Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση.

Έχω την 11, όλα μια χαρά, το μόνο που μου τη σπάει (πολύ) είναι που στις αναπάντητες αντί για εικόνες βγάζει κουτάκια.

Στην αρχή είχα βάλει την 9, αλλά είχε το σπαστικό ότι πάταγες 6955 και δε σου εμφάνιζε τις επαφές με αυτό το τηλέφωνο (που το τηλ άρχιζε από 6955).

Με αυτά τα updates

# Japanese_Jellyfish_RLS9_smartdialer_addon.zip (Restore Smart Dialer and RLS7 version of Contacts) MD5: 9FCB24D6DDE54527D15CE6C06DBF1D94

# Japanese_Jellyfish_RLS9_group_contacts.zip (Restore RLS8 cersion of Contacts and ContactsProvider) MD5:324174EFD7F5CFCDC969D7EAEA8C5835

προφανώς φτιάχνεται ε; Έχει βάλει κάποιος την 8 να μου πει αν ισχύει, δηλαδή αν είχε κάποιο πρόβλημα με επαφές / dialer κτλ; Επειδή αυτά τα updates είναι από την 8 ουσιαστικά, γι' αυτό.

 

Εχε υποψιν σου ουι καποιο απο αυτα τα δυο αρχεια (δε ξερω ποιο γιατι τα εκανα μαζι flash) μου εβγαζε error στο τηλεφωνο διαρκως (android.acore.process), εκτος αυτου (και χειροτερα) δεν μου εβλεπε πλεον τις επαφες στα contacts, ηξερε οτι υπαρχουν εκει αλλα δεν μου τις εμφανιζε.

Οπως καταλαβαινεις αυτο ηταν ground-breaking για μενα και αναγκαστικα να ξαναπερασω τη ROM απο την αρχη.

 

Δεν εχω ιδεα αν θα γινει αυτο και σε εσενα, απλα τουλαχιστο πριν το κανεις, τραβα ενα πολυ καλο backup για να μη περνας ξανα τη φαση του "φρεσκια ROM που πρεπει να περαστουν ολα απο την αρχη".

 

Τελικά η ρομ φάνηκε μια χαρά γρήγορη κτλ, αλλά η μλκία με τον dialer η ίδια. Έβαλα και το ζιπάκι και κάνει ακριβώς αυτό που λέει ο φίλος πιο πάνω.

Όταν έβαλες τη ΡΟΜ από την αρχή, έβαλες το update και δούλεψε; Η άκυρο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mιας και διαβάζω το topic από την αρχή αλλά ακόμα είμαι στην 55 σελίδα και σήμερα που ειδα σε ενα κατάστημα το κινητο μου φανηκε ιδιαίτερα ομορφο διαβάζω στις περασμένες σελίδες ότι ένα από τα προβλήματα είναι η πολύ χαμηλή ενταση στα ακουστικά όταν ακούς μουσική η ράδιο και η απορία μου είναι αυτό διορθώθηκε με καμία νεότερη έκδοση από τις προσαρμοσμένες που βγαίνουν ή όχι; ακούω αρκετά μουσική και διαβάζω ότι πολλοί λένε ότι δεν ακούγεται σε θορυβωδες περιβάλλον, ούτε με άλλη εφαρμογή μουσικής λύνεται; είναι του hardware; υπάρχει πρόβλημα και με hands free ή BT στην ενταση της φωνής ή εκεί είναι κομπλέ;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το "dialer one"

 

Δε μ' αρέσει, είναι πιο αργό από το άλλο και επιπλέον δεν έχει επιλογή για το ποιες επαφές θα εμφανίζονται (μου εμφανίζει και της κάρτας ΣΙΜ και του τηλεφώνου).

 

Θα ξαναδοκιμάσω την jellyfish 9 πάλι μου φαίνεται και ο θεός βοηθός με το stock dialer.

Θέλω μια ROM με τα εξής :

1) stock dialer

2) να μη βγάζει στο call log κενά κουτάκια στις επαφές αντί για φωτογραφίες (r11)

Υπάρχει κάποια; Η 9 με το patch για τον stock dialer έχει δουλέψει σε κανέναν;

Link to comment
Share on other sites

Δε μ' αρέσει, είναι πιο αργό από το άλλο και επιπλέον δεν έχει επιλογή για το ποιες επαφές θα εμφανίζονται (μου εμφανίζει και της κάρτας ΣΙΜ και του τηλεφώνου).

