Jump to content

Wind-One: Τηλέφωνο και Brοadband... όλα σε ένα


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ ST_EL

Άμα σου έχει μήνει ακόμα η όρεξη να το συζητήσουμε σου απαντάω.

 

Για το ότι θα έχει απο το wind one M δυνατότητα να καλέσει με τα 150' προς κινητά

 

Μα με τον συνδυασμό που λέω εγώ, υπάρχει η δυνατότητα αυτός να καλέσει από το κινητό 250 λεπτά προς κινητά (Cosmote, Vodafone) με ελάχιστη χρέωση 45 δευτερόλεπτα, δηλαδή συνολικά 333 κλήσεις, ενώ με αυτά που λες εσύ έχει τη δυνατότητα να καλέσει προς κινητά (Cosmote, Vodafone, WIND)150 λεπτά, με ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό δηλαδή συνολικά 150 κλήσεις. Άρα ποιο είναι το όφελος; Ότι μπορεί να μην έχει σήμα το κινητό και πρέπει να πάρουμε στα κινητά από το σταθερό; Νομίζω ότι έτσι δυσφημίζεται το σήμα της wind τη στιγμή που η vodafone δίνει 100% κάλυψη σήματος 3G σε εσωτερικούς χώρους. Επίσης αν λες ότι τα 150 λεπτά προς κινητά μπορεί να μοιράζονται από το κινητό και το σταθερό μεταξύ δύο ατόμων, επίσης είναι λάθος γιατί υπάρχουν πολύ καλύτερες προσφορές και για τα δύο άτομα μέσω κινητών.

 

και δεύτερον το ότι θα έχει απεριόριστα (1500' για να είμαι σωστός) προς το κινητό που μπορεί και να το χρησιμοποιεί άλλος.

 

Επειδή μιλάμε για την βέλτιστη οικονομική λύση και ενώ εσύ μου λες ότι το σταθερό που το χρησιμοποιεί κάποιος άλλος έχει 1500 λεπτά για να παίρνει το κινητό που έχει κάποιος άλλος, μπορώ να σου πω εγώ ότι με τον συνδυασμό μου μπορεί να κάνει αναπάντητη στο κινητό αυτός που παίρνει από το σταθερό και να τον παίρνει ο άλλος που έχει 1500 λεπτά προς σταθερά.

 

Ενώ το double play S σε συνδυασμό με M δεν τα δίνει

Μήπως είσαι λάθος;

 

και ολοκληρώνω ότι είναι καθαρά θέμα χρήσης και αναγκών.

 

Δυστυχώς δεν συμφέρει κανέναν να το βάλει αυτό το πρόγραμμα. Μέχρι στιγμής προοριζόταν μόνο για λίγα άτομα που δεν είχαν καλό σήμα κινητού στο σπίτι ή το γραφείο τους, αλλά όπως είδες παραπάνω υπάρχει πλέον ανταγωνισμός από τη vodafone για εσωτερικούς χώρους.

 

Ελπίζω να σε κάλυψα

Δυστυχώς όχι. Μήπως σε κάλυψα εγώ;

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 61
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως λετε οτι ο συνδιασμος wind M και duble play συμφερει περισσοτερο? , αφου το duble play το απλο μονο το ιντερνετ 24μβ εχει 19,90 και το wind M για κινητο εχει 34.89 αρα συννολο 54,90 , ενω το wind ONE εχει 44.90
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

πως λετε οτι ο συνδιασμος wind M και duble play συμφερει περισσοτερο? , αφου το duble play το απλο μονο το ιντερνετ 24μβ εχει 19,90 και το wind M για κινητο εχει 34.89 αρα συννολο 54,90 , ενω το wind ONE εχει 44.90

 

είναι και -10,33/μήνα αν έχεις στο ίδιο ΑΦΜ κινητό κ σταθερό της wind με αίτηση.

