Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Flashαρα το απόγευμα το advanced power menu που έχει το κατεβατό στις επιλογές όταν πατάω το κουμπί της απενεργοποίησης..Και φοβούμαι οτι αυτό μου κάνει τη μαλαγανιά...

 

Δεν φταίει αυτό, πίστεψέ με.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις διάβασα οτι είναι θέμα του cwm recovery...Άρα προς το παρόν συμβιβάζομαι..Δεν υπάρχουν και άλλες επιλογές σε θέμα recovery οπότε....Thanks πάντως :)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και πάλι,

 

επειδή δεν θέλω να βάλω custom rom, μπορεί να μας πεί κάποιος φίλος

αν έχει βάλει την μπαταρία που κυκλοφορεί με τα 1600mah;

στο ebay.

Εντάξει είναι made in china, αλλά υπάρχει κάτι επικύνδινο με την χρήση της;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και πάλι,

 

επειδή δεν θέλω να βάλω custom rom, μπορεί να μας πεί κάποιος φίλος

αν έχει βάλει την μπαταρία που κυκλοφορεί με τα 1600mah;

στο ebay.

Εντάξει είναι made in china, αλλά υπάρχει κάτι επικύνδινο με την χρήση της;

 

Μπορεί να είναι 1600mah αλλά η απόδοση της να είναι 50%..

Έτσι την πάτησα και εγώ. Πήρα μια 1500/1600 και μου βγάζει το μισό της κανονικής σχεδόν.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και πάλι,

 

επειδή δεν θέλω να βάλω custom rom, μπορεί να μας πεί κάποιος φίλος

αν έχει βάλει την μπαταρία που κυκλοφορεί με τα 1600mah;

στο ebay.

Εντάξει είναι made in china, αλλά υπάρχει κάτι επικύνδινο με την χρήση της;

 

Από όλες τις δοκιμασμένες μπαταρίες φίλε μου μόνο η παρακάτω φαίνεται να αξίζει.

για οποιον θελει μπαταρια πηρα χθες αυτη εδω http://www.extreme-mobile.gr/p.Mpataria-J-P-high-capacity-gia-HTC-Desire-hd-1600mAh.322076.html

 

πολυ καλη μεχρι στιγμης ειναι 1600 mah και μεχρι τωρα την εχω με την φορτιση που ειχε απο μαμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν στελνει sms που ξεπερνουν τα 4 (γιατι γραφω κ πολλα). Χρησιμοποιω το default προγραμμα. Διορθωνεται καπως αυτο? Με καμια εφαρμογη αναλογη ισως? :) επισης μπορω καπως να βλεπω τα sms μεμονωμενα κι οχι στυλ threaded? Ευχαριστω

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν στελνει sms που ξεπερνουν τα 4 (γιατι γραφω κ πολλα). Χρησιμοποιω το default προγραμμα. Διορθωνεται καπως αυτο? Με καμια εφαρμογη αναλογη ισως? :) επισης μπορω καπως να βλεπω τα sms μεμονωμενα κι οχι στυλ threaded? Ευχαριστω

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

 

Εφαρμογες υπαρχουν πολλες.. αν εψαχνες λιγο θα εβλεπες οτι αυτη που ειναι ποιο λειτουργικη στους περισσοτερους ειναι το handsent sms, οπου μπορεις να κανεις πολλες αλλαγες στον τροπο που βλεπεις τα μηνυματα

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογες υπαρχουν πολλες.. αν εψαχνες λιγο θα εβλεπες οτι αυτη που ειναι ποιο λειτουργικη στους περισσοτερους ειναι το handsent sms, οπου μπορεις να κανεις πολλες αλλαγες στον τροπο που βλεπεις τα μηνυματα

τη γνωριζω. Αλλα απεφυγα να τη βαλω γιατι καποια ποστ πριν αλλο μελος αναφερει το ιδιο προβλημα στα μεγαλα sms με αυτη την εφαρμογη. Οποτε ρωτησα εαν υπηρχε καποια λυση κυριως στο default προγραμμα. Και πριν ρωτησω, εψαξα..

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χθες πηρα DHD και εγω,καλο μου φαινετε ,εχω μια απορια που μπορω να δω ποση μνημη μου εχει μηνη για εφαρμογες ?
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μπειτε στο HTCSense??Για να δω αν ειναι να σβησω το account και να φτιαξω νεο γιατι δεν μπορω να μπω με το προβλημα που εχω..
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χθες πηρα DHD και εγω,καλο μου φαινετε ,εχω μια απορια που μπορω να δω ποση μνημη μου εχει μηνη για εφαρμογες ?

menu-> ρυθμίσεις-> κάρτα sd και αποθ. χώρος-> εσωτερική μνήμη συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χθες πηρα DHD και εγω,καλο μου φαινετε ,εχω μια απορια που μπορω να δω ποση μνημη μου εχει μηνη για εφαρμογες ?
καλοριζικο!