 

Θα ξαναδοκιμάσω την jellyfish 9 πάλι μου φαίνεται και ο θεός βοηθός με το stock dialer.

Θέλω μια ROM με τα εξής :

1) stock dialer

2) να μη βγάζει στο call log κενά κουτάκια στις επαφές αντί για φωτογραφίες (r11)

Υπάρχει κάποια; Η 9 με το patch για τον stock dialer έχει δουλέψει σε κανέναν;

 

πέρνα της JJ rls8 και θα είσαι εντάξει!

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

πέρνα της JJ rls8 και θα είσαι εντάξει!

 

Ένα λινκ μπορείς να μου δώσεις φιλαράκι; Γιατί δεν το βρίσκω στο forum.

Thanks.

 

EDIT: Άκυρο το βρήκα από αλλού.

Βλέπω όμως ότι έχει και αυτό smart-dialer add-on. Ελπίζω να μη μου κάνει τα ίδια.

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει το "Japanese_Jellyfish_RLS9_group_contacts.zip (Restore RLS8 cersion of Contacts and ContactsProvider) MD5:324174EFD7F5CFCDC969D7EAEA8C5835"?

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει το "Japanese_Jellyfish_RLS9_group_contacts.zip (Restore RLS8 cersion of Contacts and ContactsProvider) MD5:324174EFD7F5CFCDC969D7EAEA8C5835"?

 

Όλα τα δοκίμασα. Έκανε τα κουλά του.

Τέλοσπαντων, με την 8 δεν έχω κανένα πρόβλημα. Το μόνο αξιοσημείωτο είναι ότι το μενού (και η εμφάνιση και το scrolling) είναι πιο αργό από την 11 (και στην 9 το ίδιο). Στην 11 το μενού ΠΕΤΑΓΕ όμως. Ας είναι, μικρό το κακό.

Θα δοκιμάσω launcher pro και θα δούμε που θα πάει.

 

Προτάσεις για ρυθμίσεις στο launcher pro για μέγιστη ταχύτητα ευπρόσδεκτες!

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μετα απο πολυ διαβασμα και σκεψη σε αυτο το thread και μετα το διλημα σε πιο απο τα ΖΤΕ Blade και Optimus One να καταληξω να αγορασω, αποφασησα να παρω το Blade... Λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο ομως....

Δεν υπαρχει πουθενα διαθεσιμο... Αν καποιος ξερει που στην Αττικη μπορει καποιος να το αγορασει αμεσα παρακαλω να δωσει συντεταγμενες;)

 

ΥΓ. Συγχαρητηρια για την αψογη δουλεια που κανετε εδω μεσα και ξεστραβωνετε εμας τους ασχετους!!!

Link to comment
Share on other sites

Πανικ ερωτηση ηταν αυτο? (Καμια 5-6 σελιδεσ πριν τις εχασα, εχω λιγο καιρο μπω)

 

Επισης μια ασχετη ερωτηση. H rls9 τι launcher exei?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μετα απο πολυ διαβασμα και σκεψη σε αυτο το thread και μετα το διλημα σε πιο απο τα ΖΤΕ Blade και Optimus One να καταληξω να αγορασω, αποφασησα να παρω το Blade... Λογαριαζα χωρις τον ξενοδοχο ομως....

Δεν υπαρχει πουθενα διαθεσιμο... Αν καποιος ξερει που στην Αττικη μπορει καποιος να το αγορασει αμεσα παρακαλω να δωσει συντεταγμενες;)

 

Δυστυχώς μια από τα ίδια αλλά δεν υπάρχει διαθέσιμο, νέα παραγγελία από τη wind αναμένετε από 23/2 είναι σε πληρη έλειψη αυτη τη στιγμή.

 

Κάποιος που να χει εμπειρία με τη συσκευή και να μου απαντήσει στο παρακάτω υπάρχει για να καταλάβω κι εγώ τη σοβαρότητα του προβληματος μιας και αναφερετε πολυ συχνά στο topic;

 

