Jump to content

Android - Συγχρονισμός-μεταφορά δεδομένων (επαφών, ημερολογίων, κλπ)


gassim
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανεις πώς μπορώ να μεταφέρω τα μήνυματα sms απο τη κάρτα sim στο τηλέφωνο ουτως ώστε να αλλάξω τη κάρτα sim και να σώσω τα sms;Δοκίμασα με το SMS Backup & Restore και κανα δυο άλλα όμως δε το κάνουν απο τη sim .Τα μετέφερα και στο τηλέφωνο αλλά δε τα έσωσε το SMS Backup & Restore στο gmail.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 425
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω τι τρόπος υπάρχει για να μεταφέρουμε όλα τα δεδομένα από μια συσκευή android σε άλλη. Και όταν λέω όλα εννοώ επαφές , ημερολόγιο, σημειώσεις. Μετά από μία ημέρα προσπάθειας, κατάφερα μόνο να μεταφέρω μέσω gmail τις επαφές και αυτές όχι όλες .. το ημερολόγιο όμως που είναι το s planner στην παλιά συσκευή δεν μπόρεσα να το μεταφέρω ..
Link to comment
Share on other sites

Σε όποια συσκευή θες με το που θα βάλεις λογ/σμό gmail όλα τα άλλα γίνονται αυτομάτως.

Εχω 3 με τον ίδιο λογ/σμό, είναι όλες ενημερωμένες & "βλέπονται" μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδιά

 

 

Είμαι κάτοχος ενός LG G2 και είμαι νέος στο android. Προσπαθώ να βρω ένα τρόπο για backup επαφών, ημερολογίου και σημειώσεων.

Χρησιμοποιώ το Gcloud αλλα επειδή δεν ξέρω κατα πόσο είναι αξιόπιστο θα προτιμούσα να γίνεται μέσω gmail.

Έχω ρυθμίσει μέσω του συγχρονισμού να κάνει back up επαφές, σημειώσεις και ημερολόγιο αλλα ενώ συνδέομαι κανονικά στο wifi και μου δείχνει οτι κάνει συγχρονισμό μόλις πάω στο gmail δεν εμφανίζει τίποτα.

 

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές ρίξε μια ματιά εδω. Σου προτείνω να τις έχεις σαν επαφές google και να τις σβήσεις τελείως από τη συσκευή σου.
Link to comment
Share on other sites

Για τις επαφές ρίξε μια ματιά εδω. Σου προτείνω να τις έχεις σαν επαφές google και να τις σβήσεις τελείως από τη συσκευή σου.

 

Φίλε Asta la Vista ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Ακολούθησα τον οδηγό και περάστηκαν οι επαφές κανονικά. Ωστόσο εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό καθώς αν δοκιμάσω να προσθέσω πλέον μια επαφή αυτή δεν περνιέται στο gmail.

 

Γενικά θα ήθελα αν γνωρίζει κανείς τον πιο αξιόπιστο τρόπο για backup. Αυτή τη στιγμή μου φαίνεται το Gcloud στο οποίο περνιούνται επαφές και ημερολόγιο κανονικά. Με το gmail δεν καταλαβαίνω τι παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Στις δικές μου συσκευές, μιλάω για τουλάχιστον 3 χρόνια πίσω από τότε που ανακάλυψα αυτό το κολπάκι, όταν πάω να προσθέσω μια επαφή, μου βγάζει ειδοποίηση που λέει, επαφή google, ή στην κάρτα sim;" και επιλέγω επαφή google πάντα.

Δεν το θεωρώ μπακαπ επαφών αυτό, είναι "εκεί" οι επαφές και δεν χαλάνε ούτε χάνονται οτι κι αν γίνει...

 

Και για του λόγου το αληθές

 

[ATTACH]61758[/ATTACH]

 

Για τσέκαρε τις ρυθμίσεις συγχρονισμού της συσκευής σου, κάτι παίζεται εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Στις δικές μου συσκευές, μιλάω για τουλάχιστον 3 χρόνια πίσω από τότε που ανακάλυψα αυτό το κολπάκι, όταν πάω να προσθέσω μια επαφή, μου βγάζει ειδοποίηση που λέει, επαφή google, ή στην κάρτα sim;" και επιλέγω επαφή google πάντα.

