Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα,,πωσ μπορω να περασω νεο radio;;;εβαλα την CyanogenMod-7 for Desire HD: V7.0.0-RC1,πρεπει να αλλαξω και το radio;;:(

 

αυτο θα σε βοηθησει στη διαδικασια...αναφερθηκε και πιο πανω,η καθε rom προτινει καποιο radio σαν καλυτερο για τις λειτουργιες της συγκεκριμενης rom...αν θες το αλλαζεις...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πωσ μπορω να δω ποιο ραδιο εχω μεσα;;;

 

Νομιζω,πας:Ρυθμισεις-Σχετικα με το τηλεφωνο-Πληρ.λογισμικου και βλεπεις την εκδοση βασικου φασματος:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χθες το απόγευμα είχα συνδέσει το κιν στο laptop και φόρτιζε μετά από κανένα πεντάλεπτο το κιν είχε σβήσει και από τότε δεν μπορώ να το ανοίξω.. κανείς καμία ιδέα??

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χθες το απόγευμα είχα συνδέσει το κιν στο laptop και φόρτιζε μετά από κανένα πεντάλεπτο το κιν είχε σβήσει και από τότε δεν μπορώ να το ανοίξω.. κανείς καμία ιδέα??

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο???

 

με κανεναν τροπο δεν ανοιγει;;ουτε να βγαλεις τη μπαταρια και να τη βαλεις ξανα;ουτε να βαλεις το φορτιστη σε κανονικη μπριζα και να το αφησεις λιγο;;;

η πεθανε η μπαταρια σου (περιεργο μου φαινεται),η πρεπει να επεμβει καποιος απο τους mods...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Χθες το απόγευμα είχα συνδέσει το κιν στο laptop και φόρτιζε μετά από κανένα πεντάλεπτο το κιν είχε σβήσει και από τότε δεν μπορώ να το ανοίξω.. κανείς καμία ιδέα??

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο???

 

Μου έχει συμβεί κι εμένα αλλά βγάζοντας τη μπαταρία δούλεψε. Δοκίμασέ το...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε,εχω το desise hd εδω και 1 μηνα και αποφασισα να το βαλω custom ROM,μπορειτε να μου προτηνετε την καλητερη καθως και αν υπαρχει καποιος οδηγος μεσα στο φορουμ να τον δω,ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Ειμαι κατοχος της συσκευης εδω και 2 εβδομαδες και ειμαι αρκετα ικανοποιημενος.....

Αλλα παρατηρω οτι σβηνονται τα μνμ του κιν......

Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει??????

OnePlus 5T 8GB/128GB

OnePlus Referral Program

https://oneplus.net/gr/invite#EZDO6NX9933GQN9

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε,εχω το desise hd εδω και 1 μηνα και αποφασισα να το βαλω custom ROM,μπορειτε να μου προτηνετε την καλητερη καθως και αν υπαρχει καποιος οδηγος μεσα στο φορουμ να τον δω,ευχαριστω....

 

chrisim θα πας εδω: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=765 και θα διαλεξεις ποια σου κανει(υπαρχουν sense και no sense οπως επισης και miui που μοιαζει με iphone)...οι πιο 2 διαδεδομενες σε sense roms που προσωπικα προτιμω, ειναι αυτη στην υπογραφη μου και η leedroid...καθε rom στη σελιδα της εχει οδηγιες και τα αρχεια που χρειαζεσαι...

 

@alugard νομιζω ειναι προβλημα που δε μπορεις να κανεις κατι...καποιος που γνωριζει ας απαντησει αν φταει το android...επειδη αλλαζω καθε 2-3 μερες rom ευτυχως δεν αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα...;p

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

chrisim θα πας εδω: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=765 και θα διαλεξεις ποια σου κανει(υπαρχουν sense και no sense οπως επισης και miui που μοιαζει με iphone)...οι πιο 2 διαδεδομενες σε sense roms που προσωπικα προτιμω, ειναι αυτη στην υπογραφη μου και η leedroid...καθε rom στη σελιδα της εχει οδηγιες και τα αρχεια που χρειαζεσαι...