Mιας και διαβάζω το topic από την αρχή αλλά ακόμα είμαι στην 55 σελίδα και σήμερα που ειδα σε ενα κατάστημα το κινητο μου φανηκε ιδιαίτερα ομορφο διαβάζω στις περασμένες σελίδες ότι ένα από τα προβλήματα είναι η πολύ χαμηλή ενταση στα ακουστικά όταν ακούς μουσική η ράδιο και η απορία μου είναι αυτό διορθώθηκε με καμία νεότερη έκδοση από τις προσαρμοσμένες που βγαίνουν ή όχι; ακούω αρκετά μουσική και διαβάζω ότι πολλοί λένε ότι δεν ακούγεται σε θορυβωδες περιβάλλον, ούτε με άλλη εφαρμογή μουσικής λύνεται; είναι του hardware; υπάρχει πρόβλημα και με hands free ή BT στην ενταση της φωνής ή εκεί είναι κομπλέ;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτοι οι φορτιστες ταιριαζουν ολοι;

 

Εφόσον είναι micro usb ταιριάζουν. Πρόσεξε όμως το ρεύμα που μπορούν να δώσουν. Καλό είναι να έχουν 800-1000mA και πάνω αν είναι δυνατόν. Θα σου έλεγα όμως να μην πάρεις φορτιστή καν. Πήρα έναν αντάπτορα (μάρκας Crypto με 5 ευρώ) που μπαίνει στον αναπτήρα του αυτοκινήτου και βγάζει έξοδο USB οπότε και κουμπώνεις το USB καλώδιο σύνδεσης με το PC οποιουδήποτε κινητού και το φορτίζεις. Επίσης υπάρχουν ανταπτοράκια από mini σε micro usb για όσους είχαν ήδη φορτιστές με mini, ώστε να μην τους πετάξουν τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αδέρφια. Εγώ είμαι χρήστης του Αγγλικού ZTE/SAN FRANSISCO ...Θέλω να σας ρωτήσω εαν έχει δοκιμάσει κάποιος την 2,2 Froyo καθώς σκέφτομαι να την βάλω αυτές τις μέρες. Γενικά θεωρώ σχετικά τίμιο το κινητ'ακι για τισ 100 λίρες που το πήρα Νοέμβρη μήνα αλλά με πολλά κολλήματα γενικά και με θέματα στο wifi και για αυτό σκέφτομαι να του περάσω την 2,2 έκδοση γιατί κάπου διάβασα κιόλας ότι δεν προβλέπεται, για Αγγλία τουλάχιστον που είμαι, αναβάθμηση σε 2,2..!!

 

Σας ευχαριστώ και πάντα φιλικά

Γιώργος..!!!

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα αρκετες σελιδες αλλα ειναι πολλες :cry: συγνωμη αν εχουν απαντηθει ξανα...

Περασα την JJ9 , δεν εχω παρατηρηση κανενα προβλημα μαλλον καθησε καλα προς το παρον... επειδη ειμαι new in android εχω noob αποριες ..

1) τις παλιες εφαρμογες που ειχα πρεπει να τις ξανακατεβασω? η γινεται καπως να τις επαναφερω

2) τα addons που υπαρχουν για την jj9 δεν τα περασα μαζι με την rom, γινεται να τα περασω τωρα και πως? (καπου θυμαμαι και ενα ποστ με το τι κανει το καθενα αλλα δεν το βρηκα :( )

Link to comment
Share on other sites

Εχτές φλάσαρα το δικό μου Orange ZTE με την Japanese Jellyfish RLS9 και παρατήρησα ότι είναι πολύ καλή και σταθερή ROM, όμως τα παρακάτω addons:

Japanese_Jellyfish_RLS9_group_contacts και

Japanese_Jellyfish_RLS9_smartdialer_addon

είναι καταστροφικά για το ΖΤΕ. Το κρασάρουν συνεχώς. Οπότε καλό θα είναι να μη τα βάλει κανείς ή αν κάποιος τα έβαλε και δεν είχε πρόβλημα ας το αναφέρει.

 

Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει πως θα δω πληροφορίες για τη μνήμη του κινητού με JJ9; και πως μπορώ να στείλω MMS;

Link to comment
Share on other sites

Εχτές φλάσαρα το δικό μου Orange ZTE με την Japanese Jellyfish RLS9 και παρατήρησα ότι είναι πολύ καλή και σταθερή ROM, όμως τα παρακάτω addons:

Japanese_Jellyfish_RLS9_group_contacts και

Japanese_Jellyfish_RLS9_smartdialer_addon

είναι καταστροφικά για το ΖΤΕ. Το κρασάρουν συνεχώς. Οπότε καλό θα είναι να μη τα βάλει κανείς ή αν κάποιος τα έβαλε και δεν είχε πρόβλημα ας το αναφέρει.

