Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπραβο μπραβο μπραβο!!! :lol:

 

Το δοκιμασα και γω χτες το Wifi Buddy... Χτες το δοκιμασα, για καποιο λογο δεν το κρατουσε ανοιχτο, υποπτευομαι επειδη ειχα κλειστο wifi scanning... το ρυθμισα στα 60secs... και σημερα διαπιστωνω οτι οντως το Wifi ΔΕΝ κλεινει οταν κοιμαται η συσκευη! :lol::lol::lol:

 

Επιτελους ενα αρκετα ουσιαστικο προβλημα λυθηκε... :D

Οπότε καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως δεν υπάρχει τελικά θεματάκι με το Wi-Fi του Blade, αλλά είναι καθαρά θέμα Android, το οποίο λύνεται με τον παραπάνω τρόπο? :)

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στο Blade μου...

 

Μετά από λίγη ώρα ομιλίας (20-30 δεύτερα) κλείνει τη γραμμή μόνο του. Το δοκίμασα και με cosmote αλλά και με vodafone και συμβαίνει το ίδιο. Είναι stock το ZTE όπως το παρέλαβα (2.1). Έχετε καμία συμβουλή ή να το πακετάρω και να το στείλω?

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την φινλανδική ρομ που υποστηρίζει overclock. Το set CPU δεν θέλει κάτι απλά τραβάς την μπάρα στα 710 ίσως και λίγο παραπάνω

800 είναι πολύ νομίζω για νορμάλ χρήση.

 

Το clockwork με ext3 δεν κάνει φλας άλλες ρομ σε εμένα βγάζει failed to complete. Μάλλον τυχαίο από ότι λες.

 

Sent from my Android

Link to comment
Share on other sites

Φοράω την φινλανδική ρομ που υποστηρίζει overclock. Το set CPU δεν θέλει κάτι απλά τραβάς την μπάρα στα 710 ίσως και λίγο παραπάνω

800 είναι πολύ νομίζω για νορμάλ χρήση.

 

Το clockwork με ext3 δεν κάνει φλας άλλες ρομ σε εμένα βγάζει failed to complete. Μάλλον τυχαίο από ότι λες.

 

Sent from my Android

μπορεις να μου δωσεις το λινκ της φινλανιδικης rom να υποθεσω ειναι η 2.1? για το 2.2 froyo δεν εχει βγει

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα στο Blade μου...

 

Μετά από λίγη ώρα ομιλίας (20-30 δεύτερα) κλείνει τη γραμμή μόνο του. Το δοκίμασα και με cosmote αλλά και με vodafone και συμβαίνει το ίδιο. Είναι stock το ZTE όπως το παρέλαβα (2.1). Έχετε καμία συμβουλή ή να το πακετάρω και να το στείλω?

 

Πολύ περίεργο αυτό.....

Άμα κλείνει από μόνο του και δεν το κλείνεις κατά λάθος με το μάγουλο σου :p, γύρνα το για να σου το αλλάξουν.

 

μπορεις να μου δωσεις το λινκ της φινλανιδικης rom να υποθεσω ειναι η 2.1? για το 2.2 froyo δεν εχει βγει

 

Finnish_Fillyjonk_RLS4

 

-----------edit-----------

 

Παίδες από browser ποιον χρησιμοποιήτε??

Δοκίμασα τον μανίσιο, opera 10.1beta, dolphin HD και skyfire 3.0.1 και σε όλους το pinch to zoom σεεεερνεται, εκτός από τον Opera που σε αυτόν δουλεύει άψογα και γιαυτό έγινε ο default browser μου!

 

Καμιά ιδέα πως να tweakαρουμε το pinch to zoom και στους υπόλοιπους;;; :cool:

Edited by MaFiOzOS_88

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Απο τι εχω διαβασει τα 800 τα σηκωνει! καποιοι μιλανε και για 864 και το τεσταρουν. Εχω την μανισια ρομ - ισως και να ηταν εικονικα τα 800 που μου εδειχνε οτι πηγε. Το εχω σβησει το προγραμα αλλα το εχω σαν apk και περιμενω εκ του ασφαλους να το δοκιμασω εκ νεου....
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να βαλω μια δικια μου εικονα για wallpaper?

οσες προσπαθησα με αναγκαζει να τις κοψω

εχω δοκιμασει κ 480*800 οπως ειναι η αναλυση της οθονης αλλα τπτ

 

κανεις????

