Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες επειδή έχω παραγγείλει το κινητό και στα μέσα της άλλης εβδομάδα πιθανών να το έχω στα χέρια μου έχω την εξής απορία διαβάζω ότι όλο και ποιο πολύ έχουν πρόβλημα με τις κλήσεις είτε χάνετε η κλήση είτε κόβετε το σήμα κλπ. και έχω αρχίσει να προβληματίζομαι γτ θα είναι η 2η LG συσκευή που παίρνω (LG KU990 Viewty η πρώτη)την οποία στον 1 χρόνο και κάτι μήνες που την είχα στα χέρια μου τους 7 μήνες ήταν στο service δεν θέλω να σκέφτομαι πως και η δεύτερη θα μου κάνει τα ίδια.

 

απο μενα δεν εχω θεμα με το σημα και ειμαι αο αυτους που αγορασαν την συσκευη την 2-3 μερα κυκλοφοριας της. επισης εχει σημα σε μερη που καμια συσκευη μου δεν ειχε και να σ πω και την αμαρτια μου τελευταια εφαγε και κατι γερα σουτια, αλλα ακομα κατι τετοιο δεν εχω δει....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά τα 'χω πάρει στο κρανίο με το τηλέφωνο. Είναι δυνατόν να μην μπορώ να περάσω τις επαφές από Νοκια τηλέφωνο; Ακόμα και με το outlook που τις περνάω στο gmail φαίνονται αλαμπουρνέζικα και όχι Ελληνικά. Με το pc suite δεν συνδέεται το τηλέφωνο μιλάμε είμαι έτοιμος να το ''πετάξω''...Οποιαδήποτε βοήθεια επιθυμητή και δεκτή!!!!!!!

 

Ευχαριστώ

Εγώ με nokia e66 έκανα σύνδεση και συγχρονισμό των επαφών με το gmail (υπάρχει προεγκατεστημένη εφαρμογή μέσα στο κινητό)-κατευθείαν μέσω wifi χωρίς PC-

και από εκεί και πέρα στο o1 κατεβαίνουν αυτόματα.

Edited by sharkyZ
προσθήκη πληροφοριών
Link to comment
Share on other sites

αφου δεν γίνεται root και παραμένει το lag παραμένω στην 2.2 η οποία πάει τρένο με το mikernel

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=963419

Link to comment
Share on other sites

κρίμα.. από τι διάβασα στο xda δεν διορθώνει πολλά και τα προβλήματα παραμένουν.. ίσως είναι κ χειρότερη από την αρχική εκδοσή..
Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνεις...2.3?τώρα την ανεβάζω!

 

ε πια θα ηταν? η 2.3 αναμενεται απριλιο περιπου :p

 

εισαι λιγο ανυπομονος παντως :lol:

 

ίσως είναι κ χειρότερη από την αρχική εκδοσή..

 

χειροτερη οχι δεν ειναι. εχει το jit on. τι αλλες διαφορες δε ξερω να σου πω.

 

τελικά 2.2.2 είναι. τί διορθώνει?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296553

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

τελικά 2.2.2 είναι. τί διορθώνει?

 

συμφωνα με καποια ξενα φορουμ υποτιθεται οτι θα διορθωνε το προβλημα με την sd.Aν καποιος διαπιστωσει κατι τετοιο ας μας το πει γιατι εγω το εστειλα ηδη στο service

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα μπηκα να κανω update το κινητο και ολα καλα μεχρι που μπαινει σε emergency mode το κινητο και μετα κρασαρει το update tool της LG και τωρα εχει κολισει το κινητο στην οθονη που γραφει emergency mode.Το κινητο ακομα δεν το εχω ακουμπησει και ειναι συνδεδεμενο με το pc. Τι κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα μπηκα να κανω update το κινητο και ολα καλα μεχρι που μπαινει σε emergency mode το κινητο και μετα κρασαρει το update tool της LG και τωρα εχει κολισει το κινητο στην οθονη που γραφει emergency mode.Το κινητο ακομα δεν το εχω ακουμπησει και ειναι συνδεδεμενο με το pc. Τι κανω τωρα?

