Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μαρκα ειναι "oyama" και λεγεται PowerCharger Pro. Το πηρα απο το carefour πατρας και ενω εγραφε 22€ τιμη στο ταμειο το χρεωνει 12!

 

Ευχαριστω πολυ, θα το ψαξω και μπορει να φτασω μεχρι και την Πατρα!

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ, θα το ψαξω και μπορει να φτασω μεχρι και την Πατρα!

 

χαχαχα η βενζινη θα στοιχησει πιο πολυ:p ξεχασα να πω οτι εχει και τσαντακι μαζι για να τα εχεις ολα μαζι σου!

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα την r11και στο test μα quadrant μου βγαζει γυρω στο 950, ενω με την jj rls9 overclocked στα 691, μετα βιας στην ιδια μετρηση φτανει στο 550.

ξερει κανεις αν ειναι fake;

Link to comment
Share on other sites

Εχω Vodafone CU. Στην γραμμη μου εχω ιντερνετ (πριν μερες δουλευα αυτο το νουμερο κανονικα για χρηση ιντερνετ στο Ν8 μου) αλλα απο το ΖΤΕ Blade δεν μπορω να συνδεθω καθολου μεσω της Vodafone.Μπορει κανεις να μου πει τις σχετικες ρυθμισεις που θα πρεπει να ελεγξω αν ολα ειναι οκ;

θελω να βαλω κανα whatchdog προγραμμα για APN και οποτε θελω να το ανοιγω και να το κλεινω...Αλλα δεν καθολου ιντερνετ για να δουλεψω κατι τετοιο :)

 

Και application να μην κατεβάσεις έχει το κινητό ρυθμιση..

Πας μενου - ρυθμίσεις - ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - και ξετσεκάρεις το σύνδεση δεδομένων.

Ετσι δεν θα μπει με τίποτα στο ίντερνετ, μόνο ασύρματα αν θες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα την r11και στο test μα quadrant μου βγαζει γυρω στο 950, ενω με την jj rls9 overclocked στα 691, μετα βιας στην ιδια μετρηση φτανει στο 550.

ξερει κανεις αν ειναι fake;

 

Ναι fake είναι, η r11 χρησιμοποιεί έναν προβληματικό codec που δίνει εξωπραγματικό σκορ.....

 

@wolf13 να τι ξέχασες να γράψεις στο FAQ σου! :p :lol:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Και application να μην κατεβάσεις έχει το κινητό ρυθμιση..

Πας μενου - ρυθμίσεις - ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα - δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - και ξετσεκάρεις το σύνδεση δεδομένων.

Ετσι δεν θα μπει με τίποτα στο ίντερνετ, μόνο ασύρματα αν θες.

 

Το θεμα ειναι πως ΘΕΛΩ να μπω στο ιντερνετ μεσω τις Vodafone που και που αλλα δεν συνδεεται :)

_ILiDAN_
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά κι απο μένα σε όλους τους συμετέχοντες.!!!

Εχω μελετήσει προσεχτικά όλο το "θρεντ" και μπορώ να πω ότι δεν έχει μείνει καμία απορία μου αναπάντητη ! Συγχαρητήρια για το ενδιαφέρον και την προσπάθεια σας να διαφωτίζετε και μας τους ... "ψιλοάσχετους"

Ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες σας κατάφερα να περάσω τα +256 mb και να κάνω πιο γρήγορο το Blade μου.

Καταθέτωντας και γω την άποψη μου, δηλώνω πως μετά από πολλές δοκιμές σε διαφορετικές custom roms πιστεύω ότι (σε μένα τουλάχιστον) η modaco r11 δούλεψε καλύτερα απ'όλες.

Μάλλον θα σταματήσω τα πειράματα και θα περιμένω την "official".

 

Χαιρετισμους και σεβασμό σε όλους σας.!!!!!

 

Υ.Γ. Αν κάποιος ξέρει να μου προτείνει ένα καλό πρόγραμμα πλοήγησης, θα το ετιμούσα πολύ. Ευχαριστώ και καλη συνέχεια σε όλους μας.!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την official περιμενω αλλα το θεμα ειναι το ποτε θα μας ερθει.
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά κι απο μένα σε όλους τους συμετέχοντες.!!!

