Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τιποτα παλι το εχω δοκιμασει ισαμε 300 φορες.....:O

 

1. κλεισε το κινητο

2. βγαλε μπαταρια

3. βαλε μπαταρια

4. κρατα πατημενα με τη σειρα menu, volume +, power

5. περιμενε οπως εισαι 10 δευτερα

6. ασε τα κουμπια ολα μαζι

7. συνδεσε το usb

 

Δεν μπορει να μην γινει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια δουλευει σε εσας το smooth calendar?? εχω συγχρονισει στο mail μου το ημερολογιο εορτολογιο (https://www.google.com/calendar/embed?src=67qclbjbf206upsjke1a4pca5s@group.calendar.google.com&ctz=Europe/Athens&gsessionid=OK) αλλα ενω το εχω επιλεγμενο και στισ ρυθμισεις στο smooth calendar το widget στην οθονη δεν εμφανιζει τιποτα. μπορειτε να με βοηθησετε??

 

Μηπως το εγκατεστησες στην καρτα SD;Τα widgets δεν τα βαζουμε στην SD αλλα στην μνημη του τηλεφωνου.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Βρε μαγκες, ξερεις κανεις που ειναι διαθεσιμο αυτη την στιγμη το ZTE Blade και σε ποια τιμή.....?????

Στην Wind που ρωτησα μου ειπανε οτι εξαντληθηκε και δεν γνωριζουνε ποτε θα το ξαναπαραλαβουνε.........:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Ειμαι καινουριος στο android και την παρασκευη πηρα το blade.

Διαβαζα συνεχεια το τοπικ αυτο τις προηγουμενες μερες και πραγματικα τα λεει ολα.

Το προβλημα μου ωντας στραβαδι στο android ειναι η σειρα που πρεπει να γινουν τα πραγματα. πχ αν θελω να βαλω νεα ρομ τι ενεργειες πρεπει να κανω κτλ.. Σιγουρα εχουν απαντηθει πολλες φορες μεμονομενα αλλα βημα βημα δεν εχω βρει μεχρι τωρα.

 

Ποσο ποιο "βημα-βημα" απο αυτο?

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Μηπως το εγκατεστησες στην καρτα SD;Τα widgets δεν τα βαζουμε στην SD αλλα στην μνημη του τηλεφωνου.

 

οχι,στο τξλεφωνο το εχω. το widget βγαινει κανονικα και φενεται το ημερολογιο,δηλαδη το εικονιδιο που λεει την σημερινη ημερομηνια αλλα δεν γραφει τιποτα διπλα. τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Βρε μαγκες, ξερεις κανεις που ειναι διαθεσιμο αυτη την στιγμη το ZTE Blade και σε ποια τιμή.....?????

Στην Wind που ρωτησα μου ειπανε οτι εξαντληθηκε και δεν γνωριζουνε ποτε θα το ξαναπαραλαβουνε.........:cry::cry::cry::cry::cry::cry:

 

Το αγόρασε συνάδελφος από προπαραγγελία σήμερα στη Λάρισα αγορά με 143€

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασε συνάδελφος από προπαραγγελία σήμερα στη Λάρισα αγορά με 143€

 

Η εκπτωση παντως ισχυει μεχρι και σημερα, ασχετα που δεν το παραδεχονται ορισμενα καταστηματα. Αν ειναι κανεις τυχερος και το βρει απο αυριο και μετα 159..

Link to comment
Share on other sites

οχι,στο τξλεφωνο το εχω. το widget βγαινει κανονικα και φενεται το ημερολογιο,δηλαδη το εικονιδιο που λεει την σημερινη ημερομηνια αλλα δεν γραφει τιποτα διπλα. τι φταιει?

 

Για πατα μια πανω στο widget.Λογικα θα σου βγαλει 3 επιλογες "Refresh-Calendar-Config".Πατα στο Config και μετα calendars και τικαρε τα ολα.Κανε ενα συγχρονισμο και πες μου.Κανε και ενα reboot αν συνεχιζει να μην δειχνει τιποτα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΙΠΟΝ!! Μου κολησε τελειως το κινητο ακομα και στο clockwork μεσα πανω στο wipe cache! Δεν εκανε τπτ και εβγαλα μπαταρια.... 100% κατι δεν παει καλα! ξαναπερναω wind rom, stock recovery και το αφηνω με τα 512 και ο θεος βοηθος??? :cry:

 

Ποιο έκδοση clockworkmod χρησιμοποιείς? Δοκίμασες με την 3.0.0.6?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μόλις πήρα σήμερα το zte blade από τη wind.

Διαβάζω με προσοχή όσα γράφει το Thread.

