Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα! Οταν σβηστει καποιο αρχειο μεσω astro file manager, διατηρειται σε καποιο "καδο" μεσα στο συστημα η χανεται εντελως?

Επισης, για καποιο λογο, στο λογαριασμο μου στο hotmail, μου βγαζει αδιαβαστα 30 mail πχ.. Και φυσικα ειναι ολα διαβασμενα mails που υπαρχουν στο mailbox μου αλλα τα βλεπει αδιαβαστα. Τα ανοιγω παλι 1-1 μεσω κινητου, και μερες μετα, μου τα εμφανιζει ως αδιαβαστα ξανα.. Καμια ιδεα? Ευχαριστω!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο People widget όταν κάνεις για πρώτη φορά κλήση σε κάποια από τις επαφές σου, τότε απομνημονεύει το πεδίο που πάτησες (πχ. κινητό τηλέφωνο) και μπορείς πλέον πατώντας απλά τη φωτό να καλείς αυτό το πεδίο.

 

Πριν από λίγο, αντί να πατήσω σε μία επαφή το 'κινητό τηλέφωνο', πάτησα στο 'αποστoλή sms' και έτσι επάνω στην φωτό υπάρχει το εικονίδιο του sms, αντί του κινητού τηλεφώνου. Πλέον κάθε φορά που πατάω τη φωτό, ανοίγει ο Handcent SMS.

 

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να μηδενίσω το εικονίδιο του sms και να το αλλάξω σε αυτό του κινητού τηλεφώνου; Σκέφτηκα τη λύση του να σβήσω τελείως την επαφή και να την ξαναδημιουργήσω, αλλά πιστεύω θα υπάρχει και ποιο εύκολος τρόπος.

 

 

Edit: Το πρόβλημα το έλυσα. Έσβησα την επαφή, έκανα ένα google sync και η επαφή βρίσκεται ξανά στα favourites χωρίς το εικονίδιο του sms στη φωτό.

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω το εξής πρόβλημα. Ανοίγω την εφαρμογή Locations και πατάω κάτω να μου δείξει τη λίστα με τα footprints. Και όταν πατήσω πάνω σε ένα οποιοδήποτε footprint μου εμφανίζει μήνυμα "Για να χρησιμοποιησετε συτη την εφαρμογη πρεπει να εχετε χωρο 15 ΜΒ τουλάχιστον στην κάρτα αποθήκευσης. Δεσμεύστε χώρο 15ΜΒ στην κάρτα αποθήκευσης του τηλεφώνου σας και προσπαθήστε ξανά αργότερα".

 

Υπόψιν ότι στην κάρτα μου έχω 3 γιγα ελεύθερα, και 780 ΜΒ στην εσωτερική μνήμη εξίσου! Τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από μήνες που το σκεφτόμουν επιτέλους κατάφερα να φτιάξω custom splash και custom boot animation για το κινητό.

Παρακάτω θα δείτε τα αρχεία κι αν κάποιος θέλει μπορώ να του φτιάξω...

 

Splash screen

http://img225.imageshack.us/img225/7311/splash1.th.png

 

Boot animation

http://img8.imageshack.us/img8/1297/bootr.th.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την φάτσα μου. Ενδιαφέρεται κανείς;; :Ρ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλήμέρα θαήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρεται κάποια καλή εφαρμογή για μέτρηση χρόνου κλήσεων.

 

https://market.android.com/details?id=de.ub0r.de.android.callMeterNG

https://market.android.com/details?id=com.carl.trafficcounter

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ, δεν μπαίνει στο ιντερνετ η συσκευή μου. Τι μπορεί να φταίει? Το έκανα μία επανεκκίνηση, αλλά πάλι δεν κατάφερε να συνδεθεί. ...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Η ενημερωση γινεται σιγα σιγα με βαση το imei της συσκευης. Ασε ανοιχτη την επιλογη για αυτοματο ελεγχο νεας ενημερωσης και οταν ειναι θα σε ειδοποιησει.

Και οταν την κανεις, να προτιμησεις συνδεση wi-fi εκτος αν εχεις πακετο data στο κινητο.

