Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα πάντα ίδία πέρα από οθόνη και πίσω καπάκι που εμένα δεν γραφει ZTE

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

 

Και εσύ απο Wind το είχες πάρει φίλε μου;

(Έχω μπερδευτεί στην wind δίνουν το blade και με amoled και με lcd, και με 161mb ram και 256mb ram ;;; )

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα;

Ή όλα έχουν amoled (ή τεσπα πολύ καλή οθόνη-δεν με ενδιαφέρει και πολύ :P ) και 256mb ram;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα;

Ή όλα έχουν amoled (ή τεσπα πολύ καλή οθόνη-δεν με ενδιαφέρει και πολύ :P ) και 256mb ram;

 

Απο οτι εχω καταλαβει τουλαχιστων στα πρωτα μοντελα που εφερε η wind , η οθονη ειναι amoled και η μνημη 160 mb.

Εμενα ετσι ειναι παντως.

Η οθονη ειναι άπιαστη !!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχουν διαφορετικά μοντέλα;

Ή όλα έχουν amoled (ή τεσπα πολύ καλή οθόνη-δεν με ενδιαφέρει και πολύ :P ) και 256mb ram;

 

Από όσο ξέρω όλα ίδια. Τώρα άμα πέσεις σε άλλη παρτίδα με τέτοιες διάφορες τι να πω.

 

Sent from my ZTE-BLADE

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ενα thread στο modaco και μου λύθηκε η απορία για την ram, 256mb έχει. 161mb ειναι η ελεύθερη μνήμη.Τα 95mb υποθέτω οτι είναι δεσμευμένα απ το android (και στο san francisco 415mb περίπου αναφέρει). Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον αντιμετωπίζει πρόβλημα με την αποστολή (μονών) sms 160 χαρακτήρων, χρειάζεται ΑΠΛΑ να κατεβάσει την εφαρμογή 'handcent' Έτσι, έχει και 160 χαρακτήρες και καλύτερο 'περιβάλλον' διαχείρισης των sms του.

 

 

Πάμε τώρα στο θέμα που ανέκυψε σήμερα:

Σημερα λοιπόν, και εντελώς ξαφνικά, έπαψε να συνδέεται με το ρούτερ του σπιτιού μου για κάποιον ανεξήγητο λόγο.

 

-Τις 2-3 προηγούμενες μέρες είχα συνδεθεί με το ρούτερ μου κατ επανάληψη χωρίς κανένα πρβλ.Σήμερα όμως τίποτα.

-Έκανα επανεκκινήσεις σε ρούτερ και Blade αλλά το πρόβλημα παραμένει. Σημειωτέον πως το ρούτερ μου δουλεύει κανονικά μιας και σύνδεσα επιτυχώς το Ipod μου χωρίς κανένα ζήτημα.

-Παράδοξο είναι ακόμη ότι το blade μου συνδέεται σε όλα τα ελεύθερα δίκτυα πέριξ του σπιτιού και στο μόνο που δεν μπαίνει είναι στο δικό μου.....

-Παρότι δεν υπάρχει σύνδεση ουσιαστικά, φαίνεται σαν να είναι συνδεδεμένο στο ασύρματο δίκτυο μου μιας ΚΑΙ η 'κεραία' εμφανίζεται ΚΑΙ στις ρυθμίσεις WIFI έχω την ένδειξη 'συνδεδεμένο'.

 

Πολύ περίεργα πράματα!

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον αντιμετωπίζει πρόβλημα με την αποστολή (μονών) sms 160 χαρακτήρων, χρειάζεται ΑΠΛΑ να κατεβάσει την εφαρμογή 'handcent' Έτσι, έχει και 160 χαρακτήρες και καλύτερο 'περιβάλλον' διαχείρισης των sms του.

 

 

Πάμε τώρα στο θέμα που ανέκυψε σήμερα:

Σημερα λοιπόν, και εντελώς ξαφνικά, έπαψε να συνδέεται με το ρούτερ του σπιτιού μου για κάποιον ανεξήγητο λόγο.

 

-Τις 2-3 προηγούμενες μέρες είχα συνδεθεί με το ρούτερ μου κατ επανάληψη χωρίς κανένα πρβλ.Σήμερα όμως τίποτα.

-Έκανα επανεκκινήσεις σε ρούτερ και Blade αλλά το πρόβλημα παραμένει. Σημειωτέον πως το ρούτερ μου δουλεύει κανονικά μιας και σύνδεσα επιτυχώς το Ipod μου χωρίς κανένα ζήτημα.

-Παράδοξο είναι ακόμη ότι το blade μου συνδέεται σε όλα τα ελεύθερα δίκτυα πέριξ του σπιτιού και στο μόνο που δεν μπαίνει είναι στο δικό μου.....

