Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμ δεν μπορώ να το πληρώσω. Διότι δεν το έχει στο μάρκετ. Είναι Paid application :(

 

Καλημερα.15 $ για ενα launcher?Πανακριβος κατα τη γνωμη μου οσο καλος και να ειναι

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αμ δεν μπορώ να το πληρώσω. Διότι δεν το έχει στο μάρκετ. Είναι Paid application :(

 

Δεν με κατάλαβες... μπορείς να το αγοράσεις από το site του κατασκευαστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.15 $ για ενα launcher?Πανακριβος κατα τη γνωμη μου οσο καλος και να ειναι

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Το προβλημα δεν ειναι αν ειναι καλος (που ειναι) η ακριβος (που ειναι), αλλα το οτι τρωει πολυ μπαταρια...Και δυστυχως η μπαταρια μας δεν ειναι και για να ''τρωγεται'' περισσοτερο...;)

Αρα θα προσθεσεις ενα ομορφο luncher στο κινητο σου, αλλα θα πρεπει να μην τον εχεις σαν default δυστυχως...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αλλαγη ωρας (daylight saving) το κινητο μου αντι να κανει power off κανει reboot

Αυτο συμβαινει με οποιαδηποτε rom και αν δοκιμασα 1.32 και CM7.Κανεις με κατι παρομοιο?

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν με κατάλαβες... μπορείς να το αγοράσεις από το site του κατασκευαστή.

 

Mα δεν μπορώ να δω η επιλογή αυτή που είναι. Σε πάει στο μάρκετ

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αλλαγη ωρας (daylight saving) το κινητο μου αντι να κανει power off κανει reboot

Αυτο συμβαινει με οποιαδηποτε rom και αν δοκιμασα 1.32 και CM7.Κανεις με κατι παρομοιο?

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Διαβασε σε παρακαλω αυτο ;)

 

''Go to settings --> Date & Time, untick the option to use network values and set the date somewhere before the 27th of March when the daylight changes took place. Reboot and power off. The phone should stay off (at least it did for me). Now power on, go to date & time settings and tick the option to use network times. Power off and it will probably come back on.''

 

edit:Καλου κακου τσεκαρετε οσοι θελετε αν η συσκευη σας κανει power off γιατι αυτο το προβλημα εμφανιστηκε σε πολλες συσκευες με android μετα την αλλαγη ωρας και οχι μονο στη δικη μας συσκευη...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε σε παρακαλω αυτο ;)

 

''Go to settings --> Date & Time, untick the option to use network values and set the date somewhere before the 27th of March when the daylight changes took place. Reboot and power off. The phone should stay off (at least it did for me). Now power on, go to date & time settings and tick the option to use network times. Power off and it will probably come back on.''

 

edit:Καλου κακου τσεκαρετε οσοι θελετε αν η συσκευη σας κανει power off γιατι αυτο το προβλημα εμφανιστηκε σε πολλες συσκευες με android μετα την αλλαγη ωρας και οχι μονο στη δικη μας συσκευη...

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Αυτο το γνωριζω και με αυτο αποδεικνυεται ποιο ειναι το προβλημα αλλα δεν ειναι η λυση ,μαλιστα ημουν απο τους πρωτους που εγραψαν στο xda για το προβλημα και η πηγη του προβληματος εντοπιστηκε απο το φιλο XL3N7 απο οπου και η παραθεση που κανεις.Το θεμα ειναι αν εχει κανεις καμια ιδεα πώς μπορει να δημιουργειται αυτο?Buggy bootloader?

 

Φιλικα

 

Αργυρης

 

Το προβλημα δεν ειναι αν ειναι καλος (που ειναι) η ακριβος (που ειναι), αλλα το οτι τρωει πολυ μπαταρια...Και δυστυχως η μπαταρια μας δεν ειναι και για να ''τρωγεται'' περισσοτερο...;)

Αρα θα προσθεσεις ενα ομορφο luncher στο κινητο σου, αλλα θα πρεπει να μην τον εχεις σαν default δυστυχως...

 

Συμφωνω απολυτα, οπως επισης και ποση μνημη θα τρωει.

 

Ναι αλλά αν το δοκιμάσεις θα μου πεις εάν αξίζει 15$.

 

Η ενσταση μου ειναι οτι πληρωνεις 15$ για launcher ο οποιος μετα απο 3 μερες μπορει να συνειδητοποιησεις οτι σου τρωει απειρη μπαταρια και το κινητο laggarei.

