Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

τα λεμε στις 7.00 τοτε :p

 

:) εγώ έχω 4-7 φροντηστήριο. :P

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την καταπληκτική δουλειά.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι με την RC3 έχω κάποια κολλήματα σε εφαρμογές αρκετά συχνά, ενώ με την 3.0 που ήμουν πριν όλα gg.

 

Επίσης, έχω πρόβλημα στην αναπαραγωγή βίντεο με 3 διαφορετικούς players που δοκίμασα και από ότι είδα αναφέρουν παρόμοια προβλήματα στο xda...Ελπίζω να φτιάξουν με την 4.1.

Link to comment
Share on other sites

Κυρίλλε θα πρέπει να φλασάρουμε πάλι; Το kernel δε μπορώ να το βάλω μόνο του;

 

φυσικά :) κατέβασε το από εδώ, αλλά πρέπει να είσαι μέλος. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=997367

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε ευχαριστούμε πάρα πολύ για την καταπληκτική δουλειά.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι με την RC3 έχω κάποια κολλήματα σε εφαρμογές αρκετά συχνά, ενώ με την 3.0 που ήμουν πριν όλα gg.

 

Επίσης, έχω πρόβλημα στην αναπαραγωγή βίντεο με 3 διαφορετικούς players που δοκίμασα και από ότι είδα αναφέρουν παρόμοια προβλήματα στο xda...Ελπίζω να φτιάξουν με την 4.1.

 

Τα κολλήματα είναι εξαιτίας του overclock, θα βγούν 2 εκδόσεις 4.1, κατέβασε την non overclock. Τα προβλήματα με τα video δεν ξέρω αλλά μπορεί να διορθωθούν. Όχι στην 4,1... από 4,2 θα διορθωθούν.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά :) κατέβασε το από εδώ, αλλά πρέπει να είσαι μέλος. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=997367

 

Το bleeding edge έτσι? Και η διαδικασία είναι απλά να flasαρω το kernel με Odin? Ούτε wipe data / cache ούτε τπτ άλλο? Απλά επιβεβαίωση μην κάνω καμιά πατάτα και τρέχω!!!

Πάντως εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα βίντεο, ούτε με κλήσεις ούτε με τπτ. Μόνο μου κόλλησε κανα δυο φορές και γι' αυτό λέω να βάλω το kernel.

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Το bleeding edge έτσι? Και η διαδικασία είναι απλά να flasαρω το kernel με Odin? Ούτε wipe data / cache ούτε τπτ άλλο? Απλά επιβεβαίωση μην κάνω καμιά πατάτα και τρέχω!!!

Πάντως εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα βίντεο, ούτε με κλήσεις ούτε με τπτ. Μόνο μου κόλλησε κανα δυο φορές και γι' αυτό λέω να βάλω το kernel.

 

βάλε το bleeding edge (overclock) και αν συνεχίσει να freezarei βάλε το normal. φλασάρεις σε onepackage, ούτε wipe ούτε τίποτα... :)

Link to comment
Share on other sites

βάλε το bleeding edge (overclock) και αν συνεχίσει να freezarei βάλε το normal. φλασάρεις σε onepackage, ούτε wipe ούτε τίποτα... :)

 

Α ρε Κύριλλε, δεν υπάρχεις!!! Πραγματικά είσαι φοβερός!!! Και έχεις αυξήσει σίγουρα και τις πωλήσεις του Γαλαξία μας με αυτά που έχεις καταφέρει!!! Ποσοστά πρέπει να ζητήσεις από την Samsung!

Link to comment
Share on other sites

Α ρε Κύριλλε, δεν υπάρχεις!!! Πραγματικά είσαι φοβερός!!! Και έχεις αυξήσει σίγουρα και τις πωλήσεις του Γαλαξία μας με αυτά που έχεις καταφέρει!!! Ποσοστά πρέπει να ζητήσεις από την Samsung!

 

hahahah ευχαριστώ :P

Link to comment
Share on other sites

http://img856.imageshack.us/img856/7854/screenshot1fo.png

 

Uploaded with ImageShack.us

ποιο απο τα δυο link στην φωτο ειναι ?

απο οτι καταλαβα το δευτερο ειναι overclock

Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μια ερωτηση, το Fugumod_I5800_2.2.tar το φλασαρουμε με οdin και σε μαμα JPM, εαν ναι, lagfix κανουμε μεσω του κερνελ, και πως επηρεαζει την μνημη του κινητου, (τι mb τρωει το lagfix)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μια ερωτηση, το Fugumod_I5800_2.2.tar το φλασαρουμε με οdin και σε μαμα JPM, εαν ναι, lagfix κανουμε μεσω του κερνελ, και πως επηρεαζει την μνημη του κινητου, (τι mb τρωει το lagfix)

 

lagfix εχει ενσωματωμενο δεν χρειαζεται να κανεις.

