Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire HD


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ολα τα smartphones τοσο κραταει....

Σιγουρα θα δεις μια μικρη βελτιωση αφου εισαι στις αρχικες φορτισεις,αλλα μη περιμενεις θαυματα...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια η μπαταρια σας κραταει? Εγω ειμαι στην δευτερη φορτιση και δεν βγαζει μια μερα

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

Αν το κινητό είναι καινούριο και είσαι στις πρώτες φορτισεις, μάλλον θέλει στρωσιμο η μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

1 μερα σε μενα με αρκετη χρηση...Το φειδωλη σημαινει να μπαινεις 10' wifi,να ακους 1 τραγουδι τη μερα και να σταματησεις τους συγχρονισμους...Τοτε ναι,θα σου κρατησει 2 μερες..

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω συγχρονισμο με εμαιλ εχω ανοιχτο msn και skype και κανει συγχρονισμο με hts sense και καιρο και κραταει λιγοτερο απο 1 μερα,μηπως εχω προβλημσ?

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω συγχρονισμο με εμαιλ εχω ανοιχτο msn και skype και κανει συγχρονισμο με hts sense και καιρο και κραταει λιγοτερο απο 1 μερα,μηπως εχω προβλημσ?

 

Μια χαρα εισαι...Αλλωστε θα δεις και μια μικρη βελτιωση επειδη εισαι στις αρχικες φορτισεις...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

 

 

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

1 μερα σε μενα με αρκετη χρηση...Το φειδωλη σημαινει να μπαινεις 10' wifi,να ακους 1 τραγουδι τη μερα και να σταματησεις τους συγχρονισμους...Τοτε ναι,θα σου κρατησει 2 μερες..

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Μια από τα ίδια και σε μένα. Το πρωί κατά τις 10:00-11:00 το ανοίγω, το βράδυ κατά τις 2:00-3:00 το φορτίζω, ενώ βρίσκεται κάπου στο 20%.

Link to comment
Share on other sites

 

1. Mε Fasterfix βάζεις τον server σε custom-> gr.pool.ntp.org ή κάνεις edit το αρχείο /system/etc/gps.conf με Root Explorer.

 

Με αυτό το server πότε δε μου βρίσκει δορυφόρους... μόνο με το Europe βρισκει...

 

Sent from my LeeDroid DESIRE HD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,εμενα που το λιωνω στο Dungeon Defenders καθε μερα και μου κραταει ωρες η μπαταρια,ειναι φυσιολογικο?? :P :P :P :P
3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια,εμενα που το λιωνω στο Dungeon Defenders καθε μερα και μου κραταει ωρες η μπαταρια,ειναι φυσιολογικο?? :P :P :P :P

 

Tι εννοεις με το ''ωρες'';;;Και μη ξεχνας οτι δε μιλαμε για οσους απο εμας εχουμε αλλαξει rom και kernel!Μιλαμε για stock καταστασεις...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με φειδωλή χρήση βγάζει δυο μέρες.

Με φειδωλη χρηση κακως παιρνει καποιος smartphone. Αρα γνωμη μου ειναι οτι το κινητο με φυσιολογικη χρηση και παντα με updated accounts δε βγαζει σε καμια περιπτωση 24 ωρες. Και αν βγαλει θα πρεπει να εχεις πριζα εκει που εισαι γιατι θα μεινεις χωρις κινητο σε ...30 δευτερολεπτα...!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με φειδωλη χρηση κακως παιρνει καποιος smartphone.

 

Παρόλα αυτά έχει το δικαίωμα, δε νομίζεις; Ας μην είμαστε απόλυτοι λοιπόν. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, η κατανάλωση κυμαίνεται από μερικές ώρες έως δύο ημέρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες μερες που ειχα στειλει τη συσκευη μου στο service.εκτος των αλλων μου αλλαξαν και κεραια gps.

πριν το service.εβλεπε παντα πολλους δορυφορους σε λιγα δευτερολεπτα.απο την στιγμη που μου αλλαξαν την κεραια,βλεπει ενα -δυο δορυφορους,με αποτελεσμα τα προγραμματα πλοηγησης να μου δειχνουν"ανακριβες σημα".

εχει συμβει και σε αλλους αυτο?υπαρχει τροπος να βελτιωθει το σημα των δορυφορων?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tι εννοεις με το ''ωρες'';;;Και μη ξεχνας οτι δε μιλαμε για οσους απο εμας εχουμε αλλαξει rom και kernel!Μιλαμε για stock καταστασεις...;)

 

Εννοω οτι παρολο που εχω αλλαξει rom του λιωνω οτι εχει και δεν εχει στα παιχνιδια,απλα χουμορ εκανα πριν :p :p :p

 

Spyr0s σεχτικα με αυτο που ειπες για το gps δεν δουλευει,συνεχιζει να κανει τα δικα του "ανακριβες σημα" λεει μεσα στο aura,σαν να μην ξερει σε ποια χωρα ειμαι,παει να κλειδωσει σε 4-5 δορυφορους και μετα τπτ,εχει προβλημα η 3.1 του mike απο οτι φενεται!!!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει τροπος να βελτιωθει το σημα των δορυφορων?

 

Το σήμα δύσκολο. Αν χρησιμοποιείς κάποια θήκη δοκίμασε και χωρίς αυτή. Για γρηγορότερο "κλείδωμα" δορυφόρων υπάρχει και αυτό...