 

Φιλικα

Αργυρης

Edited by kollatos

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.Αυτο το γνωριζω και με αυτο αποδεικνυεται ποιο ειναι το προβλημα αλλα δεν ειναι η λυση ,μαλιστα ημουν απο τους πρωτους που εγραψαν στο xda για το προβλημα και η πηγη του προβληματος εντοπιστηκε απο το φιλο XL3N7 απο οπου και η παραθεση που κανεις.Το θεμα ειναι αν εχει κανεις καμια ιδεα πώς μπορει να δημιουργειται αυτο?Buggy bootloader?

 

Φιλικα

 

Αργυρης

 

Αν εχει καποιος official rom ας δοκιμασει να πει αν η συσκευη του κανει power off κανονικα...Αυτο θα σημαινει καποιο bug της HTC οπως ειχε και η apple με το ios οπου στην αλλαγη ωρας το χειμωνα δε χτυπουσε σωστα το ξυπνητηρι...Αν οχι,....τι το θελουμε στο φιναλε το power off;;;...:p

 

πολυ πιθανο παντως buggy bootloader...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος official rom ας δοκιμασει να πει αν η συσκευη του κανει power off κανονικα...Αυτο θα σημαινει καποιο bug της HTC οπως ειχε και η apple με το ios οπου στην αλλαγη ωρας το χειμωνα δε χτυπουσε σωστα το ξυπνητηρι...Αν οχι,....τι το θελουμε στο φιναλε το power off;;;...:p

 

πολυ πιθανο παντως buggy bootloader...

 

Στην τελικη ναι τί το θέλουμε το power off (τις τελευταιες μερες ειμαι με airplane mode το βραδυ)αλλα οταν εχεις πληρωσει ενα κινητο ενα σκασμο λεφτα πρεπει να δουλευει στην εντελεια.Προσωπικα το χρησιμοποιω το power off.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος official rom ας δοκιμασει να πει αν η συσκευη του κανει power off κανονικα...Αυτο θα σημαινει καποιο bug της HTC οπως ειχε και η apple με το ios οπου στην αλλαγη ωρας το χειμωνα δε χτυπουσε σωστα το ξυπνητηρι...Αν οχι,....τι το θελουμε στο φιναλε το power off;;;...:p

 

πολυ πιθανο παντως buggy bootloader...

 

Με την 1.72 ROM δεν αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα.

Μπορεί να είναι θέμα των custom roms. Πληρώνουμε ένα σκασμό λεφτά συμφωνώ και μάλιστα κάθε χρόνο πλέον. Όμως δεν φταίει η HTC εάν φλασάρουμε custom roms. Όπως και στις Official roms, έτσι και στις customs υπάρχουν θετικά και αρνητικά ;)

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Με την 1.72 ROM δεν αντιμετωπίζω τέτοιο θέμα.

Μπορεί να είναι θέμα των custom roms. Πληρώνουμε ένα σκασμό λεφτά συμφωνώ και μάλιστα κάθε χρόνο πλέον. Όμως δεν φταίει η HTC εάν φλασάρουμε custom roms. Όπως και στις Official roms, έτσι και στις customs υπάρχουν θετικά και αρνητικά ;)

 

Μα εδω ειναι το προβλημα φιλε μου.Το εχουν και ανθρωποι που το κινητο τους ειναι με stock rom s-on κτλ κτλ. Αν το ειχα μονο εγω που τρεχω με cm7 θα το καταλαβαινα.Επισης εβαλα την stock 1.32 την οποια ειχε οταν το ειχα αγορασει και παλι εχω θεμα με το reboot.:confused:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Mε την 1.72 δοκίμασες ;. Πάντως επειδή αντιμετώπιζα και εγώ ένα πρόβλημα, με το πέρασμα ξανά της ROM (1.72) από τον υπολογιστή, διορθώθηκε. Βασικά στο HTC HD2 , από το οποίο προέρχομαι, και επειδή φλάσαρα κάθε εβδομάδα, υπήρχε και ένα task29, που έσβηνε πολλά κατάλοιπα από τις ROMS. Στο android υπάρχει αυτή η δυνατότητα ;. Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Mε την 1.72 δοκίμασες ;. Πάντως επειδή αντιμετώπιζα και εγώ ένα πρόβλημα, με το πέρασμα ξανά της ROM (1.72) από τον υπολογιστή, διορθώθηκε. Βασικά στο HTC HD2 , από το οποίο προέρχομαι, και επειδή φλάσαρα κάθε εβδομάδα, υπήρχε και ένα task29, που έσβηνε πολλά κατάλοιπα από τις ROMS. Στο android υπάρχει αυτή η δυνατότητα ;.

