Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

'Οχι, το μόνο που έβαλα είναι το JIT στη v3.0 του Κύριλλου.

 

Ούτε app2sd έχω..

 

Απο εσωτερικη μνημη πως πας?Ποσο εχεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια

Περασα με επιτυχία την 3.3 του Κυριλλου ακολουθησα τις αναλυτικες οδηγιες του Αστροναυτη , έκανα παρτισιον με το MAD team ap2sd κλπ το κινητο έκανε επανεκινηση αλλα όταν παω στα αρχεια μου(εικονιδιο στις εφαρμογες) μου λεει πως δεν εχει τοποθετηθει καρτα μνημης;;;;;

Όταν έκανα την εγκατασταση της ρομ δεν είχα τοποθετησει την καρτα μνημης

Τι μπορω να κανω;

Σας ευχαριστω για ότι κανετε στον 3ο Γαλαξια!!!

 

 

Φωτης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας!

Μήπως έχει κάποιος την jpm σε έκδοση για odin - one package?

Προσπαθώ από το λινκ που έβαλε ο Κύριλλος στο xda αλλά δεν μπορώ με τίποτα να το κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

Περασα με επιτυχία την 3.3 του Κυριλλου ακολουθησα τις αναλυτικες οδηγιες του Αστροναυτη , έκανα παρτισιον με το MAD team ap2sd κλπ το κινητο έκανε επανεκινηση αλλα όταν παω στα αρχεια μου(εικονιδιο στις εφαρμογες) μου λεει πως δεν εχει τοποθετηθει καρτα μνημης;;;;;

Όταν έκανα την εγκατασταση της ρομ δεν είχα τοποθετησει την καρτα μνημης

Τι μπορω να κανω;

Σας ευχαριστω για ότι κανετε στον 3ο Γαλαξια!!!

 

 

Φωτης

 

προσπαθησε να βγαλεις- βαλεις,παλι την sdcard,η

αν εχεις δευτερη,δοκιμασε και με εκεινη.

αν δεν γινει κατι,ξαναφλασαρισε,με την sdcard,μεσα!

(στις οδηγιες του astronaytis,λεει να βγαλεις μονο την,sim!)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

Περασα με επιτυχία την 3.3 του Κυριλλου ακολουθησα τις αναλυτικες οδηγιες του Αστροναυτη , έκανα παρτισιον με το MAD team ap2sd κλπ το κινητο έκανε επανεκινηση αλλα όταν παω στα αρχεια μου(εικονιδιο στις εφαρμογες) μου λεει πως δεν εχει τοποθετηθει καρτα μνημης;;;;;

Όταν έκανα την εγκατασταση της ρομ δεν είχα τοποθετησει την καρτα μνημης

Τι μπορω να κανω;

Σας ευχαριστω για ότι κανετε στον 3ο Γαλαξια!!!

 

 

Φωτης

 

Όταν έκανες το partition την είχες μέσα την κάρτα μνήμης? Αν όχι βαλε την κάρτα μνήμης μέσα και κανε πάλι την διαδικασία του partition εκτελώντας στο τέλος και τις εντολές με adb η με το terminal emulator μέσα από το κινητό. Όλα αυτα χωρίς να φλασαρειs ξανά

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καποιο καλο προγραμματακι για να μπορω να ελεγχω τα dl μου απο το 3G μιας και εχω απο το Unlimited της Vodafone 100MB τον μηνα?
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καποιο καλο προγραμματακι για να μπορω να ελεγχω τα dl μου απο το 3G μιας και εχω απο το Unlimited της Vodafone 100MB τον μηνα?

 

3G Watchdog

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες καποιο καλο προγραμματακι για να μπορω να ελεγχω τα dl μου απο το 3G μιας και εχω απο το Unlimited της Vodafone 100MB τον μηνα?

 

Ενημερωτικά σε περίπτωση που δεν το ήξερες (όπως και γω στην αρχή..) τα 100Mb είναι για Upload και Download μαζί!

 

3G Watchdog

 

Υπάρχει και το Droidstats που δείχνει εκτός από 3G/Wifi ul-dl και κλήσεις, μηνύματα.

 

Χωρισμένα όλα σε ημερήσια, μηνιαία, συνολικά.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το μόνο πράγμα που δεν μαρεσει και θέλει διόρθωση στο κινητό μας ειναι το αδύναμο wifi ειναι θέμα hardware θα μου πείτε. Άπλα το αναφέρω σαν ένα απο τα μειονεκτήματα του κινητού.

Ειναι o μόνος λόγος που θα με έκανε να το αλλάξω. Μακάρι να μπορούσε ναι φτιαχτεί.

