Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαι το άλλο αν κατάλαβα καλά, αφού βάλει κάποιος το εν λόγω πρόγραμμα, πρέπει να απενεργοποιήσει τις αναφορές παράδοσης του προεγκατεστημένου για να μην έρχονται 2 φορές. Σωστά;

"με THN προεγκατεστημένη εφαρμογή" ήθελα να γράψω πιο πάνω. Πήγα να γράψω αρχικά "με το προεγκατεστημένο πρόγραμμα" κι όταν το άλλαηα σε "εφαρμογή" ξέχασα να διορθώσω και το άρθρο

Σωστα. Απενεργοποιησε τις αναφορες παραδοσης του προεγκατεστημενου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ENG S-OFF σε καλυπτει στο κομματι του να βαλεις νεο recovery ωστε να μπορεις μετα να παιζεις με custom roms. Απο εκει και περα αν το αφησεις ετσι δεν εχεις κανενα προβλημα.

 

Μπορεις ανα πασα στιγμη να κανεις περασμα οποιασδηποτε rom η radio. Αλλα το RADIO S-OFF σε βοηθαει σε φασεις οπου μπορει να βαλεις καποιο radio το οποιο να μην ειναι καταλληλο η να σου χαλαει το root οποτε χρειαζεσαι downgrade.

 

ENG S-OFF χωρις RADIO S-OFF = Βαζει οτι rom θες οποτε θες, αλλα radio παει μονο προς το επομενο, δεν εχεις δυνατοτητα επιστροφης.

ENG S-OFF + RADIO S-OFF = Κανεις απλα τα παντα.

 

Και ναι μπορεις να κανεις RADIO S-OFF σε οποια φαση θες, δεν χρειαζεται να γινουν μαζι.

 

Αμα εβαλες LeeDroid βαλε και το radio που προτεινει.

 

Α, ωραία. Ευχαριστώ. Θα κάνω και το radio s-off.

 

Αν βάλω το radio που προτείνει η LeeDroid ... να το έχω μετά και για άλλες roms;

 

 

Πάντως το μόνο πράγμα που δεν μ'αρέσει στην LeeDroid τώρα είναι το auto-brightness ... είναι ΠΟΛΥ σκοτεινό για εμένα και με κουράζει. Στις stock ρομ ήταν μια χαρά για τα μάτια μου...

 

Αλλάζει κάπως; Αν δεν αλλάζει θα αλλάξω ολόκληρη την ROM. :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σταματήστε επιτέλους να παραπληροφορείτε τον κόσμο σχετικά με τα sms.

Φυσικά και μπορείς να γράψεις μήνυμα με τη μαμά εφαρμογή και να έχεις 160 χαρακτήρες απλά θέλει μια απλή "ρύθμιση".

Βάζεις 7-bit encoding στα sms και απενεργοποιείς την πρόβλεψη πληκτρολόγίου και τέλος.

Στέλνεις μια χαρά sms με 160 Ελλληνικούς χαρακτήρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σταματήστε επιτέλους να παραπληροφορείτε τον κόσμο σχετικά με τα sms.

Φυσικά και μπορείς να γράψεις μήνυμα με τη μαμά εφαρμογή και να έχεις 160 χαρακτήρες απλά θέλει μια απλή "ρύθμιση".

Βάζεις 7-bit encoding στα sms και απενεργοποιείς την πρόβλεψη πληκτρολόγίου και τέλος.

Στέλνεις μια χαρά sms με 160 Ελλληνικούς χαρακτήρες.

Μάλιστα. Όντως κι αυτό το είχα διαβάσει αρκετά πιο πριν. Το σημειώνω κι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως απενεργοποιειται η δόνηση των πληκτρων όταν γράφουμε (εννοώ της οθόνης όχι των κουμπιών της συσκευής )
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς πότε και αν θα το φέρει η WIND?:spider:

Μην σε πάρω και στο λαιμό μου αλλά δεν νομίζω να το φέρει. Απ' όσο έχω δει τελευταία από smartphones φερνει μόνο κάποια κινέζικα που τα πλασάρει για φθηνή εναλλακτική οπότε μάλλον έχει αλλάξει πολιτική ως εταιρία.

