Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy 3 (I5800)


kyrillos13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυριλλος για το SuperOneClick v1.7 που μου ειπες , βαζω το κινητο σε Debugging ON, το συνδεω στο λαπτοπ, ανοιγω το προγραμμα , παταω ρουτ και τελος, τοσο απλο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες καλησπέρα, επειδή πουλάω το τηλέφωνο μας, θέλω από JPF να το γυρίσω στην επίσημη ελληνική αλλά να έχει μέσα έτοιμα τα aPNs της VODAFONE κλπ. Ο μόνος τρόπος ειναι με το registry hack στο KIES η υπάρχει και άλλος πιο γρήγορος?
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ μου η τελική βγήκε. Μπορείτε να δείτε λεπτομέρειες και οδηγίες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957123

 

κατεβάστε εδώ: part1 και part2

 

 

 

 

 

 

Κυριλλος για το SuperOneClick v1.7 που μου ειπες , βαζω το κινητο σε Debugging ON, το συνδεω στο λαπτοπ, ανοιγω το προγραμμα , παταω ρουτ και τελος, τοσο απλο;

 

τόσο απλό :)

 

 

Παίδες καλησπέρα, επειδή πουλάω το τηλέφωνο μας, θέλω από JPF να το γυρίσω στην επίσημη ελληνική αλλά να έχει μέσα έτοιμα τα aPNs της VODAFONE κλπ. Ο μόνος τρόπος ειναι με το registry hack στο KIES η υπάρχει και άλλος πιο γρήγορος?

 

καλησπέρα. μόνο με registry hack

Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε ήδη κατεβάζω και σε λιγακι την περνάω. Θα χρειαστούμε και lagfix ή είναι πλέον ενσωματωμένο; Ευχαριστώ πολύ και μπράβο για τη τέλεια δουλειά που κάνεις!

Επίσης την περνάμε όπως και την Beta, σωστά; Ή αλλάζει κάτι;

Edited by giannis_ps
Link to comment
Share on other sites

αν έχω 1gb sdcard τοτε θα έχω 1gb για applications και κάθολου για φωτογραφίες κτλπ?

ακυρο τώρα είδα οτι διαλέγεις size :P

Edited by yorgoc
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε! Βγήκε ! Ωσανά !!:lol: Σιγά βρε παιδιά, πως κάνετε έτσι !!!! Ούτε λεφτά να μοίραζε ο παιχταράς ο Κύριλος......
Link to comment
Share on other sites

Κύριλλε ήδη κατεβάζω και σε λιγακι την περνάω. Θα χρειαστούμε και lagfix ή είναι πλέον ενσωματωμένο; Ευχαριστώ πολύ και μπράβο για τη τέλεια δουλειά που κάνεις!

Επίσης την περνάμε όπως και την Beta, σωστά; Ή αλλάζει κάτι;

 

ειναι ενσωματωμένο! απλά ακολουθήστε τις οδηγίες.

 

ΑΑ και καλύτερα να είστε σε JPM ή τουλάχιστον σε froyo πριν την περάσετε. :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλετε να τα ανεβάσω σε Rapidshare... εαν μου το επιτρέπει και ο Κύριλλος .... :ninja: :p

 

οκ ανέβασε το αν θες :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικομου ειναι οπως το αγορασα πριν 10 μερες για την περασω ακολουθω την διαδικασια οπως το πρωτο ποστ σου?
Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Το δικομου ειναι οπως το αγορασα πριν 10 μερες για την περασω ακολουθω την διαδικασια οπως το πρωτο ποστ σου?

 

ακολούθα πρώτα την διαδικασία του πρώτου ποστ και μετά ακολούθα την ίδια διαδικασία (απλά επέλεξε το αρχειο σε one package) για την ρομ μου!