 

 

Το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι οτι η 1.72 ολιγον δυσκοιλια με το rooting, το s-off κτλ.Οποτε την αποφευγω και επειδη με την cm7 ειμαι απολυτα ικανοποιημενος προτιμω να ειμαι με airplane mode μεχρι να αξιωσει η htc να το φτιαξει.Ημαρτον ρε παιδες εν ετει 2011 να υπαρχει προβλημα με το daylight saving :mad:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με τη stock 1.32 κάνω κανονικά power off...
Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βασικά στο HTC HD2 , από το οποίο προέρχομαι, και επειδή φλάσαρα κάθε εβδομάδα, υπήρχε και ένα task29, που έσβηνε πολλά κατάλοιπα από τις ROMS. Στο android υπάρχει αυτή η δυνατότητα ;.

 

FULL-WIPE-1.3.zip

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=868720

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Και αυτο εκανα αλλα τζιφος :lol:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ώρα να rootarw το τηλέφωνο μου για πρώτη φορά. Πια ρομ μου προτείνετε? Μάλλον προσανατολίζομαι προς τη revolution με sense
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον προσανατολίζομαι προς τη revolution με sense

 

Είναι μια καλή επιλογή. Σταθερή, χωρίς εντυπωσιασμούς και με (υπέρ κατ' εμένα) την φιλοσοφία της stock.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η ώρα να rootarw το τηλέφωνο μου για πρώτη φορά. Πια ρομ μου προτείνετε? Μάλλον προσανατολίζομαι προς τη revolution με sense

 

Μήπως να περιμένεις λιγάκι, γιατί υπάρχει η φήμη ότι αρχές Απρίλη θα βγει σε αναβάθμιση η 2.3 ΟΤΑ ;. Στο λέω αυτό γιατί θα κάνεις διαδικασία και τώρα και μετά για να βγάλεις και root και το S-OFF

 

@GSGirl

 

Όπως νομίζεις. Θα ξέρεις καλύτερα μάλλον. Αλλά γιατί δεν μας αναφέρεις ποιο είναι το πρόβλημα σου

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να περιμένεις λιγάκι, γιατί υπάρχει η φήμη ότι αρχές Απρίλη θα βγει σε αναβάθμιση η 2.3 ΟΤΑ ;. Στο λέω αυτό γιατί θα κάνεις διαδικασία και τώρα και μετά για να βγάλεις και root και το S-OFF

Και ποιος μας λέει ότι μετά το OTA θα γίνεται root η συσκευή?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να περιμένεις λιγάκι, γιατί υπάρχει η φήμη ότι αρχές Απρίλη θα βγει σε αναβάθμιση η 2.3 ΟΤΑ ;. Στο λέω αυτό γιατί θα κάνεις διαδικασία και τώρα και μετά για να βγάλεις και root και το S-OFF

 

@GSGirl

 

Όπως νομίζεις. Θα ξέρεις καλύτερα μάλλον. Αλλά γιατί δεν μας αναφέρεις ποιο είναι το πρόβλημα σου

 

Εδω δεν μου κάνει ακόμη OTA αναβάθμιση σε 1.72. Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι θα μου δώσουν τη 2.3 .

 

ο λόγος που θέλω να πάω σε custom rom είναι ένα πρόβλημα που έχω με το calendar. Κολλάει συνεχώς (πιθανότατα στη διαδικασία συγχρισνμού με το facebook ) και δεν μπορώ να δω τα ραντεβο'υ μου ούτε να προσθέσω νέες υποχρεώσεις. Το calendar για εμένα είναι εργαλείο δουλειάς και στο hd2 δούλευε κανονικά Δεν είναι λογικο να μην λειτουργεί στο desire hd. Βεβαια πιθανότατα να μην λυθεί το πρόβλημα ούτε με custom rom

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και ποιος μας λέει ότι μετά το OTA θα γίνεται root η συσκευή?

 

Δυστυχώς έτσι φαίνεται. Στο Desire HD είμαστε τυχεροί γιατί η 1.32 δεν έχει τα καινούργιου τύπου κλειδώματα που έχει η 1.72 και σίγουρα οι μεταγενέστερες. Στις καινούργιες συσκευές έχουν ήδη εγκλωβιστεί σε αυτό και δεν είναι εφικτό το root, softwariκά πάντα γιατί hardwarικά γίνεται αλλά είναι ασύμφορο το κόστος (του XTC Clip) στην παρούσα φάση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...