Nokia 3310 | Nokia 5510 | Nokia 6100 | SE K700i | SE K500i | Motorola V3i | Samsung U700 | SE C902 | SE G900 | HTC Desire HD | Apple iPhone 4S 64GB | Apple iPhone 5 64GB | Apple iPhone 6 128GB
Link to comment
Share on other sites

Α, ωραία. Ευχαριστώ. Θα κάνω και το radio s-off.

 

Αν βάλω το radio που προτείνει η LeeDroid ... να το έχω μετά και για άλλες roms;

 

 

Πάντως το μόνο πράγμα που δεν μ'αρέσει στην LeeDroid τώρα είναι το auto-brightness ... είναι ΠΟΛΥ σκοτεινό για εμένα και με κουράζει. Στις stock ρομ ήταν μια χαρά για τα μάτια μου...

 

Αλλάζει κάπως; Αν δεν αλλάζει θα αλλάξω ολόκληρη την ROM. :p

 

Ναι το radio κρατα το, ολοι οι developers αυτο προτεινουν στην παρουσα περιοδο μεχρι να βγει καποιο αλλο με βελτιωσεις. Αν μεινεις με το παλιο στην LeeDroid μπορει να εχεις θεμα με battery drain.

 

Οσο για το auto brightness και εμενα με χαλαει πολυ, οποτε κατεβασα το Brightness Level απο την Curvefish και αλλαζω με ενα click σε οτι φωτεινοτητα θελω. Στο 80% του χρονου που χρησιμοποιοω το τηλεφωνο το εχω στο 25% brightness και με καλυπτει απολυτα.

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το εξής πρόβλημα. Γενικά χρησιμοποιώ πάρα πολύ το ημερολόγιο και το συγχρονίζω με το outlook. Τελευταία όταν ανοίγω το ημερολόγιο κάποιες φορές δεν μου εμφανίζει τις εγγραφές του, κάποιες άλλες αργεί υπερβολικά να τις εμφανίσει και κάποιες άλλες τις εμφανίζει αμέσως. ¨Οταν κλείνω το ημερολόγιο με advanced killer μετά ξαναγίνεται η διαδικασία απο την αρχή. Δηλαδή ή μου το ανοίγει αμέσως ή αργεί η δεν ανοίγει πάλι. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας?

 

Καμία βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς πότε και αν θα το φέρει η WIND?:spider:

 

Φιλε μου αν σε ενδιαφερει η wind λογω επιδοτισης μπορεις να το παρεις απο το saturn(συνεργαζονται με wind).

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν σε ενδιαφερει η wind λογω επιδοτισης μπορεις να το παρεις απο το saturn(συνεργαζονται με wind).

η βλακεία είναι οτι έβαλα τα χρήματα σε wallet στην wind και έκανα ανανέωση στο συμβολαιο του πατέρα μου. δεν νομίζω να γινεται να χρησιμοποιήσω τα χρήμματα αλλου τωρα σωστα? γμτ..

Link to comment
Share on other sites

η βλακεία είναι οτι έβαλα τα χρήματα σε wallet στην wind και έκανα ανανέωση στο συμβολαιο του πατέρα μου. δεν νομίζω να γινεται να χρησιμοποιήσω τα χρήμματα αλλου τωρα σωστα? γμτ..

 

Δεν γνωριζω για αυτο που λες,μπορεις να παρεις ενα τηλ και να ρωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση! εχω 1.72, μπορω να το ρουταρω?αν οχι, υπαρχει καποιος οδηγος για downgrade και ρουταρισμα?

ευχαριστω πολυ!

 

υγ. ισως θα πρεπε να μαζευτουν τα σημαντικοτερα ποστ και να καρφιτσωθουν με καποιο τροπο ωστε να βρισκονται πιο ευκολα

Link to comment
Share on other sites

Ναι το radio κρατα το, ολοι οι developers αυτο προτεινουν στην παρουσα περιοδο μεχρι να βγει καποιο αλλο με βελτιωσεις. Αν μεινεις με το παλιο στην LeeDroid μπορει να εχεις θεμα με battery drain.

