Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Θα μπορούσες ν' αγοράσεις ανταλλακτικά από το ebay και να το αντικαταστήσεις, αλλά εάν το κάνεις μόνος σου θα βγει το κινητό εκτός εγγύησης. Εάν το πας στην ACE, θα σε "ξυρίσουν" κανονικά. Τι απομένει; Μάλλον να το συνηθίσεις.

 

Αυτά είναι τα "αρνητικά" της unibody κατασκευής. Θέλουν όλα ξήλωμα με ότι αυτό συνεπάγεται για τα αποτελέσματα μιας τέτοιας "εγχείρησης".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μαλλον θα πρεπει να το συνηθισω. Η θηκη που εχω ειναι η original της htc με το κορδινακι. Θηκη αλλη δεν μπιρω να βαλω γιατι δεν θα μπαινει στη βαση του αυτοκινητου. Τελος παντων!ας παει εκει το κακο...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σας εξυπηρετεί μια τέτοια θήκη; Προσωπικά την θεωρώ και πανάκριβη αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Δεν την λες και φουλ εξυπηρετικη απλα ειναι η πιο ασφαλες για μενα απο μια τζελ θηκη !

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά σας εξυπηρετεί μια τέτοια θήκη; Προσωπικά την θεωρώ και πανάκριβη αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Δεν την λες και φουλ εξυπηρετικη απλα ειναι η πιο ασφαλες για μενα απο μια τζελ θηκη !

 

Ασφαλής δεν είναι σαν θήκη. Εμένα σήμερα μέσα απο αυτή έπεσε χωρίς να τη γυρίσω αναποδα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ασφαλής δεν είναι σαν θήκη. Εμένα σήμερα μέσα απο αυτή έπεσε χωρίς να τη γυρίσω αναποδα.

 

ρε φιλε δεν ξερω πως σου επεσε εσενα αλλα σε εμενα ειναι πολυ σφιχτη και δεν κουναει !

παντως εγω την προτιμαω απο μια τζελ θηκη οπως και στο ντιζαιρ το απλο αυτη ειχα και δεν ειχα κανενα προβλημα !

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα "αρνητικά" της unibody κατασκευής. Θέλουν όλα ξήλωμα με ότι αυτό συνεπάγεται για τα αποτελέσματα μιας τέτοιας "εγχείρησης".

 

Κι οχι μονο αυτο δυστυχως...ουτε μεγαλυτερη μπαταρια απο ebay με αλλο καπακι δεν μπορεις να βαλεις.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

 

ρε φιλε δεν ξερω πως σου επεσε εσενα αλλα σε εμενα ειναι πολυ σφιχτη και δεν κουναει !

παντως εγω την προτιμαω απο μια τζελ θηκη οπως και στο ντιζαιρ το απλο αυτη ειχα και δεν ειχα κανενα προβλημα !

 

τι να πω; μαλλον ηταν να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Mόλις φλάσαρα τη νέα ARHD 5.0 RC1 βασισμένη στη νέα 2.36.405.5 και με νέο radio 12.54.60.25_26.09.04.11_M2. Εκ πρώτης φαίνεται καλή, γρήγορη και σταθερή.
Link to comment
Share on other sites

Τι ηθελα και ανοιξα το στομα μου χθες (''i00 η καλυτερη sense rom μεχρι αυριο'');;;Οσοι παρακολουθειτε xda γινεται οργασμος,ετσι???Νεες rom βασισμενες σε νεα βαση απο την S port με sense 3.0, νεο radio κτλ...

Βεβαια ας δουμε αν ειναι stable πρωτα οι πρωτες versions...Ηδη ο spdrosin δοκιμαζει τη καινουρια του mike..Ας μας πει εντυπωσεις...;)

Eγω κατεβαζω για δοκιμη την MDJ's Doubleshot v.0.1 με sense 3.0...

Πιστευω οτι ειναι καλο να ανταλλαζουμε αποψεις για rom, radio, συμβατοτητα, προβληματα κτλ....Μην επικεντρωνομαστε στις θηκες παιδια.Ειναι θεμα γουστου!Εχουμε ferrari και μιλαμε για ποια κουκουλα να του παρουμε!!...;)

Η συσκευη μας παει απο το καλο στο καλυτερο....;)

 

edit:spdrosin στο μυαλο μου εισαι...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Mόλις φλάσαρα τη νέα ARHD 5.0 RC1 βασισμένη στη νέα 2.36.405.5 και με νέο radio 12.54.60.25_26.09.04.11_M2. Εκ πρώτης φαίνεται καλή, γρήγορη και σταθερή.

