Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση το su binary τι ακριβως ειναι γιατι μου βγαζει εδω και 1 εβδωμαδα για να το κανω ανα βαθμισει.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση το su binary τι ακριβως ειναι γιατι μου βγαζει εδω και 1 εβδωμαδα για να το κανω ανα βαθμισει.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Το su binary είναι ουσιαστικά το root. κάντο αναβάθμιση, ούτε μισό λεπτό δεν θα πάρει.

 

Παλι ξαφνικα δεν συνδεεται με wifi τι σκ@τ@ κανω και το χαλαω?

 

Να ξαναβαλω το WlanTest.apk ?

 

Όχι το WlanTest.apk δεν παίζει ρόλο, είναι μόνο για να τεστάρεις κάτι στο wifi. Ίσως ευθύνεται καμιά εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έβαλα το 5. Είδα ότι είναι το ίδιο με το 2 με διαφορά σε κάτι νούμερα και το δοκίμασα. Πριν ήταν εντάξει τώρα πετάει.

 

Σου λεει την προτιμοτερη ρυθμιση για το κιβγτο μας. Το 4 για μενα ειναι το ιδανικοτερο

 

SEND FROM MY TURBO CHARCHED G3!

Link to comment
Share on other sites

Εχω την 8.1 Κατεβάζω από το market το chainfire,κάνω εγκατάσταση κ install τους drivers.Κάνει reboot το κινητό κανονικά κι όταν πάω να ανοίξω το chainfire με το που πάει να ανοίξει κλείνει η εφαρμογή.Τι φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Το su binary είναι ουσιαστικά το root. κάντο αναβάθμιση, ούτε μισό λεπτό δεν θα πάρει.

 

παταω δεν γινεται ομως. παταω ενημέρωση και μου γράφει πάνω πάνω η ενημέρωση απέτυχε. Επανάληψη; παταω δοκιμαστε ξανα αλλα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγω την 8.1, όλα τέλεια, 1000thx στον Κύριλλο.

Μόνο 1 ερώτηση. Υπάρχει αντίστοιχη δωρεάν εφαρμογή με τον root explorer ? γτ ένα ράδιο όλο και κάπου χρειάζετε.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγω την 8.1, όλα τέλεια, 1000thx στον Κύριλλο.

Μόνο 1 ερώτηση. Υπάρχει αντίστοιχη δωρεάν εφαρμογή με τον root explorer ? γτ ένα ράδιο όλο και κάπου χρειάζετε.

 

To astro file manager είναι ένα δωρεάν...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγω την 8.1, όλα τέλεια, 1000thx στον Κύριλλο.

Μόνο 1 ερώτηση. Υπάρχει αντίστοιχη δωρεάν εφαρμογή με τον root explorer ? γτ ένα ράδιο όλο και κάπου χρειάζετε.

 

Και το root explorer με ενα google search θα το βρεις δωρεαν.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μετά από 1 χρόνο που έχω το κινητό, πρώτη φορά το ακούω..............Thanks:D:D:D

 

Επαθα πλακα τωρα!!!!Τοσο καιρο δεν το λεγατε ρε παιδια;;;

Link to comment
Share on other sites

Και το root explorer με ενα google search θα το βρεις δωρεαν.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

 

Φίλε μου πέρασα ρο root explorer αλλα όταν κάνω paste παίρνω : You can;t paste here because the file system is read only.

Επίσης πάνω δεξιά λέει Remount as R/W και δεν αλλάζει

Οσο για το astro manager καλο είναι αλλα δεν κάνει γι αυτή τη δουλειά.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου πέρασα ρο root explorer αλλα όταν κάνω paste παίρνω : You can;t paste here because the file system is read only.

Επίσης πάνω δεξιά λέει Remount as R/W και δεν αλλάζει

Οσο για το astro manager καλο είναι αλλα δεν κάνει γι αυτή τη δουλειά.

 

Ευχαριστώ

 

Κάνε κάνα reboot το κινητό. Ο ροοτ εξπλορερ κολάει καμιά φορά.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δυστυχώς δεν αντέχει.

Σήμερα το έβγαλα από τον φορτιστή στις 08:30 και το ξαναέβαλα στις 21:30 και με ενδιάμεσο φόρτισμα για μισή ώρα το μεσημέρι.

Κατα τα άλλα όπως είπα και σε προηγούμενο post όλα δουλεύουν τέλεια πλην των επαφών που αργούν λίγο στο άνοιγμα, με την ρύθμιση 5 στο supercharger.

Και για να μην βιαστείτε, και με τη ρύθμιση στο 2 πάλι η μπαταρία τελείωνε μέχρι το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δυστυχώς δεν αντέχει.