Δεν το θεωρώ μπακαπ επαφών αυτό, είναι "εκεί" οι επαφές και δεν χαλάνε ούτε χάνονται οτι κι αν γίνει...

 

Και για του λόγου το αληθές

 

[ATTACH]61758[/ATTACH]

 

Για τσέκαρε τις ρυθμίσεις συγχρονισμού της συσκευής σου, κάτι παίζεται εκεί.

 

Φίλε Asta la vista δυστυχώς ανακάλυψα οτι το κινητό μου δεν έχει τέτοια επιλογή αλλα κάθε φορά που δημιουργείς νέα επαφή πρέπει να επιλέγεις πανω-πάνω ->gmail. Η προεπιλογή είναι τηλέφωνο και δυστυχώς δεν αλλάζει μόνιμα.

Αποφάσισα να κάνω χρήση του CM Backup το οποίο λειτουργεί άψογα με μοναδικό μειονέκτημα την έλλειψη backup για τις Σημειώσεις.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα μου σε ενα samsung s3 εχει επαφες και στη συσκευη και στη sim

πως μπορω να τις συγχρονισω ολες στο mail της και να υπαρχουν μονο εκει και απο τη sim και τη συσκευη να σβηστουν ?

από το τηλέφωνο Εξαγωγή επαφών σε αρχειο, πέρνεις το αρχείο στον υπολογιστή και μετά ανοίγεις τον google λογαριασμό από τον υπολογιστή και κάνεις εισαγωγή επαφών από το αρχειο που έκανες εξαγωγή από το κινητο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω παρατηρήσει ότι κάθε φορά που πάω να μεταφέρω επαφές απο τη sim στο κινητό αντιγράφονται 3 φορές εκ των οποίων η 1 δεν περιλαμβάνει καν το νούμερο αλλά έχει μόνο το όνομα. Απο την άλλη όταν κάνω μεταφορά απο τη sim στο gmail αντιγράφονται 2 φορές( σε αυτή τη περίπτωση η μία απο τις 2 δεν έχει το νούμερο). Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να φταίει??

Δεν φταίει κάτι απλά στην sim αποθηκεύει μόνο ένα στοιχείο (τηλεφωνο) για κάθε επαφη, το κενό μπορεί να είναι κάποια σημείωση η αλλού είδους στοιχείο που ναι μεν στην sim δημιουργεί καταχώρηση αλλά δεν μπορεί να αποθήκευση το στοιχείο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω λενοβο α806 εκανα backup αρχειων πω; μπορω να ξαναβρω τις επαφεσ μου ?

 

Δεν έχεις τις επαφές σου στο λογαριασμό της Google?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας! Θα ήθελα να ρωτήσω τι τρόπος υπάρχει για να μεταφέρουμε όλα τα δεδομένα από μια συσκευή android σε άλλη. Και όταν λέω όλα εννοώ επαφές , ημερολόγιο, σημειώσεις. Μετά από μία ημέρα προσπάθειας, κατάφερα μόνο να μεταφέρω μέσω gmail τις επαφές και αυτές όχι όλες .. το ημερολόγιο όμως που είναι το s planner στην παλιά συσκευή δεν μπόρεσα να το μεταφέρω ..

