Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνω για άλλη μια φορά τη διαδικασία όπως είπες πιο πάνω..ΠΑΛΙ όμως κάνει η συσκευη επανεκκίνηση και ανοίγει κανονικά ενώ σύμφωνα με τα λεγόμενα του αστροναύτη θα έπρεπε να με βγάλει σε recovery mode..

 

Φίλε μου δεν χρείαζεται να κάνεις ρεκοβερι...τουλαχιστον τν δευτερη φορά...εγώ δν χρειάστικα...και όσο για το πρώτο ρεκοβερι...για να το κάνεις θα πρέπει απλά να τα πατήσεις μέχρι να σ ανοίξει το κινητό...εγώ τα πάτησα για 3 δευτερόλεπτα κ μ μπήκε σε αυτό το Mode...το κράτησα κ πατημένα κ μ μπήκε σε apload mode...οποτέ....δοκίμασε να μν τα έχεις πατημένα...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής καταργήθηκε από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009 μαζί με τα greeklish. Δες εδώ και την αντίστοιχη ανακοίνωση.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Αφού έκανα όλη την διαδικασία για Sd card partition μέσω recovery, τώρα αντιμετωπίζω τα παρακάτω προβλήματα :

1. Εάν υπάρχει η κάρτα μέσα κατά την έναρξη, κολλάει στο σήμα του Android της εκκίνησης και αναγκάζομαι να βγάλω μπαταρία.

2. Το Wifi δεν θέλει να συνδεθεί με τίποτε ( δεν είχε πρόβλημα πριν ) - αν και δεν πρέπει να έχει σχέση με το partition.

Χωρίς την κάρτα έχω κανονική εκκίνηση...την τοποθέτησα και μετέφερα τα αρχεία που είχα κρατήσει στον υπολογιστή, αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο.

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αφού έκανα όλη την διαδικασία για Sd card partition μέσω recovery, τώρα αντιμετωπίζω τα παρακάτω προβλήματα :

1. Εάν υπάρχει η κάρτα μέσα κατά την έναρξη, κολλάει στο σήμα του Android της εκκίνησης και αναγκάζομαι να βγάλω μπαταρία.

2. Το Wifi δεν θέλει να συνδεθεί με τίποτε ( δεν είχε πρόβλημα πριν ) - αν και δεν πρέπει να έχει σχέση με το partition.

Χωρίς την κάρτα έχω κανονική εκκίνηση...την τοποθέτησα και μετέφερα τα αρχεία που είχα κρατήσει στον υπολογιστή, αλλά το αποτέλεσμα το ίδιο.

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει;:worry:

 

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/tips-tricks/partition

του φιλου μας Astronaytis...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω τν διαδικασία για TA LIVE WALLPAPERS σύμφωνα με τν κυριλλο και όταν κάνω τα command μ βγαζει No space left on device

....ξέρει κάνεις τι να κάνω μετά...;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Τα δικά μου συμπεράσματα σε σχέση με την 5.7 που φόρεσα είναι:

 

-Πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με την 3.3 την οποία θεωρώ κορυφή.

-Τρώει κολλήματα και έχει αργή απόκριση (σε σχέση με την 3.3 αλλά και γενικότερα)

 

Για αυτο το λογο περασα του Κυριλλου την 4,1 OC. Πολυ καλυτερη αποκριση. Με το SetCpu το βαλα στα 800+ και παει πολυ καλυτερα.Δεν εκανα wipe data και τα περισσοτερα παρεμειναν στο κινητο. Επίσης τα notifications ειναι πρασινα και φαινοντα. Με τα μπλε ειχα βγαλει τα ματια μου.

Για την ωρα το μονο ειναι οτι δε μου δουλευει το home button και μενει να δουμε αν θα κολλαει το κινητο

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα μονο που

δε δεχεται εισερχομενες δειχνει κατηλλημενο

Δεν υπαρχει το κεντρικο κουμπι

 

χα...κατα τ αλλα εχω τηλεφωνο

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα μονο που

δε δεχεται εισερχομενες δειχνει κατηλλημενο

Δεν υπαρχει το κεντρικο κουμπι

 

χα...κατα τ αλλα εχω τηλεφωνο

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Ξαναπέρασε την. Κάτι δεν έκατσε καλά. Factory reset έκανες;

 

Στο http://samfirmware.com βγήκε η XWJPI σε πακέτο για το ODin, οπότε όσοι δεν μπορείτε να αναβαθμίσετε μέσω ΚΙΕΣ μπορείτε μέσω Odin. ΠΡΟΣΟΧΗ! Περιέχει Bootloader.

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

λεει στο site του kyrrillou οτι στην 5.7 Overclock up to 1.3Ghz, εχω βαλει το setCPU και μου δειχνει μαχ 667 . πρεπει να κανουμε καποια ρυθμηση ? βασικα δεν εχω δει καποια διαφορα στην ταχυτητα, σε καποιες εφαρμογες κολλαει παραπανω απ οτι η 2.1.
Link to comment
Share on other sites

λεει στο site του kyrrillou οτι στην 5.7 Overclock up to 1.3Ghz, εχω βαλει το setCPU και μου δειχνει μαχ 667 . πρεπει να κανουμε καποια ρυθμηση ? βασικα δεν εχω δει καποια διαφορα στην ταχυτητα, σε καποιες εφαρμογες κολλαει παραπανω απ οτι η 2.1.

 

Αν δεν κανω λαθος για την 5.7 ακομα δεν εχει καποιο Kernel σταθερο που να υποστιριζει OC αλλιως πιστευω θα εκανε καποιο update o Kyrillos.