-Παρότι δεν υπάρχει σύνδεση ουσιαστικά, φαίνεται σαν να είναι συνδεδεμένο στο ασύρματο δίκτυο μου μιας ΚΑΙ η 'κεραία' εμφανίζεται ΚΑΙ στις ρυθμίσεις WIFI έχω την ένδειξη 'συνδεδεμένο'.

 

Πολύ περίεργα πράματα!

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

 

Μηπως εχεις κανα Κινεζικο Ρουτερ ???????:lol::lol::lol:

 

Έχει Light sensor και Proximity sensor.

Παρατήρησε όταν παίρνεις τηλέφωνο και το βάζεις στο αυτί σου σβήνει η οθόνη και όταν το απομακρύνεις από το αυτί σου ανάβει.

Επίσης, ΜΕΝΟΥ - ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ - ΗΧΟΣ & ΕΙΚΟΝΑ - Λήξη ορίου χρόνου οθόνης - επιλέγεις μετά από πόση ώρα θα σβήσει η οθόνη.

 

Τελικα η κινεζα εχει ολα τα καλα ...

Τα παντα ολα ...

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Μηπως εχεις κανα Κινεζικο Ρουτερ ???????:lol::lol::lol:

Του (Π)ΟΤΕ ειναι το ρουτερ του τι περιμενεις? :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Σε όποιον αντιμετωπίζει πρόβλημα με την αποστολή (μονών) sms 160 χαρακτήρων, χρειάζεται ΑΠΛΑ να κατεβάσει την εφαρμογή 'handcent' Έτσι, έχει και 160 χαρακτήρες και καλύτερο 'περιβάλλον' διαχείρισης των sms του.

 

 

Πάμε τώρα στο θέμα που ανέκυψε σήμερα:

Σημερα λοιπόν, και εντελώς ξαφνικά, έπαψε να συνδέεται με το ρούτερ του σπιτιού μου για κάποιον ανεξήγητο λόγο.

 

-Τις 2-3 προηγούμενες μέρες είχα συνδεθεί με το ρούτερ μου κατ επανάληψη χωρίς κανένα πρβλ.Σήμερα όμως τίποτα.

-Έκανα επανεκκινήσεις σε ρούτερ και Blade αλλά το πρόβλημα παραμένει. Σημειωτέον πως το ρούτερ μου δουλεύει κανονικά μιας και σύνδεσα επιτυχώς το Ipod μου χωρίς κανένα ζήτημα.

-Παράδοξο είναι ακόμη ότι το blade μου συνδέεται σε όλα τα ελεύθερα δίκτυα πέριξ του σπιτιού και στο μόνο που δεν μπαίνει είναι στο δικό μου.....

-Παρότι δεν υπάρχει σύνδεση ουσιαστικά, φαίνεται σαν να είναι συνδεδεμένο στο ασύρματο δίκτυο μου μιας ΚΑΙ η 'κεραία' εμφανίζεται ΚΑΙ στις ρυθμίσεις WIFI έχω την ένδειξη 'συνδεδεμένο'.

 

Πολύ περίεργα πράματα!

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα?

iou μου παρε κανενα ρουτερ της προκοπης :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί, στα 3D παιχνίδια πως τα πάει? Καλά δεν το συζητώ για Asphalt και Nova, αλλά για κανένα Angry Birds, ελαφριά παιχνίδια. Και βίντεο μέχρι τι ανάλυση μπορέι να πάιξει χωρίς να κολλάει? Γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω να δώ και το Android πως είναι. Πάντος και το iPhone 3gs 600 επεξεργαστή και 256 RAM έχει και δεν κολλάει καθόλου, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το Blade ψιλοκολλάει στα βαρία παιχνίδια...
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όπως και στα PC, τα Mhz ενός επεξεργαστή δεν είναι ενδεικτικά της απόδοσης του. Παράδειγμα οι επεξεργαστές στα Nexus One και Galaxy S. Που είναι και οι 2 στο 1Ghz αλλά αυτός του Galaxy S είναι κατά πολύ ταχύτερος. Δεν έχουμε cpu μόνο μιας κατασκευάστριας εταιρίας για να είναι της ίδιας σειράς όλοι έτσι ώστε η συχνότητα λειτουργίας να είναι ένα ξεκάθαρο στοιχείο απόδοσης. Π.χ. το iphone 3GS φόραγε τον Cortex A8 της Samsung (νομίζω), το Milestone τον ίδιο, και το Blade εδώ τον Qualcomm MSM 7227. Όλοι στα 600Mhz, αλλά με αρκετές διαφορές στις επιδόσεις.

