είναι το εξής. Τo Sense πλέον δεν κολλάει, αλλά όταν βάλω τον μεταφραστή της HTC τότε κολλάει... θα το πάω και θα δούμε.

Πήρα τηλέφωνο την HTC επίσης . Είπαν ότι 2.3 θα βγει το μέχρι το τέλος του 2ου τετραμήνου .

Φυσικά με ρωτήσανε εάν είμαι ευχαριστημένος με την έκδοση 1.72 και πήραν την απάντηση που τους άρμοζε. Όχι διότι δεν μπορώ να κάνω root !.

Παρεμπιπτόντως πολλοί χρήστες διαμαρτυρήθηκαν για το νέο update του flash player που διάφορα προβλήματα τους δημιούργησε κυρίως με το Sense.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φυσικά με ρωτήσανε εάν είμαι ευχαριστημένος με την έκδοση 1.72 και πήραν την απάντηση που τους άρμοζε. Όχι διότι δεν μπορώ να κάνω root !.

 

Τους είπες ότι δεν μπορείς να το κάνεις root και αυτός είναι ο λόγος που δεν σου αρέσει η 1.72; Ξέρεις... δεν φταίει η HTC για αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος φταίει δλδ ; ..πάντως ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω root στην 1.72. Σε τι επηρεάζει ο μεταφραστής της ΗΤC το Sense μου δεν μπορώ να καταλάβω!! :(
Link to comment
Share on other sites

Και ποιος φταίει δλδ ; ..πάντως ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω root στην 1.72. Σε τι επηρεάζει ο μεταφραστής της ΗΤC το Sense μου δεν μπορώ να καταλάβω!! :(

 

Το ότι μπορείς να κάνεις root μια συσκευή δεν σημαίνει ότι πρέπει και να το κάνεις.

Η HTC σαν εταιρία πουλάει τις συσκευές της έτσι ώστε να μην γίνονται root και

ταυτόχρονα όσες είναι root τις θεωρεί πειραγμένες και άρα εκτός εγγύησης.

 

Αν λοιπόν δεν συμφωνείς με τους όρους της απλά δεν αγοράζεις. Δεν την κατακρίνεις για τη στάση της.

Στην τελική δε νομίζω να σου έβαλε η HTC το μαχαίρι στο λαιμό για να πάρεις κάποια συσκευή της.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτισω κατι λιγο χαζο αλλα μπορω ν διαβασω καπου η να μαθω με καποιον τροπο για αυτο το λεγομενο root που υπαρχουν πολλα ερωτηματα και αποριες?δεν εχω καταλαβει τι ειναι..πειραζεις της δυνατοτητες του τηλεφωνου?
Link to comment
Share on other sites

θελω να ρωτισω κατι λιγο χαζο αλλα μπορω ν διαβασω καπου η να μαθω με καποιον τροπο για αυτο το λεγομενο root που υπαρχουν πολλα ερωτηματα και αποριες?δεν εχω καταλαβει τι ειναι..πειραζεις της δυνατοτητες του τηλεφωνου?

 

Ξεκλειδωνεις τις δυνατοτητες του τηλεφωνου.Σα να εχεις ενα αυτοκινητο χωρις το κλειδι και καποιος στο δινει...Απο εκει και περα εχεις το ελευθερο να ανοιξεις το καπο και να πειραξεις τη μηχανη(το αμαξι εχει κοφτη απο ''μαμα'')!Το root ομως ειναι μονο το κλειδι για το αυτοκινητο...Για να πειραξεις τη μηχανη του πρεπει να εχεις και τα καταλληλα εργαλεια(τα βλεπεις στην υπογραφη μου)...

 

edit: Μπορεις να διαβασεις και εδω καποια πραγματα....;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...