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα, φαίνεται πάρα πολλή γρήγορη. Μπράβο σου και πάλι Κύριλλε, συγχαρητήρια, εξαιρετική δουλειά! Νομίζω ότι και κάτι άλλαξε με το wifi. Στο ίδιο σημείο με παλιά και ενώ πάντα είχε μια γραμμή, τώρα είναι φουλ. Υπάρχει τέτοια περίπτωση;
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα, φαίνεται πάρα πολλή γρήγορη. Μπράβο σου και πάλι Κύριλλε, συγχαρητήρια, εξαιρετική δουλειά! Νομίζω ότι και κάτι άλλαξε με το wifi. Στο ίδιο σημείο με παλιά και ενώ πάντα είχε μια γραμμή, τώρα είναι φουλ. Υπάρχει τέτοια περίπτωση;

 

δεν νομίζω. full είναι όταν είναι πράσινο :)

Link to comment
Share on other sites

ετοιμος και εγω με την νεα ρομ

Kyrillos' Rom v3.0 Extreme Edition [ext4, swap & data2sd enabled rom]

 

Ετοιμάζομαι κι εγώ σιγά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..

για τιν νεα κιριλος πρεπει να βαλουμε το κινιτο σε λειτουργια usb debugging mode

 

 

Καλησπέρα φίλε. δεν χρειάζεται!

Link to comment
Share on other sites

Kυριλλε συγχαρητηρια..κ σε ολα τα παιδια, κανετε φοβερη δουλεια!!λες αξιzει να βαλω την καινουργια?εβαλα χθες μαζι με τον astronaytis την beta..εννοω εχει πολλες διαφορες?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε. δεν χρειάζεται!

 

κιριλε δεν πεζεσαι εισαι the best

κατι ακομα...αν αργοτερα θελω να αλλαξω καρτα μνημης κ να βαλω μεγαλυτερη τι θα πρεπει να κανω?ή δεν πεζει ρολο?

Link to comment
Share on other sites

Optional, run the mad_team_app2sd (intergrated in the rom), select the size you want (check the recommended values below) and click partition. The phone will reboot in recovery. Wipe data and cache, and reboot. Then when the phone boots, open adb or terminal emulator and type the commands.

adb shell

mkfs.vfat /dev/block/mmcblk0p1 (and wait ~30 secs)

reboot

 

Κύριλλε μπορείς να το εξηγήσεις λίγο γιατί δεν έτυχε να το χρησιμοποιήσω μέχρι τώρα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγώ στην παρέα σας!

Μπράβο σου Κύριλλε!

 

Μέχρι τώρα όλα καλά με την Kyrillos' ROM v3.0 Final Extreme Edition.

Και πάλι μπράβο σου!

Link to comment
Share on other sites

Optional, run the mad_team_app2sd (intergrated in the rom), select the size you want (check the recommended values below) and click partition. The phone will reboot in recovery. Wipe data and cache, and reboot. Then when the phone boots, open adb or terminal emulator and type the commands.

adb shell

mkfs.vfat /dev/block/mmcblk0p1 (and wait ~30 secs)

reboot

 

Κύριλλε μπορείς να το εξηγήσεις λίγο γιατί δεν έτυχε να το χρησιμοποιήσω μέχρι τώρα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

αν θες μπορείς να έχεις +1gb για εφαρμογές. άνοιξε την εφαρμογή και ανάλογα με το μέγεθος της κάρτας επέλεξε τις τιμές (δες πιο κάτω στο xda). πάτα παρτίτιον και θα σε βγαλει στο recovery, κάνε wipe cache kai data, μετά reboot και κατέβασε ένα terminal emulator από το μαρκετ κ γράψε τα commands:

 

su

mkfs.vfat /dev/block/mmcblk0p1 (and wait ~30 secs)

reboot

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να έχουμε το stock LockSreen με τα Puzzle σε αυτην την Rom .... Πες ναι σε παρακαλω....(και εαν ναι πως ;;;) οσο για το Rapidshare το Upload της Rom ειναι 50 % :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...