 

τιποτα απλα το αφηνεις και θα προχωρησει. και εμενα ετσι εκανε

 

κατσε οταν λες κρασαρει τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εκανε και σε μενα, μολις μπηκε emergency και εγινε πρασινη η οθονη κρασαρει το προγραμμα :X , εγω το αποσυνδεσα, εβγαλα την μπαταρια, το ανοιξα και ξαναδοκιμασα, παλι το ιδιο εκανε, οποτε δεν το ξαναεπιχειρισα τριτη φορα..

 

παιδια εχω προβλημα μπηκα να κανω update το κινητο και ολα καλα μεχρι που μπαινει σε emergency mode το κινητο και μετα κρασαρει το update tool της LG και τωρα εχει κολισει το κινητο στην οθονη που γραφει emergency mode.Το κινητο ακομα δεν το εχω ακουμπησει και ειναι συνδεδεμενο με το pc. Τι κανω τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο που το προγραμμα εχει κλεισει και οταν το ξανα ανοιγω μου λεει οτι το κινητο αποσυνδεθηκε.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο εκανε και σε μενα, μολις μπηκε emergency και εγινε πρασινη η οθονη κρασαρει το προγραμμα :X , εγω το αποσυνδεσα, εβγαλα την μπαταρια, το ανοιξα και ξαναδοκιμασα, παλι το ιδιο εκανε, οποτε δεν το ξαναεπιχειρισα τριτη φορα..

 

το εκανα και εγω και ευτιχως ανοιξε :) . τωρα ξανα δοκιμαζω.

 

EDIT: Τελικα ολα ενταξει τη δευτερη φορα τα καταφερα :D

Edited by alexander01111
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με το GPS... Επειδή δεν θέλω να περνάω εφαρμογές και να φορτώνω το κινητό, μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω navigation χωρίς Internet; Εννοώ ίσως να κατεβάσω κάποια google maps που χρειάζομαι και να χρησιμοποιώ κανονικά το GPS. Εάν είναι εφικτό αυτό, μπορώ να χρησιμοποιήσω και το car home;

Επίσης εάν δεν γίνεται αυτό, ποια εμπορική εφαρμογή μου προτείνεται για GPS;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με το GPS... Επειδή δεν θέλω να περνάω εφαρμογές και να φορτώνω το κινητό, μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να έχω navigation χωρίς Internet; Εννοώ ίσως να κατεβάσω κάποια google maps που χρειάζομαι και να χρησιμοποιώ κανονικά το GPS. Εάν είναι εφικτό αυτό, μπορώ να χρησιμοποιήσω και το car home;

Επίσης εάν δεν γίνεται αυτό, ποια εμπορική εφαρμογή μου προτείνεται για GPS;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Αυτο που λες νομιζω οτι δεν γινεται. Εγω χρησιμοποιω το igo και με εχει βολεψει αρκετα.

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,επειδη σκεφτομαι να παρω την συσκευη αλλα βλεπω πολλοι εχετε αναφερει προβλημα με την καρτα μνημης...τι γινεται?να το παρω η θα τρεχω στο service??
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση χανονται τα παντα ..επαφες ,εφαρμογες...?χρειαζεται back up πριν ?καμια δωρεαν εφαρμογη για back up.Με το ndrive που έχει με τους δωρεαν χαρτες τι κανουμε (το εχω περασμενο στην sd)....Tελικα η ανβαθμιση αξιζει ή να περιμενουμε την 2.3....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σου λέει να κάνεις backup αλλά εγώ βαριόμουν και δεν έκανα.

Άλλωστε όλα στο gmail τα έχω. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι ειχαμε αλλα με αλλαγη της καρτας το προβλημα διορθωθηκε στους περισσοτερους
Link to comment
Share on other sites

Μολις το απέκτησα απο το πλαίσιο με το πακέτο με την βάση αυτοκινήτου δώρο, και ειμαι ενθουσιασμένος απο την πρωτη επαφή με android κινητό ( προηγουμενο τηλ. LG GT 505)

μια απορια

Μου ειπαν οτι εχει ενα πρόγραμμα navigation κα πρέπει να καταχωρήσω το imei σε κάποιο site , μπορεί κάποιος να με βοηθηση για το τη πρεπει να κάνω γιατι ο υπαλληλος στο μαγαζί η βαριοτανε η δεν ηξερε ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...