Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για θηκες:

http://www.pc2everyone.gr/shop/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2018&category_id=115&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart

Η πρωτη που πηρα γρηγορα γρηγορα για να βαλω το κινητο που ερχοταν,καλη φθηνη αλλα καθεται λιγο στραβα στο κατω μερος

 

Μην παρετε Soft τυπου ειναι πολυ παχια αφαρμοζει απαλα στο κινητο και γενικως δεν μου αρεσε!

 

http://cgi.ebay.co.uk/GREEN-HTC-DESIRE-HD-ALUMINIUM-CASE-SCREEN-PROTECTOR-/160521928642?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item255fda3fc2

 

Αυτη πηρα προσφατα εντυπωσιακη αλλα ειναι απο σκληρα υλικα και το DHD θελει σπρωξιμο για να μπει οποτε και ανησυχω οτι μπορει και να το γρατζουνισει αλλα κατι τετοιο ως τωρα δεν εγινε,αφηνει ευχαριστα εκτεθημενο το κινητο ιδιαιτερα το πανω και τα πλαινα κουμπια

 

http://www.amazon.co.uk/DESIRE-CURVE-CASE-COVER-SHELL/dp/B004H5OEH4/ref=sr_1_20?s=electronics&ie=UTF8&qid=1296597811&sr=1-20

 

αυτη ειναι αρκετα καλη παλι με ιδιαιτερο σχημα μου αρεσε μπορω να πω

 

http://cgi.ebay.co.uk/HTC-DESIRE-HD-HYDRO-DIAMOND-GEL-CASE-COVER-/170616561324?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item27b98a1eac

 

αυτη εως τωρα ειναι η πιο εντυπωσιακη για μενα, εφαρμοζει τελεια, διακρινεται το λογοτυπο πισω και γενικως ειναι εφετζιδικη,μαρεσει αυτα απο μενα!!! (εως τωρα γιατι εχω σκοπο να παρω και αλλες στο μελλον!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδια έχει να προτεινει κανεις καμια καλη θηκη ??

 

σας ευχαριστω

 

αυτή πως σας φαίνεται??

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006711

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

Έχω στα χέρια μου και εγώ ένα Desire HD με τη διαφορά ότι έχει Αραβικό πληκτρολόγιο ούτε Ελληνικά settings Wind, Cosmote Vodafone!!!

Προφανώς η συσκευή είναι παραεισαγωγής ???

 

Τι μπορώ να κάνω για να βάλω "ελληνικό" SW??

 

Ευχαριστώ

Edited by TNS7
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τι μπορώ να κάνω για να βάλω "ελληνικό" SW??

 

Βάλε μια από τις πολλές cooked rom που έχουν και ελληνικά...

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=765

 

Εκεί θα βρεις και τις σχετικές οδηγίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS... μια φορά μου έπεσε και μένα το κινητό μου και τώρα με την παραμικρή κίνηση, ανοιγοκλείνει μόνο του σε λειτουργία αυτοκίνητου... δοκίμασα να αλλάξω rom, alla πάλι τα ίδια... τι κάνω???

 

 

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

 

edit: εντόπισα το πρόβλημα στην υποδοχή φόρτισης... νομίζω από εκεί γίνεται... αν τρεμοπαίξω το φόρτιστη, σταματάει... αλλά αν κουνηθεί, πάλι τα ίδια...

 

διορθώνεται??? ξέρει κανείς περίπου κόστος???

Link to comment
Share on other sites

παιδιά SOS... μια φορά μου έπεσε και μένα το κινητό μου και τώρα με την παραμικρή κίνηση, ανοιγοκλείνει μόνο του σε λειτουργία αυτοκίνητου... δοκίμασα να αλλάξω rom, alla πάλι τα ίδια... τι κάνω???

 

 

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

 

edit: εντόπισα το πρόβλημα στην υποδοχή φόρτισης... νομίζω από εκεί γίνεται... αν τρεμοπαίξω το φόρτιστη, σταματάει... αλλά αν κουνηθεί, πάλι τα ίδια...

 

διορθώνεται??? ξέρει κανείς περίπου κόστος???

 

Κάνε το παγώνι και πήγαινε το στο service, αφου αλλάξεις πρώτα την ROM. Tώρα όμως αμα το πάς θα πούν, "α εσύ είσαι που έγραψες το πρόβλημα στο myphone";:p

Link to comment
Share on other sites

Κάνε το παγώνι και πήγαινε το στο service, αφου αλλάξεις πρώτα την ROM. Tώρα όμως αμα το πάς θα πούν, "α εσύ είσαι που έγραψες το πρόβλημα στο myphone";:p

 

και που μπορώ να βρω την official rom και τα εργαλεία βία Eng-on και radio-on???

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και που μπορώ να βρω την official rom και τα εργαλεία βία Eng-on και radio-on???

