Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kollatos δες την μπαταρία πως τα πάει σε σχέση με τις προηγούμενες. Αυτό με καίει πιο πολύ. Τα άλλα φαίνεται να δουλεύουν όλα οκ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kollatos δες την μπαταρία πως τα πάει σε σχέση με τις προηγούμενες. Αυτό με καίει πιο πολύ. Τα άλλα φαίνεται να δουλεύουν όλα οκ.

 

Η μπαταρια θα φανει αυριο...Μεχρι στιγμης,εδω και μιση ωρα που το λιωνω,φαινεται να εχει καλη αυτονομια.Εχει πολλα καλουδια,αλλα φαινεται ελαφρως πιο αργη.Μη τα περιμενουμε ολα απο μια beta εκδοση...Οπτικα δεν αλλαζουν τραγικα τα πραγματα...

Αισθητη η βελτιωση στους ηχους επισης...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Και πανω που κολλησα με την CoreDroid!Σοβαρος ''μαγειρας'',δε κανει update καθε 2 μερες,αναβαθμιση ΚΑΙ μεσω CWM,το πιο ομορφο theme που εχω δει μεχρι τωρα ενσωματωμενο στη ROM,χωρις κανενα lug εδω και 2 μερες και με τον καινουριο kernel του Lee ειναι οτι καλυτερο δοκιμασα μεχρι σημερα!!!

 

Το μεγάφωνο και το ακουστικό πώς τα πάει στην CoreDroid; Ακούγονται δυνατά;

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάφωνο και το ακουστικό πώς τα πάει στην CoreDroid; Ακούγονται δυνατά;

 

Ναι...οι ηχοι και η μπαταρια ειναι απο τα πρωτα που κοιταω σε μια rom...αλλα πραγματικα πιστευω οτι η CoreDroid σε ολα τα σημεια ειναι η καλυτερη custom rom προGinger...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Kollatos δες την μπαταρία πως τα πάει σε σχέση με τις προηγούμενες. Αυτό με καίει πιο πολύ. Τα άλλα φαίνεται να δουλεύουν όλα οκ.

 

Όπως είπε και ο elthis είναι λίγο νωρίς ακόμα να μιλάμε για μπαταρία. Γενικά με μια πρώτη ματιά μπορώ να σου πω ότι δεν είναι όπως πριν. Τη ρουφάει πιο γρήγορα.

Λογικό βέβαια μιας και μιλάμε για beta rom χωρίς το σωστό radio και φυσικά χωρίς optimized kernel.

 

Κατά τ' άλλα όμως είναι πολύ καλή και απ' ότι είδα έχουν κάνει μερικές χρηστικές αλλαγές στο ui που το κάνουν αρκετά πιο εύχρηστο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με την camera του κινητου.Ανα τακτα χρονικα διαστηματα μολις παω να πατησω το κουμπι για να τραβηξει φοτο η βιντεο με πεταει στην αρχικη οθονη και ξαναδουλευει μονο με επανακινηση.Επισης τρωει και κοληματα οταν τραβαω hd.Εχω την 1.32 rom.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον πρόκειται για κάποιο conflict σε αυτά που έχεις εγκαταστήσει μιας και σε γενικές γραμμές δεν έχει τέτοια προβλήματα η συγκεκριμένη rom. Εναλλακτικά... hard reset.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε Gingerbread 2.3 με HTC Sense βλέπω :S

Την δοκίμασε κανείς; Καμιά screenshot?

 

Μερικά screenshot's που βρήκα μπορείς να δεις εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατέβασα απο το σχετικό μενου της εφαρμογής "Locations" χάρτες με τίτλο "Ανατολικες ΗΠΑ" ή κάτι τέτοιο. Όπως είναι λογικό έχουν χωρίσει τις ΗΠΑ σε 3-4 αρχεία. Ωστόσο, όταν το δοκίμασα, είδα ότι με το ένα αυτό αρχείο που κατέβασα, έχω όλες τις ΗΠΑ. Περίεργο δεν είναι; Δε θα έπρεπε να έχω μόνο το μέρος που κατέβασα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από μένα.

Τελικά αποφάσισα την μετάβαση από WM σε ANDROIT και είμαι από το Σάββατο ευτυχής κάτοχος του HD και εγώ.

Δεν μπορώ να πω ότι έχω αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα κατά την μετάβαση.

Φυσικά ακόμη ψάχνομαι, αλλά σε γενικές γραμμές δηλώνω ευχαριστημένος.