 

2 ερωτήσεις.

 

1) έτρεξα τον task manager και βγάζει Συνολική μνήμη 160.99 MB

Μήπως η συσκευή έχει πρόβλημα και πρέπει να την πάω πίσω?

 

2) δοκίμασα να την ανάψω με το + και το power πατημένο για να περάσω το recoveryclockmod και να πάρω backup αλλά μετά από λίγο ανάβει κανονικά σε android. Τρέχω το fastboot μου βγάζει waiting for device και ακόμη κ αν το συνδέσω όταν δείχνει το πράσσινο ανθρωπάκι δε γίνεται τπτ.

 

windows 7 έχω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μόλις πήρα σήμερα το zte blade από τη wind.

Διαβάζω με προσοχή όσα γράφει το Thread.

 

2 ερωτήσεις.

 

1) έτρεξα τον task manager και βγάζει Συνολική μνήμη 160.99 MB

Μήπως η συσκευή έχει πρόβλημα και πρέπει να την πάω πίσω?

 

2) δοκίμασα να την ανάψω με το + και το power πατημένο για να περάσω το recoveryclockmod και να πάρω backup αλλά μετά από λίγο ανάβει κανονικά σε android. Τρέχω το fastboot μου βγάζει waiting for device και ακόμη κ αν το συνδέσω όταν δείχνει το πράσσινο ανθρωπάκι δε γίνεται τπτ.

 

windows 7 έχω.

 

1) οχι δεν εχεις προβλημα , δες την υπογραφη μου και θα το κανει 512 ΜΒ (414,60ΜΒ) :)

zte blade 512Mb http://techblog.gr/mobile/zte-blade-512mb-ram-0593/

μουσική στο BT SuperBTmonotrial @ market

Link to comment
Share on other sites

Ποιο έκδοση clockworkmod χρησιμοποιείς? Δοκίμασες με την 3.0.0.6?

 

ναι. στανταρ προβληματακι ειναι το χω το κινητο εδω και 3 μηνες το ξερω πολυ καλα..

Ας το πω μια τελτευταια φορα μιας και αλαξαμε σελιδα. (για ποτε φτασαμε τις 400... :cool: ) Υπαρχει κανεις που να επεστρεψε κινητο στη wind μετα το patch των 512mb και να ειχε καποιο προβλημα? thanks

Link to comment
Share on other sites

Για πατα μια πανω στο widget.Λογικα θα σου βγαλει 3 επιλογες "Refresh-Calendar-Config".Πατα στο Config και μετα calendars και τικαρε τα ολα.Κανε ενα συγχρονισμο και πες μου.Κανε και ενα reboot αν συνεχιζει να μην δειχνει τιποτα...

 

τιποτα παλι!:(:(

Link to comment
Share on other sites

τιποτα παλι!:(:(

 

Πατωντας οπως σου ειπα πριν το Config σου βγαζει καποιες επιλογες.Μπας και εχεις τικαρει το Hide all day events;Αν ναι τοτε ξετικαρε το.Αν δεν φταιει κι αυτο δεν ξερω πως να σε βοηθησω...Απεγκατεστησε το και ξαναεγκατεστησε το μπας και...Αν παλι οχι καλυτερα να κανεις το ερωτημα σου εδω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

1) οχι δεν εχεις προβλημα , δες την υπογραφη μου και θα το κανει 512 ΜΒ (414,60ΜΒ) :)

Ναι αλλά το αρχείο έχει διαγραφεί από το hotfile ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Μόλις πήρα σήμερα το zte blade από τη wind.

Διαβάζω με προσοχή όσα γράφει το Thread.

 

2 ερωτήσεις.

 

1) έτρεξα τον task manager και βγάζει Συνολική μνήμη 160.99 MB

Μήπως η συσκευή έχει πρόβλημα και πρέπει να την πάω πίσω?

 

2) δοκίμασα να την ανάψω με το + και το power πατημένο για να περάσω το recoveryclockmod και να πάρω backup αλλά μετά από λίγο ανάβει κανονικά σε android. Τρέχω το fastboot μου βγάζει waiting for device και ακόμη κ αν το συνδέσω όταν δείχνει το πράσσινο ανθρωπάκι δε γίνεται τπτ.

 

windows 7 έχω.

 

Παιδια καλησπερα κι απο εμενα και καλως σας βρισκω στο φορουμ. Κι εγω σημερα το πηρα το κινητο κι επισης δεν μπορω να κανω το back up ,δε μενει στο πρασινο ανθρωπακι αλλα φορτωνει μετα κανονικα android. Επισης κι εγω εχω 160.99 mb μνημη. Μηπως έκαναν κατι ωστε να μη μπορουμε να το πειραξουμε;

Link to comment
Share on other sites

1) οχι δεν εχεις προβλημα , δες την υπογραφη μου και θα το κανει 512 ΜΒ (414,60ΜΒ) :)

 

Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.