Πολλοί τρόποι, ο πιο εύκολος και σίγουρος να πάρεις backup ότι θέλεις με titanium backup (πρέπει ν είναι root η συσκευη) σε sd και μετά να βάλεις την sd σε νέα συσκευή και πάρεις restore ότι θέλεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρασα τις επαφές μου από το παλιό κινητό σε ένα Samsung Galaxy S III Neo. Έβαλα Skyp, Viber κλπ. Παρατήρησα ότι σε όσες επαφές έχω και το Skype τους, εμφανίζονται 2 φορές. Πχ η επαφή (λέμε τώρα) Ντέρτι Χάρης εμφανίζεται μια φορά να περιέχει κινητό, σταθερό, mail κλπ και ακριβώς από κάτω, ξανά Ντέρτι Χάρης που περιλαμβάνει μόνο το Skype του. Μπορώ να τα συγχωνεύσω ώστε να εμφανίζεται μία μόνο φορά;

 

θα μπεις σε κάθε επαφή και θα κάνεις συγχώνευση σε αυτήν οποίες άλλες επαφές θελεις

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

1. Χρησιμοποίησα το smart switch για να περάσω τις επαφές μου από ένα Nokia 500 (Symbian) στο Samsung Galaxy Siii Neo. Οι επαφές αποθηκεύτηκαν στη συσκευή. Παρατήρησα, ότι αν κάποιος από τις επαφές μου εγγραφόταν στο Viber, τότε δίπλα στην επαφή του, εκτός από το εικονίδιο της συσκευής (που έδειχνε δηλαδή ότι η επαφή βρίσκεται αποθηκευμένη στη συσκευή) εμφανιζόταν και το εικονιδιάκι του Viber.

 

Το εικονιδιάκι του Viber όμως, δεν εμφανίζεται σε καμία από τις άλλες επαφές, ΜΟΝΟ σε αυτές, που κάνουν νέες εγγραφές στο Viber. Ή αν πχ κάνω προσθήκη νέας επαφής, και αυτή έχει Viber, τότε θα μου το εμφανίσει κι εκεί. Γιατί γίνεται αυτό;

 

2. Σκέφτηκα ότι θα το έλυνα το πρόβλημα, αν έκανα συγχώνευση λογαριασμών. Έτσι, όντας στις επαφές, πάτησα το = και μετά Συγχώνευση λογαριασμών και μετά Συγχώνευση με Samsung account.

 

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να διαγραφούν όλες οι επαφές από τη συσκευή, και να πάνε στο Samsung account. Έτσι, για να δω τις επαφές μου πλέον, πρέπει να πάω όταν είμαι στις Επαφές = μετά Επαφές για εμφάνιση, και να επιλέξω myaccount@gmail.com (το samsung account μου δηλαδή). Αν επιλέξω ως "Επαφές για εμφάνιση" την συσκευή, τότε δεν βλέπω καμία επαφή.

 

Πως γίνεται να επαναφέρω τις επαφές πίσω στη συσκευή;

 

Ευχαριστώ.

john
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδια σε μια φίλη μου παρουσιαστηκε προβλημα με τις φωτογραφίες τις στο google λογαριασμό. Τις εχασε ξαφνικα όλες οσες ήταν στο cloud. γιατι να εγινε αυτο δεν ειχε φτασει το οριο των gb. Ετσι στα καλα καθούμενα χωρίς να κανει καποια ενέργεια. Και μεσα απο το pc αλλα και απο το τηλεφωνο πλεον δεν υπαρχουν πουθενα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eρώτηση : Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή που να αφαιρεί τις παύλες ανάμεσα στα ψηφία στους αριθμούς τηλεφώνου ; Το ρωτώ γιατί έκανα import αρχείο επαφών από κινητό με android 2.3.4 σε κινητό με android 4.4.2 και ενώ οι επαφές μεταφέρθηκαν κανονικά, παρουσιάστηκε αυτό το θέμα με τις παύλες ανάμεσα στα ψηφία.

 

Εdit : Αφήστε το, το βρήκα.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα -ή πιο σωστά θέλω να κάνω κάτι και δεν τα καταφέρνω- και είπα να ζητήσω την πολύτιμη βοήθειά σας... :)