Οποτε σε αναμονη.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε την. Κάτι δεν έκατσε καλά. Factory reset έκανες;

 

Στο http://samfirmware.com βγήκε η XWJPI σε πακέτο για το ODin, οπότε όσοι δεν μπορείτε να αναβαθμίσετε μέσω ΚΙΕΣ μπορείτε μέσω Odin. ΠΡΟΣΟΧΗ! Περιέχει Bootloader.

 

Η XWJPI είναι η ίδια με αυτή του KIES?

Link to comment
Share on other sites

Η XWJPI είναι η ίδια με αυτή του KIES?

 

Ολόιδια. :)

Αν δεν έχετε σοβαρό λόγο, περιμένετε λίγο ακόμα, για να βγάλουμε καμιά έκδοση χωρίς Bootloader.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Καλο θα ηταν να μην δοκιμασετε να την περασετε αν εχει μεσα το αρχειο boot.Υπαρχει περιπτωση να μην ανοιξει το κινητο.Δεν ειναι απολυτο αλλα ας ειμαστε προσεκτικοι
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγω κάτι??

Και με του kyrillos 5.7 αλλα και με την original 2,2 froyo μέσω του kies το τηλ: εχει γίνει μπαταριοφάγος 1 με 1,5 μέρα maximum.

Εχει κι αλλος το ιδιο πρόβλημα η μόνο εγώ??????

Υπάρχει τρόπος να το βελτιώσω??

Samsung i5800
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγω κάτι??

Και με του kyrillos 5.7 αλλα και με την original 2,2 froyo μέσω του kies το τηλ: εχει γίνει μπαταριοφάγος 1 με 1,5 μέρα maximum.

Εχει κι αλλος το ιδιο πρόβλημα η μόνο εγώ??????

Υπάρχει τρόπος να το βελτιώσω??

 

Wifi, GPS, Bluetooth, και auto-rotation μόνο όταν τα χρειάζεσαι. Επίσης απενεργοποίησε και τους 2 συνχρονισμούς (αυτόματο και τον άλλον). Και όταν είσαι σπίτι, την φωτεινότητα χαμήλωνε την λίγο. Κατέβασε το quick settings για να τα χειρίζεσαι εύκολα. Επίσης ρύθμισε την οθόνη να κλείνει αυτόματα μετά από 15 δεύτερα αντί για 1 λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Wifi, GPS, Bluetooth, και auto-rotation μόνο όταν τα χρειάζεσαι. Επίσης απενεργοποίησε και τους 2 συνχρονισμούς (αυτόματο και τον άλλον). Και όταν είσαι σπίτι, την φωτεινότητα χαμήλωνε την λίγο. Κατέβασε το quick settings για να τα χειρίζεσαι εύκολα. Επίσης ρύθμισε την οθόνη να κλείνει αυτόματα μετά από 15 δεύτερα αντί για 1 λεπτό.

 

Εκτός απο τους συνχρονισμούς όλα τ'άλλα τα έχω κάνει ετσι οπως μου τα λές.

Απενεργοποίησα τώρα και τους συνχρονισμούς και θα δούμε. Παντος είναι πολύ λίγο ο χρόνος που κρατάει η μπαταρία.

Μήπως πρέπει να κάνω kalibration? Αλλα πως γίνετε????

Samsung i5800
Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο τους συνχρονισμούς όλα τ'άλλα τα έχω κάνει ετσι οπως μου τα λές.

Απενεργοποίησα τώρα και τους συνχρονισμούς και θα δούμε. Παντος είναι πολύ λίγο ο χρόνος που κρατάει η μπαταρία.

Μήπως πρέπει να κάνω kalibration? Αλλα πως γίνετε????

 

απο το μαρκετ κατεβασε το battey calibration.εχει οδηγιες.

 

A

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια.πως flasαρω την 5.5 γιατι ειναι σε 2 part?

 

Αν αποσυμπιέσεις το πρώτο θα αποσυμπιεστεί μαζί και το δεύτερο και θα έχεις ένα αρχείο.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Αν αποσυμπιέσεις το πρώτο θα αποσυμπιεστεί μαζί και το δεύτερο και θα έχεις ένα αρχείο.

 

oκ ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις γιατι παιρναω την 5.5 Με το πατημα των 3 κουμπιων μπαινει σε ρεκαβερι και οχι σε download mode πριν βαλω την sd(πειραζει)?

Πιο αρχειο βαζω στο OPS?To APPOLO?

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις γιατι παιρναω την 5.5 Με το πατημα των 3 κουμπιων μπαινει σε ρεκαβερι και οχι σε download mode πριν βαλω την sd(πειραζει)?

Πιο αρχειο βαζω στο OPS?To APPOLO?

 

Στο ops βάζεις το appolo.Σε download μπαινει με power,volume down k κεντρικό πλήκτρο.

Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε που χάθηκες?????Δεν σε βλέπω τελευταία μέσα.Κάτι ετοιμάζεις εσύ πάλι.....χαχαχα :p(2.3 σωστά?)
Link to comment
Share on other sites

Στο ops βάζεις το appolo.Σε download μπαινει με power,volume down k κεντρικό πλήκτρο.

 

Tα εκανα αλλα δεν κιτρινιζει το κουτακι στο odin σαν να μην βλεπει το κινητο.....

Link to comment
Share on other sites

Tα εκανα αλλα δεν κιτρινιζει το κουτακι στο odin σαν να μην βλεπει το κινητο.....[/QΤον εντοπισμό σφαλμάτων τον έχεις τικάρει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...