Jump to content

ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)


nikatapi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορεις να ξεχωρισεις αν εχει AMOLED οταν θα πας στο καταστημα wind?

Το γραφει καπου στο κουτι?

Αντε ενημερωστε κι εμας!!

Να ψαχτουμε λιγο μπας και βγαλουμε ακρη!!

Μια καλη εφαρμογη για να δεις πληροφοριες συσκευης (και την ram που μας ενδιαφερει) ειναι το SystemPanelLite.

 

Δεν νομιζω πλεον να βρεις amoled.

Μονο η πρωτη φουρνια που εφερε η wind ειχε amoled και φυσικα δεν το εγραφε στο κουτι.

Το κουτι ελεγε tft.

Ειμουν και εγω ενας απο τους λιγους τυχερους χε χε χε !!!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν νομιζω πλεον να βρεις amoled.

Μονο η πρωτη φουρνια που εφερε η wind ειχε amoled και φυσικα δεν το εγραφε στο κουτι.

Το κουτι ελεγε tft.

Ειμουν και εγω ενας απο τους λιγους τυχερους χε χε χε !!!!! :D:D:D

 

Μήπως μπορείτε εσείς με τις amoled να μας πείτε ποια είναι το kernel και build number του κινητού σας;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεις να ξεχωρισεις αν εχει AMOLED οταν θα πας στο καταστημα wind?

Το γραφει καπου στο κουτι?

Αντε ενημερωστε κι εμας!!

Να ψαχτουμε λιγο μπας και βγαλουμε ακρη!!

Μια καλη εφαρμογη για να δεις πληροφοριες συσκευης (και την ram που μας ενδιαφερει) ειναι το SystemPanelLite.

 

Test οθόνης amoled.

 

BTW, πολύ καλή η εφαρμογή! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα το προγραμμα που βλεπεις τα στοιχεια του κινητου για να βρω ποση ραμ εχω και δεν ξερω που να παω να το δω.μηπως μπορειτε να μου πειτε ποιο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως ειναι TFT και δεν εχω καμια μπλε γραμμη. Το κινητο το πηρα στις 9/12

Και εγω δν εχω κανενα προβλημα και ειναι TFT..το πηρα 8/12..

Link to comment
Share on other sites

http://img227.imageshack.us/img227/1121/sapo5e.jpg

 

Το ZTE Blade στην Πορτογαλία 149.90 ευρώ.

Με επιπλέον χαρακτηριστικά:

Camera 5MP

8GB SD Card

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η εκδοση του blade που εβγαλε η ΖΤΕ για την Πορτογαλικη εταιρια.

Οποτε πλεον εχουμε

blade (Ελλαδα)

San Francisco (Αγγλια)

Α5 (Πορτογαλια)

 

*οσονουπω και Σουηδια νομιζω

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κατέβασα και εγκατέστησα το universal androot 1.6.1.

Το έτρεξα, πάτησα να κάνει root και μου είπε ότι το τηλέφωνο ήταν ήδη root. :blink:

Γίνεται να το πήρα από τη wind rooted ή κάτι δεν πήγε σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κατέβασα και εγκατέστησα το universal androot 1.6.1.

Το έτρεξα, πάτησα να κάνει root και μου είπε ότι το τηλέφωνο ήταν ήδη root. :blink:

Γίνεται να το πήρα από τη wind rooted ή κάτι δεν πήγε σωστά?

Και μενα ετσι ελεγε και τελικα κατεβασα το Z4root και το εκανα.Δοκιμασε το.Εχει επιλογη μαλιστα για μονιμο η προσωρινο root.;)

Link to comment
Share on other sites

@goregr

 

Εισαι ο δευτερος μαλλον εκ των δυο που πηραν το "καλο" απο WIND.Μηπως εσυ μπορεις να μου απαντησεις ποση μνημη εχει το δικο σου γιατι απο τον πρωτο απαντηση δεν πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κατέβασα και εγκατέστησα το universal androot 1.6.1.

Το έτρεξα, πάτησα να κάνει root και μου είπε ότι το τηλέφωνο ήταν ήδη root. :blink:

Γίνεται να το πήρα από τη wind rooted ή κάτι δεν πήγε σωστά?

 

Το βγαζει αυτο μερικες φορες.

Οταν σου βγαζει το μηνυμα αυτο σου εχει και την επιλογη να το κανει και παλι root,

εσυ αυτη την επιλογη θα πρεπει να διαλεξεις και ετσι θα εισαι σιγουρος οτι θα στο κανει root.

:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Εγω το τηλ το πηρα 22/11 που σιγουρα ηταν η πρωτη παρτιδα, παρολα αυτα δεν νομιζω οτι ειναι amoled (εκανα το τεστ σε σκοτεινο δωματιο και δεν εχει την μαυριλα που λετε). Αρα δεν ισχυει αυτο περι πρωτης φουρνιας.....
Link to comment
Share on other sites

Εγω το τηλ το πηρα 22/11 που σιγουρα ηταν η πρωτη παρτιδα, παρολα αυτα δεν νομιζω οτι ειναι amoled (εκανα το τεστ σε σκοτεινο δωματιο και δεν εχει την μαυριλα που λετε). Αρα δεν ισχυει αυτο περι πρωτης φουρνιας.....

Και εγω μολις το φερανε το πηρα και εκανα το τεστ αλλα φαινεται το φως απο πισω.Παντως η οθονη ειναι απιστευτα καλη!!

Link to comment
Share on other sites

το ρωτησε καποιος παραπανω αλλα το ξαναλεω. δεν υπαρχει καποια διαφορα αναμεσα στα δυο κινητα ωστε να καταλαβουμε αν ειναι απο "καλα" και τα "οχι τοσο καλα" να αναγραφεται η ραμ κατι τελος παντων, σε λιγες μερες θα παω στην πολη μου και υπαρχουν καταστηματα wind σε χωρια, ποιος ξερει!
Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελουμε να αλλαξουμε rom και εχουμε διαβασει τα βηματα των φιλων παραπανω ας ριξουμε μια ματια και παρακατω που μολις τωρα το ειδα.

 

Ένα απίστευτο εργαλείο έκανε την εμφάνισή τους τον τελευταίο καιρό στο Android Market. Το ROM Manager είναι ο ευκολότερος τρόπος να αλλάζεις ROMs. Έχει κάποιες standard που μπορείς να διαλέξεις για το τηλέφωνό σου και εάν έχεις βάλει μι από αυτές που υποστηρίζει τότε αυτόματα κοιτάει την πιο πρόσφατη έκδοση για να εγκαταστήσεις.

Πέρα από αυτό μπορείς να κατεβάσεις την αγαπημένη σου και να την βάλεις στην SDcard, μετά μέσα από το πρόγραμμα μπορείς να την διαλέξεις και να την εγκαταστήσεις. Ποτέ δεν ήταν πιο εύκολη η εναλλαγή ROMs.

 

 

πηγη

 

EDIT:

 

Μολις προσεξα και το εξης

 

Υποστηρίζει τα παρακάτω τηλέφωνα:

 

Motorola Droid (CDMA)

Ion/MyTouch 3G (GSM)

HTC Magic (GSM)

HTC Dream (GSM)

Google Nexus One (GSM)

HTC Hero (GSM)

HTC Hero (CDMA)

HTC Evo (CDMA)

HTC Legend

HTC Desire

Huawei Pulse Mini

HTC Incredible (CDMA)

HTC Aria (GSM)

Droid Eris (CDMA)

HTC Buzz (Wildfire)

MyTouch Slide

Dell Streak

Galaxy S i9000

Galaxy S Vibrant

Galaxy S Captivate

Huawei Pulse

LG Ally

Motorola Milestone

Motorola Droidx

 

Αν καποιος εχει την διαθεση να κανει καμια δοκιμη στο δικο του ας μας πει εντυπωσεις γιατι φαινετε εξαιρετικο εργαλειο!

Edited by wolf13
:ninja:Εχεις αποριες για το ZTE Blade? Δες ΕΔΩ
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο το προγραμμα. Θα το δοκιμαζα εγω αλλα αυριο θα το επιστρεψω για αλλαγη και φοβαμαι μην γινει καμια χαζομαρα.. Στο καινουργιο παντως θα το δοκιμασω
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αν το κανεις για τη ραμ πες του να στο παρει απο την orange κατ'ευθειαν, που εστω κι αν του δωσουν με lcd κι οχι amoled γιατι ακουσα οτι εχουν ελλειψεις σε amoled, θα εχει νομιζω 512 μνημη..

 

Απο την orange βγαινει 99+10=109 λιρες.. Δηλαδη 130-135 ευρω

 

Αυτό έκανα. Πήγε χθες και ήταν out of stock. Σήμερα ξαναπήγε και είχαν το άσπρο το οποίο και πήρε. Βγήκε στην Αγγλία με 256 μνήμη; Η μόνη βλακεία είναι ότι σταμάτησαν το 99+10 (μάλλον κατάλαβαν ότι αυτοί στους οποίους το πουλάνε το κάνουν unlock μετά και δεν μένουν στην Orange) και τώρα είναι με 20 λίρες επιπλέον αντί για 10. Δηλαδή είναι 119 λίρες τελική τιμή

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ! Καινούργιος και εγώ στο android, πριν 2 εβδομάδες πήρα το ZTE Blade και είμαι κατενθουσιασμένος. Από τα καλύτερα 159 ευρώ που έχω διαθέσει!

