Jump to content

[Επίσημο] LG Optimus One (P500)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαλλον εχεις καποια custom rom, και σε εμενα με cm τα ιδια λεει.

 

Για ρουτ στην 2.3.3 ακολουθησε τον οδηγο εδω

 

ναι εχω cm

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα έκανα hard reset το τηλέφωνο ενώ είχε περασμένη την 20g και παρατήρησα το εξής ευχάριστο:

α. Το τηλέφωνο στέλνει επιτέλους sms με 160 χαρακτήρες ακόμα και με το swype μετατρέποντας ακόμα και τα πεζά σε GSM.

β. Η μνήμη του με τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες από 25ΜΒ ανέβηκε στα 80ΜΒ :)

 

Και κάτι άλλο. Με το tip που αναφέρθηκε πιο πάνω για το gps σε standalone κλειδώνει πολύ γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα παρουμε εμεις την ICS 4.0;

 

Επίσημα σιγουρα όχι. Ανεπίσημα ελπίζουμε πως έφοσον έπαιξε στο nexus S θα παίξει και στο δικό μας; Αναμένουμε.

Παρεμπιπτόντως δοκίμασα την καινουρια GingerCrust 1.2 και είναι εξαιρετική και Γρηγόρη χωρίς bugs (μέχρι στιγμης)

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις να μου πει,

οταν εχω bluetooth δεν ακουγεται ηχος παρα μονο η δονηση απο που μπορω να τον ενεργοποιησω, ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω Πρόβλημα στο σημείο 7 σε αυτή τη σελίδα http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=15454927&postcount=7 ...OTAN ανοιγω το cmd.exe δεν μου τα αναγνωρίζει αυτα που λεει να γραψω...ξερει κανεις γιατι?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα hard reset το τηλέφωνο ενώ είχε περασμένη την 20g και παρατήρησα το εξής ευχάριστο:

α. Το τηλέφωνο στέλνει επιτέλους sms με 160 χαρακτήρες ακόμα και με το swype μετατρέποντας ακόμα και τα πεζά σε GSM.

β. Η μνήμη του με τις ίδιες εφαρμογές εγκατεστημένες από 25ΜΒ ανέβηκε στα 80ΜΒ :)

 

Και κάτι άλλο. Με το tip που αναφέρθηκε πιο πάνω για το gps σε standalone κλειδώνει πολύ γρηγορότερα.

 

Αγαπητε φιλε εχεις απολυτο δικιο. Εκανα hard reset και επιλεκτικο restore με titanium και απο 25mb πηγε 62! (To root δεν χανεται)

Οσο για τους χαρακτηρες στα μνμ προσεξτε και το εξης. Επειδη το θελω στα αγγλικα επελεξα στην εγκατασταση αγγλικη γλωσσα. Σφαλμα !!! γραφει μνμ με τους λιγους χαρακτηρες (75 νομιζω) Στο hard reset επελεξα ελληνικη γλωσσα το γυρισα αγγλικα απ τις ρυθμισεις και ολα ΟΚ 160 χαρακτηρες...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε φιλε εχεις απολυτο δικιο. Εκανα hard reset και επιλεκτικο restore με titanium και απο 25mb πηγε 62! (To root δεν χανεται)

Οσο για τους χαρακτηρες στα μνμ προσεξτε και το εξης. Επειδη το θελω στα αγγλικα επελεξα στην εγκατασταση αγγλικη γλωσσα. Σφαλμα !!! γραφει μνμ με τους λιγους χαρακτηρες (75 νομιζω) Στο hard reset επελεξα ελληνικη γλωσσα το γυρισα αγγλικα απ τις ρυθμισεις και ολα ΟΚ 160 χαρακτηρες...

 

Και εγώ στην πρώτη εγκατάσταση είχα διαλέξει αγγλικά και μετά το hard reset ελληνικά. Άρα μάλλον αυτό φταίει!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι εμενα η μνημη ειναι μονο 13,6 mb?Εκανα και hard reset και τιποτα.Χωρις καμια εφαρμογη μεασα μονο titamium Edited by gwgos21
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ξερετε πως μπορω να βαλω φωτο μου να εμφανιζεται στη συνομιλια με τα sms?εχω προσπαθησει να το κανω μεσα απο τις επαφες και την επιλογη 'το προφιλ μου' αλλα ματαια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Δεν μπορώ να αναβαθμίσω την εφαρμογή google maps. Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι εφικτό για την ελλάδα. Έχω την τελευταία έκδοση market καθώς και λογισμικού. Σημειοτέον δεν έχω κάνει root το κινητό μου. Υπάρχει τρόπος να λυθεί το πρόβλημα????
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Δεν μπορώ να αναβαθμίσω την εφαρμογή google maps. Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι εφικτό για την ελλάδα. Έχω την τελευταία έκδοση market καθώς και λογισμικού. Σημειοτέον δεν έχω κάνει root το κινητό μου. Υπάρχει τρόπος να λυθεί το πρόβλημα????