Link to comment
Share on other sites

οριστε το χριστουγενιατικο δωρο που ελεγα οσοι δεν εχουν ps3 για να παιξουν gt 5 ας παιξουν στο zte blade το τρεχει σχεδον τελεια αν οχι αριστα
:D:D:p:D:p:p
Link to comment
Share on other sites

Πωωω σφαίρα πάει το άτιμο...... :drool:

 

Ωραίος!! http://www.adslgr.com/forum/images/smilies/thumbsup1.gif

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτην τη σελιδα http://www.umnet.com/mobile-themes/0...droid_themes-0 οπως ειχα ξαναπει υπαρχουν πολλα themes για το ZTE αλλα με καταληξη apk και αλλα με καταληξη apt ......αυτα λοιπον με καταληξη apk τα κανω εγκατασταση κανονικα οπως κανω με της εφαρμογες και τα παιχνιδια,οταν ομως τελειωνη η εγκατασταση δεν ξερω που τα πηγαινει για να μπορεσω να τα βρω και να καω αλλαγη θεματος....τα δε αλλα με καταληξη apt δεν τα αναγνωριζει καθολου για να δοκιμασω εστω να τα κανω εγκατασταση......ειναι κατι που το ξαναρωτησα και απαντηση δεν πηρα......πιστευω πως ειναι κατι που μας αφορα ολους οσους εχουμε το συγκεκριμενο τηλεφωνο......καποιος ποιο σχετικος απο μενα λοιπον,ας ριξει μια ματια.....ειναι καλο να μπορουμε να αλαζουμε θεματακια στο ZTE.....ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα apt δεν ειναι μορφη android (ισως καποιου εξωτερικου προγραμματος που τρεχει live wallpapers?).

Για να μπορεσεις να δεις live wallpapers θα πατησεις το κουμπι menu και μετα στην επιλογη ταπετσαριες. Αν σου εχει επιλογη live wallpapers μπαινεις εκει και διαλεγεις, αν δεν εχει αυτη την επιλογη(που νομιζω δεν την εχει) τοτε θα πρεπει να βαλεις αλλη rom που να υποστηριζει live wallpapers.

Edited by wolf13
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα apt δεν ειναι μορφη android (ισως καποιου εξωτερικου προγραμματος που τρεχει live wallpapers?).

Για να μπορεσεις να δεις live wallpapers θα πατησεις το κουμπι menu και μετα στην επιλογη ταπετσαριες. Αν σου εχει επιλογη live wallpapers μπαινεις εκει και διαλεγεις, αν δεν εχει αυτη την επιλογη(που νομιζω δεν την εχει) τοτε θα πρεπει να βαλεις αλλη rom που να υποστηριζει live wallpapers.

 

Την επιλογη αυτη φιλε μου την εχει και εχω κατεβαση live wallpaper και τα εχω δοκιμαση κιολας ;) .....σε αυτην τη σελιδα εχει θεματα για android.......οταν λοιπον κατεβαζω καποιο θεμα σε μορφη apk και το κανω εγκατασταση ενω δειχνει οτι εχει γινει η εγκατασταση,δεν ξερω που να παω για να επιλεξω να αλλαξω θεμα.....το ιδιο γινεται και οταν κανεις εγκατασταση και καποιο widget....γινεται η εγκατασταση και μετα πηγαινεις στα widget το βρισκεις και το επιλεγεις......τα θεματα λογικα απο οτι φαινεται στην σελιδα αλαζουν και ολα τα εικονηδια απο το μενου του τηλεφωνου....οπως γινoταν και ισως γινεται ακομα π.χ. σε καποια νοκια s.e .....ριξε μια ματια και θα καταλαβεις τη εννοω ;).....οποιος αλλος θελει ας ριξει μια ματια.....ειναι κατι που ειναι καλο να το εχουμε στο ZTE......:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να βαλω μια δικια μου εικονα για wallpaper?

οσες προσπαθησα με αναγκαζει να τις κοψω

εχω δοκιμασει κ 480*800 οπως ειναι η αναλυση της οθονης αλλα τπτ

κανεις????

 

Εγώ έχω βάλει μια που έχω και στο λάπτοπ με διαστάσεις 1280Χ1024. Η διαδικασία που ακολούθησα είναι η εξής.

Αφού φόρτωσα το wallpaper στο κινητό πήγα

α/ Συλλογή

β/ Άνοιξα την εικόνα

γ/ Πατάω μενού, μετά επιπλέον, και ορισμός ως, ταπετσαρία

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως μπορω να βαλω μια δικια μου εικονα για wallpaper?

