Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις του περασα FIFA 10 και Real Football 10

Κολλανε αρκετα. Χλωμο το κοβω το κινητο για games.

Εκτος και αν παιζει καλυτερα στο 2.2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μολις του περασα FIFA 10 και Real Football 10

Κολλανε αρκετα. Χλωμο το κοβω το κινητο για games.

Εκτος και αν παιζει καλυτερα στο 2.2

 

Καμμία επαφή στο 2.2 και ειδικά με τα 512 ram είναι άλλο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Καμμία επαφή στο 2.2 και ειδικά με τα 512 ram είναι άλλο τηλέφωνο

 

Πιθανον! Αλλα εγω εχω το 2.1

Αντε να δουμε ποτε θα βγαλει η wind το 2.2

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις πρώτα το 512ΜΒ MOD

 

Aφού κάνεις UNLOCK το τηλέφωνο τότε....

 

Πρώτα απ'όλα πρέπει να είναι εγκατεστημένο το 2.5.1.3: ClockworkMod Recovery

 

Κατεβάζεις το Japanese_Jellyfish_RLS2.zip & Japanese_Jellyfish_RLS2_ahb_overclocked.zip

 

Ακολουθείς τις οδηγίες από ΕΔΩ...

 

Μετά είσαι έτοιμος....

 

To κακό είναι πως θα χάσεις όλα όσα έχεις εγκαταστήσει εκτός και εαν έχεις πάρει Βackup με το Titanium Backup.

 

Μια ερώτηση και από εμένα. Παίρνεις με κάποιο τρόπο backup την ROM της ΤΙΜ ώστε να μπορείς να την ξαναβάλεις πάνω αν βγάλει κάνα HW πρόβλημα και πρέπει να πάει για έλεγχο/αντικατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από εμένα. Παίρνεις με κάποιο τρόπο backup την ROM της ΤΙΜ ώστε να μπορείς να την ξαναβάλεις πάνω αν βγάλει κάνα HW πρόβλημα και πρέπει να πάει για έλεγχο/αντικατάσταση?

Οταν μπεις σε recovery mode, η τριτη επιλογη απο το τελος ειναι

"backup and restore".

Κανεις ενα πληρες backup και, αν χρειαστει απο το ιδιο μενου κανεις

restore

Link to comment
Share on other sites

Ενας οδηγός για αρχάριους , για την αναβάθμιση σε 512ΜΒ του blade στο παρακάτω link :

 

http://zte-blade.blogspot.com/2010/12/512mb-ram.html

 

Φυσικά είναι στα ελληνικά και έχει συγκεντρωμένα και τα απαραίτητα αρχεία !

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο handcent sms οταν παταω ρυθμισεις μου βγαζει κενο παραθυρο.το κανει και σε σας;

 

Το κάνει και σε μένα. Στις ρυθμίσεις τα μενού είναι μαύρα γράμματα σε μαύρο φόντο.

Πρέπει να αλλάξεις το Θέμα (Theme)

Μέσα στο Handcent πατάς MENU (κουμπί τηλεφώνου) - Ρυθμίσεις - Προσωπικό στυλ - Θέμα (επιλογή θέματος σκούρο - ανοιχτό) και επίλεξε ΣΚΟΥΡΟ.

Κλείσε το Handcent με Task killer και ξανάνοιξέ το.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα. Στις ρυθμίσεις τα μενού είναι μαύρα γράμματα σε μαύρο φόντο.

Πρέπει να αλλάξεις το Θέμα (Theme)

Μέσα στο Handcent πατάς MENU (κουμπί τηλεφώνου) - Ρυθμίσεις - Προσωπικό στυλ - Θέμα (επιλογή θέματος σκούρο - ανοιχτό) και επίλεξε ΣΚΟΥΡΟ.

Κλείσε το Handcent με Task killer και ξανάνοιξέ το.

σ ευχαριστω φιλε μου αυτο ηταν

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα. Στις ρυθμίσεις τα μενού είναι μαύρα γράμματα σε μαύρο φόντο.

Πρέπει να αλλάξεις το Θέμα (Theme)

Μέσα στο Handcent πατάς MENU (κουμπί τηλεφώνου) - Ρυθμίσεις - Προσωπικό στυλ - Θέμα (επιλογή θέματος σκούρο - ανοιχτό) και επίλεξε ΣΚΟΥΡΟ.

Κλείσε το Handcent με Task killer και ξανάνοιξέ το.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ειχα και γω αυτο το προβλημα

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα. Στις ρυθμίσεις τα μενού είναι μαύρα γράμματα σε μαύρο φόντο.

Πρέπει να αλλάξεις το Θέμα (Theme)

Μέσα στο Handcent πατάς MENU (κουμπί τηλεφώνου) - Ρυθμίσεις - Προσωπικό στυλ - Θέμα (επιλογή θέματος σκούρο - ανοιχτό) και επίλεξε ΣΚΟΥΡΟ.

