Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένας από την ομάδα που αναπτύσουμε την ρομ, έκανε overclock τον επεξεργαστή από 667 => 1000Mhz!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ένας από την ομάδα που αναπτύσουμε την ρομ, έκανε overclock τον επεξεργαστή από 667 => 1000Mhz!

 

Κι είναι stable το κινητό; Benchmarks? Μπαταρία; Δώσε καμιά πληροφορία ακόμα ρε Κύριλλε, μας άναψες φωτιές (πάλι)!

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα την v.3.3 Extreme!

 

Όντως η ταχυτητα είναι βελτιωμένη!!! (περιμένουμε όμως και το κόλπο με την αναβάθμιση από 667 σε 1000 για να είμαστε σίγουροι :) :) :) )

 

Η κάμερα δεν 'κολλάει' τώρα.

 

Ερώτηση: Πως μπορώ να εμφανίζω τις αναπάντητες και τα SMS με το ίδιο στυλ (κομμάτι παζλ) που εμφανιζόντουσαν και στις 2.1, 2.2 ?

Ερώτηση 2: Πως μπορώ να αλλάξω ή να εξαφανίσω αυτό το μήνυμα που βγάζει το κινητό όταν βγαίνει από hibernation και αναγράφει ότι belongs to: <εδώ βγάζει το εικονίδιο από ένα ξυπνητήρι> --- protected by antivirus ?

 

Ευχαριστώ!

Edited by treasure

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ένας από την ομάδα που αναπτύσουμε την ρομ, έκανε overclock τον επεξεργαστή από 667 => 1000Mhz!

 

σταθεροτητα? , θερμοκρασιες?, αντοχη? (θα δειξει...) μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Πως μπορώ να εμφανίζω τις αναπάντητες και τα SMS με το ίδιο στυλ (κομμάτι παζλ) που εμφανιζόντουσαν και στις 2.1, 2.2 ?

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Έχω ένα θέμα με το Galaxy 3... Όσα μηνύματα τα γράφω στα ελληνικά, όταν πατήσω αποστολή τα κάνει αυτόματα όλα ΚΕΦΑΛΑΙΑ... :wacko:

Έβαλα και το ελληνικό πληκτρολόγιο "greek input" αλλά το πρόβλημα παραμένει..

 

Επίσης έκανα αναβάθμιση μέσω του Samsung KIES, και αφότου γράφει ότι ολοκληρώθηκε με επιτυχία, το κινητό συνεχίζει να λέει σαν έκδοση την 2.1 update1 και σαν kernel τον 2.6.29..κτλ

Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνύματα δεν ξέρω να σου πω, αλλά για την αναβάθμιση έτσι είναι όπως τα λες. Δεν έχει βγει η 2.2 εδώ για galaxy. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά.!να ρωτήσω..τώρα που έκανε το παιδί την cpu 1000mhz θα υποστηρίζει και 3D παιχνίδια??
Google
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα την v.3.3 Extreme!

 

Όντως η ταχυτητα είναι βελτιωμένη!!! (περιμένουμε όμως και το κόλπο με την αναβάθμιση από 667 σε 1000 για να είμαστε σίγουροι :) :) :) )

 

Η κάμερα δεν 'κολλάει' τώρα.

 

Ερώτηση: Πως μπορώ να εμφανίζω τις αναπάντητες και τα SMS με το ίδιο στυλ (κομμάτι παζλ) που εμφανιζόντουσαν και στις 2.1, 2.2 ?

Ερώτηση 2: Πως μπορώ να αλλάξω ή να εξαφανίσω αυτό το μήνυμα που βγάζει το κινητό όταν βγαίνει από hibernation και αναγράφει ότι belongs to: <εδώ βγάζει το εικονίδιο από ένα ξυπνητήρι> --- protected by antivirus ?

 

Ευχαριστώ!

 

Απαντώ γιατί είχα κάνει και εγώ σε παλαιότερο πόστ την ερώτηση.

Όλα τα παραπάνω αφορουν αλλαγές που έχουν γίνει στην froyo εκδοση από την eclair. Δεν ευθύνεται ούτε μπορεί να το αλλαξει ο Kyrillos. Είναι θέμα Froyo και από ότι φαίνεται και στην Gingerbread μένει ώς έχει.

 

Όσο για το "κόλπο" με την ταχύτητα, προσωπικά κρατώ μικρό καλαθάκι γιατί δεν θεωρώ ότι είναι απλό το θέμα (όπως μια rom) αλλά πιο δύσκολο μια και μιλάμε για hardware, μιλάμε για θερμοκρασίες Ελλάδος το καλοκαίρι και για επεξεργαστή χωρίς "φουρφούρα" για να τον ψύχει, οπότε θέλει αρκετές δοκιμές πριν αποκτήσει ο καθένας που το τολμήσει ένα ωραίο μπιμπελό της samsung για την βιβλιοθήκη του. Άποψή μου αυτό.

----------------------------------------------

Samsung Galaxy S3 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασα την v.3.3 Extreme!

 

Όντως η ταχυτητα είναι βελτιωμένη!!! (περιμένουμε όμως και το κόλπο με την αναβάθμιση από 667 σε 1000 για να είμαστε σίγουροι :) :) :) )

 

Η κάμερα δεν 'κολλάει' τώρα.

 

Ερώτηση: Πως μπορώ να εμφανίζω τις αναπάντητες και τα SMS με το ίδιο στυλ (κομμάτι παζλ) που εμφανιζόντουσαν και στις 2.1, 2.2 ?