 

Επίσης μπορεί κάποιος να μου πει πως θα δω πληροφορίες για τη μνήμη του κινητού με JJ9; και πως μπορώ να στείλω MMS;

 

Αν τα βαλεις από την αρχή δεν θα έχεις πρόβλημα, επίσης για να δεις πληροφορίες του κινητού μπορείς να βάλεις το Android system info

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

Καμιά Stable 2.2 δε παίζει στο Modaco??

 

Εάν μπεις θα δεις ότι αυτές που τις προτιμούν οι περισσότεροι είναι 2: JJ RLS9 και η custom Modaco RLS11. (Και οι δυο είναι 2.2).

Διαλέγεις και παίρνεις...

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αδέρφια. Εγώ είμαι χρήστης του Αγγλικού ZTE/SAN FRANSISCO ...Θέλω να σας ρωτήσω εαν έχει δοκιμάσει κάποιος την 2,2 Froyo καθώς σκέφτομαι να την βάλω αυτές τις μέρες. Γενικά θεωρώ σχετικά τίμιο το κινητ'ακι για τισ 100 λίρες που το πήρα Νοέμβρη μήνα αλλά με πολλά κολλήματα γενικά και με θέματα στο wifi και για αυτό σκέφτομαι να του περάσω την 2,2 έκδοση γιατί κάπου διάβασα κιόλας ότι δεν προβλέπεται, για Αγγλία τουλάχιστον που είμαι, αναβάθμηση σε 2,2..!!

 

Σας ευχαριστώ και πάντα φιλικά

Γιώργος..!!!

 

Γενικά σε αυτό το forum μιλάμε ΜΟΝΟ για τις custom εκδόσεις 2.2 Froyo που έχουν βγει και προβλήματα/bugs που έχει η κάθε μία. Οι Japanish Jelyfish r9 (γνωστή ως JJ9) και η Modaco r11 (γνωστή ως r11) είναι οι πιο διαδεδομένες/καλές με λίγα bugs. Μπορεί λιγότερα από την official 2.1 (Eclair). Εγώ εχω βάλει την JJ7 (η τέταρτη στην σειρά που είχα εγκαταστήσει) και επειδή είμαι τόσο ευχαριστημένος δεν έχω δοκιμάσει ακόμα μεγαλύτερες εκδόσεις.

 

Περισσότερες πληροφορίες για το πως και που στο πρώτο post.

 

Υ.Γ. Ας είμαστε όλοι μας περισσότερο ευγενικοί :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αδέρφια. Εγώ είμαι χρήστης του Αγγλικού ZTE/SAN FRANSISCO ...Θέλω να σας ρωτήσω εαν έχει δοκιμάσει κάποιος την 2,2 Froyo καθώς σκέφτομαι να την βάλω αυτές τις μέρες. Γενικά θεωρώ σχετικά τίμιο το κινητ'ακι για τισ 100 λίρες που το πήρα Νοέμβρη μήνα αλλά με πολλά κολλήματα γενικά και με θέματα στο wifi και για αυτό σκέφτομαι να του περάσω την 2,2 έκδοση γιατί κάπου διάβασα κιόλας ότι δεν προβλέπεται, για Αγγλία τουλάχιστον που είμαι, αναβάθμηση σε 2,2..!!

 

Σας ευχαριστώ και πάντα φιλικά

Γιώργος..!!!

 

!!!!!!!!ΔΕΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ!!!!!!

 

 

Υ.Γ. Ας είμαστε όλοι μας περισσότερο ευγενικοί :)
Σωστός, η άγνοια είναι πρόβλημα άλλα δεν χρειάζεται να είμαστε !@#$%&*!! στις απαντήσεις μας στους Newbies... Edited by thief
Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτάσει στην σελίδα 296 και συνεχίζω.... :) Μάτια "αυγά"... Θα πάω να το δω και από κοντά γιατί δείχνει καλό για να μάθει κάποιος το λειτουργικό με χαμηλό ρίσκο και αν θέλει να συνεχίσει με android να "επενδύσει" σε ακριβότερη συσκευή. Too much info και έχει βράσει το μυαλό μου ακόμα και χωρίς την ακτινοβολία του "κινέζου", αστειεύομαι ε;

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να παίξει τα παιχνίδια τύπου farmville, cityville κλπ στο facebook; Τρέχουν στο Blade;

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά, αυτά είναι παιχνίδια flash, κάτι που η συσκευή λόγω επεξεργαστή δεν υποστηρίζει!
LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...