 

 

 

Υ.Σ. @ kyrillos επεστρεψα και περιμενω να φλασαρω :P

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μια ερωτηση, το Fugumod_I5800_2.2.tar το φλασαρουμε με οdin και σε μαμα JPM, εαν ναι, lagfix κανουμε μεσω του κερνελ, και πως επηρεαζει την μνημη του κινητου, (τι mb τρωει το lagfix)

 

λοιπόν το lagfix δεν καταναλώνει mb... Δεν επηρεάζει σχεδόν καθόλου την μνήμη του κινητού και αυξάνει τις επιδόσεις του κινητού. Για lagfix θα σας πω το βράδυ πως γίνεται :)

 

http://img856.imageshack.us/img856/7854/screenshot1fo.png

 

Uploaded with ImageShack.us

ποιο απο τα δυο link στην φωτο ειναι ?

απο οτι καταλαβα το δευτερο ειναι overclock

 

το 2ο είναι στις φώτο.

 

lagfix εχει ενσωματωμενο δεν χρειαζεται να κανεις.

 

 

 

Υ.Σ. @ kyrillos επεστρεψα και περιμενω να φλασαρω :P

 

:)

 

v4.1 Non OC => Part1 / Part2 [20/04/11, No wipe]

v4.1 OC => Part1 / Part2 [20/04/11, No wipe, If your phone freezes flash the Non OC version]

Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε...έβαλα την 4 R.C final επιτέλους αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα..έχω 0.00 mb ελεύθερο μνήμη κινητού και δεν διαβάζει την sd...
Google
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε...έβαλα την 4 R.C final επιτέλους αλλά υπάρχει ένα πρόβλημα..έχω 0.00 mb ελεύθερο μνήμη κινητού και δεν διαβάζει την sd...

 

για την sd γραψε αυτα στο terminal:

 

su

mkfs.vfat /dev/block/mmcblk0p1

reboot

υπαρχει κενο μετα το vfat και το τριτο γραμμα απο το τελος ειναι μηδεν και οχι ομικρον :)

Froyo 2.2

Kyrillos' Rom v5.3 Honeycomb Edition JPM

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στο 4shared κατέβασε την έκδοση 8.4.1 και βάλτο στην sd...μετά πήγαινε στο root explorer και σβήσε το launcher pro που έχει ήδη μέσα...μετά κάνε copy/paste στο system/app το launcher pro plus και είσαι έτοιμος.!
Google
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να εγκαταστησω το launcher pro plus έχω final 4.0?

 

Θα πρεπει να απεγκαταστησεις το lauuncher pro με το titanium backup να κανεις μια επανεκιννηση και να βαλεις αυτον που θες.Προσοχη ομως θα πρεπει να εχεις εναν αλλο launcher για να μπορεσει να ανοιξει το τηλ μετα την επανεκιννηση και να μπορεσεις να βαλεις το νεο

Link to comment
Share on other sites

Η 4.1 oc εχει διαφορες απο την 4.0 final ή η μονη τους διαφορασ ειναι ο kernel?

 

Η oc 4.1 εχει ιδιο κερνελ με τη φιναλ και ισως λιγοτερα κολληματα και την εφαρμογη thinkfree. Οσοι μπορειτε κατεβαστε την v4.1 γιατι με πολλα download κερδιζω $ :)

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η oc 4.1 εχει ιδιο κερνελ με τη φιναλ και ισως λιγοτερα κολληματα και την εφαρμογη thinkfree. Οσοι μπορειτε κατεβαστε την v4.1 γιατι με πολλα download κερδιζω $ :)

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Εγω flashαρω ηδη στο laptop.Να παρεις κανα $ γιατι το αξιζεις ετσι και αλλιως ;)

Επειδη χρησιμποιω το documents2go και δε χρειαζομαι το Thinkfree μπορω να το απεγκαταστησω με το titanium η θα υπαρξει καποιο προβλημα?

 

 

 

Edit:το αρχειακι fs.convert ειναι ιδιο με την rc3?Γιατι ξεχασα να το περασω και κατεβαζω την rc3 που το εχει μεσα στον φακελο.Στην 4.1 μου λεει να περιμενω μιση ωρα για να ξανακατεβασω :P

Edited by AdeLaiN
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να απεγκαταστησεις το lauuncher pro με το titanium backup να κανεις μια επανεκιννηση και να βαλεις αυτον που θες.Προσοχη ομως θα πρεπει να εχεις εναν αλλο launcher για να μπορεσει να ανοιξει το τηλ μετα την επανεκιννηση και να μπορεσεις να βαλεις το νεο

κομπλε το εκανα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγω flashαρω ηδη στο laptop.Να παρεις κανα $ γιατι το αξιζεις ετσι και αλλιως ;)

Επειδη χρησιμποιω το documents2go και δε χρειαζομαι το Thinkfree μπορω να το απεγκαταστησω με το titanium η θα υπαρξει καποιο προβλημα?

 

 

 

Edit:το αρχειακι fs.convert ειναι ιδιο με την rc3?Γιατι ξεχασα να το περασω και κατεβαζω την rc3 που το εχει μεσα στον φακελο.Στην 4.1 μου λεει να περιμενω μιση ωρα για να ξανακατεβασω :P

 

To fs.convert ειναι ιδιο. Με τιτανιουμ/root explorer βγαλε το thinkfree :)

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...