Σήμερα το έβγαλα από τον φορτιστή στις 08:30 και το ξαναέβαλα στις 21:30 και με ενδιάμεσο φόρτισμα για μισή ώρα το μεσημέρι.

Κατα τα άλλα όπως είπα και σε προηγούμενο post όλα δουλεύουν τέλεια πλην των επαφών που αργούν λίγο στο άνοιγμα, με την ρύθμιση 5 στο supercharger.

Και για να μην βιαστείτε, και με τη ρύθμιση στο 2 πάλι η μπαταρία τελείωνε μέχρι το βράδυ.

 

Η ρύθμιση 5 δεν είναι για το κινητό μας... Βάλε μία από τις ρυθμίσεις για 256.. (2,3,4) :) Για την μπαταρία δεν ξέρω.. Ο κερνελ φταίει κατά 100%...

Link to comment
Share on other sites

Η ρύθμιση 5 δεν είναι για το κινητό μας... Βάλε μία από τις ρυθμίσεις για 256.. (2,3,4) :) Για την μπαταρία δεν ξέρω.. Ο κερνελ φταίει κατά 100%...

 

Καλημέρα.

Κύριλλε δεν θα σε αμφισβητήσω. Θα βάλω ξανά το 2.

Πάντως με το 5 το τηλέφωνο είχε μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα απόκρισης. Εκτός κι αν δεν πρόλαβα να παρατηρήσω με το 2 που είχα πρώτα.

Θα δοκιμάσω και θα σας πω.

 

 

Η μπαταρία από τις οκτώ το πρωΐ που το έβγαλα από την πρίζα τώρα στις 10:20 είναι στο 56%

Edited by iliastr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κύριλλε δεν θα σε αμφισβητήσω. Θα βάλω ξανά το 2.

Πάντως με το 5 το τηλέφωνο είχε μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα απόκρισης. Εκτός κι αν δεν πρόλαβα να παρατηρήσω με το 2 που είχα πρώτα.

Θα δοκιμάσω και θα σας πω.

 

Ρε παιδιά κάτι δεν πάει καλά...Εγώ το έβαλα προχθές το βράδυ για φόρτιση, χθες το πρωί κατά τις 8 το έβγαλα, μίλησα, μπήκα Internet και σήμερα είμαι στο 50%!!! Στα προηγούμενα kernel εκτός του 1.6 από G3Mod δεν έβλεπα τόση αυτονομία στην μπαταρία. Α, και με performance governor!

Link to comment
Share on other sites

g3mod-2.0b2-oc

 

Εχω φλασαρει αυτον τον κερνελ.Παμε για δευτερη μερα και η μπαταρια ειναι στο 60 τοις εκατο με νορμαλ χρηση.Τωρα,αμα παιζεις παιχνιδια,ιντερνετ κτλ. τι να σου κανει η μπαταρια..τελειωνει.Νομιζω ειναι η πιο καλη ρομ μεχρι στιγμης.Απροβληματιστη,ταχυτατη με αναμενομενη και αρκετα καλη διαρκεια μπαταριας (over clocked...).Πολυ καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

g3mod-2.0b2-oc

 

Εχω φλασαρει αυτον τον κερνελ.Παμε για δευτερη μερα και η μπαταρια ειναι στο 60 τοις εκατο με νορμαλ χρηση.Τωρα,αμα παιζεις παιχνιδια,ιντερνετ κτλ. τι να σου κανει η μπαταρια..τελειωνει.Νομιζω ειναι η πιο καλη ρομ μεχρι στιγμης.Απροβληματιστη,ταχυτατη με αναμενομενη και αρκετα καλη διαρκεια μπαταριας (over clocked...).Πολυ καλη δουλεια

 

Συμφωνώ σε όλα όσα αναφέρεις εκτός της μπαταρίας. Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις και στον έλεγχο της μπαταριας λέει ότι το 91% είναι από την οθόνη. Όμως σήμερα το λειτούργησα πολύ λίγο το τηλέφωνο για το ρίξει τόσο γρήγορα στο 50%.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε κάνα reboot το κινητό. Ο ροοτ εξπλορερ κολάει καμιά φορά.[/QU

 

Τελικά κατάφερα να περάσω το fm στις apps κάνοντας χρήση της έκδοσης 2.13 του root explorer. Η προηγούμενη 2.10 δεν τροποποιεί το περιεχόμενο στις apps. Εξίσου και το προβλημα.

 

1000 thx στον Κύριλλο για την ωραία ROM.

Όσο για την μπαταρία εγω ευχαριστημένος είμαι (φυσικά είμαι σε 2g συνέχεια γτ σε 3g απλά κάνει ελεύθερη πτώση)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα όσα αναφέρεις εκτός της μπαταρίας. Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις και στον έλεγχο της μπαταριας λέει ότι το 91% είναι από την οθόνη. Όμως σήμερα το λειτούργησα πολύ λίγο το τηλέφωνο για το ρίξει τόσο γρήγορα στο 50%.