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

 

Εκεί που βρήκες οδηγούς για το ξεκλείδωμα, υπάρχουν και αντίστοιχοι για το κλείδωμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι..

 

Επειδή διάφορα προγράμματα έχουν και εικόνες, πώς θα μπορούσα να τις ξεφορτωθώ ούτως ώστε να μην της έχω στο 3d gallery;. Δεν εννοώ φυσικά να τις κάνω delete. Απλά να μην τις βλέπω .

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι..

 

Επειδή διάφορα προγράμματα έχουν και εικόνες, πώς θα μπορούσα να τις ξεφορτωθώ ούτως ώστε να μην της έχω στο 3d gallery;. Δεν εννοώ φυσικά να τις κάνω delete. Απλά να μην τις βλέπω .

 

Δημιουργεις ενα αρχειο .nomedia και το βαζεις στο φακελο με τις εικονες που δε θες να φαινονται...Αν δε ξερεις πως να το δημιουργησεις αυτο το αρχειακι,googlαρε το και θα το βρεις να το κατεβασεις...;)

 

edit: Το εκανα εγω για σενα.Κατεβασε το αρχειο απο εδω..

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είσαι φοβερός και χίλια ευχαριστώ. Απλά μια ερώτηση. Έχω πολλές φωτογραφίες σε διάφορους φακέλους. Θα βάζω αυτό το αρχείο σε κάθε κατάλογο ;.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι φοβερός και χίλια ευχαριστώ. Απλά μια ερώτηση. Έχω πολλές φωτογραφίες σε διάφορους φακέλους. Θα βάζω αυτό το αρχείο σε κάθε κατάλογο ;.

 

Nαι,θα βαλεις αυτο το αρχειο,αφου το ξεζιπαρεις,σε καθε φακελο με φωτο η με ηχους που δε θες να φαινονται.

 

edit: Βρηκα κατι πολυ ενδιαφερον για ολους μας με cooked rom!!!

Oλοι εχουμε λοιπον εγκατεστημενους google maps στο κινητο μας,αλλα ειναι ουσιαστικα αχρηστοι αφου δε μας δινουν τη δυνατοτητα να κανουμε πλοιγηση στη Ελλαδα...Ελα ομως που βρεθηκε λυση!!!!

Πηγαινουμε λοιπον σε αυτο εδω το thread και κατεβαζουμε το brut google maps του χρηστη brut.Στη συνεχεια απεγκαθιστουμε το google maps (υπαρχουν διαφορα apps για αυτο οπως titanium backup,system app remover κτλ) που εχουμε ηδη και κανουμε εγκατασταση αυτους τους χαρτες.;)

 

Εδω βρηκα και εκδοση για google maps 5.3.1...Δε την εχω δοκιμασει ακομα για να ξερω αν λειτουργει.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Nαι,θα βαλεις αυτο το αρχειο,αφου το ξεζιπαρεις,σε καθε φακελο με φωτο η με ηχους που δε θες να φαινονται.

 

edit: Βρηκα κατι πολυ ενδιαφερον για ολους μας με cooked rom!!!

Oλοι εχουμε λοιπον εγκατεστημενους google maps στο κινητο μας,αλλα ειναι ουσιαστικα αχρηστοι αφου δε μας δινουν τη δυνατοτητα να κανουμε πλοιγηση στη Ελλαδα...Ελα ομως που βρεθηκε λυση!!!!

Πηγαινουμε λοιπον σε αυτο εδω το thread και κατεβαζουμε το brut google maps του χρηστη brut.Στη συνεχεια απεγκαθιστουμε το google maps (υπαρχουν διαφορα apps για αυτο οπως titanium backup,system app remover κτλ) που εχουμε ηδη και κανουμε εγκατασταση αυτους τους χαρτες.;)

 

Εδω βρηκα και εκδοση για google maps 5.3.1...Δε την εχω δοκιμασει ακομα για να ξερω αν λειτουργει.

 

Είχα δώσει παλαιότερα αυτό ,το οποίο λειτουργεί σίγουρα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991654

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Είχα δώσει παλαιότερα αυτό ,το οποίο λειτουργεί σίγουρα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=991654

 

Tελεια...;)

Δε το ειχα δει!Επιτελους να φανει χρησιμη αυτη η εφαρμογη.....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απ' όλες αυτές δεν αντιμετώπισες με καμία πρόβλημα στο σήμα του GPS;

 

οφειλω να ομολογησω οτι με το gps δεν εμεινα ποτε ευχαριστημενος καθως απο τις 5 φορες που το εχω ανοιξει ετσι απλα δοκιμαστικα το κινητο για να κλειδωσει δορυφορους εκανε κατα μεσο ορο γγυρω στα 6-9 λεπτα τουλαχιστον!!!Χρηση προγραμματων mobile maps 10 και navigon χωρις κανενα βοηθητικο προγραμμα να τρεχει απο πισω για πιο γρηγορα αποτελεσματα στο κλειδωμα διρυφορων αρα υποθετω πως ο κατασκευαστης για να αφηνει στην επισημη θηκη του εκτεθειμενο το πισω μερος κατι θα ξερει παραπανω:p!!!