 

Όχι χωρίς root

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι χωρίς root

δε νομιζω να ισχυει αυτο γιατι κ εγω που εχω κανει root λεει Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας LGE LG-P500.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως γίνεται με market enabler. Εγώ βέβαια την κατέβασα απο άλλη συσκευή αλλα τη βρίσκεις και αν ψάξεις στο google και μετα κανείς απλά αντικατασταση της εφαρμογής στο system/app και στη συνέχεια για σιγουριά κανείς και ένα clear cache και dalv.cache απο cwm recovery

 

 

Sent from my iPad 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1 από μένα. Με καλύπτει απόλυτα η απάντηση σου.

 

@giannis78

Κατάλαβα... Εμένα μου έστειλαν ένα μήνυμα στο κινητό ότι το θέμα μου καταγράφηκε και θα ότι επικοινωνήσει το τεχνικό τους τμήμα για τα περαιτέρω σύντομα. Μέχρι σήμερα δεν με έχει καλέσει κανένας και φαντάζομαι ότι γενικά θα έχω τη δική σου τύχη... Τουλάχιστον εάν κάποια στιγμή με πάρουν να με ρωτήσουν για ποιο λόγο κάνω φορητότητα προς κάπου αλλού, που θα έχει καλύτερες προσφορές, θα τους απαντήσω κατάλληλα τότε.

 

Τελικά με πήραν τηλ. από τη wind τη Πέμπτη που μας πέρασε. Μίλησα με κάποια κα. Βακ******. Πολύ ευγενική. Αυτό που καταλήξαμε ήταν στο ότι μάλλον φταίει η sim και να πάω από κάποιο κατάστημα wind να τους εξηγήσω τι έχει γίνει, ενδεχομένως να κάνω σκάντζα τις sim με μία δικιά μου, άλλης εταιρείας, για να δουν ότι το κινητό παίζει με 160 χαρακτήρες και να μου δώσουν κάποια άλλη δικιά τους sim να δοκιμάσω για επιβεβαίωση ώστε να γίνει αντικατάσταση sim. Αυτό που δεν μου απάντησε ευκρινώς είναι εάν θα πληρώσω για να την αντικατάσταση της sim (6-7 ευρώ ανάλογα με τη πολιτική του καταστήματος) εάν τέλος πάντως αποδειχτεί ότι αυτή φταίει. Ένα άλλο που με προβλημάτισε είναι το ότι με ρώτησε εάν εγώ είχα αγοράσει το κινητό από τη wind, διότι λέει μπορεί να μην έχει τις ρυθμίσεις που θέλει η wind. Εγώ απάντησα πως όχι και ότι το έχω αγοράσει από πολύ γνωστό κατάστημα από τη Στουρνάρη. Όπως και να έχει θα πεταχτώ κάποια στιγμή σε κάποιο κατάστημα και θα δούμε. Μπράβο τους πάντως που δεν με ξέχασαν.

 

όσο αναφορά το reset και την επιλογή ελληνικών στην πρώτη σελίδα που βγάζει μόλις ανοίγει το κινητό το έκανα και πάλι τζίφος. Μάλλον σε εμένα πρέπει να είναι η sim.

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να ισχυει αυτο γιατι κ εγω που εχω κανει root λεει Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας LGE LG-P500.

 

Με το market enabler το κάνεις αλλά χρειάζεται να είσαι root για να το κάνεις.....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Δεν μπορώ να αναβαθμίσω την εφαρμογή google maps. Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι εφικτό για την ελλάδα. Έχω την τελευταία έκδοση market καθώς και λογισμικού. Σημειοτέον δεν έχω κάνει root το κινητό μου. Υπάρχει τρόπος να λυθεί το πρόβλημα????

 

Εχω την εντύπωση όμως οτι αν αναβαθμιστεί η εφαρμογή με το τρόπο που λένε τα παιδιά στη τελευταία έκδοση θα χαθεί η δυνατοτητα σχεδίασης διαδρομών με τα λεοφωρεία του ΟΑΣΑ (για οποιον τη χρειαζεται βεβαια ;-) )

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά κάτι...

