Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ειμαι με την 5.7 κανα δυο βδομαδες τωρα. Γενικα τρωει κολληματα με το χειροτερο χτες που συνηλθε μετα απο 3-4 reboot βγαλσιμο μπαταριας κλπ. Παντως οτι εχω δοκιμασει μεχρι τωρσ εχεο θεματακια. Το πιο ενοχλητιικο ειναι η αποκριση. λετε να μην εχει κατσει καλα η rom? τωρα για παραδειγμα ακουω mp3 απο bt και κολλαει συνεχεια αλλα αυτο δεν ειναι κ τοσο σοβαρο. Να ξαναφλασαρω την ιδια?

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

HP 19BII, palm m125 , palm Tungsten, Qtek G100, ETEN Glofiish X600, HTC Diamond, HTC Diamond 2, Galaxy 3, ΖΤΕ V970, Cubot S308
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα εχω βαλει το 2,1 της cosmote μπαινω στο kies και δεν μου βγαζει τιποτα για update για αυτην την εκδοση :(

Τι λαθος κανω?

 

Κατέβασες την τελευταία έκδοση του KIES;

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα ολα. Απο το site της samsung

Έβαλες σίγουρα την 2.1 της κοσμοτε από το σαιτ του αστροναύτη;;;;την έκανες σύμφωνα με τς οδηγίες του;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην τρελαίνεστε! Είπα και πριν, θα κυκλοφορήσει σε πακέτο και θα το κάνετε με το Odin. Δεν υπάρχει λόγος βιασύνης! ;)

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Τα δικά μου συμπεράσματα σε σχέση με την 5.7 που φόρεσα είναι:

 

-Πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας σε σχέση με την 3.3 την οποία θεωρώ κορυφή.

-Τρώει κολλήματα και έχει αργή απόκριση (σε σχέση με την 3.3 αλλά και γενικότερα)

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το κινητό από το πλαίσιο! Έβαλα πριν 1-2 μέρες το froyo με τη διαδικασία που περιγράφει ο αστροναύτης στη σελίδα του! Οπότε τώρα λογικά αν πάθει κάτι το κινητό δεν ισχύει η εγγύηση, σωστά;;

 

Υπάρχει τρόπος να βάλω τώρα την επίσημη έκδοση του 2.2 για την οποία μιλάτε; Αν ναι πώς γίνεται αυτό και αν το κάνω θα ισχύει η εγγύηση η τζάμπα κόπος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα το κινητό από το πλαίσιο! Έβαλα πριν 1-2 μέρες το froyo με τη διαδικασία που περιγράφει ο αστροναύτης στη σελίδα του! Οπότε τώρα λογικά αν πάθει κάτι το κινητό δεν ισχύει η εγγύηση, σωστά;;

 

Υπάρχει τρόπος να βάλω τώρα την επίσημη έκδοση του 2.2 για την οποία μιλάτε; Αν ναι πώς γίνεται αυτό και αν το κάνω θα ισχύει η εγγύηση η τζάμπα κόπος;

 

Φίλε πήγαινε 2 με 3 σελίδες πίσω στα ποστ κ θα δεις...είχα το ίδιο προβλημα κ το εκανα με επιτυχία...απλά διαβασε αυτα π είπαν κ σε εμενα!!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το κιes αναγνωρίζει το κινητό μας...μόνο που δν μπορώ να εγκαταστήσω τς εφαρμόγες π κατέβασα παλαιότερα...τι να κανω ώστε να μπορέσω να τς ξανακατεβάσω...;;;
Link to comment
Share on other sites

προσεχε τι κατεβαζεις. Ολες οι εφαρμογες απο το μαρκετ δεν ειναι συμβατες. Μπορει καποια να στο κολλαει. Το επαθα και εγω. Η 5.7 ειναι πολυ σταθερη και δεν εχει προβληματα

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

'Εβαλα στο κινητό μου την έκδοση για cosmote by astronaytis (μου ένανε εντύπωση βέβαια που η διαδικασία κράτησε 2.5 λέπτα) έχω κάνει update το Kies αλλά όταν συνδέω το Samsung στον υπολογιστή..δεν βρίσκει το Kies τη συσκευή! :(:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

'Εβαλα στο κινητό μου την έκδοση για cosmote by astronaytis (μου ένανε εντύπωση βέβαια που η διαδικασία κράτησε 2.5 λέπτα) έχω κάνει update το Kies αλλά όταν συνδέω το Samsung στον υπολογιστή..δεν βρίσκει το Kies τη συσκευή! :(:(

Φίλε μου βγάλε την κάρτα μνήμης και ξαναδοκίμασε...Επίσης λάβε υπόψιν ότι υπάρχει καινούργιο kies το οποίο πρέπει να κατεβάσεις για να κάνεις τν επίσημη έκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου βγάλε την κάρτα μνήμης και ξαναδοκίμασε...Επίσης λάβε υπόψιν ότι υπάρχει καινούργιο kies το οποίο πρέπει να κατεβάσεις για να κάνεις τν επίσημη έκδοση...