Το λοιπόν, πρόσφατα ξενιτέφτηκα και ψάχνω τρόπο να μετατρέψω κάπως όλες τις ελληνικές επαφές που είχα σε international (+3069********). Γνωρίζω ότι μπορώ να τις κάνω μία μία, αλλά όπως καταλαβαίνετε, δεν είναι ό,τι πιο εύκολο για κάποιον που έχει μόλις 609 επαφές, πολλές εκ των οποίων με όχι μόνο έναν τηλεφωνικό αριθμό. Απ' τη στιγμή που μπήκε η αγγλική sim στο κινητό μου, η google φυσικά και το κατάλαβε και όταν πάω να δω τις επαφές μου online, έχει προσθέσει σχεδόν σε όλες το πολυπόθητο +30, ενώ στις λίγες που δεν το είχε προσθέσει (15-20) το πρόσθεσα εγώ. Δυστυχώς όμως, το κινητό αρνείται να τις συγχρονίσει με το πρόθεμα χώρας. Για την ακρίβεια, έχει αλλάξει μόνο τις επαφές στις οποίες δεν είχε προστεθεί αυτόματα το +30 και το πρόσθεσα εγώ. Σκέφτηκα να κάνω εξαγωγή των επαφών ώστε να τις περάσω έτσι στο κινητό ενημερωμένες, αλλά παρατήρησα ότι στις "προηγούμενες επαφές", όπως αποκαλεί η google την παλιά σελίδα διαχείρισης επαφών από όπου και γίνεται εξαγωγή τους, επίσης δεν υπάρχει το +30, παρά μόνο στις επαφές που το πρόσθεσα εγώ και έχουν ήδη συγχρονίσει. Πώς θα γίνει λοιπόν να ενημερωθούν και οι υπόλοιπες επαφές αυτόματα;

Ευχαριστώ ειλικρινά για τον χρόνο που διαθέσατε για να διαβάσετε το σεντονάκι μου... Θα περιμένω απαντήσεις... Με εκτίμηση!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα -ή πιο σωστά θέλω να κάνω κάτι και δεν τα καταφέρνω- και είπα να ζητήσω την πολύτιμη βοήθειά σας... :)

Το λοιπόν, πρόσφατα ξενιτέφτηκα και ψάχνω τρόπο να μετατρέψω κάπως όλες τις ελληνικές επαφές που είχα σε international (+3069********). Γνωρίζω ότι μπορώ να τις κάνω μία μία, αλλά όπως καταλαβαίνετε, δεν είναι ό,τι πιο εύκολο για κάποιον που έχει μόλις 609 επαφές, πολλές εκ των οποίων με όχι μόνο έναν τηλεφωνικό αριθμό. Απ' τη στιγμή που μπήκε η αγγλική sim στο κινητό μου, η google φυσικά και το κατάλαβε και όταν πάω να δω τις επαφές μου online, έχει προσθέσει σχεδόν σε όλες το πολυπόθητο +30, ενώ στις λίγες που δεν το είχε προσθέσει (15-20) το πρόσθεσα εγώ. Δυστυχώς όμως, το κινητό αρνείται να τις συγχρονίσει με το πρόθεμα χώρας. Για την ακρίβεια, έχει αλλάξει μόνο τις επαφές στις οποίες δεν είχε προστεθεί αυτόματα το +30 και το πρόσθεσα εγώ. Σκέφτηκα να κάνω εξαγωγή των επαφών ώστε να τις περάσω έτσι στο κινητό ενημερωμένες, αλλά παρατήρησα ότι στις "προηγούμενες επαφές", όπως αποκαλεί η google την παλιά σελίδα διαχείρισης επαφών από όπου και γίνεται εξαγωγή τους, επίσης δεν υπάρχει το +30, παρά μόνο στις επαφές που το πρόσθεσα εγώ και έχουν ήδη συγχρονίσει. Πώς θα γίνει λοιπόν να ενημερωθούν και οι υπόλοιπες επαφές αυτόματα;

Ευχαριστώ ειλικρινά για τον χρόνο που διαθέσατε για να διαβάσετε το σεντονάκι μου... Θα περιμένω απαντήσεις... Με εκτίμηση!:)

 

Καλησπέρα για δοκίμασε αυτό να δεις αν σου κάνει https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer&hl=el