 

Στην επόμενη φόρτιση, όταν το βγάλεις και έχει φορτίσει 100%, πήγαινε με root explorer στο /data/system και διέγραψε το αρχείο batterystats.bin Κάνε επανεκκίνηση στο κινητό και δες την συμπεριφορά της μπαταρίας.

 

Edit: @ cartoonist

Εγώ αυτά χρησιμοποιώ και είμαι ευχαριστημένος. Στο voltage από 500-1200 έχω βάλει -100 και set on boot.

Edited by pkatsaras
Link to comment
Share on other sites

Στην επόμενη φόρτιση, όταν το βγάλεις και έχει φορτίσει 100%, πήγαινε με root explorer στο /data/system και διέγραψε το αρχείο batterystats.bin Κάνε επανεκκίνηση στο κινητό και δες την συμπεριφορά της μπαταρίας.

 

Edit: @ cartoonist

Εγώ αυτά χρησιμοποιώ και είμαι ευχαριστημένος. Στο voltage από 500-1200 έχω βάλει -100 και set on boot.

 

Κάνε εναλλαγή των priorities των profile για μπαταρία που έχεις βάλει. Δηλαδή βάλε 97 στο <6% και 96 στο <20% αλλιώς θα ισχύει μόνο το <20% :P

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εναλλαγή των priorities των profile για μπαταρία που έχεις βάλει. Δηλαδή βάλε 97 στο <6% και 96 στο <20% αλλιώς θα ισχύει μόνο το <20% :P

 

Ουπς!!! Δίκιο έχεις! :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! να σας ρωτησω...εχει αγορασει κανεις σας απο το easy buy world? γιατι θελω να αγορασω το galaxy s2 και εχω δει σε πολλα φορουμ παραπονα απο πελατες..αμα ξερει κανεις καμια πληροφορια παρακαλω να μου απαντησει..ευχαριστω εκ των προτερων!
Google
Link to comment
Share on other sites

Ουπς!!! Δίκιο έχεις! :lol::p

Σεμένα με απλούστερο προφίλ στο setcpu κρατάει η μπαταρία μια χαρα...

Και υπολογίστε οτι το χρησιμοποιώ επαγγελματικά (μιλάω όλη την ώρα λόγω δουλειάς, όχι παιχνίδια φυσικά)

Οσον αφορά το GPS: πολύ σταθερό και εκτός από την πρώτη φορά που έκανε 4 λεπτά, τώρα κλειδώνει στο 1 λεπτό, χωρίς FasterFix.

Δουλεύει υποδειγματικά μέχρι στιγμής.

Κυριλλε αν διορθώσεις και εκέινα τα κομμένα γραμματα που εμφανίζει σε διάφορα μενού, θα είναι ό,τι καλύτερο έχεις κάνει μέχρι στιγμής.

:respect:

--- ΗΤC Desire X

--- Galaxy 3 Kyrillos 10.6 ROM

--- Galaxy Y (rooted)

--- Galaxy Pocket (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Σεμένα με απλούστερο προφίλ στο setcpu κρατάει η μπαταρία μια χαρα...

Και υπολογίστε οτι το χρησιμοποιώ επαγγελματικά (μιλάω όλη την ώρα λόγω δουλειάς, όχι παιχνίδια φυσικά)

Οσον αφορά το GPS: πολύ σταθερό και εκτός από την πρώτη φορά που έκανε 4 λεπτά, τώρα κλειδώνει στο 1 λεπτό, χωρίς FasterFix.

Δουλεύει υποδειγματικά μέχρι στιγμής.

Κυριλλε αν διορθώσεις και εκέινα τα κομμένα γραμματα που εμφανίζει σε διάφορα μενού, θα είναι ό,τι καλύτερο έχεις κάνει μέχρι στιγμής.

:respect:

 

ευχαριστώ :P

 

Γεια σας παιδια! να σας ρωτησω...εχει αγορασει κανεις σας απο το easy buy world? γιατι θελω να αγορασω το galaxy s2 και εχω δει σε πολλα φορουμ παραπονα απο πελατες..αμα ξερει κανεις καμια πληροφορια παρακαλω να μου απαντησει..ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Καλησπέρα, έχω αγοράσει από το easy buy world μια φορά μόνο, μια κάρτα μνήμης "sony", που τελικά δεν ήταν sony και μετά από λίγο βρίσιμο πήρα τα λεφτά μου πίσω. Εγώ προσωπικά δεν τους εμπιστεύομαι πολύ. Προτιμώ να δώσω +50 ευρώ να πάρω κάτι από πλαίσιο και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...