Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το συζητας??μετα απο αυτο πραγματικα νερο θα πινω στο ονομα σου..απλα αν μπορεις κατατοπισεμε πως κ τι!!σε ευχαριστω..

 

Φυσικά φίλε, λοιπόν καταρχήν κατέβασε το από εδώ: http://www.multiupload.com/A3ESMACGU2

Δεύτερον πάρε μια γεύση: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

Τρίτον, φλασάρεται όπως η I5800XXJPF απλά δεν επιλέγεις τα 4 αρχεία, τικάρεις το one package (πάνω αριστερά) και επιλέγεις σαν One package την ρομ μου (αφού την αποσυμπιέσεις). Οτιδήποτε θες πες μου :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οκ..αλλα θα το εντοπισει το κιν το odin?

 

φυσικά μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ολα μια χαρα!!πραγματικα δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω..κ εσυ κ ο astronautis εισαστε φοβεροι..μου δωσατε υπερβολικη χαρα!!να στε καλα!!
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ολα μια χαρα!!πραγματικα δεν εχω λογια να σας ευχαριστησω..κ εσυ κ ο astronautis εισαστε φοβεροι..μου δωσατε υπερβολικη χαρα!!να στε καλα!!

 

Τίποτα φίλε, καληνύχτα και ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!

Link to comment
Share on other sites

σε επικοινωνία μέσω mail με την samsung μου έγραψαν ότι δεν πρόκειται να έχει αναβάθμιση το i5800 σε froyo, τώρα ότι διαβάζουμε σε διάφορα φορουμ λένε άλλα, τί να πιστέψουμε;

 

Ποιο είναι το επίσημο site της samsung για τις διαθέσιμες εκδόσεις λογισμικού στα smart-phones???

Έχω βρει το ακόλουθο site

http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i5800.htm

και για το Galaxy 3 αναφερει πλέον και την έκδοση 2.2.

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς κομπλέ είναι το κινητό σου. Δεν παθαίνει τίποτα από θέματα. Παθαίνει μόνο εαν φλασάρεις και η ΔΕΗ σου κόψει το ρεύμα ή φλασάρεις και bootloader...

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:...καλά!!!!! Πέρα από ευγενής, έξυπνος και παραγωγικός, έχεις κι απίστευτο χιούμορ!!!! Νά'σαι καλά Κύριλλε!!!!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν αναφέρεστε πια στο θέμα των partition της κάρτας μνήμης. Κάτι έλεγαν για 1 GB partition ext4 ώστε το κινητό να το βλέπει σαν εσωτερική μνήμη και το υπόλοιπο fat32 κανονικά για να δουλέυει σαν κάρτα. Και μετά έλεγαν ότι θα έχω 150 + 1000 mb που θα την βλέπει ολοκληρη το κινητό σαν εσωτερική μνήμη.

μήπως το lagfix το κάνει αυτό αυτόματα; αλλά τοτε γιατι λένε οτι μετά το lagfix έχεις μόνο 30+150.

Έχω πάρει καινούργια κάρτα 16 gb και προσπαθώ να μάθω τι να κάνω τωρα στην αρχή ώστε να τη γεμίσω μετά και να μην παλέυω μετα με γεμάτη κάρτα.

Επίσης ακόμα δεν κατάφερα να κάνω partition την κάρτα, θα το βρω αυτό όμως.

Edited by dchatz
Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω την ρομ του κυριλου στο κινητο της κορης μου. Το κινητο ειναι στην εργοστασιακη κατασταση 2.1.

Πρεπει να το αναβαθμισω σε 2.2 πρωτα;πρεπει να το ρουταρω πρωτα; Υπαρχει καποιος οδηγος;

Link to comment
Share on other sites

Θελω να περασω την ρομ του κυριλου στο κινητο της κορης μου. Το κινητο ειναι στην εργοστασιακη κατασταση 2.1.

