Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον για δεστε εδω τα 2 αυτα videos απο techblog.gr.......

ZTE Blade teardown κοινος το εκαναν βιδες.....--->

 

 

Και ο σχολιασμος για την ποιοτητα εσωτερικα και εξωτερικα απο τον τεχνικο...

 

 

Και το link.........

 

http://techblog.gr/mobile/zte-blade-teardown-greek-commentrary-9485/

 

:D:D:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την ιδια εκδοση εχουμε..

 

 

χαχαχαχα...Γελαω γιατι εχω βαλει το ροζ για φοντο ωστε οταν παω να τους το δειξω..Ηταν το πρωτο που προσεξα και μετα την μπλε γραμμη. Αν το βαλεις για φοντο και πιεσεις την οθονη και την πηγαινεις δεξια αριστερα για να αλλαξεις οθονες, θα δεις τρελο τρεμοπαιξιμο τα πιξελ.

 

Στο μονο μερος που το προσεξα εκτος απο αυτα που ειπα ειναι στην συλλογη, οταν φορτωνει τις φωτογραφιες και φαινονται γκρι κουτακια, Εκει κανει διαφορες παραμορφωσεις στο χρωμα.

 

Δεν το εψαξα παραπανω για να βαλω αλλα χρωματα. Μου φτανουν αυτα για να το αλλαξω.

Παιδια ξερετε τι παρατηρησα? Με το προγραμμα QUADRANT STANDARD benchmark στο system information η οθονη βγαζει display: refresh rate: 0,14 Hz .! Παιδια, ειναι "Απαραδεκτα" ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΗ! Εγω πιστευω βασικα ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι εκει ειναι το προβλημα που τρεμοπαιζει η οθονη. Στο galaxy να φανταστειτε βγαζει 61 Hz!! Που αυτο βασει "Λογικης" σημαινει οτι τελικα εχει πολυ χαμηλης ποιοτητας, φτηνιαρικη οθονη ανεξαρτητως των χρωματων. Χαμηλα Hz Χαμηλο Frame rate. Κοινως "ΤΡΕΜΟΥΛΙΑΣΜΑ".
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως ειναι για ομνια και τα καταχωρισαν για ζτε για να βγαινουν στην αναζητηση;-)

 

Μπα, δεν ξέρω αν άνοιξες τα link αλλά φαίνεται οτι είναι διαφορετικά.

Στο δικό μου έχω το συγεκριμένο: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270679639616&ru=http%3A%2F%2Fshop.ebay.com%3A80%2F%3F_from%3DR40%26_trksid%3Dm570%26_nkw%3D270679639616%26_fvi%3D1&_rdc=1

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..μολις το επεστρεψα και εγω λογο προβληματος της οθονης (pixels)

Ο πωλητης μου ειπε οτι δεν θα γινει μαλλον τιποτα-οποτε δεν βλεπω να μου το αλλαζουν.

Τι μπορω να κανω εαν ΔΕΝ το αλλαζουν ;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..μολις το επεστρεψα και εγω λογο προβληματος της οθονης (pixels)

Ο πωλητης μου ειπε οτι δεν θα γινει μαλλον τιποτα-οποτε δεν βλεπω να μου το αλλαζουν.

Τι μπορω να κανω εαν ΔΕΝ το αλλαζουν ;

ποσο καιρο το ειχες;;

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Οταν ελεγα εγω για τα κινεζικα, καποιοι με κραζανε.. Εξακολουθω να λεω, δεν πληρουν τις απαραιτητες προυποθεσεις οπως τα επωνυμα, που φτιαχνονται "μεν" στη κινα αλλα με "απαραιτητες" προδιαγραφες απο τη καθε επωνυμη εταιρια. Και το "επαναλαμβανω". Αυτο το λεω για το "απιστευτα" χαμηλο frame rate.
Link to comment
Share on other sites

Οταν ελεγα εγω για τα κινεζικα, καποιοι με κραζανε.. Εξακολουθω να λεω, δεν πληρουν τις απαραιτητες προυποθεσεις οπως τα επωνυμα, που φτιαχνονται "μεν" στη κινα αλλα με "απαραιτητες" προδιαγραφες απο τη καθε επωνυμη εταιρια. Και το "επαναλαμβανω". Αυτο το λεω για το "απιστευτα" χαμηλο frame rate.

