Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιος με San Francisco έχει δοκιμάσει να βάλει τη ROM της WIND?

Δούλεψε; Πως το έκανε;

Επίσης, πως γίνεται εγκατάσταση ελληνικής γλώσσας στο TouchPal;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τώρα που το τσέκαρα δεν έχω backlight bleeding και όντως τα χρώματα είναι πολύ ζωντανά.

Ρε λες να έχουμε amoled?

Θα πάω σε κανένα μαγαζί αλλά δε ξέρω με ποιό να συγκρίνωγιατί τα samsung έχουν samoled και τα desire lcd τώρα πια....

Link to comment
Share on other sites

τα καταφερα:D τωρα στην εκδοση λογισμικου λει παλι 2.1 και στον αριθμο εκδοσης hungarian hedgenhog rls2 (αυτο ειναι το frouo 2.2;) το κινητο το πηρα απο wind(mxa055)

 

Όχι δεν είναι το Froyo 2.2

Το Froyo δεν έχει βγει ακόμα επίσημα για το κινητό και οι όποιες εκδόσεις κυκλοφορούν είναι σε δοκιμαστική έκδοση και δεν λειτουργούν 100% σωστά. Η έκδοση που σου είπα είναι η 2.1 αλλά με αρκετές βελτιώσεις που βρίσκονται στην 2.2. Για την 2.2 σου προτείνω να κάνεις λίγη υπομονή μερικές μέρες ακόμα.

 

 

Να ρωτησω κατι απλο. Οταν βγει η αναθμιση για 2.2. μπορει να γινει ευκολα μεσω wifi και ΟΤΑ? ΕΠισης οι εφαρμογες τελικα στο κινητο καθονται στην καρτα μνημης ή μειωνονται απο τα συνολικα ΜΒ που εχει ο χρηστης?

Για την αναβάθμιση έτσι λένε, τώρα δεν έχει συμβεί ακόμα οπότε δεν μπορώ να στο εγγυηθώ.

Για τις εφαρμογές στην SD στο 2.1 μόνο με το app2SD και στην 2.2 από την μάνα του.

 

 

Παιδιά τώρα που το τσέκαρα δεν έχω backlight bleeding και όντως τα χρώματα είναι πολύ ζωντανά.

Ρε λες να έχουμε amoled?

Θα πάω σε κανένα μαγαζί αλλά δε ξέρω με ποιό να συγκρίνωγιατί τα samsung έχουν samoled και τα desire lcd τώρα πια....

Έχω το samsung Jet με Amoled και δεν βρίσκω διαφορές. Βέβαια δεν έχω ξανακάνει σύγκριση οπότε δεν ξέρω σίγουρα.

Edited by mxa055
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι το Froyo 2.2

Το Froyo δεν έχει βγει ακόμα επίσημα για το κινητό και οι όποιες εκδόσεις κυκλοφορούν είναι σε δοκιμαστική έκδοση και δεν λειτουργούν 100% σωστά. Η έκδοση που σου είπα είναι η 2.1 αλλά με αρκετές βελτιώσεις που βρίσκονται στην 2.2. Για την 2.2 σου προτείνω να κάνεις λίγη υπομονή μερικές μέρες ακόμα.

 

 

 

Για την αναβάθμιση έτσι λένε, τώρα δεν έχει συμβεί ακόμα οπότε δεν μπορώ να στο εγγυηθώ.

Για τις εφαρμογές στην SD στο 2.1 μόνο με το app2SD και στην 2.2 από την μάνα του.

 

 

 

Έχω το samsung Jet με Amoled και δεν βρίσκω διαφορές. Βέβαια δεν έχω ξανακάνει σύγκριση οπότε δεν ξέρω σίγουρα.

 

και κατι αλλο η συγκεκριμενη εκδοση ειχε και κατι adon για overckloking εγω κατεβασα και τα δυο ξερεις μηπως πως κανω overckloking; και τα δυο αρχεια ηταν σε μορφη rar, αα πως βαζω ελληνικο πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το πρωτο μου ανδροειδες το τσιμπησα σημερα .δεν μπορω να συνηθισω ακομα το οτι η οθονη ειναι multi touch!αλλου παταει ο αντιχειρας αλλα γραφει!δυσκολα τα πραγματα!πρωτες ερωτησεις

1--πως και που βαζω δικους μου ηχους κλησης και μηνυματων?(απο το παλιο κινητο μου)

2--

3--γραφω μηνυμα και στους 70 χαρακτηρες χρεωνει 2ο μηνυμα!

4--"προφιλ" υπαρχουν καπου?δηλαδη να εχω αλλη ενταση για οταν ειμαι στη δουλεια αλλη οταν ειμαι σπιτι και να μπορω ευκολα να εναλλασω μεταξυ τους?

5-- πως αλλαζει το πληκτρολογιο απο qwerty σε αλφαρηθμητικο?

6--πως γινεται να δω τι μνημη ελευθερη εχω σε κινητο και καρτα?

7--πως γινεται να μην κλεινει οθονη και να κλειδωνει οταν σερφαρω και σταματησω για λιγο?να σβηνει η οθονη οκ αλλα οχι να κλειδωνει?

8--κατεβασα τον οπερα μινι απο το μαρκετ αλλα δεν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο!

