Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί συμφορουμιτες billyniotis & wolf 13 νόμιζα ορό μπορούσα να την κατεβάσω απευθείας στο τηλέφωνο όπως ολες τις εφαρμογές. Συγνώμη είμαι τελείως άσχετη (αν και έχω διαβάσει 168) σελίδες! Εσείς ασχολείστε με την τελευταία ρομ και εγώ στον κόσμο μου!
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοεις απευθειας?Τι βηματα εκανες ακριβως?

 

p.s: Οσοι εχετε την alpha3, το google maps σας βρισκει κανονικα την περιοχη που εισαστε?

Εμενα ψαχνει ψαχνει ψαχνει και δεν κανει κιχ.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις απευθειας?Τι βηματα εκανες ακριβως?

 

p.s: Οσοι εχετε την alpha3, το google maps σας βρισκει κανονικα την περιοχη που εισαστε?

Εμενα ψαχνει ψαχνει ψαχνει και δεν κανει κιχ.

Μπηκα απο το τηλεφωνο στο link που βρηκα παραπανω, μπηκα στη σελιδα της modaco οπου ειχε δυο αρχεια apk για κατεβασμα. Οταν ξεκινησα να κατεβααζω το πρωτο μεσω του browser του κινητου μου, εβγαζε μηνυμα οτι το τηλεφωνο μου δεν το υποστηριζει, ενω εχω κατεβασει και κανει εγκατασταση αρκετα apk αρχεια απο διαφορες πηγες εκτος market.

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με τον τροπο που σου ανεφερα παραπανω και θα δουλεψει σιγουρα!
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει το εφτιαξα τελικα.Αυξησα τα rows στον launcerpro και ανεβηκαν προς τα πανω.

Επαιζα με τις επιλογες στον launcherpro και μαλλον τα πηγα πολυ προς τα κατω :P

Link to comment
Share on other sites

Εγινε! Οταν βρεθω σε pc θα το δοκιμασω. Ευχαριστω και παλι γιαα την βοηθεια.
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις απευθειας?Τι βηματα εκανες ακριβως?

 

p.s: Οσοι εχετε την alpha3, το google maps σας βρισκει κανονικα την περιοχη που εισαστε?

Εμενα ψαχνει ψαχνει ψαχνει και δεν κανει κιχ.

 

Η alpha3 από ότι θυμάμαι έχει γενικά θέμα με το GPS.

Κατέβασε το ulysse gizmos.

 

Sent from my ZTE-U V880 using Tapatalk

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η alpha3 από ότι θυμάμαι έχει γενικά θέμα με το GPS.

Κατέβασε το ulysse gizmos.

 

Sent from my ZTE-U V880 using Tapatalk

 

Ναι ειχε προβληματα η alpha 3 με το gps...η alpha 5 και η jellyfish ειναι οκ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Το κινητό διαθέτει αλφαβητική ελληνική ταξινόμηση?

Αν ναι, αυτή γινεται κατά επώνυμο ή καπως διαφορετικά?

ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

@ kostas_falcon

 

Οταν ενεργοποιουμε την επιλογη "περιορισμενη υποστηριξη χαρακτηρων",κατι που ειναι προφανως προεπιλογη του handcent,ουσιαστικα γινεται συμπιεση πληροφοριων και τα απλα και τονισμενα πεζα γραμματα μεταφραζονται ως κεφαλαια.Αρα διαλεγεις,αν θες να στελνεις μικρα κ να λαμβανομται μικρα μπορεις να στειλεις γυρω στους 70 χαρακτηρες,αλλιως αν θες κεφαλαια εχεις 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα...

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
@ kostas_falcon

 

Οταν ενεργοποιουμε την επιλογη "περιορισμενη υποστηριξη χαρακτηρων",κατι που ειναι προφανως προεπιλογη του handcent,ουσιαστικα γινεται συμπιεση πληροφοριων και τα απλα και τονισμενα πεζα γραμματα μεταφραζονται ως κεφαλαια.Αρα διαλεγεις,αν θες να στελνεις μικρα κ να λαμβανομται μικρα μπορεις να στειλεις γυρω στους 70 χαρακτηρες,αλλιως αν θες κεφαλαια εχεις 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα...

 

Sent from my ZTE-BLADE using Tapatalk

οκ ευχαριστω.....προτιμω τα κεφαλαια λοιπον.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!

Το κινητό διαθέτει αλφαβητική ελληνική ταξινόμηση?

Αν ναι, αυτή γινεται κατά επώνυμο ή καπως διαφορετικά?

ευχαριστώ!!

