Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λειτουργει κανονικα και στο hd2.ενα σοβαρο προβλημα κατα την γνωμη μου μειονεκτημα του android,λυθηκε απο τον κατασκευαστη της συσκευης

και οχι απο τον κατασκευαστη του λειτουργικου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν βλεπεις το Surepuser σημαινει οτι εισαι rooted κανονικα. Βαλε Market Enabler, διαλεξε ενα ευρωπαικο δικτυο και μετα θα δεις κανονικα και paid εφαρμογες στο market.

 

Τα εχω κανει ολα, παταω απο settings list πανω σε ενα ευρωπαικο δικτυο διαλεγω fake this provider now και μου βγαζει we got a problem houston:(

Τι φταιει?

λυθηκε οκ

Edited by jagg
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ψαχμένος ας ανεβάσει βήμα βήμα πως ανεβάζουμε τον επεξεργαστή και πως μπεντσάρουμε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Όλε όλε το έφτιαξα το πρόβλημα με το gps!!. Aν κάποτε συμβεί και σε εσάς θα σας πω τι να κάνετε :lol: Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Όλε όλε το έφτιαξα το πρόβλημα με το gps!!. Aν κάποτε συμβεί και σε εσάς θα σας πω τι να κάνετε :lol:

 

Για πές...για πές...:)

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Kατέβασα το GPS Status από το Μarket. Kαι εκεί μέσα από το tools πάτησα manage A-GPS status. Kατέβασε μέσω internet κάτι και δουλεύει πλέον το GPS μου. Λογικά πρέπει να συμβαίνει όπως στο HD2 για τους δορυφόρους.

 

Πάντως μην το κάνει κανείς εάν δεν έχει πρόβλημα. Εγώ είχα. Ξαφνικά άρχισε να μην με βρίσκει.

Link to comment
Share on other sites

Kατέβασα το GPS Status από το Μarket. Kαι εκεί μέσα από το tools πάτησα manage A-GPS status. Kατέβασε μέσω internet κάτι και δουλεύει πλέον το GPS μου. Λογικά πρέπει να συμβαίνει όπως στο HD2 για τους δορυφόρους.

 

Πάντως μην το κάνει κανείς εάν δεν έχει πρόβλημα. Εγώ είχα. Ξαφνικά άρχισε να μην με βρίσκει.

 

Εγώ έχω θέμα με το htcsense.

Δεν με βρίσκει με τίποτα. Τώρα τι φταίει...βράσε ρύζια...

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Eννοείς στην τοποθεσία. Και εμένα κάποτε με έβρισκε αλλά πλέον δεν με βρίσκει. Μικρό το κακό. Τι νόημα έχει ;. Και να μου κλέψουν το κινητό δεν θα αλλάξουν sim card ?. Πιστεύω ότι θα είχε νόημα το HTC Sense εάν βάζαμε το IMEI της συσκευής. Και άντε πες ότι δεν ξέραμε που το αφήσαμε. Σάμπως το έχουμε συνέχεια με 3g και wifi ανοιχτό ;. Μπούρδες. Δεν πιστεύω ότι προσφέρει τπτ...Μπορεί και να κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

Eννοείς στην τοποθεσία. Και εμένα κάποτε με έβρισκε αλλά πλέον δεν με βρίσκει. Μικρό το κακό. Τι νόημα έχει ;. Και να μου κλέψουν το κινητό δεν θα αλλάξουν sim card ?. Πιστεύω ότι θα είχε νόημα το HTC Sense εάν βάζαμε το IMEI της συσκευής. Και άντε πες ότι δεν ξέραμε που το αφήσαμε. Σάμπως το έχουμε συνέχεια με 3g και wifi ανοιχτό ;. Μπούρδες. Δεν πιστεύω ότι προσφέρει τπτ...Μπορεί και να κάνω λάθος

 

Μια χαρά τα λές, αλλά σε δουλειά να βρισκόμαστε...:lol:

Πάντως μετά από 2 εβδομάδες χρήσης, μπορώ να πω πως η συσκευή απλά τα σπάει παντού. Δεν μπορώ να βρώ κανένα ουσιαστικό ψεγάδι, πέραν της μπαταρίας, η οποία με μέτρια χρήση, (5 λεπτά ομιλία, λίγο angry birds, οι συγχρονισμοί που κάνει), κάθε βράδυ θέλει φόρτιση. Αλλά πάλι...σε ποιό smartphone δεν θέλει?

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία είναι η μπαταρία. Αλλά το κινητό είναι φοβερό. Δεν έχω κάνει ποτέ restart. Ταχύτατο!!. Πιστεύω ότι σύντομα θα βγει νέα ROM official και ίσως λιγάκι να καλυτερέψουν τα πράγματα. Το πολύ πολύ να μάθουμε να ζούμε με αυτό. Τουλάχιστον εάν δεν κάνεις χρήση 3g συνέχεια η μπαταρία δεν πέφτει συνέχεια.