Να πώ ότι αυτό ακριβώς το λίνκ προσπαθώ να ακολουθήσω και πρίν την απάντηση.

 

1) το hotfile λινκ έχει αφαιρεθεί.

2) στα βήματα backup 2-5 συμβαίνει αυτό που είπα, δηλ κρατάω το Power και το + πατημένα αλλά το κινητό ξεκινάει κανονικά και το fastboot-windows γράφει waiting for edevice.

 

Ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα κι απο εμενα και καλως σας βρισκω στο φορουμ. Κι εγω σημερα το πηρα το κινητο κι επισης δεν μπορω να κανω το back up ,δε μενει στο πρασινο ανθρωπακι αλλα φορτωνει μετα κανονικα android. Επισης κι εγω εχω 160.99 mb μνημη. Μηπως καναν κατι ωστε να μη μπορουμε να το πειραξουμε;

 

Κι εγω αυτο υποπτευομαι...Εσεις που το πηρατε τωρα το λετε αυτο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά το αρχείο έχει διαγραφεί από το hotfile ;)

 

Το έχουν ξανανεβασει δες τα σχολια στο blog προς το τελος.

Edited by deschrist
Link to comment
Share on other sites

Πατωντας οπως σου ειπα πριν το Config σου βγαζει καποιες επιλογες.Μπας και εχεις τικαρει το Hide all day events;Αν ναι τοτε ξετικαρε το.Αν δεν φταιει κι αυτο δεν ξερω πως να σε βοηθησω...Απεγκατεστησε το και ξαναεγκατεστησε το μπας και...Αν παλι οχι καλυτερα να κανεις το ερωτημα σου εδω.

 

τιποτα παλι!:( pff

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια ερωτηση: λοιπον εχω βαλει στο blade μου μια Jellyfish r9.θελω να το γυρισω στην stock της wind την βρηκα απο το site ωραια και καλα την περναω απο clockwrorkmod 2.5.1.8 αν δεν κανω λαθος(παντος το τελευταιο ειναι 8).....Ανοιγει κανονικοτατα το κινητο και μολις ανοιγει η homescreen βγαζει ενα error..πατας αναγκαστηκο κλεισιμο και αμεσος μετα σβηνουν ολα νεκρονει....αν δεν βγαλεις την μπαταρια δεν κανεις τιποτα μηπος κανω κατι λαθος;;;μπορειτε να μου πειτε τον σωστο τροπο αν δεν το κανω σωστα;;;Μηπος δεν γινεται ειμαι rooted και εχω 512ram
Link to comment
Share on other sites

παιδες πρωτα ξεκλειδωνω την ram κ μετα περναω νεα rom η το αντιθετο?

 

Πρώτα RAM, μετά ROM.

 

Παίδες, πέρασα τελικά την FLB R10, έβαλα Swype και Blue Gingerbread. Η ROM πετάει, είναι ακόμα πιο γρήγορη στην αίσθηση απ'την JJ7 που είχα. Σωτήρια προγραμματάκια είναι το no frills cpu control που περιλαμβάνει (στο thread συζήτησης στο modaco έχει ένα superuser.zip, αναβαθμίστε με αυτό οπωσδήποτε αλλιώς δεν σας περνάει τις δικές σας ρυθμίσεις) και το blade buddy στο market (χρειάζεται για να ενεργοποιήσετε το hw ui, χωρίς αυτό θα έχετε μικρό θέμα με τα mp4 βίντεο)

Edited by Nognir
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα RAM, μετά ROM.

 

ρε φιλε μηπως ξερεις για αυτο; λοιπον εχω βαλει στο blade μου μια Jellyfish r9.θελω να το γυρισω στην stock της wind την βρηκα απο το site ωραια και καλα την περναω απο clockwrorkmod 2.5.1.8 αν δεν κανω λαθος(παντος το τελευταιο ειναι 8).....Ανοιγει κανονικοτατα το κινητο και μολις ανοιγει η homescreen βγαζει ενα error..πατας αναγκαστηκο κλεισιμο και αμεσος μετα σβηνουν ολα νεκρονει....αν δεν βγαλεις την μπαταρια δεν κανεις τιποτα μηπος κανω κατι λαθος;;;μπορειτε να μου πειτε τον σωστο τροπο αν δεν το κανω σωστα;;;Μηπος δεν γινεται ειμαι rooted και εχω 512ram

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...