Θα ήθελα, αν κάποιος ξέρει, να μου προτείνετε μία εφαρμογή διαχείρησης μηνυμάτων, με δυνατότητα ταξινόμησης σε φακέλους, καθώς και δυνατότητα αποστολής μηνυμάτων από τον υπολογιστή (σε συνδεση με το κινητό φυσικά). Κάτι σαν το Jeyo Mobile Companion στα WM. Μου είναι απολύτως απαραίτητο να έχω αποθηκευμένα κάποιες εκατοντάδες μηνύματα, ταξινομημένα μέ κάποιους τρόπους ώστε να μπορώ άμεσα, όταν χρειαστεί, να βρώ το κατάλληλο μήνυμα και να το στείλω.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Ναι...οι ηχοι και η μπαταρια ειναι απο τα πρωτα που κοιταω σε μια rom...αλλα πραγματικα πιστευω οτι η CoreDroid σε ολα τα σημεια ειναι η καλυτερη custom rom προGinger...;)

 

Πρόβλημα με CoreDroid, διάβασε εδώ να δείς

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11939166&postcount=2400

 

ήδη έχω βγάλει 4 φορές τη μπαταρία για να ξεκολλήσει μετά απο restart:(

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με CoreDroid, διάβασε εδώ να δείς

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11939166&postcount=2400

 

ήδη έχω βγάλει 4 φορές τη μπαταρία για να ξεκολλήσει μετά απο restart:(

 

Η coreDroid δεν αξίζει... είναι η πιο super ouaou themed ROM και αισθητά λίγο πιο γρήγορη από του lee αλλά τρώει κάτι κόλληματα και μόνο αν βγάλεις μπαταρία ίσιωνει... η καλύτερη, πιο γρήγορη και πιο σταθερή είναι η leeDroid...

 

Όσο για τις beta gingerbread εκδόσεις, δοκίμασα του lee... δε μου άρεσε το μενού για τις εφαρμογές και είναι αισθητά πιο αργή από αυτό που εχω συνηθίσει...

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις beta gingerbread εκδόσεις, δοκίμασα του lee... δε μου άρεσε το μενού για τις εφαρμογές και είναι αισθητά πιο αργή από αυτό που εχω συνηθίσει...

Γιατί όμως τόσο χαμηλή απόδοση, φταίει που δεν είναι τελικές εκδόσεις; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με CoreDroid, διάβασε εδώ να δείς

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=11939166&postcount=2400

 

ήδη έχω βγάλει 4 φορές τη μπαταρία για να ξεκολλήσει μετά απο restart:(

 

Spyros οντως περιργο προβλημα...postαρε το και στο thread της rom να δεις τι θα σου πουν.Πιστευω παντως οτι δεν εχει να κανει με τη rom αλλα κατι αλλο φταιει...Εχεις CWM 2.1.5.3.;;;Μονο με αυτη της εκδοση πρεπει να περαστει!

 

Η coreDroid δεν αξίζει... είναι η πιο super ouaou themed ROM και αισθητά λίγο πιο γρήγορη από του lee αλλά τρώει κάτι κόλληματα και μόνο αν βγάλεις μπαταρία ίσιωνει... η καλύτερη, πιο γρήγορη και πιο σταθερή είναι η leeDroid...

 

Όσο για τις beta gingerbread εκδόσεις, δοκίμασα του lee... δε μου άρεσε το μενού για τις εφαρμογές και είναι αισθητά πιο αργή από αυτό που εχω συνηθίσει...

 

ikostas,επειδη οταν θελω να δοκιμασω μια rom παντα διαβαζω τις περισσοτερες σελιδες στο thread των xda για προβληματα κτλ,δεν εχει αναφερθει κατι για τετοια κολληματα.Κι αν εχει αναφερθει και δεν ετυχε να το δω,θα ηταν μεμονωμενο.Ιδιως με τη νεα εκδοση δεν εχει αναφερθει προβλημα...

Οσο για τη gingerbread,πρεπει να συνηθησουμε το μενου,γιατι ετσι θα ειναι και η stock εκδοση...Ειναι οντως πιο αργη,αλλα ειναι πολυ ικανοποιητικες αυτες που βγηκαν για beta εκδοσεις...Ο Lee ειμαι σιγουρος οτι τωρα που πηρε στα χερια του τη 2.3,θα αφησει τη 2.2 εκδοση πισω και δε θα πολυασχοληθει αλλο,οπως εκανε με το απλο desire που το παρατησε οταν πηγε στο HD πριν λιγο καιρο...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γιατί όμως τόσο χαμηλή απόδοση, φταίει που δεν είναι τελικές εκδόσεις; :shifty:

 

Φταίει που ακόμα δεν υπάρχει custom kernel συμβατός με την gingerbread.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ωραια προσθηκη του gbread ειναι οτι επιτρεπει αυτοματο setup wifi router μεσω wps

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Spyros οντως περιργο προβλημα...postαρε το και στο thread της rom να δεις τι θα σου πουν.Πιστευω παντως οτι δεν εχει να κανει με τη rom αλλα κατι αλλο φταιει...Εχεις CWM 2.1.5.3.;;;Μονο με αυτη της εκδοση πρεπει να περαστει!

