Jump to content

Blackberry Bold 9780


thief
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι. Επειδή πρόκειται να πάρω αυτό το κινητό (κατά 90% δηλαδή), όταν θέλω να στέλνω ή να διαβάζω τα mails μου κλπ, είναι εύκολη διαδικασία; Έχει κάποιο πρόγραμμα στιλ Outlook Express ή πρέπει να πας μέσω ιστοσελίδας;

Επίσης, για μερική καθημερινή περιήγηση σε σελίδες ενημερωτικές και καθημερινή ενημέρωση για τα mails μου και twitter, facebook (όχι πολλά πράγματα), φτάνουν 500MB το μήνα που μου δίνει το συμβόλαιο; (Κυρίως για τα mails το θέλω).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 437
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

είναι εύκολη διαδικασία; Έχει κάποιο πρόγραμμα στιλ Outlook Express ή πρέπει να πας μέσω ιστοσελίδας; Επίσης, για μερική καθημερινή περιήγηση σε σελίδες ενημερωτικές και καθημερινή ενημέρωση για τα mails μου και twitter, facebook (όχι πολλά πράγματα), φτάνουν 500MB το μήνα που μου δίνει το συμβόλαιο; (Κυρίως για τα mails το θέλω).

 

Δεν είναι απλά εύκολο... Blackberry = E-mail. Δεν έχει ξεχωριστές εφαρμογές, ούτε μπαίνεις σε ιστοσελίδα. Είναι η κύρια λειτουργία τους, το e-mail είναι ενσωματωμένο στο λειτουργικό. Μπορείς να προσθέσεις μέχρι 10 λογαριασμούς webmail / pop3 / imap / owa. 500MB είναι υπεραρκετά καθώς τα Blackberry μεταδίδουν με μεγάλη συμπίεση δεδομένων, ειδικά στην κίνηση e-mail.

Link to comment
Share on other sites

η διαδικασια ειναι τοσο πολυ απλη δηλ βαζεις to user name σου το password σου και...... αυτο.και για να στο κανει πιο απλο με το που ενεργοποιεισ την συσκευη σου ζηταει να βαλεις αυτα τα στοιχεια.τα email σου ερχονται σαν sms.προυποθεση να ενεργοποιεισης το bis απο τον παροχο σου που περνει λιγοτερο απο μισο λεπτο.η ολη διαδικασια περνει λιγοτερο απο το να διαβασεις αυτες τις γραμμες
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το bis, με σύνδεση vodafone unlimitied 50, μου παρέχεται δωρεάν ή πρέπει να πληρώνω εξτρά;

 

Δωρεάν! Ακριβώς το ίδιο έχω και εγώ πρόγραμμα στην vodafone έχω και εγώ. Απλά ζητάς να σου το ενεργοποιήσουν στην γραμμή σου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά περίπτωση να αλλάξει αυτό; Να αποφασίσει δηλαδή σε κάνα τρίμηνο η voda ότι πλέον η υπηρεσία bis θα παρέχεται επί πληρωμή ακόμα και στα unlimited;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά διάβασα σε ένα θέμα για υπεροβολικές χρεώσεις σε υπηρεσίες blackberry (μέσω internet; ), και έχω κουφαθεί λίγο. Διάβασα για χρεώσεις 700, 800, 1700 ευρώ! Για υπηρεσίες που μάλλον ενεργοποιούνταν μόνες τους. Τι γίνεται; Παρήγγειλα το κινητό, αλλά με αυτά που ακούω έχω αρχίσει και φοβάμαι. Δεν είμαστε για τέτοια έξοδα τώρα...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ζητήσεις απο τον παρόχο σου ( ιδιαίτερα αν είναι cosmote) απενεργοποίηση του WAP. Μετά θα χεις το κεφάλι σου ήσυχο. Οπωσδήποτε. Σε μένα τουλάχιστον αναγνώρισαν το "λάθος" τους.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ζητήσεις απο τον παρόχο σου ( ιδιαίτερα αν είναι cosmote) απενεργοποίηση του WAP. Μετά θα χεις το κεφάλι σου ήσυχο. Οπωσδήποτε. Σε μένα τουλάχιστον αναγνώρισαν το "λάθος" τους.

Vodafone θα είναι. Το ίδιο να κάνω, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

ζητησω το προληπτικα.με vodafone ποτε μου δεν ειχα προβλημα με τετοιες χρωσεις .cosmote κανει τετοιες κουτοπονηριες
Link to comment
Share on other sites

ναι στο myaccount για την vodafone και επισης μπορεις να στειλεις sms δεν θυμαμε το νουμερα μπορεις να το δεις απο το site της vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ.

Αλήθεια, ρε παιδιά, πόσες ώρες θέλει η πρώτη φόρτιση; Και δεν θα το ανοίξω καθόλου πριν την πραγματοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πάρω καινούργιο κινητό πάνω από τέσσερα χρόνια και θυμάμαι που, τουλάχιστον παλιά, έλεγαν ότι ήθελαν φόρτιση για πολλές ώρες τις δυο-τρεις πρώτες φορές. Γι' αυτό ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Έχω να πάρω καινούργιο κινητό πάνω από τέσσερα χρόνια και θυμάμαι που, τουλάχιστον παλιά, έλεγαν ότι ήθελαν φόρτιση για πολλές ώρες τις δυο-τρεις πρώτες φορές. Γι' αυτό ρωτάω.

 

Μέχρι να ολοκληρωθεί η φόρτιση και να γίνει το φωτάκι πράσινο. Έτσι γίνεται πλέον στην πρώτη φόρτιση.

Δεν ισχύουν πλέον οι πολύωρες φορτίσεις του παρελθόντος.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου χρόνο θέλει για να γίνει αυτό;

Περίπου 2 ώρες (+ -) .Σου προτέινω επίσης για οικονομία μπαταρίας την απενεργοποίηση του led coverage indicator (options-display-screen display). Όταν φορτίσει πλήρως στο εικονίδιο της μπαταρίας θα εμφανιστεί ένα σταθερό μαύρο εικονίδιο "πρίζας"

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

βαλε την συσκευη σε 2g και επισης μπορει να σβηνει το βραδυ και να ανοιγει το πρωι (σε ωρες που εσυ διαλεγεις).ετσι κερδιζεις σημαντικα μεγαλυτερη διαρκεια στην μπαταρια σου.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βολεύει να υπάρχει επιλογή offline, να είναι δηλαδή ανοικτό αλλά εκτός δικτύου. Υπάρχει αυτή η επιλογή; Επίσης, το ξυπνητήρι χτυπάει και όταν είναι κλειστό το τηλέφωνο; Σόρρυ που σας ζαλίζω, αλλά από μέρα σε μέρα το περιμένω και θέλω να ξέρω πέντε πράγματα.

 

Και κάτι άλλο: προγραμματάκι με το οποίο να φαίνεται κλειστό όταν σε παίρνουν συγκεκριμένα τηλέφωνα, υπάρχει; Αρκεί να μην καταλαβαίνει ο άλλος ότι τον έχεις βάλει black list.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

επιλογη offline υπαρχει απλα απενεργοποιεις το δικτυο.το ξυπνητηρι λειτουργει μονο οταν ειναι ενεργοποιημενη η συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...