Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To κιν υποστηρίζει μια χαρά live wallpapers.

Στην πρώτη σελίδα έχει τον τρόπο να τα ενεργοποιήσεις. Μπορείς αντί να χρησιμοποιήσεις τηv virtual console να αντιγράψεις τα αρχεία με το root explorer ή κάποιο παρόμοιο πρόγραμμα.

 

Σωστά έχεις δίκιο το ξέχασα οτί γίνετε.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα δεν μου κρατάει η μπαταρία,δηλαδή απο 90% ποθ ηταν μίλησα για 40 δευτερόλεπτα στο τηλ και ξαφνικά μου πήγε στα 60%. Το τηλέφωνο το αγόρασα πριν απο 5 ημέρες απο κατάστημα vodafone.Αν θα βάλω kyrillos castum rom υπάρχει περίπτωση να λυθεί το πρόβλημα με την μπαταρία? αν ναι μηπως μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνω τα βήματα? Σας ευχαριστώ......... Edited by msakis01
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν μου κρατάει η μπαταρία,δηλαδή απο 90% ποθ ηταν μίλησα για 40 δευτερόλεπτα στο τηλ και ξαφνικά μου πήγε στα 60%. Το τηλέφωνο το αγόρασα πριν απο 5 ημέρες απο κατάστημα vodafone.Αν θα βάλω kyrillos castum rom υπάρχει περίπτωση να λυθεί το πρόβλημα με την μπαταρία? αν ναι μηπως μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνω τα βήματα? Σας ευχαριστώ.........

 

Όλες οι μπαταρίες χρειάζονται αρκετούς κύκλους φόρτισης ωστε να πιάσουν το 100% της απόδοσης και χωρητικότητας τους. Επίσης μπορεί να πάει στο 15% ή στο 5% και να κρατήσει μια μέρα ακόμα. Είναι λίγο χαζό.

Αν θα βάλεις του Κύριλλου δε θα βελτιωθεί η διάρκεια της μπαταρίας αλλά θα κατεβαίνει ανά 1% και όχι ανά 10%. Και πιθανόν να κρατάει λιγότερο...:ninja:...

Παίξε τώρα με το κινητό όπως είναι για να εξοικειωθείς με τη λειτουργία του και μετά ξεκίνα με καμιά στοκ ρομ. Αν δεις ότι δε σε καλύπτει ή έχεις όρεξη για περισσότερο σκάλισμα βάλε του Κύριλλου. Και σε στοκ πάντως μπορείς να παίξεις πολύ και να τη φέρεις στα μέτρα σου.

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το fugumod ultra ειναι πολυ ασταθες. Ενω στην αρχη ολα καλα, τελευταια εχει αρχιζει να παγωνει αρκετα συχνα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σαs.εχω το samsung galaxy i5800. θελω να ρωτησω εαν υπαρχουν προγραμματα φρεε,κινουμενα wall paper, οπωs το ibeer to talking tom.ευχαριστω

 

εχω το samsung i500.δεν εχω καποιο προγρμμα πλοηγησηs.εχω περασει την 2.2.εαν υπαρχει κατι ασ μου απαντησε τε.ευχαριστω

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

γεια σαs.εχω το samsung galaxy i5800. θελω να ρωτησω εαν υπαρχουν προγραμματα φρεε,κινουμενα wall paper, οπωs το ibeer to talking tom.ευχαριστω.

δεν εχω καποιο προγρμμα πλοηγησηs.εχω περασει την 2.2.εαν υπαρχει κατι ασ μου απαντησε τε.ευχαριστω

Εντάξη φίλε, για να είσαι σε αυτό το φόρουμ το Galaxy 3 θα έχεις. Και δεν πρέπει να κάνεις πολλαπλά ποσταρίσματα. Αν θες να συμπληρώσεις πάτα "τροποποίηση".

Στις απορίες σου τώρα.

Τα προγράμματα υπάρχουν στο μάρκετ, ψάξ'τα. Αν δεν ενεργοποίησες τα live wallpapers τότε δεν ξεκινάς καλά γιατί απάντησα πιο πίσω πως θα το κάνεις.

Δωρεάν πρόγραμμα πλοήγησης δεν θα βρεις εδώ μέσα, διότι απαγορεύεται η διακίνηση σπασμένου λογισμικού.

Αν ψάξεις λίγο στο google όμως θα βρεις το navigon.

Γενικά οι απαντήσεις υπάρχουν μέσα στο φόρουμ, και καλό θα είναι να χρησιμοποιούμε το "κουμπί" που είναι πάνω δεξιά και λέει "αναζήτηση στο θέμα".

Αυτά, ελπίζω να βοήθησα και αν δε βγάλεις άκρη εδώ είμαστε;)

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την κυριλλος 5.7ν. Παρατηρησα οτι στο market μου βγαζει μονο το youtube στις εφαρμογες μου. Το εχει αντιμετοπισει αλλος;

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟ LIVE WALLPAPER ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ. NOT FOUND. ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΟ SU KAI TO REBOOT.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟ LIVE WALLPAPER ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΗΝΥΜΑ. NOT FOUND. ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΟ SU KAI TO REBOOT.

 

Έχεις κάνει root το τηλ;

Κάθε γραμμή χώρια, όχι όλο μαζί.

Αν δε βιάζεσαι, το μεσημεροαπόγευμα θα γράψω έναν πιο εύκολο οδηγό για τα live wallpapers.