Link to comment
Share on other sites

οφειλω να ομολογησω οτι με το gps δεν εμεινα ποτε ευχαριστημενος καθως απο τις 5 φορες που το εχω ανοιξει ετσι απλα δοκιμαστικα το κινητο για να κλειδωσει δορυφορους εκανε κατα μεσο ορο γγυρω στα 6-9 λεπτα τουλαχιστον!!!Χρηση προγραμματων mobile maps 10 και navigon χωρις κανενα βοηθητικο προγραμμα να τρεχει απο πισω για πιο γρηγορα αποτελεσματα στο κλειδωμα διρυφορων αρα υποθετω πως ο κατασκευαστης για να αφηνει στην επισημη θηκη του εκτεθειμενο το πισω μερος κατι θα ξερει παραπανω:p!!!

 

Αυτο ειναι φυσιολογικο να συμβαινει μονο τη 1η φορα που το ανοιγεις...Απο κει και περα εμενα συνδεεται σε 10-15 sec...Αρα η φταει το gps η η θηκη σου...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι φυσιολογικο να συμβαινει μονο τη 1η φορα που το ανοιγεις...Απο κει και περα εμενα συνδεεται σε 10-15 sec...Αρα η φταει το gps η η θηκη σου...:p

 

επειδει ειχα διαβασει μεικτες πληροφοριες για το gps οτι σε καποιους αργει να κλειδωσει κτλ, δεν εδωσα ποτε βαση οτι μπορει να φτιαει η θηκη, σιγουρα ανοιγωντας για δευτερη φορα την εφαρμογη σε μικρο χρονικο διαστημα το κλειδωμα των δορυφορων ηταν πιο γρηγορο αλλα και παλι αναμεσα στα 2-3 λεπτα,νομιζω οτι ειχα εκτελεσει αυτο το πειραμα παλια δηλαδη σε καποια περιπτωση που αργουσε αδικαιολογητα βγαζοντας τη θηκη εντελως αλλα το προβλημα παρεμενε και τοτε χωρις θηκη, αρα υποθετω οτι εχει καποια επιπτωση η οποια θηκη αλλα θα ελεγα οτι ειναι μικρη

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω απο την Case Mate την Tough Case η οποια ειναι πολυ καλη και το GPS πιανει παντα πολυ γρηγορα και κραταει το σημα μια χαρα.

 

Tough Case Link:

http://goo.gl/4jHdp

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω απο την Case Mate την Tough Case η οποια ειναι πολυ καλη και το GPS πιανει παντα πολυ γρηγορα και κραταει το σημα μια χαρα.

 

Tough Case Link:

http://goo.gl/4jHdp

 

αυτη την βλεπω πολυ θωρακισμενη!!!αρα αν οι θηκες επηρεαζαν σε σημαντικο βαθμο την κεραια gps του τηλεφωνου, με αυτη τη θηκη επρεπε να ειχες προβλημα θεωρητικα, αρα αφου δεν εχεις σημαινει οτι οι θηκες δεν επηρεαζουν σε τοσο σημαντικο βαθμο το gps:confused: και εγω προς αυτη την αποψη συγκλινω, τωρα ο κατασκευαστης λογικα οταν αναφερεται στο προιον του οφειλει να φροντιζει για το 100% της αποδοσης του κινητου για να μη βρεθει καποιος να υποστηριξει το αντιθετο, δηλαδη η θηκη που αφηνει εκτεθειμενο το πισω μερος αυτη την απαιτηση ικανοποιει, οι αλλες ισως ικανοποιουν το 93% λεω τωρα υποθετικα ενα νουμερο της σωστης λειτουργειας της κεραιας gps, που ειναι αποδεκτο νουμερο για να δουλεψει αψογα χωρις κανεις να δει ουσιαστικη διαφορα:shifty: τα λεω ολα αυτα υποθετικα ετσι δεν τα υποστηριζω οτι ετσι ειναι απλα κατι τετοιο φανταζομαι να συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω δει στην πράξη μεγάλες διαφορές στην απόδοση του GPS με... και χωρίς θήκη. Προφανώς εξαρτάται τη θήκη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η mugen (απο τις πιο αξιοπιστες εταιριες στη κατασκευη μπαταριων) εβγαλε για το HDH 1500Mah link!Mη βιαστουμε να χαρουμε...Την εχουν παρει προσφατα καποιοι και περιμενουμε το report τους.(ο ενας ειναι και dev)

Tις εξελιξεις τις παρακολουθουμε εδω...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...