 

 

Εγω περιμένω να βγεί κάνα θέμα και μετά θα φλασάρω:cool:

 

Όσο για τις θήκες, τις περισσότερες φορές που σου φέυγει το κινητό απο το χέρι είναι όταν το βγάζεις απο θήκη τύπου πουγκί ή απο την τσέπη...

Link to comment
Share on other sites

Τι ηθελα και ανοιξα το στομα μου χθες (''i00 η καλυτερη sense rom μεχρι αυριο'');;;Οσοι παρακολουθειτε xda γινεται οργασμος,ετσι???Νεες rom βασισμενες σε νεα βαση απο την S port με sense 3.0, νεο radio κτλ...

Βεβαια ας δουμε αν ειναι stable πρωτα οι πρωτες versions...Ηδη ο spdrosin δοκιμαζει τη καινουρια του mike..Ας μας πει εντυπωσεις...;)

Eγω κατεβαζω για δοκιμη την MDJ's Doubleshot v.0.1 με sense 3.0...

Πιστευω οτι ειναι καλο να ανταλλαζουμε αποψεις για rom, radio, συμβατοτητα, προβληματα κτλ....Μην επικεντρωνομαστε στις θηκες παιδια.Ειναι θεμα γουστου!Εχουμε ferrari και μιλαμε για ποια κουκουλα να του παρουμε!!...;)

Η συσκευη μας παει απο το καλο στο καλυτερο....;)

 

edit:spdrosin στο μυαλο μου εισαι...;)

 

Χαχα. Όντως. ;)

 

Χθες ήταν προφητικό το ποστ σου πράγματι.

 

Ο Mike αναφέρει πως η καινούργια βάση (2.36.405.5) ίσως να είναι και η τελική πράγμα που σημαίνει πως όντως είμαστε σε πολύ καλό δρόμο (κι ολοένα και καλύτερο).

 

Όσο για τις θήκες ρε παιδιά, δίκιο έχει ο elthis. Είναι υποκειμενικό το θέμα. Μην αναλωνόμαστε σε τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

Τι ηθελα και ανοιξα το στομα μου χθες (''i00 η καλυτερη sense rom μεχρι αυριο'');;;Οσοι παρακολουθειτε xda γινεται οργασμος,ετσι???Νεες rom βασισμενες σε νεα βαση απο την S port με sense 3.0, νεο radio κτλ...

Βεβαια ας δουμε αν ειναι stable πρωτα οι πρωτες versions...Ηδη ο spdrosin δοκιμαζει τη καινουρια του mike..Ας μας πει εντυπωσεις...;)

Eγω κατεβαζω για δοκιμη την MDJ's Doubleshot v.0.1 με sense 3.0...

Πιστευω οτι ειναι καλο να ανταλλαζουμε αποψεις για rom, radio, συμβατοτητα, προβληματα κτλ....Μην επικεντρωνομαστε στις θηκες παιδια.Ειναι θεμα γουστου!Εχουμε ferrari και μιλαμε για ποια κουκουλα να του παρουμε!!...;)

Η συσκευη μας παει απο το καλο στο καλυτερο....;)

 

edit:spdrosin στο μυαλο μου εισαι...;)

 

να σε ρωτησω κατι ειδα αυτο το βιντεο

και βλεπω οτι στις ακρες το κοβει !

αυτο υπαρχει περιπτωση να συμβει και σε εμας ?

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι ειδα αυτο το βιντεο

και βλεπω οτι στις ακρες το κοβει !

αυτο υπαρχει περιπτωση να συμβει και σε εμας ?

 

Εχουν καταφερει να προσαρμοσουν καταλληλα το sense 3.0 απ οτι λενε..Πιστευω βεβαια οτι ολο και καποια θεματακια θα υπαρχουν αφου η νεα port βγηκε το πρωι και σε λιγες ωρες ανεβαζουν rom...Ας απολαυσουμε το πανηγυρι λοιπον και βλεπουμε...;)

 

Με το νεο radio παντως δεν ειδα μεγαλες διαφορες απο το προηγουμενο....Η cosmote σημα πατατα με ολα τα radios!!!...:p

 

edit:Νομιζω οτι αυτη τη στιγμη η πιο stable βαση θα ειναι η νεα port απο το S αφου συνοδευεται απο radio (ας δουμε και του mike βεβαια που ομως με χαλαει που ειναι μια μιξη)...Η port απο το flyer δε μου φαινεται σοϊ αφου δεν ειναι και οτι καλυτερο και ευκολο να βαζεις rom απο ταμπλετα στο κινητο μας...Απλα θελω να δω λιγο το sense 3.0 και μετα θα κανω το restore μου...;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εχουν καταφερει να προσαρμοσουν καταλληλα το sense 3.0 απ οτι λενε..Πιστευω βεβαια οτι ολο και καποια θεματακια θα υπαρχουν αφου η νεα port βγηκε το πρωι και σε λιγες ωρες ανεβαζουν rom...Ας απολαυσουμε το πανηγυρι λοιπον και βλεπουμε...;)

 

μακαρι να το προσαρμοσουν σωστα γτ αλλιως δεν βλεπω να την βαζω !