Πρεπει να το αναβαθμισω σε 2.2 πρωτα;πρεπει να το ρουταρω πρωτα; Υπαρχει καποιος οδηγος;

 

δεν χρειάζεται ροοτ ούτε 2.2. περίμενε λίγες ώρες ωστε να βάλεις την τελική ρομ που θα βγει. Οδηγίες έχει εδώ στο πρώτο ποστ! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

 

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι δεν αναφέρεστε πια στο θέμα των partition της κάρτας μνήμης. Κάτι έλεγαν για 1 GB partition ext4 ώστε το κινητό να το βλέπει σαν εσωτερική μνήμη και το υπόλοιπο fat32 κανονικά για να δουλέυει σαν κάρτα. Και μετά έλεγαν ότι θα έχω 150 + 1000 mb που θα την βλέπει ολοκληρη το κινητό σαν εσωτερική μνήμη.

μήπως το lagfix το κάνει αυτό αυτόματα; αλλά τοτε γιατι λένε οτι μετά το lagfix έχεις μόνο 30+150.

Έχω πάρει καινούργια κάρτα 16 gb και προσπαθώ να μάθω τι να κάνω τωρα στην αρχή ώστε να τη γεμίσω μετά και να μην παλέυω μετα με γεμάτη κάρτα.

Επίσης ακόμα δεν κατάφερα να κάνω partition την κάρτα, θα το βρω αυτό όμως.

 

Όπως είπα και παραπάνω περίμενε κάποιες ώρες αν θες να βάλεις την ρομ μου με data2sd (+1gb για apps). :) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol:...καλά!!!!! Πέρα από ευγενής, έξυπνος και παραγωγικός, έχεις κι απίστευτο χιούμορ!!!! Νά'σαι καλά Κύριλλε!!!!

 

Ευχαριστώ! :) νασαι καλα!

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστειτε σε λιγες ωρες τα καλωδια μας να παρουν φωτια

KYRILLOS ' ROM V3.0 FINAL EXTREME EDITION με data2sd (+1gb για apps)

Π Ρ Ο Σ Ε Χ Ω Σ .....

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαστειτε σε λιγες ωρες τα καλωδια μας να παρουν φωτια

KYRILLOS ' ROM V3.0 FINAL EXTREME EDITION με data2sd (+1gb για apps)

Π Ρ Ο Σ Ε Χ Ω Σ .....

 

:up::food::w00t::respect:

Link to comment
Share on other sites

Κυρίλε σε ευχαριστώ, θα δοκιμάσω και θα σου πω, άλλα πως ρυθμίζω το ρημάδι το 3g; μήπως γλιτώσω την διαδικασία...

Αν εχεις wind μπορω να σου πω τις ρυ8μισεις.Αλλιως καπου μεσα εδω εχει τις ρυθμισεις και για τις αλλες εταιρειες.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και παραπάνω περίμενε κάποιες ώρες αν θες να βάλεις την ρομ μου με data2sd (+1gb για apps). :) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

Τι εννοεις με το +1Gb για apps?Δε θα μπορω να εκμεταλλευτω την 8gb καρτα να την γεμισω με οτι θελω?(Μαλλον βλακεια ρωταω αλλα για σιγουρια γιατι θα την περασω και εγω την rom σου ^^)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις με το +1Gb για apps?Δε θα μπορω να εκμεταλλευτω την 8gb καρτα να την γεμισω με οτι θελω?(Μαλλον βλακεια ρωταω αλλα για σιγουρια γιατι θα την περασω και εγω την rom σου ^^)

 

θα έχεις 7gb για να βάλεις ότι θες και 1gb για apps και παιχνιδια. Προαιρετικά! :)

Link to comment
Share on other sites

θα έχεις 7gb για να βάλεις ότι θες και 1gb για apps και παιχνιδια. Προαιρετικά! :)

 

Α πολυ ωραια.1 Gb για εφαρμογες και games ειναι υπεραρκετα! Αντε αντε περιμενουμε :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα λεω να βαλω την jpm στο κινητο της κοπελας μου. Διαδικασια: τικαρισμενα και τα τρια, στο ops to apollo και κατω στο one package η rom επειδη ειναι μονο ενα αρχειο, κανω unroot με το z4ρουτ, κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, το βαζω σε debugging mode, το συνδεω(αφου ειναι σε download mode) κανει την διαδικασια και τελος. Ειναι ολα οκ; μου ξεφευγει κατι; θα δω πως τα παει και επειτα θα βαλω την turbo του Κυριλλου. Κατι ακομα, μετα αμα μπει καλα η 2.2 παλι ρουτ με το z4root; Edited by vraptis114
Link to comment
Share on other sites