Εχω μελετήσει προσεχτικά όλο το "θρεντ" και μπορώ να πω ότι δεν έχει μείνει καμία απορία μου αναπάντητη ! Συγχαρητήρια για το ενδιαφέρον και την προσπάθεια σας να διαφωτίζετε και μας τους ... "ψιλοάσχετους"

Ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες σας κατάφερα να περάσω τα +256 mb και να κάνω πιο γρήγορο το Blade μου.

Καταθέτωντας και γω την άποψη μου, δηλώνω πως μετά από πολλές δοκιμές σε διαφορετικές custom roms πιστεύω ότι (σε μένα τουλάχιστον) η modaco r11 δούλεψε καλύτερα απ'όλες.

Μάλλον θα σταματήσω τα πειράματα και θα περιμένω την "official".

 

Χαιρετισμους και σεβασμό σε όλους σας.!!!!!

 

Υ.Γ. Αν κάποιος ξέρει να μου προτείνει ένα καλό πρόγραμμα πλοήγησης, θα το ετιμούσα πολύ. Ευχαριστώ και καλη συνέχεια σε όλους μας.!

 

Εκανες εγγραφη πριν 3 χρονια κι αυτο ειναι το πρωτο σου ποστ;Ε ρε τιμες το ΖΤΕ! :D

Πιστευω το Aura Sygic θα σου αρεσει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες! Λοιπον εγω εχω το ndrive και με βολευει πολυ. Αλλοι εχουν πει καλα σχολια για το igo εμενα προσωπικα δεν μου αρεσε το interface του αλλα γουστα ειναι αυτα..

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανες εγγραφη πριν 3 χρονια κι αυτο ειναι το πρωτο σου ποστ;Ε ρε τιμες το ΖΤΕ! :D

Πιστευω το Aura Sygic θα σου αρεσει.

Νομίζω ότι αυτό το κινητό τιμά και μας (αν κοιτάξει κανείς τον ανταγωνισμό)

Στην καριέρα μου ως "γκατζετάκιας" είναι ότι πιό τίμιο εχω δει .

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό τι είναι???

Flash Player 10.1 v10.1.106.16 (FREE)

Requirements: Android version 2.2 and higher

Overview: Flash Player is a runtime plug-in for your device browser that enables a FULL web browsing experience on your device including access to your favorite videos, games and interactive content. Having Flash Player on your device gives you freedom to access the same immersive content you experience on a desktop PC anywhere, anytime.

The Full Web experience with Flash Player enables consumers to get more from their devices:

• Uncompromised browsing without ‘empty boxes’.

• Access to rich content, instead of being limited to stripped down “m-sites” (Most m-sites offer the option to navigate to their full sites).

• A more immersive, richer experience for games, video, and productivity anywhere.

 

Δίνω link για να το δοκιμάσετε όσοι έχετε 2.2 (εγώ είμαι ακόμα στη 2.1 περιμένοντας την επίσημη 2.2......)

http://www.mediafire.com/?8zjamjpqyrhmu2p

Το σχετικό αρχείο είναι το com.adobe.flashplayer.v10.1.106.16.apk

 

Στο blade δε γινεται να δουλεψει το flash λογο επεξεργαστη...

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν πατας πληκτρο για ξεκλειδωμα....

Εχεις δικιο.Λαθος διατυπωση.Προγραμμα που να αναβει η οθονη χωρις να παταω το πληκτρο on-off.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το button savior πρεπει καθε φορα που ανοιγω το κινητο να το επιλεγω απο τις εφαρμογες για να λειτουργει? δεν γινεται να λειτουργει απευθειας με το που ανοιγω το κινητο? ειμαι με rls8
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το button savior πρεπει καθε φορα που ανοιγω το κινητο να το επιλεγω απο τις εφαρμογες για να λειτουργει? δεν γινεται να λειτουργει απευθειας με το που ανοιγω το κινητο? ειμαι με rls8

 

Μετέφερέ το στην εσωτερική μνήμη (στην sd το έχεις φαντάζομαι)

Link to comment
Share on other sites

στην εσωτερικη μνημη το εχω

 

Το ρύθμισες να μένει πάντα ανοιχτό?

