Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη? τι ειναι το clockwoρkmod? τι κανει? κατι σαν το setcpu ή καμια σχεση?

 

Είναι μια custom recovery (vol up + vol down + home + power) όπου σου δίνει περισσότερες επιλογές όπως να κάνεις complete backup & restore μια ολόκληρη rom και όχι μόνο εφαρμογές και επίσης να φλασάρεις rom από recovery!! Και πολλά άλλα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μία ολόκληρη μέρα με την 5.0 και οι εντυπώσεις άριστες.

Άμεση ανταπόκριση στα πατήματα των κουμπιών και των συντομεύσεων στη οθόνη.

Πολύ γρήγορο άνοιγμα των εφαρμογών.

Κλείδωμα gps σε δευτερόλεπτα ( και μάλιστα εν κινήσει)

Μέχρι στιγμής κανένα κόλλημα, ούτε στο Angrybirds rio, ούτε στο android market.

Η μπαταρία είναι ακόμα στο 60% και σήμερα το έσκισα το κινητό (setcpu, max:866, min:866. κάθε μέρα θα δοκιμάζω και άλλον συνδυασμό)

Όλα τα παραπάνω με την 4.1 oc σερνόντουσαν.

Μπράβο Κύριλλε αααα! συγχαρητήρια για το μπασκετ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ εγώ που έχω custom rom να την εγκαταστήσω; Ή θέλει μόνο custom rom;

 

όχι δυχτυχώς δεν είναι ακόμα -δεν μου έρχεται η λέξη- ξεχωριστή για install, οπότε πρέπει να φλασάρεις μια custom rom που να την έχει. Εγώ την έβαλα επιτυχώς και έχω περάσει τα περισσότερα από την v5.0 beta, σε αυτήν οπότε σύντομα θα βγάλω beta2! :P Απλά δεν υποστηρίζει ακόμα ext4 οπότε τα παρτιτιονσ θα είναι ext2.. :P

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό kernel; Απλό φλασάρισμα θέλει μόνο, έτσι; Δε χάνεις τίποτα.

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κανένα καλό kernel; Απλό φλασάρισμα θέλει μόνο, έτσι; Δε χάνεις τίποτα.

 

Ναι δεν χάνεις δεδομένα. Εκτός από τα freezes του fugumod alpha3 k alpha5 είναι πολύ καλό k bugfree..

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν χάνεις δεδομένα. Εκτός από τα freezes του fugumod alpha3 k alpha5 είναι πολύ καλό k bugfree..

 

Καταρχήν συγχαρητήρια 6άστερε! Παναθηναϊκός κι εγώ!

Για το fugumod 2,2 που είδα στο xda λέει ότι κάνει μετατροπή στο σύστημα. Και ότι χάνεις δεδομένα. Ή κατάλαβα λάθος;

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν συγχαρητήρια 6άστερε! Παναθηναϊκός κι εγώ!

Για το fugumod 2,2 που είδα στο xda λέει ότι κάνει μετατροπή στο σύστημα. Και ότι χάνεις δεδομένα. Ή κατάλαβα λάθος;

 

Μπορείς να κάνεις μετατροπή στο σύστημα, αλλά δεν χάνεις δεδομένα. Τι firmware φοράς?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις μετατροπή στο σύστημα, αλλά δεν χάνεις δεδομένα. Τι firmware φοράς?

 

XXJPF. Τη φλάσαρα πριν κανα-δυο βδομάδες και βαριέμαι να κάνω πάλι μπακ-απ και να φλασάρω νέα ρομ :yawn:

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

XXJPF. Τη φλάσαρα πριν κανα-δυο βδομάδες και βαριέμαι να κάνω πάλι μπακ-απ και να φλασάρω νέα ρομ :yawn:

 

:P πάντως δοκίμασε την JPN έχει αρκετές διορθώσεις σε ταχύτητα κλπα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063940 . Βάλε το fugumod είναι γαμάτο, θα πετάει το κινητό. Θα σου ανεβάσω και ένα αρχείο να το βάλεις στην sd και θα δεις τρομακτική διαφορά στην ταχύτητα..

Link to comment
Share on other sites

ενω ολα πετανε στην v5.0 ενα προβλημα μονο.δεν μπορω να λαβω mms. ενω μπορω να στειλω κανονικα δεν μπορω να λαβω. μου εμφανιζει οτι το μηνυμα εχει ληξει. ειχα κανει backup το apn της vodafone και το επανεφερα αλλα τα ιδια. καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

ενω ολα πετανε στην v5.0 ενα προβλημα μονο.δεν μπορω να λαβω mms. ενω μπορω να στειλω κανονικα δεν μπορω να λαβω. μου εμφανιζει οτι το μηνυμα εχει ληξει. ειχα κανει backup το apn της vodafone και το επανεφερα αλλα τα ιδια. καμια ιδεα;

 

mm Δεν ξέρω, κάνε wipe data της εφαρμογής μηνυμάτων από το titanium και ξαναδοκίμασε. Η εφαρμογή έχει περίεργο όνομα αλλά έχει το πράσινο εικονίδιο οπότε θα την βρεις εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

mm Δεν ξέρω, κάνε wipe data της εφαρμογής μηνυμάτων από το titanium και ξαναδοκίμασε. Η εφαρμογή έχει περίεργο όνομα αλλά έχει το πράσινο εικονίδιο οπότε θα την βρεις εύκολα.