Link to comment
Share on other sites

Άν θές άλλες πληροφορίες πές μου. Δυστηχώς δουλεύω σε κατάστημα Wind :D
Επειδή εργάζεσαι σε κατάστημα Wind μια ερώτηση: Πήρε χτες τηλέφωνο κάποιος συνεργάτης της Wind για προσφορά σχετικά με το ΟΝΕ και είπε οτι παρόλο που ακόμα υπάρχει ενεργό συμβόλαιο στην Cosmote αναλαμβάνει η Wind το κόστος μεταφοράς στο ONE. Είναι δυνατό κάτι τέτοιο ή θα χάσω το χρόνο μου με πράγματα που λένε τηλεφωνικά και τελικά δεν ισχύουν?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εργάζεσαι σε κατάστημα Wind μια ερώτηση: Πήρε χτες τηλέφωνο κάποιος συνεργάτης της Wind για προσφορά σχετικά με το ΟΝΕ και είπε οτι παρόλο που ακόμα υπάρχει ενεργό συμβόλαιο στην Cosmote αναλαμβάνει η Wind το κόστος μεταφοράς στο ONE. Είναι δυνατό κάτι τέτοιο ή θα χάσω το χρόνο μου με πράγματα που λένε τηλεφωνικά και τελικά δεν ισχύουν?

 

Όχι μόνο το χρόνο σου αλλά και τα λεφτά σου θα χάσεις...

 

Εγώ στην θέση σου θα ηχογραφούσα την κλήση και δεν θα του ζήταγα μόνο το όνομα αλλά και το πατρώνυμο με αυτόν που μιλάω στο τηλέφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γιατί νομίζω ότι πράγματι το κόστος μεταφοράς θα το πληρώσει η WIND; .

Άρα και να το ηχογραφήσης μια χαρά σου απάντησε .

Προφανώς όμως εσύ ρωτάς για άλλο πράγμα χρησιμοποιόντας λάθος λέξη .

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως έχει συνέχεια το σήριαλ με τις προσφορές τις wind. Σε άλλο forum αναφέρεται ότι είχαμε και παραπάνω χρεώσεις και γενικά "ατασθαλίες" και στην προσφορά των 3 μηνών δωρεάν.

 

Μακάρι να μην είναι αλήθεια πάντως...

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την προσφορα duble play σε συνδιασμο με κινητο wind ξερει κανεις τι γινεται ακριβος?

 

στο σαιτ γραφουν

 

Έκπτωση 10,33€ στο λογαριασμό του WIND κινητού σας, κάθε μήνα, για πάντα!

Δωρεάν Mobile Broadband για να σερφάρετε στο Ίντερνετ από το WIND κινητό σας για ένα χρόνο

Δωρεάν 2 μήνες για να σερφάρετε απεριόριστα στο Ίντερνετ από το Lap Top σας όπου και αν βρίσκεστε!*

 

οταν λενε * Δωρεάν Mobile Broadband για να σερφάρετε στο Ίντερνετ από το WIND κινητό σας για ένα χρόνο

ποσα ΜΒ δινουν το μηνα? αν το προγραμμα του κινητου εχει ιδη data για ιντερνετ αυτα λειτουργουν προσθετικα?

 

και οταν λεει Δωρεάν 2 μήνες για να σερφάρετε απεριόριστα στο Ίντερνετ από το Lap Top σας δηλαδη δεινουν και στικακι?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά παίζει ένα μπέρδεμα με τις προσφορές της Wind...είναι τόσο μπλεγμένα τα πακέτα και τόσο θολά τα νερά που κανείς τελικά δεν έχει καταλάβει τι παίρνει. Βάλε στην εξίσωση και τους εξωτερικούς πωλητές που παίρνουν και λένε ότι τους κατέβει και έχεις την τέλεια εξίσωση χάους!!! :)

 

Έτσι είναι γενικά η wind ή μόνο οι πωλήσεις της;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά παίζει ένα μπέρδεμα με τις προσφορές της Wind...είναι τόσο μπλεγμένα τα πακέτα και τόσο θολά τα νερά που κανείς τελικά δεν έχει καταλάβει τι παίρνει. Βάλε στην εξίσωση και τους εξωτερικούς πωλητές που παίρνουν και λένε ότι τους κατέβει και έχεις την τέλεια εξίσωση χάους!!! :)

 

Έτσι είναι γενικά η wind ή μόνο οι πωλήσεις της;

 

 

το οτι μπερδευεσαι εσυ δεν σημαινει οτι ολα ειναι χαος!!