 

Οσο για το auto brightness και εμενα με χαλαει πολυ, οποτε κατεβασα το Brightness Level απο την Curvefish και αλλαζω με ενα click σε οτι φωτεινοτητα θελω. Στο 80% του χρονου που χρησιμοποιοω το τηλεφωνο το εχω στο 25% brightness και με καλυπτει απολυτα.

 

ΟΚ, θα το περάσω το radio.

 

Όσο για το auto. Μου έδωσαν τα εξής links στο XDA:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=10660706#post10660706

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10623001&postcount=3838

 

Το πρώτο link λέει για το πως μπορεί να αλλάξει ... το 2ο έχει το apk απο τις official roms μάλλον ώστε να δούμε τι τιμές είχε το autobrightness εκεί και να πειράξουμε του leedrοid.

 

Προσπάθησα να κάνω κάτι με αυτά αλλά το APK Manager μου λέει οτι δεν βρίσκει την java στον υπολογιστή μου και με τρελαίνει.... :(

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση! εχω 1.72, μπορω να το ρουταρω?αν οχι, υπαρχει καποιος οδηγος για downgrade και ρουταρισμα?

ευχαριστω πολυ!

 

υγ. ισως θα πρεπε να μαζευτουν τα σημαντικοτερα ποστ και να καρφιτσωθουν με καποιο τροπο ωστε να βρισκονται πιο ευκολα

 

Ίσως θα έπρεπε πρώτα να μάθεις να ψάχνεις και μετά να προτείνεις.

 

By the way να σου κάνω κι εγώ μια ερώτηση? Τι γνώσεις έχεις γύρω από το android?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως θα έπρεπε πρώτα να μάθεις να ψάχνεις και μετά να προτείνεις.

 

By the way να σου κάνω κι εγώ μια ερώτηση? Τι γνώσεις έχεις γύρω από το android?

 

 

Εννοείς ότι στη πρώτη σελίδα έχει κάτι και δεν το είδε;

Γιατί δεν έχει τίποτα....και η ερώτηση περί γνώσεων του είναι άτοπη γιατί αν ήξερε δεν θα ρώταγε..όπως πολλοί από εμάς και το να κάτσεις να διαβάσεις 147 σελίδες είναι λίγο δύσκολο.

Όσο για την αναζήτηση γνωρίζω ότι υπάρχει αλλά δεν είναι και ότι πιο βολικό μιας και δείχνει μόνο την αρχή του ποστ και καμιά φορά δεν ανταποκρίνεται σε αυτό που ψάχνουμε.

Έχεις δει το φόρουμ του Hd2; Αυτό είναι πρότυπο φόρουμ!!

Οπότε δεν χρειάζεται αυτό το υφάκι σε κάποιον ο οποίος ζητάει την βοήθεια μας σε κάτι....

Και πίστεψε με ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος που προτείνει κάτι τέτοιο.

Edited by virland
Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ίσως θα έπρεπε πρώτα να μάθεις να ψάχνεις και μετά να προτείνεις.

 

By the way να σου κάνω κι εγώ μια ερώτηση? Τι γνώσεις έχεις γύρω από το android?

 

σε ευχαριστω πολυ για την υποδειξη, καλη χρονια να εχεις! ( αδυνατω να καταλαβω το υφος σου, μια απλη ιδεα ανεφερα, δεν εκανα κριτικη)

 

συγνωμη για το οφτοπικ απο τους υπολοιπους!:)

Link to comment
Share on other sites

@virland: Δεν εννοώ ότι υπάρχει κάτι στην πρώτη σελίδα και η ερώτηση κάθε άλλο παρά άτοπη είναι γιατί αν είχε κάποιες

γνώσεις σχετικά με το android και γενικά με το πείραγμα της συσκευής θα ήξερε που να κοιτάξει να βρει αυτό που ψάχνει.

Και στην τελική ένα search στο google για "how to downgrade Desire HD to 1.32.405.6" θα του έδινε την απάντηση.

Αλλά όχι είναι προτιμότερο να το βρούμε στο πιάτο παρά να κουραστούμε λίγο, έτσι?