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα xperia M2 που πρόσφατα αναβάθμισα σε lollipop. Πριν όμως από αυτό, είχα παρατηρήσει ότι το facebook είχε σταμάτησε να συγχρονίζεται με τις επαφές, και απλά που έδειχνε όποιες επαφές είχα μέχρι τότε. Έκανα απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση της εφαρμογής και ενώ πλέον:

1) Έχω προσθέσει στους λογαριασμούς το facebook και έχω ενεργοποιήσει τον συγχρονισμό επαφών

2) Στις επαφές στο φίλτρο έχω τικαρισμένο τις επαφές facebook

Δυστυχώς δεν μου εμφανίζεται καμία επαφή facebook παρόλο που λέει ότι έγινε συγχρωνισμός. Κάπου διάβασα ότι φταίει η εφαρμογή.

 

Αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα -ή πιο σωστά θέλω να κάνω κάτι και δεν τα καταφέρνω- και είπα να ζητήσω την πολύτιμη βοήθειά σας... :)

Το λοιπόν, πρόσφατα ξενιτέφτηκα και ψάχνω τρόπο να μετατρέψω κάπως όλες τις ελληνικές επαφές που είχα σε international (+3069********). Γνωρίζω ότι μπορώ να τις κάνω μία μία, αλλά όπως καταλαβαίνετε, δεν είναι ό,τι πιο εύκολο για κάποιον που έχει μόλις 609 επαφές, πολλές εκ των οποίων με όχι μόνο έναν τηλεφωνικό αριθμό. Απ' τη στιγμή που μπήκε η αγγλική sim στο κινητό μου, η google φυσικά και το κατάλαβε και όταν πάω να δω τις επαφές μου online, έχει προσθέσει σχεδόν σε όλες το πολυπόθητο +30, ενώ στις λίγες που δεν το είχε προσθέσει (15-20) το πρόσθεσα εγώ. Δυστυχώς όμως, το κινητό αρνείται να τις συγχρονίσει με το πρόθεμα χώρας. Για την ακρίβεια, έχει αλλάξει μόνο τις επαφές στις οποίες δεν είχε προστεθεί αυτόματα το +30 και το πρόσθεσα εγώ. Σκέφτηκα να κάνω εξαγωγή των επαφών ώστε να τις περάσω έτσι στο κινητό ενημερωμένες, αλλά παρατήρησα ότι στις "προηγούμενες επαφές", όπως αποκαλεί η google την παλιά σελίδα διαχείρισης επαφών από όπου και γίνεται εξαγωγή τους, επίσης δεν υπάρχει το +30, παρά μόνο στις επαφές που το πρόσθεσα εγώ και έχουν ήδη συγχρονίσει. Πώς θα γίνει λοιπόν να ενημερωθούν και οι υπόλοιπες επαφές αυτόματα;

Ευχαριστώ ειλικρινά για τον χρόνο που διαθέσατε για να διαβάσετε το σεντονάκι μου... Θα περιμένω απαντήσεις... Με εκτίμηση!:)

 

Τελικά δεν απάντησες αν βρήκες λύση στο πρόβλημα σου.

Edited by Villis
Προσθήκη παράθεσης
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν απάντησες αν βρήκες λύση στο πρόβλημα σου.

 

Έχεις δίκιο φίλε μου. Ζητώ συγγνώμη για την "γαϊδουριά"... Όντως με το Number fixer που μου είπες και αρκετή προσοχή, μετέτρεψα όλες τις επαφές μου σε international format. Εξαιρετικό εργαλείο! Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την πολύτιμη βοήθειά σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.Εχω κατεβασει τις επαφες απο το τηλεφωνο(samsung grand) στο pc μεσω kies σε ενα αρχειο csv κι οταν τις ανεβαζω στο gmail για να τις αποθηκευσω,μου βγαινουν ιερογλυφικα!Πως μπορω να τις ανεβασω ολες μαζι χωρις προβλημα κι οχι μια-μια καθε φορα?Θελω να τις εχω στο gmail για να τις περασω στην νεα συσκευη που θα παρω.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πως μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές του Hotmail μου με το android κινητό μου, το οποίο όμως ΔΕΝ εχει την επιλογή exchange κατα την εισαγωγή νέου λογαριασμού;