Κλείσε το Handcent με Task killer και ξανάνοιξέ το.

 

Να εισαι καλα κι εγω το ιδιο προβλημα ειχα και ψαχνομουνα :happy:

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον! Αλλα εγω εχω το 2.1

Αντε να δουμε ποτε θα βγαλει η wind το 2.2

 

Από thread στο modaco, στην Ουγγαρία εκεί η Tmobile είπε πως θα κάνει μια αναβάθμιση που θα είναι είτε το froyo, είτε το ram patch, είτε και τα 2 μαζί, στις 4/1. Προσωπικά πιστεύω πως το ram patch θα είναι πρώτο και μετά θα ακολουθήσει το froyo, αν δεν απατώμαι δεν έχει βγει τελική έκδοση (κάτι άκουσα για dump του κινέζικου firmware πάντως)

 

Λέω να πειραματιστώ με το ram patch, αν όμως κάτι πάει λάθος υπάρχει rollback; Επίσης, αν σε κάποιον που εγκατέστησε clockwork recovery και χρειάστηκε να το πάει για service είχε κανένα πρόβλημα;

Edited by Nognir
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω , υπαρχει καποιο προγραμμα το οποιο να συγχρονίζει ενα φακελο απο τον υπολογιστη μου με τον ιδιο φακελο στο ΖΤΕ ?

 

δηλαδη , εχω ενα αρχειο στον υπολογιστη μου και το πεταω μεσα στο SYNCFOLDER στο pc, μετα απο το κινητο μου ανοιγω το προγραμμα το οποιο κανει SYNC και μου εμφανιζει το αρχειο στο κινητο , και εγω το κανω install .

 

μεχρι στιγμής το κανω με μειλ . κανω σεντ ως attachment απο ενα λογαριασμο στον αλλον και το ανοιγω απο το μαιλ . αλλα ειναι κουραστικο :(

 

ευχαριστω :ninja::ninja::ninja::ninja::ninja::ninja:

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πειραματιστώ με το ram patch, αν όμως κάτι πάει λάθος υπάρχει rollback; Επίσης, αν σε κάποιον που εγκατέστησε clockwork recovery και χρειάστηκε να το πάει για service είχε κανένα πρόβλημα;

 

Αυτό ήθελα να ρωτησω κι εγώ μπορούμε μετά το ram patch να το γυρίσουμε πίσω (στα 256mb);

Αν και δεν πιστεύω ότι θα κάτσουν να κοιτάξουν πόση ram έχει το κινητό...

 

Και το κυριότερο το clockwork μπορείς να το βγάλεις τελείως;

Link to comment
Share on other sites

Από thread στο modaco, στην Ουγγαρία εκεί η Tmobile είπε πως θα κάνει μια αναβάθμιση που θα είναι είτε το froyo, είτε το ram patch, είτε και τα 2 μαζί, στις 4/1. Προσωπικά πιστεύω πως το ram patch θα είναι πρώτο και μετά θα ακολουθήσει το froyo, αν δεν απατώμαι δεν έχει βγει τελική έκδοση (κάτι άκουσα για dump του κινέζικου firmware πάντως)

 

Όταν με το καλό έρθει η αναβάθμιση του blade σε 2.2, υπάρχει περίπτωση να χάσω ρυθμίσεις και επαφές η πρέπει να κάνω κάτι για αυτό?

 

Επίσης όταν μπαίνω στο market με την αναζήτηση βρίσκω ότι εφαρμογή θέλω, όταν πάω όμως να ψάξω ανά κατηγορία μου εμφανίζει μια λευκή οθόνη. Είναι και άλλοι με αυτό το πρόβλημα η μόνο εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , πηγα να κανω το patch για τα 512 και εχω το εξης προβλημα τωρα, μετα το restore που λεει οτι εγινε με επιτυχια το τηλ δειχνει τις 5 ασπρες τελειες και μενει εκει... Εβαλα την ουγγρικη ROM κανονικα, μπηκε μεσα και ειδα τα 512 , εσβησα μετα απο την καρτα το image και πηγα για το restore... καμια ιδεαα??

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου στειλει το LAUNCHER PRO PLUS στα PM ?

 

ευχαριστω

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Όταν με το καλό έρθει η αναβάθμιση του blade σε 2.2, υπάρχει περίπτωση να χάσω ρυθμίσεις και επαφές η πρέπει να κάνω κάτι για αυτό?

 

Στο techblog είδα να γράφουν αρχές του μήνα πως μάλλον στα καταστήματα θα γίνει η αναβάθμιση, όχι ΟΤΑ ή μέσω κάποιου προγράμματος. Που -υποθέτω- θα έχει να κάνει με διαδικασία παραπλήσια με το πέρασμα custom rom: clockwork, backup, update, restore.

Link to comment
Share on other sites

Ενας οδηγός για αρχάριους , για την αναβάθμιση σε 512ΜΒ του blade στο παρακάτω link :

 

http://www.zte-blade.blogspot.com

 

Φυσικά είναι στα ελληνικά και έχει συγκεντρωμένα και τα απαραίτητα αρχεία !