 

Kανείς????:blink:

Link to comment
Share on other sites

καλο χρονο να εχουμε ολοι και υγεια στο θεμα τωρα

το κινιτο ειναι με ολα οπως το αγορασα και αποφασισα να το κανω ρουτ

ψαχνω στο μαρκετ για το Universal Androot και δεν μου το ενφανιζη

το κατεβαζω απο ενα XDA το τρεχω και μου λει οτι ειναι ρουτ

ξαναψανω στο μαρκετ τιποτα επισης ψαχνω και το Mone2sd γιατι αυτος ειναι ο τελικος σκοπος μου αλλα και παλι δεν μου τα ενφανιζει

τι να φταιει

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει να μου απαντησει καποιος απο αυτους που εχουν στειλει email στην wind ποσο καιρο καναν για να τους απαντησουν;;;
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
καλο χρονο να εχουμε ολοι και υγεια στο θεμα τωρα

το κινιτο ειναι με ολα οπως το αγορασα και αποφασισα να το κανω ρουτ

ψαχνω στο μαρκετ για το Universal Androot και δεν μου το ενφανιζη

το κατεβαζω απο ενα XDA το τρεχω και μου λει οτι ειναι ρουτ

ξαναψανω στο μαρκετ τιποτα επισης ψαχνω και το Mone2sd γιατι αυτος ειναι ο τελικος σκοπος μου αλλα και παλι δεν μου τα ενφανιζει

τι να φταιει

θελει 2.2 για να το δει

Link to comment
Share on other sites

Η alpha3 από ότι θυμάμαι έχει γενικά θέμα με το GPS.

Κατέβασε το ulysse gizmos.

 

Sent from my ZTE-U V880 using Tapatalk

 

Αμα το περασω αυτο θα παιζει κανονικα το google maps η απλα ειναι μια "πυξιδα"?

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου..δεν ειναι θεμα προγραμματος αλλα θεμα λογισμικου..Επιτρεπετε μονο στην 2.2+
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβως ειναι το προβλημα?

 

Καλησπέρα σε όλους. Κι εγώέχω πρόβλημα με το gmail οπότε όπως καταλαβαίνετε μου έχουν δεθεί τα χέρια. ούτε ενα απλό ημερολόγιο δεν μπορώ να κατεβάσω.

το hard reset που πρότεινε ο piggosa απ΄ότι έχω διαβασει δεν φτιαχνει πάντα το πρόβλημα οπότε δε θα το τολμήσω.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει....:cry:

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό είναι το πιο εύκολο. Contacts -> Import/Export -> Export to SD card

 

Αφού κάνεις το Hard reset: Contacts -> Import/Export ->Import from SD Card

 

;)

 

Τη γνωρίζω τη διαδικασία, αλλά η SIm είναι γεμάτη οπότε κατ' ανάγκη έχουμε αποθηκεύσει πολλές επαφές και στο τηλεφωνο.

καμιά άλλη πρόταση??

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια σε αυτο το post λενε πως γινετε να μεταφέρουμε εφαρμογες στην καρτα και με την 2.1 εκδοση του Android, το βρηκε ο ο lordvikon στο xda-developers και παιζει! Θελει καποια πραγματακια αλλα γίνετε, για οποιον λοιπον βιαζεται ...

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόνο από wind μπορούμε να το πάρουμε το κινητό; Έχω κοιτάξει σε ebay, amazon κτλ και το μόνο που βρίσκω είναι είτε πανάκριβα και ίσα ίσα που βρίσκω.

Ψάχνω και σαν orange san fransisco.

Το χει αγοράσει κανείς απ' έξω να μας δώσει καμιά ιδέα που να κοιτάξουμε; Στην Κορινθία εδώ πήρα εγώ τα μαγαζιά της wind και δεν τοχει κανείς.

 

Δέν κάνεις μιά ερώτηση εδώ: http://armaoseshop.gr/e-shop.html?page=shop.browse&category_id=87

κάποιο παιδί είχε πεί ότι είχαν διαθέσιμα

LG G2, Galaxy Note, Galaxy Tab II 10.1, Motorola XooM, CT 1002
Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα που βρηκα παρα πολυ χρησιμο, το γνωστο μας προγραμμα MyPhoneExplorer κανει και για Android κινητα και μπορεις να κανεις πολλααα πραγματα. Οσο προλαωα να το δω ειναι πολυ καλο!! Κατεβαστε απο εδω!

"Simply explore your SonyEricsson or Android phone !

Connect your phone via cable, bluetooth or infrared and you'll be surprised how easy and efficient you can manage your phone with this compact software. Since it's first appearance MyPhoneExplorer evolved into the most popular freeware tool for SE-phones and is constantly extended by new features. Since version 1.8 MyPhoneExplorer supports also Android-based phones (connected via WiFi or USB cable)

Features:

* Adressbook - with direct sync to Outlook, GMail, Windows contacts, Thunderbird, SeaMonkey, Lotus Notes and Tobit David

* Organizer with calendarview and direct sync to Outlook, Google, Sunbird, Thunderbird, SeaMonkey, Windows calendar(Vista), Rainlendar, Lotus Notes, Tobit David and net shared calendars (WebDAV, FTP, local)

* SMS - archive, export, import, excessive messages,...

* Filebrowser with cachesystem to minimize datatransfer, automatic photosync...

* Set phoneclock based on atomtime

* and much more. f.e.: calllists, edit profiles, control phone, memorystatus, phonemonitor,...

If you are using a Symbian-Phone from SE (f.e. P1i, M600i, W950i, W960i, G700, G900) please note: Its needed to install the PC-Suite first and the connection with MyPhoneExplorer is only possible throught USB-Cable.

There exists a few Low-Cost-Phones (f.e. T200i) which does not have a PC-Interface.

Download (4,2 MB)"

 

και απο το Android Market το client για την συσκευη μας!

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...