θελω να πιστευω οτι ειναι καποιο bug και το δειχνει τοσο. Δεν ειναι δυνατον να ειναι τοσο χαμηλο. Δεν θα βλεπαμε καν

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

ποσο καιρο το ειχες;;

 

4-5 ημερες.

Εδω διαβασα για το προβλημα. Εβαλα "μπλε"-'ροζ" και τρεμοπαιζουν και τα 2 χρωματα.

ΧΑΛΙΑ !

 

Οταν ελεγα εγω για τα κινεζικα, καποιοι με κραζανε.. Εξακολουθω να λεω, δεν πληρουν τις απαραιτητες προυποθεσεις οπως τα επωνυμα, που φτιαχνονται "μεν" στη κινα αλλα με "απαραιτητες" προδιαγραφες απο τη καθε επωνυμη εταιρια. Και το "επαναλαμβανω". Αυτο το λεω για το "απιστευτα" χαμηλο frame rate.

 

Και δικαιο εχεις !!!

Δεν πειραζει εχασα 160Ε-Τουλαχιστον δεν εχασα τα 600Ε ενος επωνυμου κινητου

Σπαστικα αγρια-τρελη ξενερα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

θελω να πιστευω οτι ειναι καποιο bug και το δειχνει τοσο. Δεν ειναι δυνατον να ειναι τοσο χαμηλο. Δεν θα βλεπαμε καν
Εγω παλι ειμαι σιγουρος οτι το τρεμουλιασμα οφειλετε απ αυτο. Και μενα "φυσικα" το κανει.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειμαι σιγουρος οτι το τρεμουλιασμα οφειλετε απ αυτο. Και μενα "φυσικα" το κανει.

 

Ωραια αφου στο κανει και σε ΕΣΕΝΑ δεν παιζει να μου το αλλαξουν..

Αδικα το πηγα.

ΤΕσπα.

Link to comment
Share on other sites

θελω να πιστευω οτι ειναι καποιο bug και το δειχνει τοσο. Δεν ειναι δυνατον να ειναι τοσο χαμηλο. Δεν θα βλεπαμε καν

 

Εναι λογικα απλα δεν θα κινουταν καν η οθονη με 0,14 Hz.

Εδω σε παιχνιδια το Frame rate εινα πολυ καλο και δεν νιωθεις σχεδον καθολου πεσιμο...

 

ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ οτι εαν εχει προβλημα η συσκευη ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ απο τον νομο να σας το φτιαξου!!!!!!!!!!!!

Δεν υπαρχει καμια δικαιολογια πανω σε αυτο!!!!!!!

 

Απλα μην δεχτητε τπτ αλλο σαν απαντηση!!!!!!!!!!

 

Εχεται εγγυηση παιδια!!!!!!!!!!

 

Μην σας λεει ο καθε υπαλληλος οτι θελει!!!!!!!!!!

 

Δεν υπαρχει---->Αδικα το πηγα........

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

4-5 ημερες.

Εδω διαβασα για το προβλημα. Εβαλα "μπλε"-'ροζ" και τρεμοπαιζουν και τα 2 χρωματα.

ΧΑΛΙΑ !

 

εσυ εκανες το λαθος και τους αφησες να το στειλουν στα κεντρικα. Απο την στιγμη που ειναι εμφανες το προβλημα, επρεπε να διεκδικισεις αμεση αλλαγη. Το οτι βγηκε μια φουρνια και ειμαστε 5 ατομα εδω μεσα που το εχουν, δεν σημαινει οτι ειναι προβληματικο κινητο. Ολοι οι υπολοιποι δεν το εχουν το προβλημα

 

Εγω παλι ειμαι σιγουρος οτι το τρεμουλιασμα οφειλετε απ αυτο. Και μενα "φυσικα" το κανει.