 

προς το παρον αυτα!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος στο forum. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα κινητό με android. Παρακολουθώ το θέμα με το zte και πιστεύω ότι θα μπορούσε να είναι μια καλή επιλογή για εμένα. Το ερώτημά μου έχει να κάνει με το κατά πόσο το κινητό θα αντέχει τόσο εφαρμογές για gps όσο και εφαρμογές για επεξεργασία κειμένων, 2 παράμετροι που με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα.

Σας ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι καινούργιος στο forum. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα κινητό με android. Παρακολουθώ το θέμα με το zte και πιστεύω ότι θα μπορούσε να είναι μια καλή επιλογή για εμένα. Το ερώτημά μου έχει να κάνει με το κατά πόσο το κινητό θα αντέχει τόσο εφαρμογές για gps όσο και εφαρμογές για επεξεργασία κειμένων, 2 παράμετροι που με ενδιαφέρουν ιδιαίτερα.

Σας ευχαριστώ:)

 

μια χαρα παιζει φιλε μου και στα 2... κανενα προβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα παιζει φιλε μου και στα 2... κανενα προβλημα ;)

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Πιστεύεις ότι η χωρητικότητά του επαρκεί για να περάσεις ένα σεβαστό αριθμό εφαρμογών. Φαντάζομαι ότι στην αρχή θα ήθελα να το εξερευνήσω εγκαθιστώντας αρκετές εφαρμογές αλλά δεν είμαι σίγουρος (και δεν ξέρω) εαν το zte θα το αντέχει.

Link to comment
Share on other sites

Πολλα ευχαριστω ...:happy::happy::happy:

 

Τιποτα:)

Αν παραγγειλεις σου προτεινω να παρεις αυτην που ειναι 1300 και οχι την 1250.

Επισης να μας ενημερωσεις αν ειναι οκ η μπαταρια ποσο κραταει και τα σχετικα;)

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κι απο μενα..

 

Πριν κατι μερες ανακαλυψα στο ιντερνετ αυτο το κινητο και εχω παθει την πλακα μου..

 

Μπορει να ειναι πιστευω το πιο value for money κινητο στην στορια των κινητων..

 

Το πιστευω πραγματικα, αν και δεν το εχω δει ακομα..

 

Μηπως ξερετε που μπορω να βρω την καλη εκδοση με την Amoled?

 

Αν επισης καποιος θελει για τον α', β' λογο να το δωσει ας μου πει, ενδιαφερομαι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια κι απο μενα..

 

Πριν κατι μερες ανακαλυψα στο ιντερνετ αυτο το κινητο και εχω παθει την πλακα μου..

 

Μπορει να ειναι πιστευω το πιο value for money κινητο στην στορια των κινητων..

 

Το πιστευω πραγματικα, αν και δεν το εχω δει ακομα..

 

Μηπως ξερετε που μπορω να βρω την καλη εκδοση με την Amoled?

 

Αν επισης καποιος θελει για τον α', β' λογο να το δωσει ας μου πει, ενδιαφερομαι..

εγω το εχω 3 και κατι ωρες και δεν μπορω να συνηθισω το android!βασικα το multitouch δεν με βολευει καθολου!παραπανω εχω κατι ερωτησεις εαν απαντηθουν ισως το κρατησω αλλιως δεν θα αντεξω :lol:
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν γινεται οταν ανοιγουμε τον browser να κανετ αναζητηση για σημεια προσβασης ( wifi wind internet )οπως στα symbian;ειναι λιγο σπαστικο να ανοιγεις χωριστα τη συνδεση και τον browser
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πως γίνεται εγκατάσταση ελληνικής γλώσσας στο TouchPal;

 

Τελικά το βρήκα μόνος μου. Αν έχετε βάλει ROM χωρίς Ελληνική γλώσσα δεν μπορείτε να γράψετε ελληνικά ούτε στα SMS. H λύση είναι να βρείτε το GreekPack.apk και να το εγκαταστήσετε με έναν Application Installer που θα βρείτε στο Μarket όπως π.χ. τον Astro File Manager.

To GreekPack.apk υπάρχει μέσα στο stock ROM της WIND. Το αντιγράφετε στην SD Card και το εγκαθιστάτε με το Astro.

Link to comment
Share on other sites

γιατι εμενα με την μαμα ρομ στους 70 χαρακτηρες χρεωνει 2ο μηνυμα?πρεπει να ρυθμισω κατι?

 

ρε παιδια πηρα μια 8αρα kingston καρτα και προσπαθω να περασω φωτος μεσα και στο κινητο μου πεταει μηνυμα sdcard unexpectedly removed και δεν κανει την μεταφορα!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

παιδια κοιταξτε αυτο

 

Όπως λέει και το 1ο comment...

this needs a little clarification:

- the rom in question is a dump from a dev unit that was NEVER PUBLICALLY released and probably and prbly implemented as a security measure to make a stolen unit traceable

- fibblesan from modaco sucessfully patched out in the current froyo roms that are in circulation

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει και το 1ο comment...

this needs a little clarification:

- the rom in question is a dump from a dev unit that was NEVER PUBLICALLY released and probably and prbly implemented as a security measure to make a stolen unit traceable

- fibblesan from modaco sucessfully patched out in the current froyo roms that are in circulation

 

can u translate ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...