 

Πολυ αναλυτικες οδηγιες :happy: και γραμμενες με απλα λογια και με βηματα ενα προς ενα......πραγματικος θησαυρος για οσους δεν γνωριζουν και πολλλα πολλα.....οπως εγω :D......μολης εκανα το zte με μνημη 512ΜΒ :happy: ......το μεγαλο ζητημα ειναι πως η χαρα μου δεν κρατησε και τοσο γιατι,ναι μεν το κινητο δειχνει οτι εχει απελευθερωση την 512 μολις παω να κανω εγκατασταση και αλλα παιχνιδια εκτος απο αυτα που εχω ιδη περασμενα,μου γραφει πως η μνημη δεν φτανει:( ενω στον διαχειρηστη εργου γραφει πως εχει ακομα αρκετη ελευθερη μνημη......παρακαλω για καποια απαντηση,αν καποιος γνωριζει τι γινεται :(:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ αναλυτικες οδηγιες :happy: και γραμμενες με απλα λογια και με βηματα ενα προς ενα......πραγματικος θησαυρος για οσους δεν γνωριζουν και πολλλα πολλα.....οπως εγω :D......μολης εκανα το zte με μνημη 512ΜΒ :happy: ......το μεγαλο ζητημα ειναι πως η χαρα μου δεν κρατησε και τοσο γιατι,ναι μεν το κινητο δειχνει οτι εχει απελευθερωση την 512 μολις παω να κανω εγκατασταση και αλλα παιχνιδια εκτος απο αυτα που εχω ιδη περασμενα,μου γραφει πως η μνημη δεν φτανει:( ενω στον διαχειρηστη εργου γραφει πως εχει ακομα αρκετη ελευθερη μνημη......παρακαλω για καποια απαντηση,αν καποιος γνωριζει τι γινεται :(:worry:

 

H μνημη που ξεκλειδωσες αναφερεται στην μνημη ram (δλδ ποσες εφαρμογες μπορεις να εχεις ανοικτες ταυτοχρονα) και οχι ποσες μπορεις να αποθηκευσεις στο κινητο (κατι σαν τον σκληρο δισκο) :)

Link to comment
Share on other sites

H μνημη που ξεκλειδωσες αναφερεται στην μνημη ram (δλδ ποσες εφαρμογες μπορεις να εχεις ανοικτες ταυτοχρονα) και οχι ποσες μπορεις να αποθηκευσεις στο κινητο (κατι σαν τον σκληρο δισκο) :)

 

Ευχαριστω! καταρχην για την αμεση απαντηση.....δηλαδη η μνημη που μπορεις να εχεις για εγκατασταση games και εφαρμογων ποση ειναι και που μπορεις να το δεις αυτο?.......συγνωμη αν εγινα κουραστικος αλλα δεν ειμαι και ο πλεον σχετικος :O.......και κατι ακομα που το ξαναρωτησα αλλα απαντηση δεν πηρα.......σε αυτη τη σελιδα http://www.umnet.com/mobile-themes/0...droid_themes-0 βρηκα διαφορα themes για το blade αλλα σε μορφη apt και αλλα σε apk......αυτα σε μορφη apt δεν τα αναγνωριζει καθολου,αυτα σε μορφη apk τα κανω εγκατασταση κανονικα αλλα μετα δεν ξερω που τα πηγαινη και δεν τα βρισκω.....ριξε αν θελεις μια ματια και αν γνωριζεις κατι πες το να ακουστη ;) ......Ευχαριστω! εκ τον προτερον και συγνωμη αν εγινα κουραστικος :O

Link to comment
Share on other sites

Επίσης όταν μπαίνω στο market με την αναζήτηση βρίσκω ότι εφαρμογή θέλω, όταν πάω όμως να ψάξω ανά κατηγορία μου εμφανίζει μια λευκή οθόνη. Είναι και άλλοι με αυτό το πρόβλημα η μόνο εγώ?

 

Καλησπέρα,

 

Λογικά θα πρέπει να επιλέξεις "κορυφαίες δωρεάν εφαρμογές" ή "νέες εφαρμογές" από το μενού πάνω πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , πηγα να κανω το patch για τα 512 και εχω το εξης προβλημα τωρα, μετα το restore που λεει οτι εγινε με επιτυχια το τηλ δειχνει τις 5 ασπρες τελειες και μενει εκει... Εβαλα την ουγγρικη ROM κανονικα, μπηκε μεσα και ειδα τα 512 , εσβησα μετα απο την καρτα το image και πηγα για το restore... καμια ιδεαα??

 

 

Το ελυσα παιδια, εβαλα την Original Rom γιατι ετσι και αλλιως καινουριο ειναι το κινητο και ολα καλα και με 512mb.. Πολλα ευχαριστώ στον MaFiOzOS_88 για την Rom!!:p

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...