 

@alugard νομιζω ειναι προβλημα που δε μπορεις να κανεις κατι...καποιος που γνωριζει ας απαντησει αν φταει το android...επειδη αλλαζω καθε 2-3 μερες rom ευτυχως δεν αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα...;p

 

Βρηκα την rom σου φιλε

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840040

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτα που χρειαζετε

 

- HTC Desire HD S-OFF ---> [TOOL] One click ENG S-OFF

- Radio S-OFF in order to flash new radio ---> [TOOL][VIDEO] One click Radio S-OFF, SimUnlock (Easy Root Guide)

- ClockworkMod Recovery 2.5.1.3 or 3.0.0.6

 

καθως και τι ειναι αυτα που αναφερεις στην υπογραφη σου

 

Kernel:Buzz_1.2.5_SENSE

Radio:12.35d.60.140f_26.06.03.24_M2

 

Οπως καταλαβενεις δεν εχω ιδεα πως να βαλω ROM και γιαυτο σε ρωτησα αν υπαρχει καποιος οδηγος,επεισης υπαρχουν κινδυνοι οπως το να καταστρεψω το τηλεφωνο μου?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει ενα σκασμο μνμ........

Το κιν ειτε εχει ΑΙ ή ειναι χοντρο bug.....

Τι να πω?????

Παντως οποιος ξερει θα το εκτιμουσα αν με βοηθουσε...........

OnePlus 5T 8GB/128GB

OnePlus Referral Program

https://oneplus.net/gr/invite#EZDO6NX9933GQN9

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα την rom σου φιλε

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=840040

 

Δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι αυτα που χρειαζετε

 

- HTC Desire HD S-OFF ---> [TOOL] One click ENG S-OFF

- Radio S-OFF in order to flash new radio ---> [TOOL][VIDEO] One click Radio S-OFF, SimUnlock (Easy Root Guide)

- ClockworkMod Recovery 2.5.1.3 or 3.0.0.6

 

καθως και τι ειναι αυτα που αναφερεις στην υπογραφη σου

 

Kernel:Buzz_1.2.5_SENSE

Radio:12.35d.60.140f_26.06.03.24_M2

 

Οπως καταλαβενεις δεν εχω ιδεα πως να βαλω ROM και γιαυτο σε ρωτησα αν υπαρχει καποιος οδηγος,επεισης υπαρχουν κινδυνοι οπως το να καταστρεψω το τηλεφωνο μου?ευχαριστω

 

 

ουπς...chrisim πρεπει να τα παρεις απο την αρχη τα πραγματα...πρωτα πρεπει να γινεις root,μετα s-off και eng-off,να κατεβασεις το rom manager απο το market και να εγκαταστησεις απο εκει το clockworkmod(με αυτο μπαινεις recovery για να κανεις flash μια rom) και τελος να βαλεις custom rom.

οδηγοι δεν υπαρχουν εδω κι ετσι πρεπει να ψαξεις.η σελιδα που σου εδωσα τα εχει ολα...

kernel εχει να κανει με overclock/underclock και με τη διαρκεια της μπαταριας.

radio εχει να κανει με ολες τις ασυρματες λειτουργιες του κινητου.

αυτα ειναι ξεχωριστα.μαθε πρωτα ενα-ενα βημα...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

οκ,κατεβασα το ROM manager και οταν πηγα να βαλω το clockworkmod μου εβγαλε το εξης.....

An error occurred while attempting to run privileged commands

Link to comment
Share on other sites

οκ,κατεβασα το ROM manager και οταν πηγα να βαλω το clockworkmod μου εβγαλε το εξης.....

An error occurred while attempting to run privileged commands

 

Έχεις κάνει root με το visionary έτσι? Αν όχι, το κατεβάζεις από το market.

 

Κατόπιν κάνεις radio s-off, και μετά Engineering S-off.