οποιος παει σε καταστημα,ενημερωνεται απλα και ξεκαθαρα!

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Γενικά παίζει ένα μπέρδεμα με τις προσφορές της Wind...είναι τόσο μπλεγμένα τα πακέτα και τόσο θολά τα νερά που κανείς τελικά δεν έχει καταλάβει τι παίρνει. Βάλε στην εξίσωση και τους εξωτερικούς πωλητές που παίρνουν και λένε ότι τους κατέβει και έχεις την τέλεια εξίσωση χάους!!! :)

 

Έτσι είναι γενικά η wind ή μόνο οι πωλήσεις της;

 

Δεν υπάρχει καθόλου μπέρδεμα. Όλα είναι ξεκάθαρα. Το θέμα είναι να έχεις όρεξη για ψάξιμο και όλα θα ξεκαθαρίσουν. Επίσης θέλει χρόνο. Δεν γίνεται από τη μία στιγμή στην άλλη.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
@ ST_EL

Μα με τον συνδυασμό που λέω εγώ, υπάρχει η δυνατότητα αυτός να καλέσει από το κινητό 250 λεπτά προς κινητά (Cosmote, Vodafone) με ελάχιστη χρέωση 45 δευτερόλεπτα, δηλαδή συνολικά 333 κλήσεις, ενώ με αυτά που λες εσύ έχει τη δυνατότητα να καλέσει προς κινητά (Cosmote, Vodafone, WIND)150 λεπτά, με ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό δηλαδή συνολικά 150 κλήσεις. Άρα ποιο είναι το όφελος; Ότι μπορεί να μην έχει σήμα το κινητό και πρέπει να πάρουμε στα κινητά από το σταθερό; Νομίζω ότι έτσι δυσφημίζεται το σήμα της wind τη στιγμή που η vodafone δίνει 100% κάλυψη σήματος 3G σε εσωτερικούς χώρους. Επίσης αν λες ότι τα 150 λεπτά προς κινητά μπορεί να μοιράζονται από το κινητό και το σταθερό μεταξύ δύο ατόμων, επίσης είναι λάθος γιατί υπάρχουν πολύ καλύτερες προσφορές και για τα δύο άτομα μέσω κινητών.

 

Επειδή μιλάμε για την βέλτιστη οικονομική λύση και ενώ εσύ μου λες ότι το σταθερό που το χρησιμοποιεί κάποιος άλλος έχει 1500 λεπτά για να παίρνει το κινητό που έχει κάποιος άλλος, μπορώ να σου πω εγώ ότι με τον συνδυασμό μου μπορεί να κάνει αναπάντητη στο κινητό αυτός που παίρνει από το σταθερό και να τον παίρνει ο άλλος που έχει 1500 λεπτά προς σταθερά.

 

Δυστυχώς δεν συμφέρει κανέναν να το βάλει αυτό το πρόγραμμα. Μέχρι στιγμής προοριζόταν μόνο για λίγα άτομα που δεν είχαν καλό σήμα κινητού στο σπίτι ή το γραφείο τους, αλλά όπως είδες παραπάνω υπάρχει πλέον ανταγωνισμός από τη vodafone για εσωτερικούς χώρους.

 

 

Θα συμφωνήσω ότι ο συνδυασμός που προτείνεις είναι πιο οικονομικός. Ωστόσο το Wind One έχει ένα "κρυφο" πλεονέκτημα, που για ορισμένους όπως εμένα γέρνει υπέρ του την πλάστιγγα: Υπάρχει η δυνατότητα εκτροπής του σταθερού προς το κινητό χωρίς κόστος (εκτός κιαν περάσεις τα 1500 λεπτά εκτροπής). Αυτός ήταν ο λόγος που το προτίμησα, ωστε να μην χάνω κλήση από το γραφείο μου, όταν δεν είμαι εκεί.

 

 

(Sorry για το ετεροχρονισμένο της απάντησης, αφού το thread είχε να κινηθεί από τον 11/2010...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...