 

 

Διάβασα στο thread οτι περνάει μια χαρά και με την 3.0.0.6, τέλος πάντων, επειδή έχει και το Μπάρτσα - Άρσεναλ :p ξαναγύρισα στη Ρέβο και με Τιτάνιουμ ήμουν έτοιμος ξανα σε λίγα λεπτά. Πέρασα και ένα rotating theme που μου έλειπε, έκανα edit την power bar, τη notification bar και είμαι ευτυχισμένος.

Edited by Spyr0s
Link to comment
Share on other sites

Κάτι διάβασα αρχικά για το gps, αλλά δεν κατάλαβα. Εχει δωρεάν χάρτες από την HTC, σωστά; και όχι από google maps.

 

Μετά, δεν έχει navigation δωρεάν; Στο ΝΟΚΙΑ Ε72 με τα ovi maps είχε και χάρτες και navigation δωρεάν. Με αυτό χρειάζεται να αγοράσω εφαρμογή από 3ον για να έχω σωστό navigation; Αν ναι, ποιό είναι το καλύτερο για Ελλάδα και Ευρώπη;

 

Το video τί format εχει; (AVCHD lite ή κάτι άλλο;) - Μπορεί να υποστεί επεξεργασία;

 

Αν έχει κάποιος το desire Z, γράφοντας με τον πληκτρολόγιο, δεν βρήκα τρόπο να βάζω τόνους. Υπάρχει τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν έχει κάποιος το desire Z, γράφοντας με τον πληκτρολόγιο, δεν βρήκα τρόπο να βάζω τόνους. Υπάρχει τρόπος;

 

Αν διαβάσεις στο σχετικό θέμα, έχει απαντηθεί ήδη...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283195

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ωραια προσθηκη του gbread ειναι οτι επιτρεπει αυτοματο setup wifi router μεσω wps

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Τι ακριβώς είναι αυτό??

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτό??

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

 

Let me Google that for you.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Αν το καταλάβαινα από εκεί, δε θα ρωτούσα... :P :P :P

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

 

Edit: κάτι άκυρο... μπορώ να κάνω oc και ΣΕ pc με windows??? (ναι η όχι...)

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους!

 

Γράφω γιατί έχω ένα παράξενο πρόβλημα που μου συνέβη για δεύτερη φορά σήμερα και δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο.

 

Ενώ λοιπόν έχω κάνει root και έχω εγκαταστήσει τη leedroid ακολουθώντας αυτές τις πολύ σαφείς οδηγίες http://duk3r.blogspot.com/2011/02/custom-rom-htc-desire-hd.html αν κάνω restart to κινητό ενώ είναι σε φόρτιση χάνω τελείως το root! Την πρώτη φορά που έγινε το restart προχώρησε κανονικά αλλά με έβγαλε στη μάμμα rom σαν να άνοιγα το κινητό για πρώτη φορά, με όλες τις σχετικές διαδικασίες για ρύθμιση account κτλ. Τώρα που ξανασυνέβη, το boot κολλάει απλα στο logo της HTC και δεν γίνεται τίποτα (δεν βγάζει το boot του leedroid).

 

Και στις δύο περιπτώσεις το πρόβλημα εντοπίζεται μετά από μέρες κανονικής χρήσης του κινητού και όχι αμέσως μετά την εγκατάσταση custom rom. Επίσης τη δεύτερη φορά πριν το restart μερικές εφαρμουγές παρατήρησα ότι είχαν χάσει το εικονίδιο τους και όταν τις άνοιγα έδιναν FC (γι' αυτό άλλωστε έκανα και το restart μπας και έλυνα αυτό το πρόβλημα).

 

Καμιά ιδέα; Thx

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενώ λοιπόν έχω κάνει root και έχω εγκαταστήσει τη leedroid ακολουθώντας αυτές τις πολύ σαφείς οδηγίες http://duk3r.blogspot.com/2011/02/custom-rom-htc-desire-hd.html αν κάνω restart to κινητό ενώ είναι σε φόρτιση χάνω τελείως το root!

 

Πως είσαι σίγουρος ότι χάνεται το root; Όπως και να έχει αυτά που αναφέρεις δεν είναι φυσιολογικά. Προτείνω να ξαναφλασάρεις τη rom ή να πας σε άλλη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ίσως φανεί χαζό αυτό που θα ρωτήσω αλλά όταν πας να αποθηκεύσεις έναν αριθμό, υπάρχει μια επιλογή συμπλήρωσης που λέει "Ανταλλαγή άμεσων μηνυμάτων (IM)".

Πώς λειτουργεί ακριβώς και τι πρέπει να συμπληρώσω για να μπορώ να το χρησιμοποιήσω με τη συγκεκριμένη επαφή??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...