Πέρασα τη νέα έκδοση Kies..έβγαλα την κάρτα μνήμης απο το κινητό αλλα μου βγάζει μήνυμα: Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής. Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού: PDA:JG8 PHONE:JG3 CSC:JH1 (EUR)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα τη νέα έκδοση Kies..έβγαλα την κάρτα μνήμης απο το κινητό αλλα μου βγάζει μήνυμα: Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση αυτής της έκδοσης της συσκευής. Τρέχουσα έκδοση υλικολογισμικού: PDA:JG8 PHONE:JG3 CSC:JH1 (EUR)

 

 

Κοίταξε...ξανακάνε τν διαδικασία όπως λέει ο αστροναυτης στο site του...Έχοντας κλειστο το Kies και ενω το έχεις τρέχει ως admin To Odin...Αν δν γίνει κ έτσι....λογικά θα σ λείπει κάποιο αρχείο π πάει να πει οτί δν μπορεί να στο αναγνωρίσει ως γνήσιο λογισμικό...

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε...ξανακάνε τν διαδικασία όπως λέει ο αστροναυτης στο site του...Έχοντας κλειστο το Kies και ενω το έχεις τρέχει ως admin To Odin...Αν δν γίνει κ έτσι....λογικά θα σ λείπει κάποιο αρχείο π πάει να πει οτί δν μπορεί να στο αναγνωρίσει ως γνήσιο λογισμικό...

 

Έχεις μήπως την καλοσύνη να μου δώσεις το link με τις οδηγίες του αστροναύτη? :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τη διαδικασία όπως λέει ο αστροναύτης στη σελίδα του...στο σημείο όμως που λέει οτι κατα τη διάρκεια που δουλεύει το Odin μπαίνει σε recovery mode πάλι κλπ...εμένα δεν το κάνει..!Κάνει απλά ενα reboot και μετά ανοίγει και είναι έτοιμο να το χρησιμοποιήσεις! :(

Δέν γνώριζει κανείς άλλος?

Edited by Dep0n
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα ποιο ειναι το προβλημα και δεν κανει update μεσο kies οσοι βαλαν μεσο odin το 2,1 της cosmote δεν δουλευει...οποτε και ας εχετε αλλη εταιρια κινητης τηλεφ. βαλτε της vodanfone 2.1 μετα το kies το αναγνωριζει αμεσως και κανει το update 2.2 :D

Αυτα... αν και με βλεπω να γυριζω αμεσως στην ρομ του φιλου μου του Κιριλλου :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα ποιο ειναι το προβλημα και δεν κανει update μεσο kies οσοι βαλαν μεσο odin το 2,1 της cosmote δεν δουλευει...οποτε και ας εχετε αλλη εταιρια κινητης τηλεφ. βαλτε της vodanfone 2.1 μετα το kies το αναγνωριζει αμεσως και κανει το update 2.2 :D

Αυτα... αν και με βλεπω να γυριζω αμεσως στην ρομ του φιλου μου του Κιριλλου :)

Βρε παιδιά, μήπως έχετε 'ανεβάσει' και την μαμά ROM για Wind? Την περιμένω πως και πως!!! Ευχαριστώ!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

λογω που εβγαλε η samsung την αναβαθμιση 2.2, θα ηθελα να ρωτησω ποια ειναι η διαφορα της με την "επισημη" του φιλου μας kyrillos 5.5....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βρηκα ποιο ειναι το προβλημα και δεν κανει update μεσο kies οσοι βαλαν μεσο odin το 2,1 της cosmote δεν δουλευει...οποτε και ας εχετε αλλη εταιρια κινητης τηλεφ. βαλτε της vodanfone 2.1 μετα το kies το αναγνωριζει αμεσως και κανει το update 2.2 :D

Αυτα... αν και με βλεπω να γυριζω αμεσως στην ρομ του φιλου μου του Κιριλλου :)

Φίλε μου το δοκίμασα και με vodafone αλλα δεν έχει αλλάξει κάτι... :(

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το δοκίμασα και με vodafone αλλα δεν έχει αλλάξει κάτι... :(

 

Δοκιμασε να κανεις ενα restart το pc η να βγαλεις το kies και να το ξαναβαλεις ( το kies πρεπει να ειναι το τελευταιο κ το βρησκεις στο site της samsung ) Σε εμενα παντως δουλεψε με την rom της cosmote δεν μου εβγαζε το update. :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις ενα restart το pc η να βγαλεις το kies και να το ξαναβαλεις ( το kies πρεπει να ειναι το τελευταιο κ το βρησκεις στο site της samsung ) Σε εμενα παντως δουλεψε με την rom της cosmote δεν μου εβγαζε το update. :)

Κάνω για άλλη μια φορά τη διαδικασία όπως είπες πιο πάνω..ΠΑΛΙ όμως κάνει η συσκευη επανεκκίνηση και ανοίγει κανονικά ενώ σύμφωνα με τα λεγόμενα του αστροναύτη θα έπρεπε να με βγάλει σε recovery mode..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θα μπορούσε κάποιος να ανεβάσει την official cosmote σε rapidshare γιατί έχω προσπαθήσει 5 φορές από την hotfile και στο 99% σταματάει.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...