 

με το handcent στελνω. το ιδιο να κανω;

Link to comment
Share on other sites

με το handcent στελνω. το ιδιο να κανω;

 

βγάλε και ξαναβάλε το handsend.. :P

Link to comment
Share on other sites

:P πάντως δοκίμασε την JPN έχει αρκετές διορθώσεις σε ταχύτητα κλπα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063940 . Βάλε το fugumod είναι γαμάτο, θα πετάει το κινητό. Θα σου ανεβάσω και ένα αρχείο να το βάλεις στην sd και θα δεις τρομακτική διαφορά στην ταχύτητα..

 

Στην ΧΧJPF ενεργοποίησα το JIT. Στην JPN ενεργοποιείται; Βέβαια στην πράξη δεν είδα και καμιά διαφορά.

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ το GoSMS pro πάντως και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Handsend και GoSMS μου φάνηκαν ίδια. Κράτησα GoSMS Λόγω GoLauncher που δουλεύω.

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

βγάλε και ξαναβάλε το handsend.. :P

 

το εκανα και παλι τιποτα. μαλιστα δε μου βγαζει το ονομα καν... μου λεει "ανωνυμος" και το μηνυμα εχει ληξει...

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να βαλουμε μεγαλη γραμματοσειρα στα εικονιδια του τηλεφωνου ? Edited by geocorfu
hi...
Link to comment
Share on other sites

Κυριλλε στην 4.1 υπηρχε το παζλ για να ξεκλειδωνουμε την οθονη!!Τωρα στη 5.0 beta δεν υπαρχει,ΓΙΑΤΙΙΙΙΙΙ;;; (Κλαψ!!!!) Να μη ξεχασω κι εγω να πω οτι οντως ειναι αψογη και η καινουργια εκδοση!!!
Link to comment
Share on other sites

.....Και κατι αλλο!Aφου εχουμε πανω απο μια homescreen, δεν γινεται να εχουμε και διαφορετικη εικονα σε καθεμια;;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το fugumod 2.2(τη νορμαλ έκδοση) αλλά έχασα το flashing Samsung logo στην εκκίνηση και δε μου ανοίγει τα παιχνίδια... :( Ματσουτσά... (Τώρα για μανίσιο kernel; Φλασάρω νέα ρομ; )

Άκυρο! Πέρασα την XWJPF και ενεργοποίησα το JIT :) Θα περιμένω τη final!

Edited by Larrythe

Samsung Galaxy 3

XXJPS + G3MOD V2.3

[sIGPIC][/sIGPIC]

O ύμνος του Android!

Link to comment
Share on other sites

ενω ολα πετανε στην v5.0 ενα προβλημα μονο.δεν μπορω να λαβω mms. ενω μπορω να στειλω κανονικα δεν μπορω να λαβω. μου εμφανιζει οτι το μηνυμα εχει ληξει. ειχα κανει backup το apn της vodafone και το επανεφερα αλλα τα ιδια. καμια ιδεα;

πηγαινε στις ρυθμισεις και διεγραψε εντελως οτι apn ειναι περασμενο στην συσκευη σου (ρυθμισεις-->ασυρματη επικοινωνα-->δικτυα κινητης τηλεφωνιας-->ονοματα σημειων προσβασης).

μετα ακολουθησε τον οδηγο που εχω φτιαξει στο Blog Μου και επανεφερε τις ρυθμισεις vodafone Που εχω στο αρχειο εκει. τις εχω παρει απο καποιον φιλο με Galaxy s και λειτουργουν και το ιντερνετ και τα mms.

εδω εισαι :

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

κυριλλε στην 5 final θα εχεις περασει και το youtube ; εχεις κανει πολυ καλη δουλεια παντως αυτη πρεπει να ειναι η ποιο σταθερη ρομ απο οσες εχω περασει Keep up the Good Work! Edited by kabamaru13
Kyrillos rom v5.3
Link to comment
Share on other sites

Έχω την Rom του Κύριλλου RC4.03

 

Να ρωτήσω αν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στην έκδοση βασικού φάσματος XXJP4 που έχω στο κινητό μου και στην XXJPN που προτείνει ο Κύριλλος??

 

Η διαδικασία είναι η συνηθισμένη???

 

Λέω να περιμένω ακόμα μερικές μέρες για να βγάλει ο Κύριλλος την 5.0 final.....

 

Ξέχασα να γράψω πιο πάνω ότι το κινητό φυσάει έχω πάνω από 200 εφαρμογές και κολλάει πολύ σπάνια...

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων: Χρησιμοποιούμε το κουμπί "Τροποποίηση" για να προσθέσουμε κάτι σε προηγούμενο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

:P πάντως δοκίμασε την JPN έχει αρκετές διορθώσεις σε ταχύτητα κλπα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1063940 . Βάλε το fugumod είναι γαμάτο, θα πετάει το κινητό. Θα σου ανεβάσω και ένα αρχείο να το βάλεις στην sd και θα δεις τρομακτική διαφορά στην ταχύτητα..

 

Δυο παρατηρησεις:Τα link δεν υπαρχουν πια και δευτερον που βρισκουμε το fugumod;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...