 

Με το νεο radio παντως δεν ειδα μεγαλες διαφορες απο το προηγουμενο....Η cosmote σημα πατατα με ολα τα radios!!!...:p

 

παλι καλα δλδ που εχω vodafone !! xaxaxa !!

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote σημα πατατα με ολα τα radios!!!...:p

 

 

Mάλλον δεν είχες voda ή wind και γι'αυτό το λές...

 

Εμένα σα να μου κάνει νερά το wifi με το νέο ράδιο, βλέπω οτι είμαι στη μια γραμμή σήματος μέσα στο σπίτι σε άλλο δωμάτιο. Φυσικά μπορεί να φταίει ο kernel, η rom, το build.prop, τίποτα δεν έχει μείνει όρθιο.

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον δεν είχες voda ή wind και γι'αυτό το λές...

 

Εμένα σα να μου κάνει νερά το wifi με το νέο ράδιο, βλέπω οτι είμαι στη μια γραμμή σήματος μέσα στο σπίτι σε άλλο δωμάτιο. Φυσικά μπορεί να φταίει ο kernel, η rom, το build.prop, τίποτα δεν έχει μείνει όρθιο.

 

Spyr0s το παρατηρω κι εγω αυτο με το wifi...Σιγουρα εχω χαμηλοτερο σημα στο ιδιο σημειο απο πριν...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

(ας δουμε και του mike βεβαια που ομως με χαλαει που ειναι μια μιξη)...Η port απο το flyer δε μου φαινεται σοϊ αφου δεν ειναι και οτι καλυτερο και ευκολο να βαζεις rom απο ταμπλετα στο κινητο μας...Απλα θελω να δω λιγο το sense 3.0 και μετα θα κανω το restore μου...;)

Το flyer τί είναι, γιατί δεν το γνωρίζω. Γιατί εγώ έχω ψαρώσει από το "new Android 2.3.3 (Gingerbread) based on 2.36.405.5 HTC base". :shifty:

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Το flyer τί είναι, γιατί δεν το γνωρίζω. Γιατί εγώ έχω ψαρώσει από το "new Android 2.3.3 (Gingerbread) based on 2.36.405.5 HTC base". :shifty:

 

Επειδη ειμαι εξω τωρα και δε μπορω να postαρω,μπες στη νεα rom του m-deejay και εχει link στη 1η σελιδα να το δεις...Αλλα ηδη λενε οτι εχει πολλα bug...Φυσιολογικο...

 

Sent from my Desire HD

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το flyer τί είναι, γιατί δεν το γνωρίζω. Γιατί εγώ έχω ψαρώσει από το "new Android 2.3.3 (Gingerbread) based on 2.36.405.5 HTC base". :shifty:

Κοίταξε εδώ ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σε όσους φλασάρουν ROMS.

 

1) Bλέπετε όντως βελτίωση στην μπαταρία ;. Ας πούμε ότι εγώ με το Spb Mobile Shell, με 3g ανοιχτό συνέχεια, skype στο παρασκήνιο, κλήσεις περίπου 1 ώρα, download emails, αποστολή sms, με πάει στις 30 ώρες, μέχρι να φτάσει το 22%.

2) Με το wi-fi δεν είχα ποτέ θέμα, όμως με το GPS έχω. Αν δεν δουλέψω το GPS Status μια φορά στις 3 ημέρες δεν με βρίσκει εύκολα, σε χώρους όχι τόσο ανοιχτούς.

3) Όταν περνάτε την ROM, χρειάζεται να περάσετε τις εφαρμογές πάλι κλπ κλπ.. Κάθε φορά που φλασάρετε πόση ώρα παίρνει για να έχετε ένα λειτουργικό τηλέφωνο (εννοώ με τις εφαρμογές μέσα κλπ κλπ). Επίσης θα πρέπει να φορμάρεται και η κάρτα SD κάθε φορά ;

 

Ρωτάω γιατί εντάξει, με ενδιαφέρει να πάω σε κάτι καινούριο, δεν με ενδιαφέρει όμως να φλασάρω κάθε ημέρα. Δεν έχω και τον χρόνο αυτό. Υπάρχει κάποια έκδοση που να είναι stable ;.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω σε όσους φλασάρουν ROMS.