 

Και στο ZTE Blade δεν έχει ενσωματωθεί ακόμα πλήρως το hardware acceleration. Αναμένεται ελπίζω στο επίσημο Froyo

Edited by Nognir
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Σε προηγουμενα μυνηματα λεχθηκε οτι ειναι δυνατο το o/c στο cpu μεχρι τα 864mhz. Εαν αποδειχθει οτι το η συσκευη το αντεχει θα αυξηθουν πολυ οι επιδοσεις. Το θεμα ειναι αν θα πρεπει να μπει custom rom για αυτο ή θα μπορει να μπει και σαν προγραμα πανω στην επισημη.
Link to comment
Share on other sites

Σε προηγουμενα μυνηματα λεχθηκε οτι ειναι δυνατο το o/c στο cpu μεχρι τα 864mhz. Εαν αποδειχθει οτι το η συσκευη το αντεχει θα αυξηθουν πολυ οι επιδοσεις. Το θεμα ειναι αν θα πρεπει να μπει custom rom για αυτο ή θα μπορει να μπει και σαν προγραμα πανω στην επισημη.

 

Ακόμα και αν γίνεται όμως να τον πας τον CPU 864 Mhz, μην τον πας. Δέν το λέω σε εσένα, γενικά το λέω. Μετά θα ζεστένονται τα πλαστικά γύρο γύρο, και καπόυ διαβασα (για άλες συσκευές) οτι μπορεί να λιώσουν κιολας..

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Ακόμα και αν γίνεται όμως να τον πας τον CPU 864 Mhz, μην τον πας. Δέν το λέω σε εσένα, γενικά το λέω. Μετά θα ζεστένονται τα πλαστικά γύρο γύρο, και καπόυ διαβασα (για άλες συσκευές) οτι μπορεί να λιώσουν κιολας..

Εχω διαβασει οτι το joy845 το πηγαν μεχρι και 1ghz χωρις προβλημα, οποτε δεν ειναι δυσκολο να αντεξει και το blade o/c

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει οτι το joy845 το πηγαν μεχρι και 1ghz χωρις προβλημα, οποτε δεν ειναι δυσκολο να αντεξει και το blade o/c

 

ναι οκ τοτε.. αλλα αν το overclock ειναι σαν τους υπολογιστες, παιζει να "καεί" κιολας? κατι ακομα, το browsing ειναι smooth?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
ναι οκ τοτε.. αλλα αν το overclock ειναι σαν τους υπολογιστες, παιζει να "καεί" κιολας? κατι ακομα, το browsing ειναι smooth?

Εχω την εντυπωση πως το σηκωνει απο τι διαβασα.....αρκετα smooth....εγω χρησιμοποιω τον dolphin hd - δινει και full screen σερφαρισμα. Σε αρκετα φορτωμενα site εκει εχει κατι σπασιματακια.... παντως σε γενικες γραμμες ειναι καλα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να περνάει τις επαφές που είναι γραμμένες με ελληνικούς χαρακτήρες κανονικά και όχι όλοι στο γραμμα " Ζ " :(
Link to comment
Share on other sites

λοιπον περασα το frouo 2.2 πολυ γρηγορο στα παιχνιδια 3d οπως το asphalt 5, dungeon hunter,hero of sparta,nfs shift, τα παιζει χωρις το παραμικρο προβλημα ουτε ενα κολημα σε αντιθεση με το android 2.1 που το επεζαι σε slow motion επιπλεον απο το λιγο που το τεσταρα εχει φιγει το παραμικρο lag απο το psx4droid, επισης εκανα και benchmark με το quadrant standard και απο τα 400σκορ που μου εβγαζε με το eclair 2.1 τωρα μου βγαζει απο 850 εως 900:D
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
υπάρχει τρόπος να περνάει τις επαφές που είναι γραμμένες με ελληνικούς χαρακτήρες κανονικά και όχι όλοι στο γραμμα " Ζ " :(

Ειχα το s/e w705 - μετα ενα lg αφης που δεν θυμαμαι ποιο ηταν. Οταν εβαλα την sim στο blade οι επαφες φαινοταν κανονικα και οχι στο z που λες εσυ. Απλά χρειαστηκε σε καποιες απο αυτες επεξεργασια.

Link to comment
Share on other sites

Οι επαφές περάσαν μεσώ Google.

όποιες που ήταν με αγγλικούς χαρακτήρες τις πέρασε σωστά.

Όλες οι άλλες στο Ζ.

Εσύ τι έκανες τις ξαναγραψες με αγγλικούς χαρακτήρες στο google επαφές και μετά Sync.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Οι επαφές περάσαν μεσώ Google.

όποιες που ήταν με αγγλικούς χαρακτήρες τις πέρασε σωστά.

Όλες οι άλλες στο Ζ.

Εσύ τι έκανες τις ξαναγραψες με αγγλικούς χαρακτήρες στο google επαφές και μετά Sync.

Εβαλα μεσα την sim της Wind και μετα εκανα εξαγωγη απο καρτα sim στο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...