οσες προσπαθησα με αναγκαζει να τις κοψω

εχω δοκιμασει κ 480*800 οπως ειναι η αναλυση της οθονης αλλα τπτ

 

το εγραψα παραπανω 960*800

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρουμε αυτή την θήκη

http://item.taobao.com/item.htm?id=8911825870 ?

http://img152.imageshack.us/img152/7379/t14rvvxx0qxxxse3mt01202.jpg

 

ΕBAY δεν υπάρχει :(

 

Κάτι ακομα να ρωτήσω, ελληνικά πως γράφω στον browser ? Έχω περάσει την MoDaCo Custom Froyo ROM Alpha3 (based on new Chinese leak) rom

Edited by tifozif1
Link to comment
Share on other sites

Που θα βρουμε αυτή την θήκη

http://item.taobao.com/item.htm?id=8911825870 ?

http://img152.imageshack.us/img152/7379/t14rvvxx0qxxxse3mt01202.jpg

 

ΕBAY δεν υπάρχει :(

 

Κάτι ακομα να ρωτήσω, ελληνικά πως γράφω στον browser ? Έχω περάσει την MoDaCo Custom Froyo ROM Alpha3 (based on new Chinese leak) rom

 

με το greekime το κατεβαζεις από το android market δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι μία μικρή συμβουλή γιατί απ'ότι φαίνεται θα κινηθώ νομικά απέναντι στο κατάστημα αγοράς και την Wind.

 

-Την Παρασκευή 10/12/2010 αγόρασα την εν λόγω συσκευή απο κατάστημα της Wind (προφανώς francise)

-Tην Παρασκευή 17/12/2010 μετά απο διαπίστωση ότι η συσκευή έχει πρόβλημα με το wifi (παρόλο που η επιλογή του wifi ήταν "να μήν κλείνει ποτέ" το wifi έκλεινε) η συσκευή παραδόθηκε στο κατάστημα αγοράς ώστε να γίνει εκτίμηση του προβλήματος.

Να σημειώσω δέ ότι την ίδια ακριβώς συσκευή έχει στην κατοχή του ο κουμπάρος μου και με την ίδια ακριβώς ρύθμιση το wifi παραμένει ανοικτό χωρίς θέματα αποσύνδεσης.

 

Σήμερα Δευτέρα 27/12/2010 μετά απο 10 μέρες αναμονής (και εννοείται χωρίς να έχω στα χέρια μου κάτι για το οποίο έχω πληρώσει μου τηλεφώνησε η πωλήτρια του καταστήματος για να μου ανακοινώσει ότι το service τους είπε να μήν την στείλουν την συσκευή, ούτε να την αντικαταστήσουν διότι η συσκευή δεν έχει κανένα πρόβλημα άλλα το κάνει για εξοικονόμηση ενέργειας και ότι δεν υπάρχει επιλογή για να μένει το wifi ανοικτό συνέχεια!

 

Απ'ότι φαίνεται θα πρέπει να κινηθώ νομικά διότι αλλιώς οι κύριοι δεν καταλαβαίνουν.

Αν μπορεί κάποιος να μου πεί πού πρέπει να αποτανθώ και τί βήματα να ακολουθήσω.

 

Ευχαριστώ

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω οπως και το 99% των κατοχων αλλα ρε παιδια δν ειναι και κατι το τοσο σοβαρο..εχω βαλει την modaco custom rom alpha 3 και καπως εχει φτιαξει η κατασταση..μια βγαινει μια δεν βγαινει..το κινητο ειναι σχεδον τελειο με τα 2.2..τον χρονο σου χανεις με τους καραγκιοζηδες στην wind..ευχαριστησου το κινητο σου..
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Και εγω το ιδιο προβλημα εχω οπως και το 99% των κατοχων αλλα ρε παιδια δν ειναι και κατι το τοσο σοβαρο..εχω βαλει την modaco custom rom alpha 3 και καπως εχει φτιαξει η κατασταση..μια βγαινει μια δεν βγαινει..το κινητο ειναι σχεδον τελειο με τα 2.2..τον χρονο σου χανεις με τους καραγκιοζηδες στην wind..ευχαριστησου το κινητο σου..

Δεν θελω να υποστηριξω την εταιρεια αλλα χαρη σε αυτους εχουμε το blade. Ας λοιπουν οι χαρακτηρισμοι γιατι δεν εξυπηρετουν πουθενα. Οποιος εχει προβλημα δεν θα το λυσει απο εδω μεσα....

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρουμε αυτή την θήκη

http://item.taobao.com/item.htm?id=8911825870 ?

http://img152.imageshack.us/img152/7379/t14rvvxx0qxxxse3mt01202.jpg

 

ΕBAY δεν υπάρχει :(

Στη διευθυνση που δινεις εχει σαφεις και ξεκαθαρες οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια..απο μπαταρια πως πατε?? γιατι εμενα δεν μου κραταει πανω μερα με χρηση wifi... αμα ανοιξω και Sygic GPS.. ANTIO ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!
Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...