 

1) Bλέπετε όντως βελτίωση στην μπαταρία ;. Ας πούμε ότι εγώ με το Spb Mobile Shell, με 3g ανοιχτό συνέχεια, skype στο παρασκήνιο, κλήσεις περίπου 1 ώρα, download emails, αποστολή sms, με πάει στις 30 ώρες, μέχρι να φτάσει το 22%.

2) Με το wi-fi δεν είχα ποτέ θέμα, όμως με το GPS έχω. Αν δεν δουλέψω το GPS Status μια φορά στις 3 ημέρες δεν με βρίσκει εύκολα, σε χώρους όχι τόσο ανοιχτούς.

3) Όταν περνάτε την ROM, χρειάζεται να περάσετε τις εφαρμογές πάλι κλπ κλπ.. Κάθε φορά που φλασάρετε πόση ώρα παίρνει για να έχετε ένα λειτουργικό τηλέφωνο (εννοώ με τις εφαρμογές μέσα κλπ κλπ). Επίσης θα πρέπει να φορμάρεται και η κάρτα SD κάθε φορά ;

 

Ρωτάω γιατί εντάξει, με ενδιαφέρει να πάω σε κάτι καινούριο, δεν με ενδιαφέρει όμως να φλασάρω κάθε ημέρα. Δεν έχω και τον χρόνο αυτό. Υπάρχει κάποια έκδοση που να είναι stable ;.

 

1) Aν πας σε cooked froyo rom θα δεις διαφορα προς το καλυτερο...Στις 2.3 ειναι πανω κατω ιδια αλλα οπου να ναι θα αλλαξει μιας και εχουν κερνελ στα χερια τους να δουλεψουν πλεον.

2)Δε ξερω τι ρωτας,αλλα γενικα σε χωρους οχι ανοιχτους ειναι λογικο να μη σε βρισκει...;)

3)Αν το κανεις 2-3 φορες μετα θα θες περιπου 30-45 λεπτα απο το να κανεις backup και να περασεις τη καινουρια,μεχρι να στησεις τη συσκευη σου...Υπαρχουν προγραμματα που σου επαναφερουν αυτοματα τις εφαρμογες.

Η καρτα δε χρειαζεται σε καμια περιπτωση format για αυτη τη δουλεια...

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω όχι ανοιχτούς χώρους εννοώ να πάω π.χ στην Κυψέλη, ανάμεσα στα κτίρια. Το HTC HD2 με έβρισκε πάντως (που τέτοια μεγαλεία πλέον :p )

Δηλαδή κάθε ημέρα 45 λεπτά. Και αναφέρω κάθε ημέρα γιατί κάθε ημέρα βλέπω καινούριες ROM.

Tα προγράμματα που έχω δεν είναι από το market κατεβασμένα, ελπίζω να με καταλαβαίνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω όχι ανοιχτούς χώρους εννοώ να πάω π.χ στην Κυψέλη, ανάμεσα στα κτίρια. Το HTC HD2 με έβρισκε πάντως (που τέτοια μεγαλεία πλέον :p )

Δηλαδή κάθε ημέρα 45 λεπτά. Και αναφέρω κάθε ημέρα γιατί κάθε ημέρα βλέπω καινούριες ROM.

Tα προγράμματα που έχω δεν είναι από το market κατεβασμένα, ελπίζω να με καταλαβαίνεις ;)

 

το θεμα ειναι να ειναι ανοιχτα απο πανω...Το γυρω γυρω δε σε ενδιαφερει...:p

Δε flashαρεις καθε μερα...Αν βαλεις μια stable rom τη κρατας οσο θες...Επισης αν βγει ενα update στη rom που εχεις βαλει και εχει την ιδια βαση(πχ 2.31.ΧΧΧ)με αυτη που εχεις, αρκουν 5 λεπτα να τη περασεις αφου τις περισσοτερες φορες δε χρειαζεται να καθαρισεις τη προηγουμενη...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Kαι ποια θα ήταν αυτή η stable ;. Έχεις εμπειρία :D

 

μεχρι να αποφασισεις να rootαρεις τη συσκευη σου και να να βαλεις rom,μπορει να εχουν αλλαξει τα πραγματα....;)

Κανε τα βασικα που πρεπει και μετα θα μιλησουμε και θα σου πω...Οτι θελησεις στειλε pm μη ζαλιζουμε και τα υπολοιπα παιδια εδω...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...