Κι όσο για το υφάκι που λες άντε κι εγώ του είπα την απάντηση σ΄αυτό που θέλει, αν πάει να το κάνει και κάνει καμιά πατάτα

και κάψει κανένα κινητό ποιος μου λέει εμένα ότι δεν θα βγει να λέει "α ο kollatos που είναι και mod στο myphone μου το είπε

και κάηκε το τηλέφωνο".

 

@evo481: Google is your friend!

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις δει το φόρουμ του Hd2; Αυτό είναι πρότυπο φόρουμ!!

 

Σε ευχαριστώ! :happy:

 

Μιλάω για το πρώτο post πάντα, κάτι που δεν υποστηρίχθηκε ιδιαίτερα από τους υπόλοιπους. Προτείνω να γίνει κάτι παρόμοιο και εδώ μιας και η παρούσα μορφή του forum δεν παρέχει περισσότερες ευκολίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για να βάλουμε μια τελεία στα ''ημι-offtopic'', και να κάνω και λίγο τον δικηγόρο του διαβόλου του kollatos (αν και δεν έχει καμία ανάγκη) που προφανώς το ύφος του παρεξηγήθηκε, η ουσία είναι η εξής:

1) σχεδόν κανείς δε μπαίνει στην διαδικασία να ψάξει πριν ρωτήσει κάτι. Το έτοιμο είναι πάντα πιο βολικό, δυστυχώς όμως ''πνίγει και χαλάει'' τα τόπικ με επαναλαμβανόμενες ίδιες ερωτήσεις, που απλά προσθέτουν σελίδες. Κατά συνέπεια ό,τι πληροφορία μπορεί να μπει σε ένα πρώτο ποστ, σχεδόν πάει άπατη, αφού κανένας δε μπαίνει στον κόπο να την διαβάσει.

2) τα άσχετα/άκυρα/περιττά/τύπου τσατ ποστς είναι αυτά που κάνουν τα τόπικ δυσανάγνωστα και ''βαριά''...ειλικρινά κάθε μέρα σβήνουμε πάρα πολλά τέτοια, που δεν προσθέτουν τίποτα παρά μόνο εξτρά σελίδες....άραγε τι νόημα έχει να γράψει κάποιος ''οκ, το δοκιμάζω το βράδυ και ενημερώνω αύριο''..?? ας γράψει τουλάχιστον άυριο απευθείας με τα αποτελέσματα της δοκιμής του, ώστε να ενημερωθούν οι υπόλοιποι και να δώσει την πληροφορία..;)

3) όσο για το τόπικ του HD2, τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά. Και 4-5 παιδιά ασχολούνται επισταμένα, και οι κάτοχοι του είναι πιο ''ψαγμένοι'' ας το πούμε αλλά και πιο τυπικοί στους κανόνες ενός φόρουμ. Παρόλα αυτά και εκεί το τόπικ πολλές φορές ξεφεύγει και γίνεται λίγο τσατ (συνέπεια των πλέον γνωστών μελών μεταξύ τους-κατανοητό σε έναν βαθμό)...μη ξεχνάτε όμως ότι ακόμα και έτσι ένα πχ ''ευχαριστώ'' μπορείς κάλλιστα να το πεις με pm..;)

4) ο kollatos δεν είχε σκοπό να προσβάλει κανέναν και ζητάω εγώ συγγνώμη αν κάποιος το εξέλαβε έτσι...ως νέος co-mod προσπαθεί προς τιμήν του να κρατήσει τα τόπικς καθαρά και πιο ευχανάγνωστα για όλους...ως εκ τούτου λίγος υπερβολικός ζήλοςχωρίς κακή διάθεση συγχωρείται :)

αυτά και συνεχίζουμε :)

thanks..