 

Μαλλον για bug ειναι τελικα, γιατι με ενα γρηγορο search βρηκα οτι εχει 33hz και οχι 0.1 hz

 

εδω ειναι και η πηγη. στο 2ο ποστ. http://android.modaco.com/content-page/319607/anyone-else-finding-thier-sf-a-little-jerky-in-its-operation/page/40/

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Εναι λογικα απλα δεν θα κινουταν καν η οθονη με 0,14 Hz.

Εδω σε παιχνιδια το Frame rate εινα πολυ καλο και δεν νιωθεις σχεδον καθολου πεσιμο...

Φιλε μου αλλο σε καποια παιχνιδια κι αλλο σε "Συγκεκριμενες καταστασεις χρωματων και αναλογα τεστ" που εκει φενεται αν ανταπεξερχεται "φυσιολογικα" η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν ξέρω αν άνοιξες τα link αλλά φαίνεται οτι είναι διαφορετικά.

Στο δικό μου έχω το συγεκριμένο: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270679639616&ru=http%3A%2F%2Fshop.ebay.com%3A80%2F%3F_from%3DR40%26_trksid%3Dm570%26_nkw%3D270679639616%26_fvi%3D1&_rdc=1

 

 

Αν το αγορασες και σου καλυπτει ολη την οθονη τοτε εχεις δικιο. για πες; ταιριαζει απολυτα σε ολη την οθονη και στο μαυρο πλαισιο;

Link to comment
Share on other sites

εσυ εκανες το λαθος και τους αφησες να το στειλουν στα κεντρικα. Απο την στιγμη που ειναι εμφανες το προβλημα, επρεπε να διεκδικισεις αμεση αλλαγη. Το οτι βγηκε μια φουρνια και ειμαστε 5 ατομα εδω μεσα που το εχουν, δεν σημαινει οτι ειναι προβληματικο κινητο. Ολοι οι υπολοιποι δεν το εχουν το προβλημα

 

 

 

Μαλλον για bug ειναι τελικα, γιατι με ενα γρηγορο search βρηκα οτι εχει 33hz και οχι 0.1 hz

 

εδω ειναι και η πηγη. στο 2ο ποστ. http://android.modaco.com/content-page/319607/anyone-else-finding-thier-sf-a-little-jerky-in-its-operation/page/40/

 

ΔΕΝ το αλλαζει ΧΩΡΙΣ εγκριση λεμε.

ΚΑΙ ΣΤΗΝ δικια μας εταιρεια (Στην Εργασια μου) ετσι γινεται.

Εγκριση και μετα αλλαγη.

που ειδες εσυ αλλαγη ετσι ΧΥΜΑ ;;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για bug ειναι τελικα, γιατι με ενα γρηγορο search βρηκα οτι εχει 33hz και οχι 0.1 hz

 

εδω ειναι και η πηγη. στο 2ο ποστ. http://android.modaco.com/content-page/319607/anyone-else-finding-thier-sf-a-little-jerky-in-its-operation/page/40/

Φιλε μου αυτο που κοιτας ΕΙΝΑΙ το San fransisco με AMOLED οθονη . Οποτε ΜΕ ΑΥΤΟ καταλαβαινουμε ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ BUG ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ZTE ΜΕ TFT . Edited by aby
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αλλο σε καποια παιχνιδια κι αλλο σε "Συγκεκριμενες καταστασεις χρωματων και αναλογα τεστ" που εκει φενεται αν ανταπεξερχεται "φυσιολογικα" η οθονη.

Και παλι το 0,14 Hz ειναι υπερβολικο χαμηλο νουμερο!!!

Κατι δεν παει καλα εδω πιστευω.

 

ΔΕΝ το αλλαζει ΧΩΡΙΣ εγκριση λεμε.

ΚΑΙ ΣΤΗΝ δικια μας εταιρεια (Στην Εργασια μου) ετσι γινεται.

Εγκριση και μετα αλλαγη.