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανες το partition την είχες μέσα την κάρτα μνήμης? Αν όχι βαλε την κάρτα μνήμης μέσα και κανε πάλι την διαδικασία του partition εκτελώντας στο τέλος και τις εντολές με adb η με το terminal emulator μέσα από το κινητό. Όλα αυτα χωρίς να φλασαρειs ξανά

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Όλα ο.κ. Σε ευχαριστω πολυ!

Μια ερωτηση μονο:πως εγκαθιστουμε τις εφαρμογες στη καρτα μνημης; χρειαζεται καποια διαδικασια ή γινεται αυτοματα καθε φορα;

χαιρετισμους!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όλα ο.κ. Σε ευχαριστω πολυ!

Μια ερωτηση μονο:πως εγκαθιστουμε τις εφαρμογες στη καρτα μνημης; χρειαζεται καποια διαδικασια ή γινεται αυτοματα καθε φορα;

χαιρετισμους!!!!

 

 

Απλά τις κάνεις εγκατάσταση. Αν έχεις πάρει κάποιο backup και κάνεις ανάκτηση των εφαρμογών με το titanium όταν τελειώσει κανε και μια μετακίνηση στην εσωτερική μνήμη

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά τις κάνεις εγκατάσταση. Αν έχεις πάρει κάποιο backup και κάνεις ανάκτηση των εφαρμογών με το titanium όταν τελειώσει κανε και μια μετακίνηση στην εσωτερική μνήμη

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Εισαι αστερι!!!

Ευχαριστω ποοοοοοολυ!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πότε θα βγει η Final 4 του κυριλλου?

H apocalypse beta 2 ειναι στραθερη? ποτε θα βγει final?

Αξιζει το οverlock του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,καποιο καλο προγραμματακι για το καιρο??

Καποιο που εχετε εσεις?

ΣΥΡΟΣ:

ΚΑΙ ΛΟΥΚΟΥΜΑΚΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΧΑΛΒΑΔΟΠΙΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,καποιο καλο προγραμματακι για το καιρο??

Καποιο που εχετε εσεις?

 

Animated weather. Πολύ καλό.

http://www.weather-android.com/ :cool:

Link to comment
Share on other sites

Απλά τις κάνεις εγκατάσταση. Αν έχεις πάρει κάποιο backup και κάνεις ανάκτηση των εφαρμογών με το titanium όταν τελειώσει κανε και μια μετακίνηση στην εσωτερική μνήμη

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Καλημέρα σας!

Χθες πέρασα την 3.3 του Κύριλλου και είμαι εντυπωσιασμένος.

Μία ερώτηση μόνο: η μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα πως γίνεται; Γίνεται αυτόματα, την κάνω εγώ με κάποια εφαρμογή;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Χθες πέρασα την 3.3 του Κύριλλου και είμαι εντυπωσιασμένος.

Μία ερώτηση μόνο: η μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα πως γίνεται; Γίνεται αυτόματα, την κάνω εγώ με κάποια εφαρμογή;;

 

Το βρήκα. Και πάλι καλημέρα σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Βρήκα ένα παιχνιδάκι πολύ δυνατό το Stupid Zombies https://market.android.com/details?id=com.gameresort.stupidzombies&feature=search_result

αλλά το market δεν επιτρέπει να το κατεβάσω. Το .apk το βρήκα από αλλού αλλά όταν πάω να το εγκαταστήσω κάνει επανεκκίνηση τη συσκευή. Για ποιό λόγο μπορεί να μην είναι συμβατό? λέει από android 2,2 και πάνω. Εγώ έχω την v4 του Κύριλλου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκα στο Unlimited. Καποιο προγραμματακι για να μπορω να ανοιγω και να κλεινω το 3G ωστε να χρεωνομαι μονο οσο χρεισημοποιω το ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκα στο Unlimited. Καποιο προγραμματακι για να μπορω να ανοιγω και να κλεινω το 3G ωστε να χρεωνομαι μονο οσο χρεισημοποιω το ιντερνετ?

 

αν έχεις 2.2 κράτα πατημένο το κουμπί power δηλαδή το κουμπί που ανοίγω κλεινής το κινητό από εκεί μπορείς να το ενεργοποιείς και απενεργοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μπηκα στο Unlimited. Καποιο προγραμματακι για να μπορω να ανοιγω και να κλεινω το 3G ωστε να χρεωνομαι μονο οσο χρεισημοποιω το ιντερνετ?

 

είτε απο το κουπάκι του power είτε με το Μοbile Data controller:

http://www.androidzoom.com/android_applications/tools/mobile-data-controller_kdbd.html

free... :)

Kyrillos' Rom v9.5 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νεο βελτιωμενο kernel για αυξηση ταχυτητας του επεξεργαστη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=997367

Μετα απο δοκιμες μελων εδω και στο xda κρινεται ακαταλληλο προς χρηση λογω κολληματων

Edited by astronaytis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...