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα μονο χρειαζεται. Να δημιουργηθει ενα thread για το hd "περι πειραγματος της συσκευης", δηλαδη root, ξεroot, custom roms, stock roms, s-off,radio και δε συμμαζευεται. Παρα πολλοι δεν ενδιαφερονται γι αυτα. Ετσι θα χωρισουν οι "ψαγμενοι" απο τους κοινους θνητους και δε θα υπαρχουν προστριβες.:chair:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ενα πραγμα μονο χρειαζεται. Να δημιουργηθει ενα thread για το hd "περι πειραγματος της συσκευης", δηλαδη root, ξεroot, custom roms, stock roms, s-off,radio και δε συμμαζευεται. Παρα πολλοι δεν ενδιαφερονται γι αυτα. Ετσι θα χωρισουν οι "ψαγμενοι" απο τους κοινους θνητους και δε θα υπαρχουν προστριβες.:chair:

 

Ούτε αυτό είναι λύση... δοκιμασμένα πράγματα. Γιατί και ο "μη-ψαγμένος" κάποια στιγμή θα θελήσει να "ψαχτεί" και θα κάνει τις ίδιες ερωτήσεις και θα γεμίσει το thread με ανούσια post. Εξάλλου όποιος δεν ψάχνεται, δεν ψάχνει και στα forum.

 

Ας σταματήσουμε όμως καλύτερα το off-topic εδώ όπως σωστά μας επισήμανε ο Nikos_s3 γιατί αυτή είναι μια συζήτηση που δεν έχει να κάνει με τη συσκευή και κουράζουμε εμείς οι ίδιοι τους υπόλοιπους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος του Desire HD (καλος σας βρηκα :)) και εχω 2 παρατηρησεις σχετικα με το τηλεφωνο (μαμισια 2.2 Android)

 

1) Οταν εχω εισερχομενο μηνυμα, η οθονη ΔΕΝ αναβει.

2) Σε μια αναπαντητη κληση η οθονη αναβει, αλλα σβηνει παλι σε ελαχιστα δευτερολεπτα.

Το πρασινο led παιδια δεν ειναι αρκετο για μενα, και πιστευω οτι δεν ειμαι ο μονος.

Εχω ρυθμισει την "απενεργοποιηση οθονης" να γινεται σε 10 λεπτα.

Θα ηθελα λοιπον (οπως σε ολα τα τηλεφωνα πλην των Android), η οθονη να αναβει σε καθε υπενθυμιση και να σβηνει στον χρονο που εχω ορισει εγω (π.χ 10 λεπτα). Το ιδιο και στις χαμενες κλησεις.

Οσο και αν το εψαξα δεν βρηκα τιποτα.

Υπαρχει τροπος? Η' θα πρεπει να εγκαταστησω εφαρμογη και ποια ειναι αυτη?

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος του Desire HD (καλος σας βρηκα :)) και εχω 2 παρατηρησεις σχετικα με το τηλεφωνο (μαμισια 2.2 Android)

 

1) Οταν εχω εισερχομενο μηνυμα, η οθονη ΔΕΝ αναβει.

2) Σε μια αναπαντητη κληση η οθονη αναβει, αλλα σβηνει παλι σε ελαχιστα δευτερολεπτα.

Το πρασινο led παιδια δεν ειναι αρκετο για μενα, και πιστευω οτι δεν ειμαι ο μονος.

Εχω ρυθμισει την "απενεργοποιηση οθονης" να γινεται σε 10 λεπτα.

Θα ηθελα λοιπον (οπως σε ολα τα τηλεφωνα πλην των Android), η οθονη να αναβει σε καθε υπενθυμιση και να σβηνει στον χρονο που εχω ορισει εγω (π.χ 10 λεπτα). Το ιδιο και στις χαμενες κλησεις.

Οσο και αν το εψαξα δεν βρηκα τιποτα.

Υπαρχει τροπος? Η' θα πρεπει να εγκαταστησω εφαρμογη και ποια ειναι αυτη?

 

 

Την 1.72 εκδοση έχεις; Εαν ναι εχει προβληματα αυτη στα μηνυματα κτλ.

 

Βαλε το handcent sms και εκει εχει επιλογη να αναβει η οθονη

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Την 1.72 εκδοση έχεις; Εαν ναι εχει προβληματα αυτη στα μηνυματα κτλ.

 

Βαλε το handcent sms και εκει εχει επιλογη να αναβει η οθονη

 

Οχι, εχω την 1.32.

Το handcent sms θα μου λυσει και το προβλημα που ανεφερα με τις χαμενες κλησεις η' λειτουργει μονο στα sms ?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...