που ειδες εσυ αλλαγη ετσι ΧΥΜΑ ;;

 

Εαν παω και ειμαι σε doa 14 ημερων και το δουν το προβλημα στο καταστημα επιτοπου εαν εχουν εκει σου δινουν αλλη συσκευη και φευγεις!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εαν παω και ειμαι σε doa 14 ημερων και το δουν το προβλημα στο καταστημα επιτοπου εαν εχουν εκει σου δινουν αλλη συσκευη και φευγεις!!

 

Ρε φιλε ο πωλητης ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ απο αυτα.

Δηλαδη ας ειμαστε λιγο σοβαροι.

Θα περιμενω απαντηση σε 10 ημερες.

Εαν ΔΕΝ το αλλαξουν θα το κρατησω για ενθυμιο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως οπως ειχα πει και οταν το πηρα, το πηρα ολοκαινουριο απο αγγελια 80 ευρω, και μετα αντικατασταση σφραγισμενο. Για μενα 159 ευρω δε θα εδινα γι αυτο θα προτιμουσα να δωσω κατι παραπανω και να παρω το Lg optimus one.
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε ο πωλητης ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ απο αυτα.

Δηλαδη ας ειμαστε λιγο σοβαροι.

Θα περιμενω απαντηση σε 10 ημερες.

Εαν ΔΕΝ το αλλαξουν θα το κρατησω για ενθυμιο.

 

Φιλε μου, η δικια σας εταιρεια ισως λειτουργει αλλιως. Η ιδια η wind στα κεντρικα της που τηλεφωνησε ενας απο εδω μεσα, του ειπαν οτι ειναι υποχρεωμενη εκεινη την ωρα να στο αλλαξουν χωρις κουβεντα. Μετα τις 14 μερες ισχυει η εγγυηση που λες εσυ.

Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, η δικια σας εταιρεια ισως λειτουργει αλλιως. Η ιδια η wind στα κεντρικα της που τηλεφωνησε ενας απο εδω μεσα, του ειπαν οτι ειναι υποχρεωμενη εκεινη την ωρα να στο αλλαξουν χωρις κουβεντα. Μετα τις 14 μερες ισχυει η εγγυηση που λες εσυ.

 

Παιρνω τωρα στη wind να δουμε τι θα μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε ο πωλητης ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ απο αυτα.

Δηλαδη ας ειμαστε λιγο σοβαροι.

Θα περιμενω απαντηση σε 10 ημερες.

Εαν ΔΕΝ το αλλαξουν θα το κρατησω για ενθυμιο.

 

Τωρα δεν μπορω να σε πισω οτι ο ελεφαντας δεν πετα....:)

Αλλαξα αρκετες συσκευες ΑΜΕΣΑ ενω ημουν σε doa κατασταση.

Ειδικα σε vodafon αμεσωτατα.........ειδαν οτι εχει θεμα η συεκευη και επιτοπου την αλλαξαν.

Τωρα εαν στην wind ειναι πιο .......:X δεν το ξερω.

Αυτο που ξερω ειναι το νομιμα δικαιωματα μου και κανεις δεν μπορει να με πιαση κοροιδο ειδικα εαν εχω και ειμαι επαναλαμβανω για μια ακομα φορα σε doa!!!

 

Παντα φιλικα Κωστας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιρνω τωρα στη wind να δουμε τι θα μου πει.
Φιλε μου? παρ τους και κραχτους και ζητα ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ειναι "υποχρεωμενοι" να το κανουν! Και γνωμη μου, αν εχεις δωσει μετρητα ζητα τα και παρε καποιο αλλο επωνυμο. Και σ αυτο εχεις δικαιωμα εντως 14 ημερων. ΒΑΣΗ ΝΟΜΟΥ οτι λεω .
Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλει κάποιος αύριο να το αγοράσει, πρέπει να προσέξει τίποτα;

 

Οι πρώτες παρτίδες δεν είχαν πρόβλημα; Επίσης ειχαν AMOLED οι πρώτες; Εαν ζητήσει κάποιος απο τον πωλητή να τον πει εαν είναι πρώτη παρτίδα; (Πχ κανένα χωριό που να έχει wind ) ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...