 

Μια ερωτησούλα έχω. Στο Nokia με το bluetooth hands free, είχα δυνατότητα να κρατάω παρατεταμένα για 2 sec το κουμπί του bluetooth και στη συνέχεια να λέω το όνομα της επαφής που ήθελα και κατευθείαν να καλώ, χωρίς να ψάχνω από τις Επαφές. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο εδώ?

Σημείωση: το redial (διπλό κλικ) δουλεύει κανονικά!

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η εκδοση του blade που εβγαλε η ΖΤΕ για την Πορτογαλικη εταιρια.

Οποτε πλεον εχουμε

blade (Ελλαδα)

San Francisco (Αγγλια)

Α5 (Πορτογαλια)

 

*οσονουπω και Σουηδια νομιζω

fixed :D

AMOLED screen, 512MB RAM and 512MB ROM and a 3.2MP camera without flash. It ships with Android 2.1 Éclair installed.

 

  • Orange (UK): San Francisco (Older Batches with Grey color)
  • Orange (France): Tactile Internet 2
  • Bouygues Telecom (France): ZTE Blade
  • (Not 100% Sure) Ok,- Mobile (Switzerland): ZTE San Francisco

 

TFT screen, 512MB RAM and 512MB ROM and a 3.2MP camera without flash. It ships with Android 2.1 Éclair installed.

 

  • Comviq (Sweden): ZTE Blade
  • Telia (Sweden): ZTE Blade
  • Orange (UK): ZTE Blade (White Color or Newer Batches with Grey Color)
  • Optimus (Portugal): San Francisco

 

TFT screen, 256MB RAM and 512MB ROM and a 3.2MP camera without flash. It ships with Android 2.1 Éclair installed.

 

  • T-Mobile (Hungary): ZTE Blade
  • Wind (Greece): ZTE Blade
  • Dell (India): XCD35

 

TFT screen, 512MB RAM and 512MB ROM and a 5.0MP camera without flash. It ships with Android 2.1 Éclair installed.

 

  • Base (Germany): Lutea
  • Saunalahti (Finland): ZTE Blade
  • TeleFinland (Finland): ZTE Blade
  • Orange (Switzerland): San Francisco
  • TMN (Portugal): Sapo a5

 

The same model as the Base Lutea and such, but ships with Android 2.2 Froyo installed instead of 2.1 Eclair.

 

  • Libero (Japan): SoftBank 003Z (Available in Grey and White)

 

TFT screen, 256MB RAM and 512MB ROM and a 3.2MP camera without flash. It ships with Android 2.2 Froyo installed.

 

  • ZTE (China): V880 (Release: Mid-December 2010)

 

source:modaco.com thread

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα. Πήγε χθες και ήταν out of stock. Σήμερα ξαναπήγε και είχαν το άσπρο το οποίο και πήρε. Βγήκε στην Αγγλία με 256 μνήμη; Η μόνη βλακεία είναι ότι σταμάτησαν το 99+10 (μάλλον κατάλαβαν ότι αυτοί στους οποίους το πουλάνε το κάνουν unlock μετά και δεν μένουν στην Orange) και τώρα είναι με 20 λίρες επιπλέον αντί για 10. Δηλαδή είναι 119 λίρες τελική τιμή

 

H προσφορα 99+10 εξακολουθεί να ισχύει, μονο που είναι για online αγορα. Έστειλα άνθρωπο δικό μου σε καταστημα της Orange και του το είπαν. Μάλιστα την προηγουμενη βδομάδα είχε και 15% επιπλέον έκπτωση. Όταν το αγοράζεις κατευθείαν από το κατάστημα ισχύει το 99+20 :rolleyes:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα τελικά το Blade και ομολογώ ότι για τα χρήματα που κοστίζει, είναι παραπάνω από κελεπούρι.

 

Τώρα οι απορίες του νέου ιδιοκτήτη. Θήκη που θα βρούμε για το κινητό - καμία σιλικονάτη προτιμώ - και η δεύτερη απορία είναι αν έχει κανείς δοκιμάσει αυτά τα protector http://www.devdef.com/products/for-zte-blade

 

Αυτά τα screen protector που λένε ότι είναι αποκλειστικά για το Blade, τα έχει δοκιμάσει κανείς ;

Το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ήταν το 1998 το Philips Genie
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα screen protector που λένε ότι είναι αποκλειστικά για το Blade, τα έχει δοκιμάσει κανείς ;

 

Κάποιος στο modaco ανέφερε οτι δεν κάθονταν καλά.

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade / Orange San Francisco (μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...