 

Πόσο καιρό παίρνει για να το εμφανίσει αυτό γιατί 2 μέρες τώρα λέει πως δεν υπάρχει διαθέσιμη έκδοση.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο People widget όταν κάνεις για πρώτη φορά κλήση σε κάποια από τις επαφές σου, τότε απομνημονεύει το πεδίο που πάτησες (πχ. κινητό τηλέφωνο) και μπορείς πλέον πατώντας απλά τη φωτό να καλείς αυτό το πεδίο.

 

Πριν από λίγο, αντί να πατήσω σε μία επαφή το 'κινητό τηλέφωνο', πάτησα στο 'αποστoλή sms' και έτσι επάνω στην φωτό υπάρχει το εικονίδιο του sms, αντί του κινητού τηλεφώνου. Πλέον κάθε φορά που πατάω τη φωτό, ανοίγει ο Handcent SMS.

 

Γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να μηδενίσω το εικονίδιο του sms και να το αλλάξω σε αυτό του κινητού τηλεφώνου; Σκέφτηκα τη λύση του να σβήσω τελείως την επαφή και να την ξαναδημιουργήσω, αλλά πιστεύω θα υπάρχει και ποιο εύκολος τρόπος.

 

 

Edit: Το πρόβλημα το έλυσα. Έσβησα την επαφή, έκανα ένα google sync και η επαφή βρίσκεται ξανά στα favourites χωρίς το εικονίδιο του sms στη φωτό.

 

Δεν χρειαζόταν να κάνεις αυτή την διαδικασία. Πηγαίνεις απλώς στα 'Πρόσωπα', επιλέγεις την επαφή που θέλεις και θα δεις στις λεπτομέρειες ότι δίπλα από κάποιο στοιχείο (τηλέφωνο, SMS, κλπ) γράφει 'Κύριο'. Αυτό λοιπόν το στοιχείο έχει οριστεί σαν κύριο οπότε όταν επιλέγεις την συγκεκριμένη επαφή σου εμφανίζει πρώτα αυτό το στοιχείο. Πατώντας πάνω σε οποιοδήποτε άλλο στοιχείο, και κρατώντας το πατημένο, σου ανοίγουν οι επιλογές, όπου διαλέγεις να το ορίσεις σαν κύριο.

 

Νίκος.

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Μέσω 3G, όχι με wifi

 

Πήγαινε ΜΕΝΟΥ>ΡΘΥΜΙΣΕΙΣ>ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΔΙΚΤΥΑ και δες αν έχει απενεργοποιηθεί η επιλογή ΔΙΚΤΥΟ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα θαήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρεται κάποια καλή εφαρμογή για μέτρηση χρόνου κλήσεων.

 

μπορω με καποιο τροπο να χω διαφορετξο μετρητη για τις επαφες μου?δλδ αλλο για τις κλησεις στο δικτυο μου και αλλο για τα αλλα νουμερα (αλλες εταιρεις κινητης και σταθερα?)

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό παίρνει για να το εμφανίσει αυτό γιατί 2 μέρες τώρα λέει πως δεν υπάρχει διαθέσιμη έκδοση.:rolleyes:

 

Μμμ θα παρει καποιες μερες μεχρι να παρουν χαμπαρι οι server της HTC οτι το imei σου ειναι σε 1.32 εκδοση. :p

 

Εκτος και εαν εκμεταλευτεις το γεγονος οτι εισαι σε 1.32, κανεις ενα root και απο εκει και περα βαζεις μια custom rom 1.72 based και δεν ξανασχολεισαι ποτε με την καθυστερηση για updates μιας και θα τις εχεις πρωτος. :D

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά για όσους ενδιαφέρονται βγήκε η Leedroid 2.0.0.
Link to comment
Share on other sites

θελω να βαλω μια cooked rom.μπορει καποιος να μου πει τα βηματα που πρεπει να ακολουθησω?