Ερώτηση 2: Πως μπορώ να αλλάξω ή να εξαφανίσω αυτό το μήνυμα που βγάζει το κινητό όταν βγαίνει από hibernation και αναγράφει ότι belongs to: <εδώ βγάζει το εικονίδιο από ένα ξυπνητήρι> --- protected by antivirus ?

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν ξέρω γιατί το κάνει σε μερικούς. Σε εμένα δεν μου το έχει κάνει ποτέ. Μάλλον ευθύνεται κάποια εφαρμογή...

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικός Οδηγός Ενεργοποίησης του JIT compiler: http://www.multiupload.com/XIQOPN9HLK [by Astronaytis] Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικός Οδηγός Ενεργοποίησης του JIT compiler: http://www.multiupload.com/XIQOPN9HLK [by Astronaytis]
Thanks Κύριλλε, αλλά τι είναι το JIT Compiler ?

 

Ευχαριστώ.

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ενα μεγαλο ευχαριστω στο χρήστη αsτροναυτη που με βοηθησε να παω σε

 

froyo.....εμενα τον ασχετο. να φανταστείτε ότι κατα τη διαρκεια της αναβαθμισης δεν

 

εβγαλα την καρτα σιμ. τελικά - εδω και μια ώρα που την περασα- όλα καλα. εχω

 

πρόβλημα βεβαια να συνδεθω με το μαρκετ (παταω το e mail kai τον κωδικό μου

 

αλλά τιποτα...) αυριο θα δω και με το πρόγραμμα gps που εχω (θα ξαναπερασω χαρτες κλπ)

 

κα βεβαια ευχαριστω στον κυριλλο για την ρομ του.

 

ευχαριστω μαγκες!

Edited by arissalonika
Link to comment
Share on other sites

just in time ψάξτο στην wikipedia

 

Αναλυτικός Οδηγός Ενεργοποίησης του JIT compiler: http://www.multiupload.com/XIQOPN9HLK [by Astronaytis]

 

συγγνώμη άλλα το αντιγράψτε το στην διαδρομή system/bin/ του κινητού σας δεν το καταλαβαίνω...:O

ούτε φυσικά το στην διαδρομή system/lib/

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

just in time ψάξτο στην wikipedia

 

 

 

συγγνώμη άλλα το αντιγράψτε το στην διαδρομή system/bin/ του κινητού σας δεν το καταλαβαίνω...:O

ούτε φυσικά το στην διαδρομή system/lib/

 

με το ροοτ εξπλορερ. Αντιγραψε τα αρχεια στον φακελο system/lib/ δηλαδη πηγαινε στο φακελο system και μετα στο φακελο lib και πατα επικοληση! (αφου απο πριν εχεις βρει τα ερχεια στην καρτα μνημης και εχεις πατησει αντιγραφη).

 

Sent from my Awesome Galaxy 3

Link to comment
Share on other sites

just in time ψάξτο στην wikipedia

Φίλε k_lostadior,

 

το έχω ψάξει από πριν αλλά αυτό που προσπαθώ να καταλάβω είναι αν η λειτουργία του θα κάνει πιο γρήγορο το κινητό μου στο τέλος της ημέρας!

 

Αν γνωρίζεις πες μου!

 

Ευχαριστώ!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Πώς μπορούμε να μπούμε στις ρυθμίσεις του LauncherPro στην 3.3 του Κυριλού?

 

 

Αν πατήσεις το αριστερό πληκτρο έχει κάποιες επιλογές

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που προσπαθώ να κάνω ειναι να γυρνάνε οι σελίδες με τις εφαρμογές δεξια-αριστερα όπως ήταν στο 2.1 αντι για πάνω-κάτω. Γινεται αυτό ή τζάμπα παιδεύομαι?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που προσπαθώ να κάνω ειναι να γυρνάνε οι σελίδες με τις εφαρμογές δεξια-αριστερα όπως ήταν στο 2.1 αντι για πάνω-κάτω. Γινεται αυτό ή τζάμπα παιδεύομαι?

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι γίνεται στο launcher pro αυτό που λεs.

Αs σου πει κάποιος που το χρησιμοποιεί

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος ότι γίνεται στο launcher pro αυτό που λεs.

Αs σου πει κάποιος που το χρησιμοποιεί

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

ο οδηγος για το jit κατανοητος,αλλα με paste στο system/bin η system/lib,

του κινητου,δεν το δεχεται με την αιτιολογια-

files system is only read (o/r).το αλλαξα και σε r/w αλλα τιποτε!

(μεσω root explorer)

εχω περασμενη την ROM

kyrillos v.3.3 με partitioned sdcard!

παιζει κατι? thanks.

Link to comment
Share on other sites

ο οδηγος για το jit κατανοητος,αλλα με paste στο system/bin η system/lib,

του κινητου,δεν το δεχεται με την αιτιολογια-

files system is only read (o/r).το αλλαξα και σε r/w αλλα τιποτε!

(μεσω root explorer)

εχω περασμενη την ROM

kyrillos v.3.3 με partitioned sdcard!

παιζει κατι? thanks.

Κανε μια επανεκινηση και δοκιμασε παλι .To mount στο R/O νομιζω πρεπει να ειναι δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν έχεις παλιά έκδοση του root explorer ανανέωσέ την.

 

εβαλα και καινουργια εκδοση root explorer(2.13.4) αλλα,!!!! τιποτα.

μολις παω για paste γραφει...

you cannot paste here

because the file system is

read-only.

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...