Πως θα το χρησιμοποιήσω πριν το σπάσω;

Any ideas? ευχαριστώ

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδια.Εχω κατεβασει τις επαφες απο το τηλεφωνο(samsung grand) στο pc μεσω kies σε ενα αρχειο csv κι οταν τις ανεβαζω στο gmail για να τις αποθηκευσω,μου βγαινουν ιερογλυφικα!Πως μπορω να τις ανεβασω ολες μαζι χωρις προβλημα κι οχι μια-μια καθε φορα?Θελω να τις εχω στο gmail για να τις περασω στην νεα συσκευη που θα παρω.

Δεν χρειάζεται να μπεις σε όλη αυτήν τη διαδικασία. Γιατί δεν προσθέτεις απλά τον gmail λογαριασμό σου στη συσκευή ώστε να τις συγχρονίσεις από εκεί;

Κι έπειτα απλά προσθέτεις τον λογαριασμό στη νέα σου συσκευή.

Edit: Τώρα είδα πως σου έδωσα απάντηση κάπως.. αργά!

Πως μπορώ να συγχρονίσω τις επαφές του Hotmail μου με το android κινητό μου, το οποίο όμως ΔΕΝ εχει την επιλογή exchange κατα την εισαγωγή νέου λογαριασμού;

Πως θα το χρησιμοποιήσω πριν το σπάσω;

Any ideas? ευχαριστώ

Ακόμα και χωρίς να γράφει exchange δοκίμασες απλά να τον προσθέσεις; Όχι μέσα από την εφαρμογή αλληλογραφίας αλλά από Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί.

Link to comment
Share on other sites

μία καλή και δωρεαν εφαρμογή για μεταφορά των δεδομένων μας από την μία συσκευή σε κάποια άλλη είναι αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lenovo.anyshare.cloneit

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα κάποιος να με βοηθήσει με ένα πρόβλημα που μου προέκυψε σχετικά με κάποιες φωτογραφίες από ένα αρχείο της Samsung sd 64gb. Είχα κάποιες φωτογραφίες οι οποίες ειχαν μεταφερθεί στο φάκελο Android /pictures /SanDisk. Mz/ και έπειτα έβγαιναν οι φάκελοι με τις φωτογραφίες οι οποίες εμφανιζόταν μόνο εκεί και δεν μπορούσα να τις δω στη Συλλογή της συσκευής(ο φάκελος SanDisk είναι από μία εφαρμογή SanDisk που είχα κατεβάσει και την έτρεξα μία φορά έτσι και δημιούργησε αυτό το αρχείο στην sd).

Όταν έβγαλα την sd και την τοποθέτησα στο καινούργιο κινητό που πήρα, οι φωτογραφίες πλέον δεν υπάρχουν, οι συγκεκριμένες παρά μόνο οι φάκελοι. Επανατοποθέτησα την κάρτα μνήμης στην παλιά συσκευή όπου διαπίστωσα και εκεί το ίδιο.

Υπάρχει περίπτωση να βρεθούν οι φωτογραφίες ?

Ευχαριστώ. ..

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κάποια προγράμματα για επαναφορά δεδομένων. Θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με κάποιο τέτοιο πρόγραμμα (πχ το δωρεάν recuva) να βάλεις την κάρτα στον υπολογιστή σου και να κάνεις ένα scan για φωτογραφίες. Απλά όσο περισσότερα πράγματα έχεις περάσει στην κάρτα μετά, τόσο λιγότερες οι πιθανότητες να επαναφέρεις τα δεδομένα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και χωρίς να γράφει exchange δοκίμασες απλά να τον προσθέσεις; Όχι μέσα από την εφαρμογή αλληλογραφίας αλλά από Ρυθμίσεις - Λογαριασμοί.

 

Δυστυχώς όταν προσθέτω το λογαριασμό τραβάει μονο Mail και οι επαφές... Άφαντες.

Κι είναι 1400 πανάθεμά τες.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...