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.1 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ROOT .ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.1 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ROOT .ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

 

Με το superoneclick μπορείς να κάνεις root

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.1 ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ROOT .ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ.

 

https://sites.google.com/site/astronaytiscom/tips-tricks/root

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ.ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΓΡΑΨΑ REBOOT. ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΥΝΗΜΑ.REBOOT OPERATION NOT PERMITTED

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ.ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΓΡΑΨΑ REBOOT. ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΜΥΝΗΜΑ.REBOOT OPERATION NOT PERMITTED

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΘΟΣ

Αν ρουτάρισες το κιν, πρέπει να κάνεις και επανεκκίνηση για να δουλέψει σωστά.

Επειδή έχω προετοιμασίες για γάμο, ίσως δεν προλάβω σήμερα. Μην αγχώνεσαι όμως, όλα θα γίνουν.

 

Astronaytis θα κάνω έναν οδηγό για τα live wallpapers, αλλά με τον εύκολο copy/paste τρόπο, με την πρώτη ευκαιρία.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

ENTAJEI.ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ.ΕΑΝ ΝΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ.ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΜΕ ΦΩΤΟ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ENTAJEI.ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ.ΕΑΝ ΝΑΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ.ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΜΕ ΦΩΤΟ ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Χαχα! Ευτυχώς δεν παντρεύομαι εγώ, αλλά μια φίλη μου.

Θέλω όμως λίγο ελεύθερο χρόνο για να γίνει μια και καλή η δουλειά. Με φωτό όπως λες και νιανιά για να καταλαβαίνουν και οι μη εξοικειωμένοι.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

γνωριζεις αν υπαρχει αναβαθμισει για το mls dastinator?

 

εχω βαλει igo my way, sygic και navigon και πιστευω οτι και τα τρια ειναι καλυτερα απο το δε με λες, Με λιγο ψαξιμο στο γουγλε θα τα βρεις ανετα και παιζουν και σε 2.2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος μπορεί να βοηθήσει......Εχω την xwjpi(samfirmware) κ δεν μπορώ να ρουτάρω το κινητό.Εχω κάνει τα ΠΑΝΤΑ!!!!!!Κ στο waiting for device κολλάει το πρόγραμμα(superoneclick 1.9.5) κ μου γράφουν τα windows ότι το πρόγραμμα δεν αποκρίνεται.Usb debug είναι τικαρισμένο.Μήπως φταίει η rom?
Link to comment
Share on other sites

Θέλει κανείς να τεστάρει την kyrillos' rom v6.0 beta2? :P Αν ναι, ας μου στείλει ένα pm.
Link to comment
Share on other sites

Θέλει κανείς να τεστάρει την kyrillos' rom v6.0 beta2? :P Αν ναι, ας μου στείλει ένα pm.

Kαλησπερα.. σου εστειλα pm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος μπορεί να βοηθήσει......Εχω την xwjpi(samfirmware) κ δεν μπορώ να ρουτάρω το κινητό.Εχω κάνει τα ΠΑΝΤΑ!!!!!!Κ στο waiting for device κολλάει το πρόγραμμα(superoneclick 1.9.5) κ μου γράφουν τα windows ότι το πρόγραμμα δεν αποκρίνεται.Usb debug είναι τικαρισμένο.Μήπως φταίει η rom?

 

Όχι. αυτό το δοκιμάζεις με τον εξής τρόπο. Πάτα ροοτ χωρίς να συνδέσεις το κινητό και το superoneclick πάλι δεν θα ανταποκρίνεται.. Δοκίμασε με προηγούμενη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι με την σειρά μου.

 

Έχω κοντά 4 βδομάδες την ρομ του Kyrillos την 5,7. Δεν έχω κάποιο παράπονο(αν και κάτι πρέπει να γίνει με τον καινούριο Kernel για τον οποίο διαβασα στο XDA και περιμένω πως και πως Final edition, να αποκτίσει και αυτή η ρομ λίγη από την αίγλη που είχε η RC4,2 OC). Μόνο ενα μικρο θεματάκι.

Που και που και σε άσχετες στιγμές, ενώ έχω το τηλ να σβήνει την οθόνη στο 1 λεπτό, την χάνει την ρύθμιση και το παει στα 15 δευτερόλεπτα. Εχει καποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα????

 

(το κιν εχει XXJP4)

Edited by billis_kou
Link to comment
Share on other sites

Όχι. αυτό το δοκιμάζεις με τον εξής τρόπο. Πάτα ροοτ χωρίς να συνδέσεις το κινητό και το superoneclick πάλι δεν θα ανταποκρίνεται.. Δοκίμασε με προηγούμενη έκδοση.

 

Κυρίλλε δοκίμασα όπως μου έγραψες κ την 1.7 απο του αστροναύτη το site κ την 1.5 κ πάλι ΤΙΠΟΤΑ!:confused:Εχω φτάσει σε σημείο να'χω πεισμώσει γιατί σε πιο παλιά έκδοση jpe το'χα ρουτάρει.Τι φταίει??????????:!:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 και πλέον μέρες με την Κύριλλος 5.7 εντυπώσεις.

Κολλήματα μηδέν.

Σίγουρα πιο αργή από την 4.00 OC που είχα πριν

Μπαταρία φόβος.

Από τις 8 το πρωί μέχρι τώρα (13 ώρες) με ανοιχτό BT GPS και με χρήση WiFi ίντερνετ και η μπαταρία είναι στο 91 %. Πρωτοφανές.!!!!!

Ευχαριστούμε Κϋριλλε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...