 

ΑΑΑ..περί task killer. To έβγαλα. Ειλικρινά δεν είδα καμμία διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας. Και χρησιμοποιούσα τον task killer από όταν είχα android στο HD2.

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον εάν δεν κάνεις χρήση 3g συνέχεια η μπαταρία δεν πέφτει συνέχεια.

 

Τι εννοείς με το "χρήση" ?

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Να μην έχεις ανοιχτό το 3g ή το wi-fi. Nα τα ανοίγεις όταν τα χρειάζεσαι.

 

Πως ανοιγοκλείνω το 3g δηλαδή?

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Mε δύο τρόπους.

 

1) Μέσω widget σε κάποια οθόνη. Πατάς στο δεξί πλήκτρο (σου βγαίνει η προσαρμογή), έπειτα πατάς γραφικό στοιχείο, μετά ρυθμίσεις και μετά πατάς στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και μετά οκ.

2) Μέσω μενού-->ρυθμίσεις --->ασύρματα δίκτυα -->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας . Τίκαρε το αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Mε δύο τρόπους.

 

1) Μέσω widget σε κάποια οθόνη. Πατάς στο δεξί πλήκτρο (σου βγαίνει η προσαρμογή), έπειτα πατάς γραφικό στοιχείο, μετά ρυθμίσεις και μετά πατάς στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και μετά οκ.

2) Μέσω μενού-->ρυθμίσεις --->ασύρματα δίκτυα -->Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας . Τίκαρε το αυτό.

 

Η επιλογή "δίκτυο κινητής τηλεφωνίας" αν δεν είναι τικαρισμένη, απλά δεν μπαίνεις στο Ιντερνετ και δεν κάνεις ενημερώσεις. 3g δίκτυο εξακολουθείς να μπορείς να πιάσεις. Λέω τώρα εγώ...:)

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή "δίκτυο κινητής τηλεφωνίας" αν δεν είναι τικαρισμένη, απλά δεν μπαίνεις στο Ιντερνετ και δεν κάνεις ενημερώσεις. 3g δίκτυο εξακολουθείς να μπορείς να πιάσεις. Λέω τώρα εγώ...:)

 

Ακομα και ετσι εχεις τρομερη οικονομια στην μπαταρια.Δοκιμασμενο και σε desire και στο hd

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και ετσι εχεις τρομερη οικονομια στην μπαταρια.Δοκιμασμενο και σε desire και στο hd

 

Πως ακριβώς.. δεν κατάλαβα!

Link to comment
Share on other sites

οταν μετεφερα τις επαφες μου με bluetouth απο το hd2,ειχαν εμφανιστει και οι φωτογραφιες επαφων οπως τις ειχα στο prople tab του sense στο hd2.

τωρα μετα απο ενα hard reset που εκανα και συγχρονισμο με το outlook δεν υπαρχουν,ενω οι επαφες εχουν μεταφερθει κανονικα.

μηπως ξερετε πως μπορω να δημιουργησω σε μια σελιδα ενα people tab ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις διεύθυνση και στη δωρεάν εφαρμογή, σου λέει που είναι και πως να πας. Απλά δεν σου δίνει οδηγίες και αν βγεις από την προτεινόμενη πορεία δεν κάνει refresh με καινούρια διαδρομή.

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Πολυ σωστα.

Link to comment
Share on other sites

θα ανοίξεις το locations/menu/αναβάθμιση/αγορά άδειας χρήσης/Ελλάδα.....

Εγώ αγόρασα για ένα μήνα δοκιμαστικά και σκέφτομαι για το Απεριόριστη άδεια μόλις τελείωση ο μήνας.

 

Ευχαριστω. Το σκεφτομαι για απεριοριστο. Τα λεφτα ειναι λιγα αλλα απλα εχω ηδη πλοηγο με destinator και δε ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι να ελθω κατα desire hd μερια σιγα σιγα, ηθελα να ρωτησω στην οθονη κλησης τα κουμπια αποδοχης ή απορριψης αυτης ειναι slide;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη σκεφτομαι να ελθω κατα desire hd μερια σιγα σιγα, ηθελα να ρωτησω στην οθονη κλησης τα κουμπια αποδοχης ή απορριψης αυτης ειναι slide;

 

Ναι.

Κανεις slide στην οθονη αφης

 

Και μια ερωτηση: Πως μπορω να δω ολα τα αρχεια που εκανα download απο το ιντερνετ στο κινητο; Εννοω να τα δω μεσα απο το κινητο και οχι να πρεπει να συνδεσω το κινητο με pc. Υπαρχει καποιος φακελος "downloads";

Edited by chrisdental
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...