Για να λάβουμε ένα mms θα πρέπει να έχουμε ανοιχτή την διακίνηση δεδομένων;

Την έχω κλειστή, και όποτε μου έρχεται ένα mms, τότε απλά το Handcent μου λέει "Λήψη" και πρέπει να ανοίξω τα δεδομένα για να μου έρθει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Δεν μπορώ να αναβαθμίσω την εφαρμογή google maps. Μου βγάζει μήνυμα ότι δεν είναι εφικτό για την ελλάδα. Έχω την τελευταία έκδοση market καθώς και λογισμικού. Σημειοτέον δεν έχω κάνει root το κινητό μου. Υπάρχει τρόπος να λυθεί το πρόβλημα????

 

Εγω φιλε μου κανω το εξης.Κανω απεγκατασταση του market,μπαινω με το παλιο και κανω κανονικα την αναβαθμιση.Την επομενη φορα που θα ξανα ανοιξεις το market θα ειναι το καινουριο

 

Sent from my LG-P500

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά κάτι...

Για να λάβουμε ένα mms θα πρέπει να έχουμε ανοιχτή την διακίνηση δεδομένων;

Την έχω κλειστή, και όποτε μου έρχεται ένα mms, τότε απλά το Handcent μου λέει "Λήψη" και πρέπει να ανοίξω τα δεδομένα για να μου έρθει...

 

 

Ναι φυσικά υπάρχει προφίλ APN για MMS

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά υπάρχει προφίλ APN για MMS

 

Αν έχω αυτό το apn επιλεγμένο δηλαδή, με την διακίνηση δεδομένων θα μου έρχονται μόνο mms και δεν θα χρεώνομαι για μικροκινήσεις που κάνει το android;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω αυτό το apn επιλεγμένο δηλαδή, με την διακίνηση δεδομένων θα μου έρχονται μόνο mms και δεν θα χρεώνομαι για μικροκινήσεις που κάνει το android;

 

Υπάρχει το αντίστοιχο προφίλ για data για αυτό (Internet)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω αυτό το apn επιλεγμένο δηλαδή, με την διακίνηση δεδομένων θα μου έρχονται μόνο mms και δεν θα χρεώνομαι για μικροκινήσεις που κάνει το android;

 

οχι κάθε εφαρμογή χρησιμοποιει το προφιλ που χρειαζεται για να συνδεθει οποτε δεν υπαρχει προεπιλογη οπως σε παλαιοτερα κινητα (μη SmartPhone) υπάρχουν ομως προγραμματα τα οποια μετονομαζουν το προφιλ για data με αποτελεσμα να μην μπορει να λειτουργησει αλλα αφηνουν το προφιλ για MMS οποτε στελνεις και λαμβανεις κανονικα καποια στιγμη χρησιμοποιουσα καποιο αλλα τωρα μου διαφευγει

με μια μικρη αναζητηση μου εβγαλε αυτό (APN OnOff) δοκιμασε το

Link to comment
Share on other sites

παιδια SOS πω εκανα install 6.5.8 ολα καλα..μετα μολισ με εβγαλε πισω πατισα reboot και εκει που εκανε {loading cyanogen 7 (mod)} να μπει στο μενού έχει κολίση αρκετη ωρα????????? Edited by Nosferatu13
Link to comment
Share on other sites

οχι κάθε εφαρμογή χρησιμοποιει το προφιλ που χρειαζεται για να συνδεθει οποτε δεν υπαρχει προεπιλογη οπως σε παλαιοτερα κινητα (μη SmartPhone) υπάρχουν ομως προγραμματα τα οποια μετονομαζουν το προφιλ για data με αποτελεσμα να μην μπορει να λειτουργησει αλλα αφηνουν το προφιλ για MMS οποτε στελνεις και λαμβανεις κανονικα καποια στιγμη χρησιμοποιουσα καποιο αλλα τωρα μου διαφευγει

με μια μικρη αναζητηση μου εβγαλε αυτό (APN OnOff) δοκιμασε το

 

Eίσαι Θεός!

Αυτό ακριβώς ήθελα να κάνω!

Βλακεία αυτό το "feature" των android όμως γιατί αν δεν έχεις πακέτο ίντερνετ και ανοίξεις την διακίνηση δεδομένων για να πάρεις ένα mms, αυτόματα χρεώνεσαι και 1 ευρώ στην Ελλάδα για internet με την μέρα από τον κάθε πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...