 

https://market.android.com/details?id=com.Double.FasterFix&feature=order_history

 

Όπως έχω ξαναπεί... κακά τα ψέματα, το GPS δεν είναι από τα δυνατά σημεία της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με φειδωλη χρηση κακως παιρνει καποιος smartphone. Αρα γνωμη μου ειναι οτι το κινητο με φυσιολογικη χρηση και παντα με updated accounts δε βγαζει σε καμια περιπτωση 24 ωρες. Και αν βγαλει θα πρεπει να εχεις πριζα εκει που εισαι γιατι θα μεινεις χωρις κινητο σε ...30 δευτερολεπτα...!

 

Σωστος ο chris...;)

Παιρνεις μια τετοια συσκευη γιατι θελεις να τη λιωσεις...Να παιξεις παιχνιδια,να ακουσεις μουσικη,να δεις τα mail σου,να μιλησεις msn,να διαβασεις ειδησεις και εφημεριδες κτλ...Και ΚΑΝΕΝΑ smartphone με mama rom δε κραταει πανω απο 24-30 ωρες με αυτες τις λειτουργιες!

Φειδωλη χρηση κανουμε στη 2η συσκευη που την εχουμε για τηλεφωνα...:p

 

@edit: +1 athanaso77 για τη θηκη...Το ειχα διαπιστωσει κι εγω με μια που ειχα παλιοτερα...Η καινουρια μου τα σπαει.....:p

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη το εξής, στα καλά καθούμενα πήγα να ανοίξω τα μηνύματα και μου έλεγε "φορτωση". Αλλα περίμενα αρκετή ώρα και δε φόρτωνε. Γι αυτό έκανα restart και ξαναδοκίμασα, αλλά έχουν σβηστεί όλα. Και είχα μέσα πάνω απο 800 μηνύματα. Τι συνέβη; υπάρχει λύση;

Εχει συμβει και σε μενα μια φορα, οπως και σε αλλους 2-3 φορες (αν διαβασεις XDA forum). Λυση; Φυσικα και δεν υπαρχει. Απλα το δεχεσαι οπως πολλα αλλα συμβαντα στο κοσμο της πληροφορικης γενικοτερα...;)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια ποια κατα την γνωμη σασ ειναι η πιο καλη κ σταθερη cooked rom?

 

Όλες λίγο πολύ είναι το ίδιο μέτριες. Οι πιο δημοφιλείς είναι οι Revolution.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει συμβει και σε μενα μια φορα, οπως και σε αλλους 2-3 φορες (αν διαβασεις XDA forum). Λυση; Φυσικα και δεν υπαρχει. Απλα το δεχεσαι οπως πολλα αλλα συμβαντα στο κοσμο της πληροφορικης γενικοτερα...;)

 

Αυτο ειναι γνωστο bug...Απλα το δεχομαστε...

 

Καλησπερα παιδια ποια κατα την γνωμη σασ ειναι η πιο καλη κ σταθερη cooked rom?

 

Αναλογα τι ζητας...Sense,aosp,miui???

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι γνωστο bug...Απλα το δεχομαστε...

 

 

 

Αναλογα τι ζητας...Sense,aosp,miui???

 

Εχω ειμαι φαν του sense αλλα κ miui αλλα καποια που να ειναι σταθερη χωρισ ν λαγκαρει τι θα προτεινατε?

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Εχω ειμαι φαν του sense αλλα κ miui αλλα καποια που να ειναι σταθερη χωρισ ν λαγκαρει τι θα προτεινατε?

 

Οπως προειπε ο athanaso77 ολες εχουν τα θεματακια τους λιγο πολυ...

Μπορεις απο miui να βαλεις την Ελληνικη του finn που κανει το κινητο πυραυλο,αλλα δε θα εχεις sense και δε ξερω με τη μπαταρια τι παιζει...Τη χρησιμοποιησα λιγο...

Αν θες sense βαλε revolution η leedroid,κι αν θες τη γνωμη μου μη ξεκινησεις με τις beta που εχουν βγαλει με gingerbread...Καθε μερα αλλαζουν version και προσπαθουν να λυσουν διαφορα προβληματακια που εμφανιζονται...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Οπως προειπε ο athanaso77 ολες εχουν τα θεματακια τους λιγο πολυ...

Μπορεις απο miui να βαλεις την Ελληνικη του finn που κανει το κινητο πυραυλο,αλλα δε θα εχεις sense και δε ξερω με τη μπαταρια τι παιζει...Τη χρησιμοποιησα λιγο...

Αν θες sense βαλε revolution η leedroid,κι αν θες τη γνωμη μου μη ξεκινησεις με τις beta που εχουν βγαλει με gingerbread...Καθε μερα αλλαζουν version και προσπαθουν να λυσουν διαφορα προβληματακια που εμφανιζονται...

 

ωραια απλα οταν πηγα ν περασω του finn το κινητο ειχε κολησει στο λογκο htc πανω σπο ενα 15το.κ κατι αλλο πωσ μπορουμε ν κοιταξουμε αν εχουμε κανει την καρτα μνημης ext? Κ αν δεν το εχω κανει χρειαζεται γιατι το κινητο μου λεει οτι εχω 1 giga χωρο διαθεσιμο σχεδον.

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

ωραια απλα οταν πηγα ν περασω του finn το κινητο ειχε κολησει στο λογκο htc πανω σπο ενα 15το.κ κατι αλλο πωσ μπορουμε ν κοιταξουμε αν εχουμε κανει την καρτα μνημης ext? Κ αν δεν το εχω κανει χρειαζεται γιατι το κινητο μου λεει οτι εχω 1 giga χωρο διαθεσιμο σχεδον.

 

Εννοεις στη μνημης του κινητου να φανταστω 1gb...

Μια χαρα ειναι το 1gb...Ολο το market μπορεις να χωρεσεις εκει μεσα...Δε χρειαζεται να κανεις ext...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...