θα πας στις ρυθμισεις-καρτα sd και αποθηκευτικος χωρος τηλεφωνου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μπειτε στο HTCSense??Για να δω αν ειναι να σβησω το account και να φτιαξω νεο γιατι δεν μπορω να μπω με το προβλημα που εχω..

 

Σου το είπα και χθές, μπορεί να έχει πρόβλημα ο server της HTC γιατί ακόμα κάνουν αλλαγές στην υπηρεσία.

Πχ εμένα τώρα δεν μπαίνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εμενα μπαινει πια στο HTC likes και HTC hub ενω συνδεοταν κανονικα αλλες φορες. Αντε να δουμε γιατι πολυ προχειροτητα βλεπω σε αυτο το θεμα (απο την HTC).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα θέμα με τις φωτογρςφίες και τα βίντεο. Τα κρατάει σποθηκευμένα στην γκαλερί για δυο μέρες και μετά τις χάνει. Ο μόνος τρόπος να τα βρω, είναι μέσα απο file manager. Κουφό?

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αμ το αλλο; Μεσα στο gallery στην αρχικη οθονη, ως γνωστον, scrollαρεις στα εικονιδια απο δεξια προς αριστερα και εμφανιζονται τα τραγουδια ενα-ενα. Αρχιζω λοιπον το scrollαρισμα απο το 1 > 2 > 3 > 4 > ΚΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ σε πεταει στο 6! Το πεντε το'φαγε. Αν ομως μετατρεψεις τα εικονιδια σε list τοτε εμφανιζεται και το τραγουδι Νο 5. Σε αλλη περιπτωση μπορει να φαει το 7 και να πηδηξει απο το 6 στο 8 (αναλογα με τα κεφια του δηλαδη). Εχει συμβει αυτο σε κανεναν;;; Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Φιλτατε δυο πραγματα πρεπει να κανεις 1)βαλε bluetooth για να ακους πολυ κσλυτερα και 2) αλλαξε ομαδα, ισως να φταιει οτι εισαι -7 οροφους κατω:happy:

 

1) προγραμματακι να το βελτιωσουμε δεν υπαρχει δηλαδη...

 

2) την εχω ακουσει στεροφωνικα με την ομαδαρα μου και δεν μπορω να ακουσω τιποτα αλλο.. :lol:

 

και για οσους ρωτανε για rom, cm7 και ας ειναι ακομα δοκιμαστικη. τα σπαει!

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πρωτη φορα που μπηκα στο HTCLikes..Τελικα οντως εφταιγε ο server..Απλα επειδη εχω το κινητο 2 βδομαδες και οποτε προσπαθουσα ελεγε οτι δεν γινεται πιστεψα οτι κατι παιζοταν..Ευχαριστω για τις συμβουλες παντως kollatos
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πρωτη φορα που μπηκα στο HTCLikes..Τελικα οντως εφταιγε ο server..Απλα επειδη εχω το κινητο 2 βδομαδες και οποτε προσπαθουσα ελεγε οτι δεν γινεται πιστεψα οτι κατι παιζοταν..Ευχαριστω για τις συμβουλες παντως kollatos

 

Μην εισαι καθολου σιγουρος οτι θα μπαινεις πια συνεχεια. Καποιες φορες θα μπαινεις και καποιες θα κολλαει παλι. Γενικοτερα μην ασχολεισαι με HTC sense γιατι η λειτουργια του ειναι επιεικως γελοια μεχρι τωρα!:O

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Το "συγχρονισμός εφαρμογής HTC sense" που κάθε τρεις και λίγο κάνει συγχρονισμο, τι ακριβώς είναι;

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει νόμιμος τρόπος να κατεβάσω την εφαρμογή Xplane ? Είναι paid εφαρμογή απο το market.

 

Φυσικά και υπάρχει. Αναλόγως βέβαια ποια έκδοση λογισμικού φοράει το τηλέφωνο.

Αν είσαι με 1.32.xxx.x τότε το rootάρεις και με το marketenabler βλέπεις τις paid εφαρμογές και την αγοράζεις.

Αν είσαι με 1.72.xxx.x και δεν θες να μπλέξεις με downgrade και root τότε παρήγγειλε μέσω ebay μια αγγλική sim βάλ' τη στο τηλέφωνο και βουρ για την αγορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα θέμα με τις φωτογρςφίες και τα βίντεο. Τα κρατάει σποθηκευμένα στην γκαλερί για δυο μέρες και μετά τις χάνει. Ο μόνος τρόπος να τα βρω, είναι μέσα απο file manager. Κουφό?

 

Κουφό όντως αλλά συμβαίνει και στο desire z και σε άλλες συσκευές όπως διάβασα. Κάποιο bug προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω και εγω κατι ? Τα apk αρχεια που εχω βαλει χυμα στην sd καρτα, μετα την εγκατασταση μπορω να τις σβησω?Καποιες που μπορει να χρειαστουν επανεγκατασταση μπορω να φτιαξω ενα folder και να τις χωσω μεσα εκει?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...