εχω κανει root την συσκευη ,αλλα δεν εχω αλλαξει ρομ σε android

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ΜΕΝΟΥ>ΡΘΥΜΙΣΕΙΣ>ΑΣΥΡΜΑΤΑ ΔΙΚΤΥΑ και δες αν έχει απενεργοποιηθεί η επιλογή ΔΙΚΤΥΟ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ

 

Ενεργοποιημένη είναι κανονικά. Όταν προσπαθώ να μπω στο ίντερνετ, μου γράφει "Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Internet (διαδικασία com. android.browser). Προσπαθήστε ξανά."

Link to comment
Share on other sites

Ποιον browser χρησιμοποιειτε στο dhd? Τον dolphin hd μου προτειναν, αλλα συνεχως crashαρει..:blink: καποιος αλλος εξισου γρηγορος? (γιατι με τοσους στο market δε βγαζω ακρη:rolleyes:)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μμμ θα παρει καποιες μερες μεχρι να παρουν χαμπαρι οι server της HTC οτι το imei σου ειναι σε 1.32 εκδοση. :p

 

Εκτος και εαν εκμεταλευτεις το γεγονος οτι εισαι σε 1.32, κανεις ενα root και απο εκει και περα βαζεις μια custom rom 1.72 based και δεν ξανασχολεισαι ποτε με την καθυστερηση για updates μιας και θα τις εχεις πρωτος. :D

 

Ναι,αλλα-επειδη μ'ενδιαφερει και μενα-δεν ειναι λιγο ρισκο?Απ'οτι λετε εδω,χανεται η εγγυηση με τη root!Και αν γινει μια στραβη?Παρ'ολα αυτα,αν θελησω να κανω τη διαδικασια,ποιος ειναι ο πιο ευκολος τροπος και πια root-Ελληνικη ομως-να βαλω?Σορυ που τα ρωταω ολα αυτα,αλλα ειμαι εντελως απειρος σε androit:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα... Σταματάει να φορτίζει στα 75%.. Και από μπριζα και από υπολογιστή. Το αφήνω όλο το βράδυ.. Δείχνει η μπαταριά ότι φορτίζει αλλά δεν το κάνει. Και με ανοιχτό και με κλειστό το κινητό.. Καμιά βοήθεια παιδια..

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχει λεχθει σε προηγουμενα ποστ οτι η 1.72 αποσυρθηκε απο την htc αν και δεν γνωριζουμε γιατι.για αυτο δεν την αναφερει στο site htc.com και δειχνει μονο την 1.32 αρα ουτε ο φιλος ουτε εγω που εχουμε την 1,32 δεν θα δουμε ποτε αυτην την rom.

 

Αυτο δεν το γνωριζα, προφανως την απεσυρε λογω καποιων bugs και θα βγαλει ειτε revised εκδοση η θα παει στην επομενη. Εγω με 1.72 παντως δεν ειχα ποτε θεμα.

 

Petran η διαδικασια του root ειναι οσο ευκολο ειναι να κανεις εγκατασταση μια εφαρμογη και να κανει δυο τρια κλικ σε αυτη την εφαρμογη. Ολα μεσα απο το κινητο.

Απο εκει και περα με διαβασμα και προσοχη ολα γινονται. Ναι χανεις εγγυηση, αλλα οσο ευκολα rootaρεις και βαζεις custom rom, τοσο ευκολο ειναι και να το επαναφερεις στην αρχικη του κατασταση και να εχεις και παλι εγγυηση.

Ολες σχεδον οι customs ειναι σε WWE βαση (world wide edition) οποτε και εχουν Ελληνικα. Εγω προσωπικα χρησιμοποιω τη LeeDroid 2.0.0 και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Ειναι σαν να εχω αλλο τηλεφωνο απο αυτο που ηταν στο κουτι.

Και μην αγχωνεσαι, διαβασε καλα, ρωτα και τα βηματα θα ειναι ευκολα. Ουτε εγω ηξερα καν τι ειναι το Android μεχρι το καλοκαιρι του 2010 αλλα μεσω Myphone και XDA εμαθα πολλα.

Μια καλη αρχη για διαβασμα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=841076

Edited by Osiris2000

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δοκιμασε το miren browser, πλυ καλος και γρηγορος

 

Να προσθέσω κατι σημαντικο οτι εχει και flash player!!;)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...