 

[Features]

 

(2) Can set to always open or auto hide based on user

customizable timer

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την jj rls 9 και επειδή μου φαινεται πως είναι αρκετά καλή σκέφτομαι να την κρατήσω. Εκτός από το πρόβλημα με το COSMOT δεν εχω βρει άλλο bug. Το μόνο που δεν μπόρεσα να κάνω είναι να βάλω το hardware accelerated ui.διάβασα τις οδηγίες αλλά κατι μάλλον κάνω καθος. μπορεί κάποιος να μου πει στα ελληνικα πως στο καλο μπαίνει γιατί είναι η μόνη μου έλλειψη; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την jj rls 9 και επειδή μου φαινεται πως είναι αρκετά καλή σκέφτομαι να την κρατήσω. Εκτός από το πρόβλημα με το COSMOT δεν εχω βρει άλλο bug. Το μόνο που δεν μπόρεσα να κάνω είναι να βάλω το hardware accelerated ui.διάβασα τις οδηγίες αλλά κατι μάλλον κάνω καθος. μπορεί κάποιος να μου πει στα ελληνικα πως στο καλο μπαίνει γιατί είναι η μόνη μου έλλειψη; ευχαριστώ

 

Το περνάς από CWM με τον ίδιο τρόπο που πέρασες το ρομ. Δεν θα δεις κάποια αλλαγή πλέον στην RLS9 δεν φαίνεται στο Build Number.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και εμενα μολις χτες πηρα το ΖΤΕ Βlade στα χερια μου υστερα απο ενα μηνα που το ειχε η Wind γιατι ιταν προβληματικο οταν το πηρα κ στην τελικη το ειχαν ενα μηνα για να μου πουν οτι ιταν χαλασμενη ι SDκαρτα..ΕΛΕΟΣ Ου Μπλεξεις με wind..

 

Λοιπον εχω διαβασει σχεδον ολα τα ποστ κ εχω μερικες αποριες ως νεος σε Android

1) αφτα τα rls9 ktlp που λετε οσο καταλαβα ειναι σπασμενη η εκδοση 2.2 ?

2) στην 2.1 γινετε να συνδεθεις ιντερνετ μεσω του PC με USB δλδ χωρις wifi ή αν προκειτε να γινει κατι τετιο στην 2.2

3)καποιο manual για το πως βαζουμε το rls9 κ αν αφτο εχει προβλημα μετα στο να βαλουμε την official που θα βγει απο την wind..

 

Αφτα προς το παρον κ μπραβο για το φορουμ...(sry για τα "Greek" μου πρωτη φορα γραφω μετα απο καιρο)

 

Thanks..

Link to comment
Share on other sites

Εκανες εγγραφη πριν 3 χρονια κι αυτο ειναι το πρωτο σου ποστ;Ε ρε τιμες το ΖΤΕ! :D

Πιστευω το Aura Sygic θα σου αρεσει.

 

Μόνο μετα απο 3!?

 

*coughs*

 

 

edit: To htc_ime ειναι τόσο καλύτερο απο το swype και το προτιμάτε ολοι? Υπενθυμίζω οτι το σύστημα του swype (drag) δουλεύει πλήρως με τα ελληνικά.

Edited by Johnix
Link to comment
Share on other sites

edit: To htc_ime ειναι τόσο καλύτερο απο το swype και το προτιμάτε ολοι? Υπενθυμίζω οτι το σύστημα του swype (drag) δουλεύει πλήρως με τα ελληνικά.
Στο site λέει: In English, Spanish, Italian, Portuguese, German, and introducing French and an early, *UNSTABLE* preview release of Chinese Pinyin

 

Πού μπορώ να το βρω για να το δοκιμάσω; (δε θέλω να κάνω account στο site τους)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...