κυριλλε πότε υπολογίζεις να έχετε στον αέρα τη version σου ?????? γιατί ξέρεις αυτή η αναμονή είναι βάσανο...!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα λεω να βαλω την jpm στο κινητο της κοπελας μου. Διαδικασια: τικαρισμενα και τα τρια, στο ops to apollo και κατω στο one package η rom επειδη ειναι μονο ενα αρχειο, κανω unroot με το z4ρουτ, κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, το βαζω σε debugging mode, το συνδεω(αφου ειναι σε download mode) κανει την διαδικασια και τελος. Ειναι ολα οκ; μου ξεφευγει κατι; θα δω πως τα παει και επειτα θα βαλω την turbo του Κυριλλου. Κατι ακομα, μετα αμα μπει καλα η 2.2 παλι ρουτ με το z4root;

 

ναι απλά δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσεις το usb debugging... λάθος μου. Επίσης ούτε unroot χρειάζεται :) στην 2,2 ροοτ κανεις με το superoneclick

 

κυριλλε πότε υπολογίζεις να έχετε στον αέρα τη version σου ?????? γιατί ξέρεις αυτή η αναμονή είναι βάσανο...!!!!!!

 

~2 ώρες :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Κύριλλε, επείσθην τελικά και φόρεσα την JPF 2.2 (οδηγίες της πρώτης σελίδας) και όλα καλά (πέρα του ότι δεν δούλεψε το lagfix [benchmark 327])!

 

Τώρα θέλω να φορέσω και την καινούργια ROM σου. Κατέβασα τα σχετικά αρχεία από το XDA όπου τα έχεις ανεβάσει, αλλά δεν γνωρίζω τι ακριβώς πρέπει να κάνω. Θα μπορούσες να με κατευθύνεις σχετικά? Έστω σε ποια σελίδα ή σημείο του myphone υπάρχουν οι σχετικές οδηγίες.

 

Σ'ευχαριστώ.

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Κύριλλε, επείσθην τελικά και φόρεσα την JPF 2.2 (οδηγίες της πρώτης σελίδας) και όλα καλά (πέρα του ότι δεν δούλεψε το lagfix [benchmark 327])!

 

Τώρα θέλω να φορέσω και την καινούργια ROM σου. Κατέβασα τα σχετικά αρχεία από το XDA όπου τα έχεις ανεβάσει, αλλά δεν γνωρίζω τι ακριβώς πρέπει να κάνω. Θα μπορούσες να με κατευθύνεις σχετικά? Έστω σε ποια σελίδα ή σημείο του myphone υπάρχουν οι σχετικές οδηγίες.

 

Σ'ευχαριστώ.

 

περίμενε 2 ώρες μέχρι να ποστάρω την τελική και θα σου πω :)

Link to comment
Share on other sites

περίμενε 2 ώρες μέχρι να ποστάρω την τελική και θα σου πω :)

ΟΚ Σ'ευχαριστώ!

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι απλά δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσεις το usb debugging... λάθος μου. Επίσης ούτε unroot χρειάζεται :) στην 2,2 ροοτ κανεις με το superoneclick

Οκ ευχαριστω πολυ, θα την περασω το βραδυ και θα πω εντυπωσεις!

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

περίμενε 2 ώρες μέχρι να ποστάρω την τελική και θα σου πω :)

 

Ωπα της.... Φουλ για Τελική ο Κυριλλος. Ωρε ξενύχτι που έχει να πέσειιιιιιιιιιιιιι:p

Όταν κάνεις μία ερώτηση είσαι ανόητος για πέντε λεπτά. Αν δεν κάνεις ποτέ ερωτήσεις:cry:, θα μείνεις ανόητος για όλη σου τη ζωή
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...