 

Μετά δεν έχεις περιορισμούς στο τί θα περάσεις, απλά δώσε προσοχή στην σωστή εγκατάσταση των drivers της HTC

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Εχω το Desire HD και μου παρουσιάζει την παρακάτω περίεργη συμπεριφορά: Ως Home city ορίζω την Αθήνα. Ωστόσο, μετά από κάποιο χρόνο (από 1-2 ώρες μέχρι μια ημέρα), το τηλέφωνο στην εφαρμογή του παγκόσμιου ρολογιού γυρίζει χωρίς προφανή λόγο στο Ελσίνκι (Helsinki) ως home city. Μήπως το έχετε αντιμετωπίσει και αν ναι πως διορθώνεται? Χρησιμοποιώ την 1.72.450.3

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Εχω το Desire HD και μου παρουσιάζει την παρακάτω περίεργη συμπεριφορά: Ως Home city ορίζω την Αθήνα. Ωστόσο, μετά από κάποιο χρόνο (από 1-2 ώρες μέχρι μια ημέρα), το τηλέφωνο στην εφαρμογή του παγκόσμιου ρολογιού γυρίζει χωρίς προφανή λόγο στο Ελσίνκι (Helsinki) ως home city. Μήπως το έχετε αντιμετωπίσει και αν ναι πως διορθώνεται? Χρησιμοποιώ την 1.72.450.3

Ευχαριστώ

 

Κι εμενα το ιδιο δειχνει..1.72.ΧΧΧ κι εγω.μπορει να φταει το οτι αυτη η εκδοση δεν εχει ερθει ελλαδα ακομα απ οσο γνωριζω και μας βλεπει στο ελσινκι!

Εχεις castom rom να υποθεσω;

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Εχω το Desire HD και μου παρουσιάζει την παρακάτω περίεργη συμπεριφορά: Ως Home city ορίζω την Αθήνα. Ωστόσο, μετά από κάποιο χρόνο (από 1-2 ώρες μέχρι μια ημέρα), το τηλέφωνο στην εφαρμογή του παγκόσμιου ρολογιού γυρίζει χωρίς προφανή λόγο στο Ελσίνκι (Helsinki) ως home city. Μήπως το έχετε αντιμετωπίσει και αν ναι πως διορθώνεται? Χρησιμοποιώ την 1.72.450.3

Ευχαριστώ

 

Έχω την εντύπωση πως αν ορίσεις στις ρυθμίσεις ->γλώσσα και πληκτρολόγιο -> Επιλογή γλώσσας -> Ελληνικά (Ελλάδα) λύνεται το πρόβλημα. Έτσι το είχα διορθώσει σε ένα desire με custom rom. Δοκίμασε και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς για την άγνοιά μου, αλλά τι είναι το "castom rom"

 

εννοω αν εχεις περασει καποια αλλη rom,πειραγμενη,που να βασιζεται στην εκδοση 1.72.ΧΧΧ.....τελος παντων,προφανως οχι...η 1.72.ΧΧΧ εχει ερθει ελλαδα;;;οχι ετσι;;;το εχεις παρει απο εξωτερικο το τηλεφωνο;;παντως ενταξει...αν ειναι μονο αυτο το προβλημα που εχεις,μικρο το κακο...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει συμβεί κι εμένα αλλά βγάζοντας τη μπαταρία δούλεψε. Δοκίμασέ το...

 

 

Καλησπέρα,

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα τίποτα…. το service της htc μου είπε να δοκιμάσω με άλλο φορτιστή????:cry:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από cosmote shop στο Mall το Δεκέμβριο. Οσο για την custom rom, δεν έχω περάσει άλλη. Που μπορώ να βρώ? Πλεονεκτήματα? Οδηγίες εγκατάστασης? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα από cosmote shop στο Mall το Δεκέμβριο. Οσο για την custom rom, δεν έχω περάσει άλλη. Που μπορώ να βρώ? Πλεονεκτήματα? Οδηγίες εγκατάστασης? Ευχαριστώ

 

μεχρι να αναπτυχθει το forum με ελληνικους οδηγους(ευχομαι να γινει καποια στιγμη),τα παντα μπορεις να τα βρεις εδω http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=765 κτλ...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω δοκιμάσει τα πάντα τίποτα…. το service της htc μου είπε να δοκιμάσω με άλλο φορτιστή????:cry:

 

Το έχεις πειράξει γενικά το τηλέφωνο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι στην συσκευή μας χτυπάει όταν η συσκευή είναι απενεργοποιημένη, ή είναι όπως στα windows mobiles?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...